» »

Potem bo pa Rus pipo zaprl...

Potem bo pa Rus pipo zaprl...

Thomas ::

Pa saj ta dopisnik pravi, da so tudi Ukrajinci zelo umazani v tej igr


Saj jaz pravim isto.

Kar se ostanka tvojega posta tiče, je pa spet samo ena meta-dvoličnost. Off topic.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Brane2 ::

Mene pa ne. Mene pa zabava metadvoličnost. Očitanje dvoličnosti drugim, ko si sam dvoličen. Smilijo se ti lale, ki žalujejo za Kosovim, kjer niti še bili niso nikoli. Iste lale, ki so pa potem včeraj zmrzovale zaradi bratskih Rusov, se ti pa nič. Na vso moč zagovarjaš Rusko dvolično geopolitiko. In jokaš nad ameriško.

To je meta-dvoličnost.



1. Lale ne žalujejo za Kosovom- če s tem misliš na Čanka & Co. Njim Kosovo v večji meri prav pride za njihove zahteve.

2. Kaj hudiča ima KOsovo skupnega z dobavo plina ?

3. Ruse lahko kriviš za marsikaj, ne vidim pa zakaj bi bili neposredno krivi za to zmrzal. Vsak ščiti svoje interese, zakaj ne bi Rusi ? Bi ti nalival plin v cev iz katere ti kradejo že leta ali bi ustavil zadevo in uštimal stvar enkrat za vselej ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Kar se ostanka tvojega posta tiče, je pa spet samo ena meta-dvoličnost. Off topic.


Si ti zagrenjen, ker kaže, da bo res Obama predsednik ali ker te je strah, katero pot bo ubral glede Izraela ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

borchi ::

> Drugače bo pa TEŠ gradila nova bloka na ruski plin.

zadnji čas! v velenju jih po stanovanjih zebe, če imajo manj kot 30 stopinj :D
l'jga

Thomas ::

Če lahko nosim krompir na tržnico samo po eni poti - kjer mi ga poberejo 15% - imam pa pogodbo z gospodinjami obiskovalkami tržnice, da ga kupujejo pri meni, ne bom ostal doma in se kujal.

Rusi se.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Si ti zagrenjen, ker kaže, da bo res Obama predsednik ali ker te je strah, katero pot bo ubral glede Izraela ?


Zagrenjen? Z zanimanjem opazujem, kako se kuha v tem ekonom loncu in kdaj mu bo odtrgalo pokrovko.

Je pa to off topic. On topic tema pa zaklenjena.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

borchi ::

> ...ne bom ostal doma in se kujal. Rusi se.

tri leta so se. včeraj so se pa nehali. na našo nesrečo.
l'jga

Brane2 ::

Ne samo to. Ko so imeli praktično zastonj plin( 10% realne cene), so ga preprodajali naprej.

Takrat ni šlo samo za nekaj plina za reveže.

Če vidiš, da nekje od tvojega denarja financirajo tebi sovražne kriminalne elemente, boš valjda nekaj naredil na tem.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Thomas ::

Rusofilom Rusov ne moreš očrniti.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Brane2 ::

Ja, šele obrezan ku*ac ti odpre nove perspektive...

Moram enkrat zbrat korajžo in probat.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Thomas ::

What are you talking about?

Ni niti on topic. Še manj kako resno opravičilo ruskega ravnanja do EU. Mau jamra zaradi Amerov to ni.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Utk ::

Če bi bil gazprom kaj vredna firma, bi naložil plin na tovornjake pa ga pripeljal čez Ukrajino, če ne bi šlo drugače, rešil ne bi nič, ampak vsaj malo volje bi pokazal. Ta spor traja že najmanj 5 let. Kaj zaboga nas briga kakšne probleme imajo oni. In zakaj si bi zdaj delali mi dodatne stroške s plinovodi, samo zato, ker se oni ne znajo zmenit z Ukrajinci. Kot da s Turki se bojo kaj lažje.
Če že gradimo plinovode, jih lahko tudi proti Afriki, ali kam drugam, sej menda ima še kdo kaj plina. Če ne, pa prevrtamo Jadran, Hrvati ga imajo vsaj trikrat tolk kot Rusi, vsaj tako pravijo :) V glavnem, na Ruse se ni za zanašat.

