» »

Nokia n95 nastavitve

Nokia n95 nastavitve

shark90 ::

Pozdravljeni.
Imam problem.. Zaklenjeno Nokio n95 pri simobilu sem odblokiral in sedaj deluje na mobitelovem omrežju. Ampak internet ne deluje, nastavljal sem nekaj ampak ne gre.. Zanima me tudi če lahko naložim planet ker zdaj je live...:|
lp

ModriN96 ::

Poklič na 041 / 700 - 700 pa jim reč da ti nej pošlejo nastavitven sms za wap in mms-e. Delal bo vse ;)

sejmon ::

Problem je z GPS-om.

Tam imam vse obkljukano razen bt GPS.
Strežnik nastavljen.

Zagnal aplikacijo "podatki GPS" -"pozicija".
Pustil slide odprti.
2 uri zunaj na odprtem in še stalno je pisalo "čakam gps".
Sem večkrat probal.

kaki nasvet?

ModriN96 ::

Po dvournem akanju na gps signal je sigurn neki narobe... Ker signal satelita se dobi u kratkem ne pa da čakaš dve ure.

Probi nardit isto na eni drugi lokaciji, če pa še kr ne bo ignala satelita je pa pol neki s telefonom narobe... Druge tuki ni, edin teoretično možno bi blo fajn software povozt še enkrat, tut če maš že zadnga gor ga povoz šeenkrat pa pol probi, če pa tut to ne bo delal je pa telefon za serivserat.

Zorro ::

Poskusi sam vnesti koordinate - nastavitev cilja, recimo vnesi pozicijo, ki jo prikazuje drug delujoč telefon (če imaš to možnost), pa preveri, če po tem najde satelite. Sam sem imel podobno izkušnjo z enim telefonom, ko pa sem mu vnesel koordinate, ki jih je kazal moj telefon, je začel prikazovati satelite. Res nenavadno, a stvar je začela delovati.

Klenobo ::

Si bil na proste ali kje v zaprtem prostoru?
Pajek.Net, (http://www.pajek.net)
Brezplačna MojaPosta.Com (http://www.MojaPosta.Com)

sejmon ::

Zunaj na prostem.

Vnesel sem tudi koordinate v garmin ampak vseeno nič.
Bom probal telefon posodobiti z istim fw kot ga imam zdaj.
Če ne bo nič, pol pa na servis.

Zorro ::

Meni se zdi, da ti nimaš problemov z GPS-om, ampak z Garmin aplikacijo, kar je povsem nekaj drugega!
A si zagnal aplikacijo "Podatki GPS" (Meni->Orodja->Povezovanje) in ali ti ta zazna pozicijo in satelite? Če to dela, potem, kot sem že omenil, je s samim telefonom vse OK.


p.s.: tisto vpisovanje, ki sem ga predlagal, je bilo mišljeno v aplikaciji "Podatki GPS", oz. če ti le ta ne bi dolgo časa našla pozicije in satelitov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zorro ()

sejmon ::

Zagnal aplikacijo "podatki GPS" -"pozicija".
Pustil slide odprti.
2 uri zunaj na odprtem in še stalno je pisalo "čakam gps".
Sem večkrat probal.

Zorro ::

Če ti aplikacija "Podatki GPS" ne funkcionira, ni za pričakovati, da bi tudi Garmin.

sejmon ::

Vpisavanje koordinat v "Podatki GPS" lahko vpišem samo kot cilj in ne kot pozicija(kje trenutno sem).

Garmin sem zagnal zaradi teh koordinat,ker tam lahko ročno vpišem pozicijo, v "podatki gps" pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sejmon ()

Zorro ::

Vpisavanje koordinat v "Podatki GPS" lahko vpišem samo kot cilj in ne kot pozicija(kje trenutno sem).


Ja tu, kjer imaš cilj, vpiši koordinate. Na podoben način sem "oživel" enega Samsunga G810, kateremu tudi nikakor ni hotel delovati GPS.

Pa naj bo telefon zunaj vsaj ene 2-3 minute, ker prvo pozicioniranje zna kar trajati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zorro ()

sejmon ::

ok, bom probal.
hvala

sejmon ::

nič.
sem vnesel
46.3297
16.0500
ničččččččččččč.
čakam gps.
ehh jebi ga.
bom še update naredil ju3 ali v pon.

vseeno hvala za pomoč

Zorro ::

Pač je bilo za probat. Sedaj res nimaš več nobene opcije kot, da poskusiš še nadgradnjo. S temi zadnjimi FW-ji (v31) pa zna biti malo zoprno, če si se do sedaj navadil, da si lahko "šaral" po zaščitenih mapah.

sejmon ::

V 31 nemorem naložit ker imam simobil.Simobil pa ima v20.
LAhko bi spremenil product kodo, samo pol garancija adijo.
Bom kar z v20 povozil še 1x.

sejmon ::

Vem da je pozno, ampak zdaj vem kaj je bilo narobe.

Mobitel sem poslal na servis.
Menjali oz. pprilotali so mi anteno in zdaj deluje bp.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia 5230 mam problem

Oddelek: Mobilne tehnologije
52295 (2226) guest #44
»

Aplikacija za iskanje parkirnega prostora

Oddelek: Novice / Android
289436 (8054) WildTHink
»

[fork] GPS v telefonu ali Garmin - kaj je bolje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7112182 (11423) bond007
»

nokia n95 in nokia maps

Oddelek: Mobilne tehnologije
93000 (2834) Good Guy
»

GPS navigacija na Nokia N95 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5517439 (13166) AtKo

Več podobnih tem