» »

Samsung SyncMaster T240HD

Samsung SyncMaster T240HD

1
2
3

Matofast21 ::

Če koqa zanima imam model Samsung P2470HD, prek antene delujejo vsi digitalni programi tudi testni Mux B ki ima kodec za zvok acc.

energetik ::

Hvala za info. A kdo ve, kaj pa ima T240HD? Delujejo naši digitalni programi OK?

Kekec ::

T240HD rabi kartico za MPEG4 privzeto zna dekodirat samo MPEG2 naši programi pa so vsi na MPEG4 mislim pa da kartica pride okoli 60 EUR nisem pa prepričan!

markost ::

T240HD ne rabi kartice za dekodirat MPEG4.Naši digitalni programi delujejo OK!

Kekec ::

Moj tudi ne če sprejemam navadni signal!

echoman ::

Meni programi delujejo vredu ;) Imam pa drugo vprašanje za vas - se tudi vam kdaj zgodi, da vonjate nek vonj, ki ga oddaja monitor? Zanima me, če je to normalno ali, če se monitor slučajno pregreva? Hvala za odgovore!

Kekec ::

nobenga vonja tle.

echoman ::

Kaj pa če se malce približaš monitorju - ene 10 cm proč?

hudychk ::

Vonj po novem? :D drugače pa ne smrdi.
The Devil himself!

Kekec ::

Moj je brez vonja tudi od blizu je pa res da ni več nov.

PujsaPepa ::

LS24TDDSUV/EN
Ko dam na DTV mi napise "No Signal", v menuju je pod Channels posiveno - ne morem izbrat in iskat kanale.
Kaj to pomeni ? da v kablu ni DVB signala ? da sploh ni tunerja ?
Analogni tuner deluje brez problemov.

mare4444 ::

torej a ima ta monitor T240HD DVB-C in mpg-4 ali ne? sm prebral celo temo in še vedno ne vem:)

Kekec ::

Ne nima moreš dokupit kartico ki jo vtakneš v monitor.

Alexius Heristalski ::

LS24TDDSUV/EN
Ko dam na DTV mi napise "No Signal", v menuju je pod Channels posiveno - ne morem izbrat in iskat kanale.
Kaj to pomeni ? da v kablu ni DVB signala ? da sploh ni tunerja ?
Analogni tuner deluje brez problemov.

Mogoče te zeza nastavitev države.

Ne nima moreš dokupit kartico ki jo vtakneš v monitor.

Kartica za DVB-C? A to obstaja?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Kekec ::

Aja nevem mislil sem samo mpeg 4

Alexius Heristalski ::

Aja, pol pa v redu. Čeprav te kartice so pomanjkljive: dekodirajo samo video, ne zvoka. Ker naj bi bil mux B v AAC, uporabniki teh kartic ne bo ničesar slišali.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

PujsaPepa ::

LS24TDDSUV/EN
Ko dam na DTV mi napise "No Signal", v menuju je pod Channels posiveno - ne morem izbrat in iskat kanale.
Kaj to pomeni ? da v kablu ni DVB signala ? da sploh ni tunerja ?
Analogni tuner deluje brez problemov.

Mogoče te zeza nastavitev države.


Kje pa spremenim nastavitev države ? v menuju najdem le Language.

Sumim, da je res kar je govoru MIHAP: da eni T240HD namenjeni Romuniji sploh nimajo DVB-C tunerja :(

Alexius Heristalski ::

Kje pa spremenim nastavitev države ? v menuju najdem le Language.

Tega ne vem, sem sklepal, da gre za podobno foro kot pri LCD TV-jih.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

dexterboy ::

Final Question:

torej, danes so začeli z akcijo v Leclerku modela P2470HD. Doma imam Telemach. Zanima me, ali bom lahko gledal digitalne programe ali ne? Povsod piše, da ima oba digitalna sprejemnika DVB T in C, potlej pa piše nekje, da ima MPEG2, drugje pa, da ima MPEG4 (pri nas je standard itak MPEG4).
Zdej mi tu ni čisto nič jasno.... uporabljal ga bom za delo na PC-ju in gledanje TV-ja, digitalnih programov, itak :)

Ker če ne dobim digitalne sheme v Telemahovem koaksialcu, raje kupim navaden LCD monito...

hvala vnaprej za odgovore :D
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Kekec ::

Jaz tega modela ne najdem na njihovi uradni strani oz. www.samsung.co.uk na Enaa pa piše da podpira Mpeg4 pa DVBC po teh specifikacijah bi to moralo delati ampak vseeno na škatli poglej da tam prav tako piše da podpira MPEG 4 in DVB-C, nebi bilo prvič da imajo na kakšno online trgovini napačne podatke.

Daniel ::

Zanimivo, jaz sem poslal mail direktno na samsung s podatki o slovenskem DVB-T streamu in vprašanjem ali P2470HD podpira Mpeg 4 in AAC in po dveh tednih dobil tak odgovor:

"This model only supports MPEG-2" potemtakem sploh ne vedo kaj prodajajo.

Kekec ::

Mogoče je bolje si kakšen navaden LCD kupiti pa kakšen kulturen TV tuner pa je stvar rešena! Cenovno pa si na istem.

urox ::

Če na na mojem T240HD preklopim na DTV mi napiše HD format not supported in nimam slike samo zvok. Monitor imam povezan preko analogne antene. Če potrebujem kartico, kakšna je to kartica in kje jo lahko dobim

hvala

mare4444 ::

kupil sem samsung P2470 HD in lahko potrdim da ima DVB-C in MPG4. delajo mi vsi digitalni kanali na kabelski, tudi trije v hd tehniki.