T-h-o-r ::

Če lahko nosim krompir na tržnico samo po eni poti - kjer mi ga poberejo 15% - imam pa pogodbo z gospodinjami obiskovalkami tržnice, da ga kupujejo pri meni, ne bom ostal doma in se kujal.

Rusi se.


in lahko to delajo, če jim paše, saj je plin njihov
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

borchi ::

> Še manj kako resno opravičilo ruskega ravnanja do EU.

rusi so par dni pošiljali dogovorjene kvote minus ukrajinsko kvoto, ker ukrajina nima več sporazuma za odjem plina (torej bi evropa dobila ves dogovorjen plin). pa te dogovorjene kvote nikoli niso prišle v evropo.

EU je 12 ur po tem ko je popolnoma zmanjkalo plina bistro ugotovila, da bi bilo pametno ustanoviti nadzor nad plinovodom, da se ne bi več kradlo. očitno v popolnem mrazu boljše razmišljamo...

če thomas za en teden dobi mal antiruskega materiala, mi pa posredno ne plačujemo več lopovščino ukrajincev... so be it!

se pa strinjam, da bi bilo veliko lepše, da bi rusi nam prepustili odločitev o tem ali še hočemo sponzorirati ukrajince.
l'jga

Thomas ::

in lahko to delajo, če jim paše, saj je plin njihov


Če imajo POGODBO z nami da nam ga bodo redno dobavljali ...

Ma ne premakneš rusofilov niti mm.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

imallears ::

nism use bral, kaj je pol: -al so rusi zagotovil dost, pa so ga ukrajinci vmes že pokradl,
-al ukrajinci nočejo plačat tolk k rusi hočjo, pa nočejo rusi evropi poslat plina, ker misljo, da ga bojo ukrajinci pokradl,
-al je vse skup rusko igranje z ukrajinci in evropo (beri: we gonna take over the world, trenutni level x)


Me zlo zanima tale ukrajinski delež pr tej krizi.




edit: Joj zmer morm popravlat, k neki pozabm.

Zgodovina sprememb…

Thomas ::

pa nočejo rusi evropi poslat plina, ker misljo, da ga bojo ukrajinci pokradl,


Tako.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

borchi ::

> al ukrajinci nočejo plačat tolk k rusi hočjo, pa nočejo rusi evropi poslat plina, ker misljo, da ga bojo ukrajinci pokradl

rusi VEDO, da ga bodo ukrajinci čim več pokradli, ostalo bo pa šlo v evropo. sej jaz ukrajincem dam po eni strani prav. cigani kakršni so, bi bili neumni, če ne bi probali drugemu ciganu čimveč pokrast. je pa malo nerodno, ko se izkaže, da ukrajinci ne kradejo ciganom rusom, ampak gospodi iz evrope. rusi verjetno razmišljajo takole, z ukrajinci se nategujemo tri leta, poglejmo kako hitro bo evropa nogirala ukrajino.
l'jga

T-h-o-r ::

in lahko to delajo, če jim paše, saj je plin njihov


Če imajo POGODBO z nami da nam ga bodo redno dobavljali ...

Ma ne premakneš rusofilov niti mm.


ja, vprašane kaj je napisano tam :D

pa niti nam plina ne dobavlja putin ampak zasebno podjetje
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Thomas ::

Vprašanje? Kakšno vprašanje?

Hočeš reči (skupaj z Branetom) - kaj pa če Rusi le so angeli? Če imajo v vsem prav? Živela Rusija!?

Rusijo bi treba razkosat v več manjših držav, prej ne bo miru.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

T-h-o-r ::

"Hočeš reči (skupaj z Branetom) - kaj pa če Rusi le so angeli? Če imajo v vsem prav? Živela Rusija!?"

tega nisem nikjer zapisal (čeprav ti npr. za zda to vseskozi trdiš, but it's offtopic), hočem povedati, da so tudi ukrajinci odgovorni
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Brane2 ::

Jaz ne mislim, da so Rusi angeli.

Recimo, _sploh_ ni mi všeč deal z Russijo pri prodaji Naftne Industrije Srbije.

kar se tega tiče, se strinjam s prozahodno usmerjenim LDP.

Jasno mi je, da tako čivkajo zaradi porekla denarja mecenov, ne glede na to pa je precej resnice v tem.
On the journey of life, I chose the psycho path.

