» »

Samsung SyncMaster T240HD

Samsung SyncMaster T240HD

«
1
2 3

akrama ::

Imam nekaj vprašanj glede tega monitorja. (Samsung SyncMaster T240HD +TV tuner)
1. Zanima me, ali se da kako nastaviti, da bi bilo pol (ali manj) ekrana TV, ostalo pa bi uporabljal kot PC. Zaenkrat mi tega še ni uspelo. Včasih pride situacija, ko pač delaš na PC-ju, z drugim "očesom" pa nekoliko "škiliš" proti TV. Če bi imel TV tuner v samem računalniku bi ta opcija bila možna, za tu pa ne vem. Upam, da se da kako to nastaviti. Bi bilo res zelo koristno, da ne bi potrebno preklapljati med TV in PC-jem.

2. Drugo vprašanje pa je glede odkodiranja mpeg4 formata (za našo digitalno televizijo). Vgrajen tuner ima možnost spremljanja v mpeg2 formatu, kar za naše slovenske programe niti ni najbolj koristno. Zvok sicer predvaja, slike pa na žalost ni. :( Ima pa režo za t.i. COMMON INTERFACE kartico, ki naj bi bila sposobna predvajati mpeg4 format zapisa videa (ali se motim?). Ali je možno takšno kartico vstaviti v to režo in ali bom potem lahko gledal "našo" digitalno televizijo? Je vsaka kartica dobra, ali mora biti prav za ta model.

3. Se da kako povezati zvok od monitorja proti računalnika, da bi potem poslušal preko računalniških zvočnikov? Audio IN (vhod) sem našel, za OUT (izhod) pa ne. Ker vgrajeni zvočniki pač niso take kvalitete kot računalniški. Bi bilo škoda, da se jih med gledanjem TV-ja ne bi dalo poslušati, se pa da potrpeti.

Upam, da ni bilo to predolgo. Se zahvaljujem za vsakršen odgovor ali namig.

Lep pozdrav.:D
LP

crazyc ::

Pozdravljen, sicer ti ne morem veliko pomagati glede naštetih vprašanj, imam pa jaz vprašanja za tebe :)

In sicer tudi sam razmišljam o nakupu tega monitorja. Kako si zadovoljen z njim tako kot z računalniškim monitorjem kot tudi tvjem? Sicer razmišljam o nakupu ali T220, če bi vzel brez tunerja, ali pa kar T240HD, če bi vzel s tunerjem, glede na to da podpira fullHD, manjši T220HD pa ne.

Kar se tiče tvojega drugega vprašanja, mar to pomeni da se to pojavlja samo na digitalni, se pravi da bi jaz na kabelski lahko normalno gledal vse programe?

Glede prvega vprašanja pa naj bi sodeč po googlu podpiral tako PiP kot PbP. Žal pa nism najdu kako bi to naštimal, morda s kakim programom? Si kaj pobrskal po priročniku?

"SyncMaster T240HD/T260HD also features DNSe (Digital Natural Sound engine), PIP (Picture In Picture) and PBP (Picture By Picture) technologies."

Han ::

1. PiP ta monitor/TV ne podpira.

3. Na levi strani ekrana so vratca, kjer je vhod za slušalke. Tja lahko priklopiš računalniške zvočnike...

Gamez0r ::

Imam istega doma. Na daljincu imaš P.SIZE gumb kateri omogoča Wide in 4:3 ;)

 Slika daljinca

Slika daljinca




Pol ekrana na PC pa pol za TV pa žal ni mogoče :)
WTF!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gamez0r ()

akrama ::

Hvala za odgovore. Nekako mi je že bolj jasno zdaj.

