» »

DNS server notify . server ali kakorkoli že?

DNS server notify . server ali kakorkoli že?

'FireSTORM' ::

Postavil sem svoj interni DNS strežnik in imam domain registriran pri hitrost.com.
In potem na svojem strežniku nastavim en sub-domain, recimo test.domain.org, namesto domain je logično moja domena.
Probam dig iz lokalnega omrežja to domeno in pingat, resolva ok. Problem nastane ko probam resolvat to domeno iz mašine katera nima vpisanega mojega DNS strežnika in domene ne resolva.
named.conf zgleda takole:
http://www.x-shells.org/misc/named.conf
Zadnja dva sta notify no; zato ker ta domena ne obstaja v širnem spletu ampak je generirana lokalno samo za lokalne mašine ter komunikacije med njimi.

Torej problem je tak da če iz zunanjega omrežja probam resolvat test.domena.org je ne resolva, ampak samo v notranjem prometu.
Če grem pa sledit tej domeni dobim pa tole:
http://www.x-shells.org/misc/test.txt

Torej pride do ns od afraid.org in tam se ustavi. Če pa namesto afraid.org ns poskušam z hitrost.com ns pa spet dobim "poročilo" o root-servers.
Imam tudi sub-domene generirane pri afraid.org, ampak hočem postavit svoj DNS strežnik.(Da bom bolj l337.)

Torej zakaj noben drug DNS strežnik "ne ve" za moj strežnik in v njem ustvarjene domene?
Those penguins.... They sure aint normal....

SaXsIm ::

pa maš registriran dns strežnik za to domeno na svojem ipju?
SaXsIm

ender ::

Za katero domeno gre? Najprej preveri, da je tvoj strežnik nastavljen pri ponudniku kot primarni, in da se ostali DNS strežniki osvežujejo iz tvojega. Poleg tega pazi, da povečaš serijsko številko, ko dodaš novo poddomeno.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

'FireSTORM' ::

Ko hočem dodat svoj strežnik v hitrost.com panelu(Primarni, sekundarni, kjerkoli) zmeraj dobim error.
Pa če vpišem domeno ali IP.
RegLock: 0
registrar: E
RRPCode: 200
RRPText: Command completed successfully
Command: MODIFYNS
ErrCount: 1
Err1: Nameserver x-shells.org cannot be registered
Server: Reseller7
Done: true
Those penguins.... They sure aint normal....

ender ::

Verjetno moraš najprej registrirati (ustvariti) svoj DNS strežnik pri ponudniku, preden ga lahko navedeš za svojo domeno (registracija pomeni, da vpišeš naslov in IP številko svojega DNSja pri registrarju).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

'FireSTORM' ::

Ja saj po malo poskušanja in dejanskega branja po strani sem to ugotovil.
Torej zdaj sem registriral dns strežnik, ns.x-shells.org na svoj IP in ga dodal na seznam k ostalim strežnikom ns5,6.hitrost.com in ns1-4.afraid.org.
Dodal sem ga na prvo mesto ampak po refreshu seznama dns strežnikov na svoji domeni se moja domena vedno umakne na dno.
ustvarjene poddomene v mojem strežniku še zmeraj iz zunanjega omrežja ne delujejo.

Povečanje serijske.
V enem examplu od land-5.com imajo serijsko številko:
199609206
LLLLMMDD#
prvo datum in potem 6 zraven in imajo več kot 6 sub domen.
http://tldp.org/HOWTO/DNS-HOWTO-7.html#...
Those penguins.... They sure aint normal....

ender ::

To, na katerem mestu se tvoj strežnik pojavi, ni važno. Važno je, da ostali strežniki iz seznama vedo, da morajo dobiti podatke o domni iz tvojega strežnika.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

'FireSTORM' ::

Aha. Zdaj pa moram čakat na refresh ali kako?
Ker še zmeraj ne deluje.
Those penguins.... They sure aint normal....

ender ::

Če so strežniki pravilno nastavljeni, in če imaš serijsko na svojem strežniku večjo od serijskih na ostalih strežnikih, potem bi se morali ostali strežniki obnoviti takoj.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Liker ::