WarpedGone ::

Js nekje više:
> ok, kdo ve, kakšni so ti penali? 2 meseca dobave plina je vredno od oka 25 milijard $. Če so penali vredni svojega imena, znašajo vsaj neki podobnega temu znesku.

Borchi:
ne nori! Tipični penali bi bili kake 100x manjši od tega kar ti tu sanjaš. Pravtako capped na neko absolutno najvišjo vrednost.

za dobavo plina je podpisana pogodba, kjer je specificirana tudi količina letne dobave. Verjetno ne na zadnjo decimalko natančno, vendar pa zagotovo v nekih razumnih okvirih (vsaj na 10% natančno). Če kupec - evropa - te podpisane in dogovorjene količine plina ne sprejme, ga mora vseeno plačat. Torej, če bi se evropi sprdnilo in dva meseca nebi pokurila niti kapljice plina, bi morala rusom plačat vseh 25 milijard dolarjev, kolikor naj bi bila cena za predvideno dvomesečno dobavo plina.

Zakaj neki bi rusi, kot dobavitelj na drugi strani imel bistveno nižje penale, če ne izpolnijo svojega dela pogodbe - da ta plin res dobavijo? Kar 100x nižje kot kupec?

Nor bi bil tisti, ki bi sprejel tako pogodbo.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Balandeque ::

Ne samo to. Ko so imeli praktično zastonj plin( 10% realne cene), so ga preprodajali naprej.


Tole je zgoraj Warped malo zaj... cifro, če si se na njega zanašal. Ukrajinci so doslej plačevali 176$ za 1000m3.

pa niti nam plina ne dobavlja putin ampak zasebno podjetje


Gazprom popolnoma obvladuje ruska vlada. Direktno 50,02%, posredno prek Gazprombank in Rosneftegaz, pa skoraj 95%.

Sicer so se pa kot kaže zmenili.
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

Brane2 ::

Tole je zgoraj Warped malo zaj... cifro, če si se na njega zanašal. Ukrajinci so doslej plačevali 176$ za 1000m3.


To doslej je AFAIK po prvem kregu okrog cen, po aferi Juščenko.

Pred tem so ga plačevali veliko manj.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Thomas ::

Kaj kogarkoli briga, po koliko jim ga plačuje Ukrajina.

Rusi so nesolidni ko hudič. In nesramni.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

balkanec ::

Tale zgodba me spominja na "problemcek" iz nasega bloka.

V bloku je 20 stanovanj. Vsa enako velika. Blok se ogreva preko javnega (beri zasebnega) toplovoda. Vsa napeljava je bila speljana med gradnjo bloka cca 25 let nazaj in sicer tako, da cevi niso pripeljane do enega stanovanja in potem razvejane po enoti. Cevi so speljane po sobah vertikalno. Posledicno pomeni en stevec za cel blok in racun se deli po strankah in ne po porabi.
Pride zima... "Mami, kdaj mislijo zacet s kurjavo?" In tako cela DVA meseca. Pa vprasamo dobavitelja "Kaj se cakas?". Odgovor jasen - prvo placajte za nazaj in potem dobite kurjavo. WTF ?? Hocete povedat, da smo vam se kej dolzni? Koliko pa? Kdo pa ni placal? ... Ja dolzni ste okoli (danasnjih) 800 evricev. Kdo pa ni placeval vam pa ne moremo povedat zarad zakona o varstvu podatkov. Domski sestanek. Kdo ni placal? Sirotinja? Ne, sosed k je kupil lansko leto dva GANZ nova avtomobila. Prasec je racunal, da sej celega bloka itaq ne bodo nikoli odklopil. Zakaj bi pustil na cedilu 19 rednih placnikov zaradi enega samega? Ne bo sel sam sebi na skodo, ne? Eee ne moze. Bodo ze tisti 19 spametovalo enega. In tako je bilo. Placaj racune al bodo sle cevi okoli tvojega stanovanja. Mas pa 3 dneve da to uredis. Ce nimas denarja, pa prodaj avto.. al pa stanovanje.