@crazyc
Ta monitor mi je bil takoj všeč, ko sem ga zagledal. Res lepo oblikovan, ni klasične črne ali sive barve, in to mi je vščeč.
Glede slike se je potrebno kar malo navaditi (glede na prejšnji, 17" monitor je slika dosti večja). Se je potrebno navadit. Na trenutke mi deluje nekako presvetlo, samo se da uredit tudi to.
Če pa primerjaš "HD resolucijo" pa nekateri pravijo, da na manjših zaslonih razlik skoraj ni (tako da tudi tu ne bi smelo biti velike razlike med T220 in T240 - seveda gledanja TV) - to sem zasledil pri TV-jih za diagonale 32" in manjše proti 37" in večje diagonale.
:D

V prihodnosti se skoraj najbolje splača preko "interneta" gledati TV (ali kabelska TV)(lepša slika, veliko programov; sicer precej manj uporabnih ampak bo že:)). Če bi bil prepričan, da bom naročil TV preko interneta, pa se morda splača kupiti navadni monitor (če ima priključke HDMI in/ali SCART - saj potem priključiš TV vmesnik preko teh priključkov. Če ta stvar deluje, pa še ne vem - nisem stestiral)


Za wide ali način 4:3 sem že ugotovil (pa še par drugih nastavitev ma pod tem gumbom :))
Škoda je res edino to, da se pač ne da imeti del ekrana za PC del pa za TV. Mogoče bi bila boljša rešitev TV tuner v računalniku, samo ga (monitor) ne moreš potem nikoli prosto priključiti direktno na "anteno".:D

Za gledanje naših programov (DVB-T) sem kupil CI modul (kartico) in moram povedati, da deluje zadovoljivo. Morda bi slika bila lahko lepša (je pa lahko kriv tudi nekoliko slabši signal). (če gledaš z nekoliko večje oddaljenosti pa je slika čisto OK)
LP

akrama ::

Zvok iz monitorja (izhod za slušalke) sem povezal preko zvočne kartice v računalniku, pa stvar deluje.
Je kar dosti boljš ta zvok kot pa "original" od monitorja. :D
LP

S1T ::

Sam imam T240HD. Potrjujem tvoje ugotovitve glede slabših zvočnikov in pomanjkljivosti glede PiP (TV + DVI-vhod istočasno). Ekran je drugače vreden denarja, samo zvočniki so brez prave dinamike (zato uporabljam zunanje zvočnike).

akrama: kakšen CI modul za MPEG4 si kupil in kje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: S1T ()

TOP ::

Pozdravljen mene pa zanima kako preklopiš med TV in PC.Hvala.Ker gumb z desne strani mi nekako ne prime oziroma napiše včasih kot da ni signala.

blazius ::

zdravo, da si sposodim temo .. danes sem dobil ta monitor in me zanima če je možna montaža na steno? nikjer v navodilih nič ne piše o tem

lp

pa še eno vprašanje .. ko sem v windowsih mi zvok dela, v TV mode pa ne. kaj bi lahko to blo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blazius ()

OK.d ::

montaža ni možna
LPOK.d

S1T ::

blazius: preklop med DVI, PC, Ext. je preko tipke SOURCE, preklop na TV / DTV (DVB-T) pa s tipko "TV/DTV" pod številčno tipkovnico.

blazius ::

tisto glede SOURCE tipke vem, ampak kaj je pa TV oz. DTV? vbistvu mislim da to ni problem, ker tv mi dela, samo zvoka nimam na njem. v windowsih pa ja

OK.d ::

si bom malo sposodil temo kaj imaš lahko na tem monitorju tudi dvb-c - mislim v tisti reži za kartico ali je tisto za drugo stvar namenjeno, govorim o tem monitorju
http://www.mimovrste.com/artikel/265005...
LPOK.d

Robert ::

Imam sicer model T260HD pa me nekaj zanima. Preko SCART-a imam
priklopljen VCR in preko HDMI DVD rekorder. Ko imam vklopljen tudi
PC se mi pojavi zelen ekran na monitorju, ko želim gledati preko
DVD rekorderja (TV). Ali je kaj narobe z HDMI kablom ali z monitorjem? Sicer sem z monitorjem zelo zadovoljen.