Kekec ::

@UROX to je zato ker ne odpiram MPEG-4, zato potrebuješ mislim da dodatno kartico ki jo das v CI slot.

urox ::

iščem po netu pa ne najdem kartice za moj CI slot

OK.d ::

LPOK.d

Alexius Heristalski ::

Odsvetujem kartico, prvič, mogoče ne bo delala v tem modelu. Drugič, zadeva dekodira samo sliko, tako da vprašanje, če boš slišal zvok AAC na muxu B (ko bo). Tretjič, kakovost slike se zaradi dodatne pretvorbe nekoliko poslabša.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Kekec ::

Kolega ima sicer model t220hd in mu je delalo.

OK.d ::

kakšna je bila slika pri njem
LPOK.d

Kekec ::

Rekel je da super.

Romancek1 ::

Jaz imam v svojem P2470hd to kartico: http://www.edision.si/index.php?option=... pa mi dela vse, tudi HD programi (Telemach).

Alexius Heristalski ::

Romancek1, to, kar imaš ti, je nekaj drugega - dekodirna kartica za zaklenjene programe na digitalni kabelski.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

urox ::

Me zanima kakšno kartico potrebujem če imam monitor povezan z navadno sobno anteno in ne kabelsko

JerryP ::

Kako ste kaj zadovoljeni s tem samsungom P2470hd? Nameravam kupit 27" model in me zanima kako se te nove serije obnesejo pri delu z dokumenti, multimedijskimi vsebinami, ter igrami.

Alexius Heristalski ::

urox je izjavil:

Me zanima kakšno kartico potrebujem če imam monitor povezan z navadno sobno anteno in ne kabelsko

Neotion NP4.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Wolfy17 ::

Imam Samsung T240HD (kupljen pol leta nazaj) v katerem je priklopljena navadna antena v analog vhod in vidim 9 digitalnih kanalov, tako da lahko mirno pritrdim, da s tem monitorjem lahko gledate vse naše digitalne kanale!

Da sem našel vse kanale, pa sem naredil tako:
1. Pritisnemo gumb "CH LIST",
2. izberemo "All Chanels",
3. pritisnemo gumb "TOOLS",
4. izberemo "Auto Store",
5. izberemo "Air",
6. izberemo "Digital" in pritisnemo OK,
7. počakamo da se iskanje zaključi in že imamo vse kanale na seznamu.

Seznam kanalov:
- Kanal A
- Koper
- POP TV
- SLO1
- SLO2
- SLO3
- TV PIKA
- TV Primorka
- TV3

Nekoga pa je zanimalo če je teletekst... teleteks je na vseh kanalih, ki niso digitalni. Za digitalne kanale imamo gumb "GUIDE", ki pa na žalost še ne dobiva nobenih podatkov, tako da je nekoristen :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wolfy17 ()

urox ::

nimam nobene opcije tools pod ch list

http://picasaweb.google.com/uros2009/T2...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urox ()

Wolfy17 ::

urox je izjavil:

nimam nobene opcije tools pod ch list


TOOLS je gumb na daljincu ;)

Po sliki ki si jo prilepu, pa gleda da nimamo istega vmesnika...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wolfy17 ()

urox ::

ker gumb je TOOLS :|

http://picasaweb.google.si/uros2009/T24...

se mi zdi da mam jest ena Romunska jajca

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urox ()

urox ::

Zanima me tudi zakaj nekaterim na T240HD dela digitalna televizija drugim pa ne. Se bom obrnil na prodajalca

Wolfy17 ::



Jaz imam levi daljinec, ti pa očitno neki podobnega tistemu desnemu... žal pa ti ne vem pomagat glede tega :(

Mogoče pa imaš ti starejši model, v katerega so vgrajevali sprejemnik, ki podpira le MPEG 2, zato pa ne moreš videt slovenskih digitalnih programov...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wolfy17 ()

Wolfy17 ::

Na spletu sem našel 2 vrsti tega monitorja:
T240HD-1
in
T240HD
Razlika pa je v tem da T240HD ima "Built-in DTV (DVB) Tuner", medtem ko T240HD-1 ima "built-in DTV (ATSC) Tuner".
Če sem prav razumel uporabljajo ATSC standard v Ameriki, Koreji in Tajvanu, tako da ti tukaj to nič ne pomaga... kar je verjetno tudi razlog da ne moreš videti naših digitalnih kanalov.

urox ::

hvala za info

urox ::

OK zdej pa še uradno iz strani uvoznika Samsung za Slovenijo

Poglejte model code monitorja zadaj na nalepki ;

model TDDSUV podpira samo MPEG2 , model TDVSUV pa MPEG2 in MPEG4 .

OK.d ::

ja moj 22-ima TDDSUV, če bi hotel gledati našo tv bi moral nabaviti conaxovo kartico
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

mare4444 ::

meni pod model code piše LS24EMDKU/EN.

a ima še kdo probleme s stojalom? ekran je pretirano ohlapen in se na stojalu ziba naprej in nazaj cca 4 cm, levo-desno pa še več.

Kekec ::

Se ti mogoče ni dober "usedel" slikca?

Wolfy17 ::

mare4444 je izjavil:

meni pod model code piše LS24EMDKU/EN.


To sploh ni T240HD ;)

Daniel ::

Je pa P2470HD
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Digitalna televizija!

Oddelek: Pomoč in nasveti
286861 (5384) robotek87
»

DVB-T DVB-C (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10122424 (18353) Domn
»

Pin koda za T260HD

Oddelek: Zvok in slika
123164 (2792) Matko
»

TV tuner

Oddelek: Strojna oprema
152079 (1939) iKlancar
»

DVB-C Tuner (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5425700 (22268) icek

Več podobnih tem