Nekaj o gradnje JE. Tak objekt se gradi priblizno 20 let. Ni pametno hiteti in z nacrtovanjem in z gradnjo takega objekta. Do takrat bomo kurili pokljuske gozdove - sej je cerkev na strani ljudi se vedno?
Ti si ziher pozigalec !!!

borchi ::

> Zakaj neki bi rusi, kot dobavitelj na drugi strani imel bistveno nižje penale, če ne izpolnijo svojega dela pogodbe - da ta plin res dobavijo? Kar 100x nižje kot kupec?

ne vem. nisem tak kot ti, smarter than life. tako kot plačaš celotno naročeno hišo, pa če vzameš ključe od vrat ali ne. plačaš avtomobil, če ga voziš ali ne... gradbinec ti pa plača par promilov na dan zamude oz. največ par % kupnine... zato sem napisal kakšni so TIPIČNI penali.
l'jga

WarpedGone ::

Sm lepo vprašal, če kdo ve kakšni so penali pri tako resnih zadevah kot je meddržavna pogodba za dobavo plina pa si bil tiho. Nato pa si se napihnil ko žaba s svojo "vsaj 100x nižjim zneskom".

Ne pričakujem enakosti, pričakujem pa vsaj primerljivost. Kakšen smisel majo penali, če eno stranko vsaj 100x močneje vežejo oz. huje udarijo kot pa drugo? Kdor to podpiše je za na sramotilni steber, sploh ker "v mraz pošlje" precejšnje število ljudi, ki zraven niso imeli nič.

Če je slučajno res tako kot praviš, da smo tako zelo odvisni od dobre volje Rusije, je to samo še 100x močnejši razlog da prej ko se losamo njihovega plina, bolje bo. Tri nove jedrske!

Glede 20 let za izgradnjo nove JE. Krško je začel štrom prodajat leta 1983. So načrte začel delat leta že 1963? Bi reku da malo kasneje. 1970 so bwane podpisale pogodbo, da se gre v to zadevo. pred 30imi leti so stvar speljali v 13ih letih, danes pa so roki nižji od 10 let za samo izgradnjo. Drugo je, če se ti niti ne sanja kam bi jo dal in kaj bi z njo počel. Ampak to ni problem JE ampak celotne energetske politike, ki ne predvideva takega objekta. Se mora ona najprej zasuknit in seštet par številk. To pa je birokracija in s tem res lahko prideš do 20 let.

Če je prava volja, se da speljat stvari bistveno hitreje.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

borchi ::

> Ne pričakujem enakosti, pričakujem pa vsaj primerljivost. Kakšen smisel majo penali, če eno stranko vsaj 100x močneje vežejo oz. huje udarijo kot pa drugo? Kdor to podpiše je za na sramotilni steber...

ko boš pokazal kakšne penali si ti izboril za sebe in tvojo familijo za primer izpada dobave plina, elektrike, interneta etc. in ko bodo le-ti "vsaj 100x večji" kot tipični, ki sem jih jaz omenil, se lahko napihuješ kot žaba, bom tiho kot miška... začni skenirat in prilimej tukajle!
l'jga

WarpedGone ::

Mamo ta krompir (al pa pamet) da nismo odvisni od ruskega niti alžirskega plina.
In bo tut ostalo tako, dokler bo v hosti rastlo vsaj eno drevo.
Zbogom in hvala za vse ribe

borchi ::

nisem zbirčen. pokaž magari penale za štrom, internet...
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()

joseph ::

Kje sem že bral, da je Evropa raje plačala penale za neprevzeti-neporabljeni ruski plin v preteklosti (mislim, da za lansko leto)?

poweroff ::

in lahko to delajo, če jim paše, saj je plin njihov


Če imajo POGODBO z nami da nam ga bodo redno dobavljali ...


Pa ko je*e pogodbo!

Saj je imel tudi Izrael pogodbo z Arabskimi državami, da se bo umaknil iz Gaze.

Pa pač ne spoštuje pogodbe in tebi se zdi to OK.

Zakaj hudiča potem jokaš, ker se Rusi ne držijo pogodbe? Ker si v tem primeru ti "arabec"?
sudo poweroff

borchi ::

meni je hecno nekaj, če nas že rusi nameravajo ohladit, zakaj niso zaprli še ostalih plinovodov?

baje da rusom v temle primeru ne gre za biznis, ampak samo kažejo mišice. zakaj niso potem zaprli tistih plinovodov, kjer jim transportne države ne delajo nobenih problemov? ker tako bi pa RES pokazali, kdo igra in kdo pleše. zakaj torej skrivat razkazovanje mišic za dokazanim, realnim in več let trajajočim problemom?

ker tukajle eni pravijo "ruskie should take one for the team" v isti sapi pa "ruskie been playin' for the opposite team"...

no sense!
l'jga

WarpedGone ::

Iz podobnega razloga kot so onega vohuna zastrupljal z težko dostopnim radioaktivnim izotopom. Navadna pištola ni bla dobra? Dosegli bi isto. Politika je igra na mnogih sočasnih nivojih.