Robert ::

1. PiP ta monitor/TV ne podpira.

3. Na levi strani ekrana so vratca, kjer je vhod za slušalke. Tja lahko priklopiš računalniške zvočnike...


Imam malo starejši sistem računalniških zvočnikov Creative Inspire 5.1 Digital 5700 (z dekoderjem), pa me zanima kako priklopim računalniške zvočnike na monitor (na priklop za slušalke) in kam - na kateri vhod na dekoderju (imam priklope: OPTICAL,COAXIAL,DIGITAL DIN, LINE IN). DIGITAL DIN priklop imam že zaseden z priklopom na Creative računalniško zvočno kartico.

OK.d ::

na levi strani monitorja je plastični pokrov in zadaj se skriva 3,5 audio vtičnica
LPOK.d

Robert ::

na levi strani monitorja je plastični pokrov in zadaj se skriva 3,5 audio vtičnica

Ja to vem, samo me zanima kam priklopiti potem zadevo na Creative dekoder.

OK.d ::

uporabi kabel z 3,5 vtiči na obeh straneh, vsaj mislim da ima ta kartica tak izhod/vhod
LPOK.d

matey94 ::

zdravo, da si sposodim temo .. danes sem dobil ta monitor in me zanima če je možna montaža na steno? nikjer v navodilih nič ne piše o tem

lp


v trgovini emisija v kamniku prodajajo stenski nosilec za samsunge serije T240 in T260 vendar monitorja
še nimam in ne vem kako je s tem .

tukaj je link od trgovine http://www.e-misija.si/monitorji-tv/dod...

lp

akrama ::

Sam imam T240HD. Potrjujem tvoje ugotovitve glede slabših zvočnikov in pomanjkljivosti glede PiP (TV + DVI-vhod istočasno). Ekran je drugače vreden denarja, samo zvočniki so brez prave dinamike (zato uporabljam zunanje zvočnike).

akrama: kakšen CI modul za MPEG4 si kupil in kje?


Kolikor se spomnim sem naročil tega:
http://www.elsat.si/spletna-trgovina/pr...

(trenutno ga ne uporabljam, ker sem nastavil, da imam SIOL TV tudi na računalniku :)
LP

Robert ::

Zvok iz monitorja (izhod za slušalke) sem povezal preko zvočne kartice v računalniku, pa stvar deluje.
Je kar dosti boljš ta zvok kot pa "original" od monitorja. :D


Tole me zanima, če monitor povežem direktno z zunanjimi zvočniki potem zvočniki na monitorju ugasnejo (preko vhoda za slušalke), zanima pa me ali je možno preklaplanje med zunanjimi in zvočniki na monitorju, glede na to, da imam zunanje zvočnike priklopljene na monitor preko dekoderja (in ne preko zvočne kartice v računalniku).

OK.d ::

mislim da ne bo šlo, naj me kdo popravi če ne drži
LPOK.d

echoman ::

Lep pozdrav!
Imam ta monitor/tv in me zanima, ker je zadaj priključek za anteno, če se da oz. kako lahko nastavim vse skupaj za gledanje tv?

Hvala za odgovore in informacije!

Kekec ::

vtakneš ateno in poiščeš kanale.

Drugače pa ko sem sam kupil ta monitor sem bil zelo jezen ker ni bilo piP ceprav je BigBang navaju da ga, potem sem si kupil en usb tv tuner in preko njega gledam tv hkrati ko uporabljam pc in zadeva deluje odlično.

echoman ::

@Kekec: Lahko prosm točno opišeš, kako to storim? Hvala :)

marko999 ::

mene zanima če se vam slika samsung-ovih T modelov zdi dobra?

Kekec ::

@jodlajodla ja v bistvu meni vgrajen tv tuner ne koristi popolnoma nič brez PiP in potem sem si kupul pinncalov usb tv tuner in seveda ima zraven svoj program za gledanje kanalov in imam v enem kotu okno kjer gledam tv zraven pa ostale programe tako da lahko pišem, brskam ... in zraven poslušam ter gledam tv

echoman ::

aha :) a lahko prosm daš povezavo, če se kje na netu nahaja ta usb tv tuner, če ne pa prosm samo ime pa model :P hvala ;)

OK.d ::

