» »

NERO in 90 min CDri

NERO in 90 min CDri

Joze_K ::

Imam NEro 5.5.4.0, pa Liteon 16x. Poskušam zapečt DivX 725Mb velik - pa sem nabavil BestBuy 90min CDRe.
Dam v rekorder, izberem peko ISO v NEROtu, dam pečt, pa mi izvrže CD ker je prekratek.
Sem že enkrat nekaj spekel, ko ji blo v IMAGE obliki pa je nekako šlo - sicer mi potem niso file delali, ker sem izbral block napačen - mislim, da je blo to vzrok:8) !
A je potrebno vsak file najprej pretvoriti v image (*.nrg) - ali je možno pečti tudi kot ostalo - narediti kompilacijo pa potem to pečti na CDr, ki je večji od 80 min?8-O
Kakšne so nastavitve v NEROtu, da lahko pečeš 90 min (vem, da DAO - disk at once, pol da ne sme biti multisesion, pol, da mora zaključiti CD) - A spuščam kaj drugega?

Witboy ::

V peferences daš Expert features in tam klikneš enable overburn!!:D

Upam da ti je pomagal!

globoko grlo ::

pa novejšga nerota si nabav

bbobst ::

Jaz imam enake probleme kot ti, zadnjega nerota, pa nič uporabnih nasvetov.

Joze_K ::

Kaj pa če je ta opcija že checkirana pa vseeno ne gre?:\

Lime ::

Potem pa izberi še disc at once (disk naenkrat) in brez dosnemavanja. Če še to ne bo šlo, pa nadgradi še firmware na tvojem pekaču.

gumby ::

Joze_K: če je DivX velik 725.000.000 bajtov, bo šel tudi na 700MB CD brez overburna... Malo poglej definicijo megabajta:\

Joze_K ::

Ej koja bedarija... sicer pa a ni vedno tako:
sem poslušal nasvet in naredil upgrade...isto... vsi paramateri nastavljeni, tudi DAO, ki se je ponudil kao prva opcija na zadnjem nastavitvenem polju!
Pol si pa naložin SLO jezik, in glej ga zlomka... opcija DAO v angleščini, ki je bila vpisana na prvem mestu tu dobi naziv DATOTEKA NAENKRAT ;(( (nekako tako) in ne DISK NAENKRAT - sedaj sem komaj videl da moram izbrati iz padajočega menuja drugo izbiro (DAO - DISK NAENKRAT), ponuja pa še tretjo DAO/96 za katero zaenkratr ne vem čemu služi!8-O.
VOILA :)) zadeva lepo deluje in CD 90 min je spečen, resda ti ponudi opozorilo - ali želiš overburnati ampak po tem vse klapa!
Človek se uči dokler živi >:D !

Joze_K ::

t.g :D REPLY
Kaj misliš, da pomeni podatek 725Mb Divx in kaj pomeni podatek 700Mb CD!
A si opazil :|, da je enota pri obeh enaka 0:) !
Je pa šlo na 800Mb (v Mb in ne v Bytes) - OK? 8-)

gumby ::

Joze_K: malce mi je čudno, da nekdo naredi 725MB velik DivX samo zato, da NE bo šel gor na 700MB CD??

Joze_K ::

Jap, jaz bi se tudi najrajši tistemu pritožil :D, da lahko tako bedarijo naredi..... ne vem če ga bom še enkrat prenašal :| , sem falota na Kazzi spoznal, pa nič vedel, da je tak barabon, ti, ti, ti, ....:P

gumby ::

:)

bbobst ::

Sem uspel zapečt 4 filete v skupni dolžini 790Mb na 90 minutni CD smartbuy.
Problem pa je v tem ,da mi potem nobenega ni odprl.
A kdo pozna rešitev? Na 90 min CD bi namreč rad posnel del divx-a in podnapise(788 Mb)
P.S. Joze_K : Kaj si mislu s tem
"sicer mi potem niso file delali, ker sem izbral block napačen"
A se to kje naštima,ali je pol delal?

bbobst ::

Še nekaj :
-pekač je Teac CD-W524E , bios 1.0C
-Nero 5.5.8.2.

Joze_K ::

Kolk jaz vem določiš blok le kadar snemaša IMAGE file (struktura diska posneta v image datoteko *.png, *.iso) tukaj ti ponudi dve možni dolžini, probaj med njima!

Kadar pa snemaš strukturo, klasično snemanje pa tako ali tako določiš klasične parametre ne pa block size obliko. Ta nekako pove, kako je bitna slika zapisana!

Mislim, da poglej si še kak podatek okoli ISO fileov, mislim, da je nekaj tudi na ISONEWS...

... sicer pa sem tukaaj jaz tudi bolj bos, sory,....:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako posneti 750 mb na 800 mb cd-r???

Oddelek: Pomoč in nasveti
242444 (2100) 5er-->
»

800mb CDji.

Oddelek: Pomoč in nasveti
10992 (885) Zeratrem
»

avi --> avi

Oddelek: Programska oprema
9775 (641) karafeka
»

kako zapečt 800MB dokument na cd???

Oddelek: Pomoč in nasveti
311730 (1390) AlienGT
»

Overburn ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
231640 (1305) StratOS

Več podobnih tem