Glede penal za štrom in internet: Naj kak pravnik pove, kaj bi sodišče reklo če se elektro odloči me odkuplat brez razloga - kljub temu da je vse plačano v roku. Človeka ne moreš iz stanovanja vršt tudi če ti dolguje za 10 let najemnine. Internet pa ni niti v isti kategoriji ...
Zbogom in hvala za vse ribe

borchi ::

> Iz podobnega razloga kot so onega vohuna zastrupljal z težko dostopnim radioaktivnim izotopom. Navadna pištola ni bla dobra? Dosegli bi isto.

sej pravim. zakaj torej delajo ravno obratno? če človeka znaš prežarčit in ga pustit umret v neverjetnih mukah, to narediš nalašč, da pustiš pečat. pištola je nekako preveč anonimna. torej, zakaj ne vdarijo štempelj, tule imate, dost plina, samo zato ker smo mi tako rekli?

> Glede penal za štrom in internet: Naj kak pravnik pove...

torej morajo pravniki povedat, ker tudi niti ti očitno nisi tako brihten, da bi pametno pogodbo podpisal? kako naj upajo na kaj takega navadni smrtniki. bog ve, če boš tudi pravnike na sramotilne stebre vesil...

poleg tega je bilo govora o pogodbenih penalih. pogodba. kako naj bo v pogodbi klavzula o diskriminatornem obnašanju? v pogodbo s stranko zapišejo, da se gazprom obvezuje, da bo podpisal pogodbo s stranko? wtf?!
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()

WarpedGone ::

Pri elektriki nimaš nobene izbire sploh, v hišo imaš en kabel - vzemi ali pusti.
Pri plinu je rahlo bolje, plus pogaja se osebek ki ima bistveno večjo moč naspram ponudniku, ker mu lahko zakupi znaten delež proizvodnje.

Sej, če morda to ni tako, in smo tako zelo prepuščeni nemilosti ponudnika - takoj gradit jedrske elektrarne.
Zbogom in hvala za vse ribe

borchi ::

> Sej, če morda to ni tako, in smo tako zelo prepuščeni nemilosti ponudnika - takoj gradit jedrske elektrarne.

normalno. do takrat, ko bomo energetsko samozadostni, je pa treba bit pameten. in če to pomeni, da morajo biti pametni (spametovani) tudi naši bratje ukrajinci, so be it!
l'jga

Alencica ::

Ha!

Ko je kazalo, da se je/bo vse skupaj uredilo ponovni zaplet. Tokrat je komanda (kot kaže soditi po tej novici http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod... )
padla od samega bivšega šefa Gazproma.

Rusi niso zadovoljni z dogovorom, domnevno se Ukrajinci vrinili sklep o neobstoju dolga do Gazproma.

BigWhale ::

V bistvu bi morala EU mater jebat najprej rusom, ker ne izpolnjujejo pogodbe do EU in potem se Ukrajincem, ker delajo taksne in drugacne stale. Karkoli ze pocnejo.

Rusi se ne morjo iti enega dobavitelja plina, ce potem niso sposobni tega zagotoviti. Ko jih jebe, jest hocem plinski terminal! Dva.

jype ::

Js bi rajš za ta dnar pol jedrske elektrarne, hvala lepa.

Gretje na štrom je tolk bolj enostavno, da nima smisla novega ruskega imperija sponzorirat.

djordjevic ::

domnevno se Ukrajinci vrinili sklep o neobstoju dolga do Gazproma.
Mhm, poleg tega pa še izjavo, da oni niso kradli plina. Sneaky bastards. Jaz bi jebal mater kar obojim.
No grave is deep enough to keep us in chains.

dzinks63 ::

To plinovodsko omrežje sploh ni tako enostavno. Tu ni samo ene par cevi, cevi je ogromno in plinovodi gredo po in čez veliko držav. Ukrajina že mogoče kaj "ukrade" zase, samo mislim da tudi nekateri drugi niso pri tem čisto nedolžni. Ukrajina bi najbrž kar težko porabila poleg svoje porabe še dodatnih 15% celotnega plina kateri je namenjen ostali europi. Zadeva se mi zdi zelo kompleksna in niti malo tako enostavna kot se to prikazuje po TV.