@jodlajodla ja v bistvu meni vgrajen tv tuner ne koristi popolnoma nič brez PiP in potem sem si kupul pinncalov usb tv tuner in seveda ima zraven svoj program za gledanje kanalov in imam v enem kotu okno kjer gledam tv zraven pa ostale programe tako da lahko pišem, brskam ... in zraven poslušam ter gledam tv

in ti imaš to priklopljeno v comp. ali monitor
LPOK.d

Kekec ::

V računalnik
Jaz imam tega pred tem sem si kupil enega gigabyte ki je dost cenejši ampak je navadno sranje.

akrama ::

TV tuner brez možnosti PIP (vsaj za monitorje) nima veliko koristi. Tako je najboljša rešitev ali dodan TV tuner računalniku (še boljša pa je možnost gledanja IPTV, npr. siol TV, kot sem si jaz omislil). Če bi še enkrat kupil, bi tako kupil "navadni" monitor, brez TV tunerja, ker se mi zdi, da ga ne bom velikokrat direktno priklopil (mi je bolj vščeč, če lahko kljub gledanju TV še kaj zraven delam na računalniku in tu je slabost, ker ni PIP). Sama slika pa je zadovoljiva.
A ima kdo kaj težav z Visto in Nvidia grafičnimi karticami? Meni včasih zamrzne in javi neko napako. Slika zgine in se spet pojavi, to pa se lahko večkrat ponovi. Nekaj problemov imam tudi z uporabo Adobejevih programov (nekaj nekompatibilnost s tem monitorjem in mi tako nekateri programi -photoshop ne delajo normalno). Morda bi bilo dobro zamenjati grafično kartico? (trenutno 8600GT)
LP

Kekec ::

Jaz na Visti nimam nobenih težav res pa je da imam ATI-ja!

sajko ::

Ravno nabavil T240HD, pa me zanima če je kdo pripravljen deliti svoje nastavitve (slika,...)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sajko ()

mihap ::

Namen imam kupiti monitor Samsung T240HD, pa bom uporabil kar to staro temo za vprašanje. Po vseh prebrskanih forumih sem ugotovil, da ta monitor nima vgrajenega DVB-C tunerja, nakar najdem na uradni nemški Samsungovi strani podatek, da monitor ima DVB-C Klik . Ali so ga mogoče v zadnjem času nadgradili in ali lahko kdo od vas, ki ima ta monitor, ta podatek potrdi. Zanima me tudi, ali ima monitor možnost prikazovanja teletexta?
Hvala.

Miha
http://miha.selfip.com

Kenshin ::

Ne vem po kakšnih forumah si to gledal sam verjetno si bral teme ko so pomešali T240 s T240HD.

T240 = Nima Tv tunerja
T240HD = Ima TV DVB-T/C tuner

Kako je s teletekstom ne vem je pa najboljše, da zaviješ v BigBang ali kako trgovino, ki ga ima na zalogi in seveda tam preizkusiš funkcije.

mihap ::

Hvala. To vem, da ima HD verzija vgrajren DVB-t tuner, ki pa za digitalno kabelsko televizijo pri nas ni uporaben. Potrebuješ DVB-c. V Big Bangu, pa mi je najprej govoril, da T240HD DVB-C nima, ima pa le DVB-T. Ko pa sem mu povedal za to spletno stran, kjer oglašujejo tudi DVB-C, pa ni bil več siguren kaj je in kaj ni. Ker če nima DVB-C tunerja, potem rajši vzamem monitor brez tv tunerja, pridem ceneje skozi in vzamem telemachovo škatl, ali posebej nek dvb-c tuner.
http://miha.selfip.com

Kekec ::

Ja Big bang je tudi oglaševal da ima PiP pa ga nimam drugače pa uradna specifikacija http://www.samsung.com/uk/consumer/deta...