Tvoj dns mora biti NUJNO primary, namrec informacije se vedno pobere pri primary dns-u, ce ta slucajno ne deluje se gre gledat secondary, etc...
Zato sem mnenja da bi moral odstraniti vse ostale dns serverje, ki jih mas pri svoji domeni navedene...
Pa tisto s serijsko je takole. To je misljeno ce veckrat na dan spreminjas zone file, zato da dns vidi da se je nekaj spremenilo.
Recimo, da danes prvic naredim neko spremembo bom dal S/N: 200710271, ce si potem premislim in se enkrat popravljam bom dal 200710272 in ce potem jutri spet jurisam bo 200710281 :)
Vse skupaj nima veze s poddomenami.

Aja, pa preden se root dns-i posodobijo zna kar trajati, tudi po nekaj deset ur. Pac odvisno od srece.

Hope it helps

'FireSTORM' ::

Če grem na freedns.afraid.org in dam domeno fire.x-shells.org za trace se moj DNS strežnik tu in tam vmes pojavi. Enkrat piše zraven Got authorative answer ostalo pa vse (cache).

Zato sem mnenja da bi moral odstraniti vse ostale dns serverje, ki jih mas pri svoji domeni navedene...

Bom poskušal in poročam.
Those penguins.... They sure aint normal....

ender ::

Vsaj ns1.afraid.org ima višjo serijsko, kot jo imaš na ns.x-shells.org - spremeni svojo serijsko na npr. 2007102708 (in pa jasno, poskrbi da *.afraid.org strežniki vedo, da je ns.x-shells.org master, oni so pa slave).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Liker ::

Jah, jaz sem se ze mucil s takimi in podobnimi 'problemi', predvsem pa mi ni nikoli delovalo tako kot je to opisal ender, ker sem mel 3 dns-e (plan b & c FTW :)), ki so kazali vsak svoj ip za isto domeno (ker je bil vsak dns hkrati tudi web server), pa se niso se nikoli vsi posodobili na eno verzijo :\.
Seveda dopuscam tudi moznost da sem imel slabo konfiguracijo, ki je zgolj slucajno delovala 0:), nisem ravno ekspert na tem podrocju.

EDIT: Ja, serijska mora imeti format YYYYMMDD##, sem ravno opazil da sem zavajal (mea culpa), nisem pipal dns configa ze par let :) - ne diraj lava dok spava.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Liker ()

'FireSTORM' ::

spremeni svojo serijsko na npr. 2007102708 (in pa jasno, poskrbi da *.afraid.org strežniki vedo, da je ns.x-shells.org master, oni so pa slave).

Ok spremenit serijsko še vem, kako za vraga naj jim pa dopovem da sem jaz master oni pa slave?
Those penguins.... They sure aint normal....

'FireSTORM' ::

Sorry za double post.
Ne morem več editirat svojega posta.
afraid.org DNSov nisem nič "naučil" da so oni slave in zdaj dela.
Those penguins.... They sure aint normal....

fiction ::

> EDIT: Ja, serijska mora imeti format YYYYMMDD##, sem ravno opazil da sem zavajal (mea culpa), nisem pipal dns configa ze par let :)
> - ne diraj lava dok spava.

Kolker vem ni treba da je v tem formatu. Lahko imas tudi 1000000001 za serijsko in jo potem povecas na 1000000002
(vazno je samo da je ob novi spremembi vecja kot je bila prej).
Tisti nacin z datumom je pac samo najbolj enostaven (glede na to, da cas vedno tece naprej). Tako ti sploh ni treba razmisljati
kaj je bilo tam prej. Pac samo vpises trenutni datum pa si siguren da bo serijska vecja kot je bila prej.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako dodati domeno v voljin dns streznik

Oddelek: Omrežja in internet
62707 (2296) Ice-Heki
»

Postavitev web serverja na domači mašini z WinXP

Oddelek: Omrežja in internet
143025 (2690) Gwanaroth
»

xs26 range - reverse z domeno

Oddelek: Omrežja in internet
12999 (930) flaksor
»

Zanesljiv DNS

Oddelek: Omrežja in internet
81203 (1031) NeOman
»

Za lastnike spletih domen!

Oddelek: Izdelava spletišč
171394 (1080) Lincolin

Več podobnih tem