Drugače je pa evropa zelo odvisna od tujega plina, seveda tudi od nafte in tukaj je zelo ranljiva. V kakšnih nebodigatreba situacijah bi zelo tanko piskali, tako da bi se morala evropa zavzeti za popolno energetsko neodvisnost, ker drugače zna biti še kaj tovrstnih presenečenj in izsiljevanj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

grex ::

Tale zgodba me spominja na "problemcek" iz nasega bloka.

Pride zima... "Mami, kdaj mislijo zacet s kurjavo?" In tako cela DVA meseca. Pa vprasamo dobavitelja "Kaj se cakas?". Odgovor jasen - prvo placajte za nazaj in potem dobite kurjavo. WTF ?? Hocete povedat, da smo vam se kej dolzni? Koliko pa? Kdo pa ni placal? ... Ja dolzni ste okoli (danasnjih) 800 evricev. Kdo pa ni placeval vam pa ne moremo povedat zarad zakona o varstvu podatkov. Domski sestanek. Kdo ni placal? Sirotinja? Ne, sosed k je kupil lansko leto dva GANZ nova avtomobila. Prasec je racunal, da sej celega bloka itaq ne bodo nikoli odklopil. Zakaj bi pustil na cedilu 19 rednih placnikov zaradi enega samega? Ne bo sel sam sebi na skodo, ne? Eee ne moze. Bodo ze tisti 19 spametovalo enega. In tako je bilo. Placaj racune al bodo sle cevi okoli tvojega stanovanja. Mas pa 3 dneve da to uredis. Ce nimas denarja, pa prodaj avto.. al pa stanovanje.

Ampak ravno to razmišljanje je problem. Zakaj bi bil sosed bolj prasec od dobavitelja?Ker si je kupil "dva GANZ nova avtomobila (ve pa vse zelene od zavisti)? Ali je bolj prasec dobavitelj, ki je, sem prepričan, zaradi €800 pred stečajem in si ne more privoščiti poti brez izsiljevanja.

Je, priznam, sosed (Ukrajina) res prasec. Ampak je dobavitelj (rusija) zato tolk bolj, če je problem neplačevanja dal na pleča ostalim strankam.

Če bi lahko bil načelen tle (vem, nimate izbire), bi šel k drugemu dobavitelju (torej bi Slovenija potrebovala alternativno oskrbo, ker si bodo Rusi v prihodnosti očitno spet šli isto, ko jim kaj ne bo prav).

Brane2 ::

Večji prasec je sosed. Ni izpolnil svojih obveznosti, čeprav je bil poln denarja.

To, kdo bi lažje pogrešal €800, je brezpredmetno.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Pravzaprav, po tej tvoji logiki je še najvećji prasec EU, ker bi ona očitno najlažje prenesla izgubo zneska v velikosti dolga Ukrajine...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Thomas ::

Prav je, da se v tej zgodbi spomnimo tudi na heroje. Slovenski plinski distributerji to so. Ljudje, ki to hendlajo v Sloveniji. Njim gredo čestitke.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Osebno ne poznam nikogar od njih. Bom pa to priložnost uporabil, da se spet obregnem ob medije.

Dobro besedo najdejo samo za Tino Maze, kadar je prva na Zlati lisici, plus morda še za organizatorje tega dogodka.

Vse ostalo mediji pretežno samo kritizirajo, to vemo. Da bi se pa kdo zahvalil unim toplovodarjem, ki so vendarle poskrbeli za tople radiatorje ... to pa ne.

To precej pove o stanju duha. (Vsaj toliko, kot toleriranje Rusov.)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

hokuto ::

Ja toplovodarjem grejo res redko javne zahvale :P Sicer pa to ne pove nič o stanju duha, razen če hočeš reč, da je to stanje povsod isto, ker mediji (žal) bolj ali manj povsod tako delajo in v njih takih zgodb ne boš našel.
doke!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dobava Plina 2014

Oddelek: Problemi človeštva
153323 (2728) 2f4u
»

Krimska kriza tudi na internetu

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
239690 (7126) rdecakapica
»

Zakaj Rusija omejuje dobavo zemeljskega plina?

Oddelek: Loža
151833 (1427) Gavran

Več podobnih tem