» »

Registriral sem domeno. Kaj sedaj?

Registriral sem domeno. Kaj sedaj?

mercury ::

Živjo!
Torej imam LAMP server na domačem PCju, ki deluje krasno. Nastavil sem virtual host, ki mi poveže ime domene s /var/www/test folderjem. Torej, vse deluje lepo in prav. Do moje strani dostopam preko http://test.homeip.net

Cool. Dobil sem statičen IP. Registriral sem domeno test.si. In sedaj nimam pojma kako naprej.
Vem da moram na DNSREG vpisati ime domene in primarni strežnik. Kaj je kaj? Če vpišem za ime domene test.si in za primarni strežnik moj IP, potem se ne zgodi nič Karkoli drugega poskusim pa dobim Error: no nameservers.

Mi lahko kdo priskoči na pomoč?

L.P.
Miha

gregyk ::

mercury ::

Sem poskusil, vendar nekaj ne štima:

NAPAKA: Domenski strežniki za mojadomena.si na ns1.afraid.org niso enaki kot strežniki v registru:
Domenski srežniki na ns1.afraid.org: ns2.afraid.org, ns3.afraid.org, ns4.afraid.org, ns1.afraid.org
Domenski srežniki v registru:
___________________________________________________________________________


Nekako si tole interpretiram, da ni strežnikov v registru. A sem kaj pozabil naredit? Ima kdo kakšno idejo kaj je narobe?

L.P.
Miha

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mercury ()

gregyk ::

Sem poskusil, vendar nekaj ne štima:

NAPAKA: Domenski strežniki za mojadomena.si na ns1.afraid.org niso enaki kot strežniki v registru:
Domenski srežniki na ns1.afraid.org: ns2.afraid.org, ns3.afraid.org, ns4.afraid.org, ns1.afraid.org
Domenski srežniki v registru:
___________________________________________________________________________


Nekako si tole interpretiram, da ni strežnikov v registru. A sem kaj pozabil naredit? Ima kdo kakšno idejo kaj je narobe?

L.P.
Miha


Če si vse pravilno vnesel pri ponudniku domene (dns strežnike od afraid.org) in na afraid.org, potem počakaj kakih 12-24 ur, da se zapisi DNS strežnikov prenesejo na druge DNS-je.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako dodati domeno v voljin dns streznik

Oddelek: Omrežja in internet
62716 (2305) Ice-Heki
»

DNS server notify . server ali kakorkoli že?

Oddelek: Omrežja in internet
151387 (1387) fiction
»

kako postavit domači server?

Oddelek: Izdelava spletišč
123607 (3338) Klemzz
»

xs26 range - reverse z domeno

Oddelek: Omrežja in internet
121005 (936) flaksor
»

Za lastnike spletih domen!

Oddelek: Izdelava spletišč
171400 (1086) Lincolin

Več podobnih tem