Romancek1 ::

Ali je T240 (260) HD monitor že kdo poizkusil priklopit na TELEMAHOV kabl. Na
http://www.instar-informatika.hr/monito... tudi piše da podpira MPEG4. Se pravi podpira DBV-C, pa MPEG4 in sedaj ne vem, kaj je res. Mogoče so to novi modeli?!

mihap ::

Jaz sem ga nabavil 3 dni nazaj in sem zelo zadovoljen z njim. Priklopil sem ga na Telemachov kabel in moram reči da sem bil zelo prijetno presenečen. Brez problemov mi je našel digitalne programe, nekaj je sicer zaklenjenih, bi potreboval conax kartico, ki jo tudi lahko vstaviš v CI režo. Pazi pa, da vzameš monitor z šifro LS24TDVSUV/EN, ta je narejen na Madžarskem, medtem ko je monitor z šifro LS24TDDSUV/EN Romunski in ima tudi samo 2 leti garancije(takega imajo v techno market v Kranju),Ostali Samsungi pa imajo 3 leta garancije. Mislim da slednji nima DVB-c tunerja notri, nisem pa ziher. Slika je zelo čista, pravi užitek pa je gledati National Geografic HD.
http://miha.selfip.com

Romancek1 ::

Hvala za informacije, samo še to, kje si ga nabavil in po kakšni ceni, in kje se vidi ta cifra?

Zgodovina sprememb…

mihap ::

Vzel sem ga v Radovljici pri 5Fiver. Dal sem 313EUR, naslednji dan pa so ga podražili na 337EUR. Cifra je na zadnji strani monitorja in mislim da je tudi na deklaraciji že na škatli, drugače pa večina prodajalcev že na svoji spletni strani napiše, kateri model je. Povprašaj, kdo je njihov dobavitelj, če je Avtera, boš skoraj sigurno dobil pravi model. Avtera tudi da 3 leta garancije, medtem ko v technomarketu, je bil dobavitelj nekdo drug (se ne spomnim) garancije pa je bilo le 2 leti.
http://miha.selfip.com

energetik ::

Hm, vidim da ima tale monitor kar nekaj pomanjkljivosti. Ker imam T-2 TV bi rabil samo monitor s SCART priključkom. A kdo ve za kakega 24" ali več s SCART? Ali pa za monitor s TV tunerjem z MPEG4 dekodirnikom?

Kekec ::

ta monitor ima scart prikljucek, mpeg4 mores pa dokupit tam nekje 60 EUR se mi zdi nisem pa prepričan, pa nevem kaj bi z njim slo1 pa slo 2 gledal?

energetik ::

Vem, da ima, ampak trenutno ne rabim tunerja, ker imam IP-TV. Rabim samo SCART, HDMI, DVI. Ampak ne vem, če se sem že kak monitor videl s SCART in brez tunerja.
Če pa že kupim takega s tunerjem, bi rad, da ima MPEG4.

Kekec ::

ja razumem, ampak potem je vseeno nepotreben ta scart ker lahko ip tv vseeno gledas direktno preko računalnika preko VLC-ja je pa res da mores pri tem imeti prizgan racunalnik, kar pa verjento ti ne želiš.

energetik ::

Ja sej zdaj gledam z VLC, ampak včasih bi mi pasalo se vržt na kavč in vzet daljinca v roke, brez prižgane kište.

IgorM ::

Kakšne so vaše izkušnje z igranjem iger na tem monitorju?

Kekec ::

nimam pripomb!

TensorTensor ::

Eno vprašanje, ker sem nov na tem področju..
Imam tv Samsung T220HD, ki naj bi imel DTV tuner (dvb-t),
naročen pa sem na analogno kabelsko (center LJ),
pri skeniranju digitalnih kanalov mi ne najde ničesar (no signal).
Zanima me, ali potrebujem posebno kartico ali moram poklicat za spremembo paketa v digitalnega, da mi vkljucijo digitalni signal. Je možno, da mi ne najde signala, ker podpira le dvb-t in ne dvb-c? Hvala.
/

Kekec ::

Ne nerabiš verjetno imaš kaj narobe izbrano.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Digitalna televizija!

Oddelek: Pomoč in nasveti
286872 (5395) robotek87
»

DVB-T DVB-C (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10122456 (18385) Domn
»

Pin koda za T260HD

Oddelek: Zvok in slika
123175 (2803) Matko
»

TV tuner

Oddelek: Strojna oprema
152082 (1942) iKlancar
»

DVB-C Tuner (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5425716 (22284) icek

Več podobnih tem