» »

joomla - obnovitev strani

joomla - obnovitev strani

slovencl ::

Imel sem spletno stran narejeno v joomli, zdej pa me shekal. Namesto prve strani je neka druga stran (turška). V bazi so podatki najbrž ostali, zdej me pa zanima, če je možno joomlo nazaj usposobit? Da bi na novo nastavil in v nastavitvah joomle nekako pokazal na to obstoječo bazo. Bi to funkcioniralo?
  • spremenil: slovencl ()

Preseren ::

Najprej naredi backup baze, potem pa preglej bazo kaj je noter ostalo in kaj ne, in če je z bazo vse ok, nazaj namesti joomlo in zuvozi bazo, pa bi stvar morala delati.
Vprašati pa se moraš tudi, kako ti je nekdo stran shekal. je to problem joomle (dvomim) je to problem kakšnega dodatka za jomlo (verjetno) ali pa server ni varen?
SEO na https://www.seos.si

5er--> ::

Po mojem je bil problem, da je imel verzijo Joomle 1.5.6 ali starejšo za katero je otročje lahko dobit geslo.

slovencl ::

Stran imam na svojem lastnem freebsd serverju (nisem nek računalniški stručko). Namesto prve strani od joomle je bila neka druga stran. Se pravi je povsem zamenjal fajl index.html. To pa najbrž z joomlo ne moreš naredit, ali pač? Nimam pojma kako je to naredil, kako pa lahko to ugotovim?

5er--> ::

Ko si enkrat loginan v administratorja, lahko narediš praktično vse.
Se pravi je povsem zamenjal fajl index.html

V bistvu ga joomla sploh nima. (razen praznih index.php v praktično vsaki mapi) Ima pa index.php.
Lahko da je napadalec v mapo le dodal index.html in imaš strežnik tako naštiman, da ima le-ta prednost. (Kar je seveda preoptimistično.)

levaky ::

Verjetno je spremenil samo index.html. Poizkusi za začetek povoziti index.php, index.html in index2.php z originalnim joomlinim. Bom prec videl kako stvari stojijo.

Seveda je prej potrebno naredi še backup baze. Sicer bi pa vse to že moral imeti!!!!

lp, Matej


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Free web hosting

Oddelek: Izdelava spletišč
112924 (1241) Blinder
»

HTML in SQL pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
517079 (5957) def0r
»

PHP5 ne dela!

Oddelek: Omrežja in internet
332205 (1720) fizikalac
»

Slikca pred naslovom spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
191410 (1134) Tody
»

BB forum na index

Oddelek: Izdelava spletišč
111535 (681) root987

Več podobnih tem