» »

WD zunanji disk ne dela

WD zunanji disk ne dela

roni125 ::

Z uporabo zunanjega diska WD 750GB sem bil do včeraj zvečer zelo zadovoljen. Danes pa kot da bi odrezal ne dela več, niti ne daje znakov delovanja (modre luči, brnenje diska,....) kot da bi šlo napajanje. Vzel sem napajalnik od drugega zunanjega diska z enakimi karakteristikami in še vedno ne dela. Včeraj sem ga normalno izključil.

Sedaj pa vprašanje, je imel kdo od vas kdaj podoben primer in kaj je naredil, da je začel ponovno delovati, starost diska pa je mesec in pol.

Hvala vam že vnaprej na pomoči.
Roni

ModriN96 ::

Zdej možno je da je šel tudi un pretvornik iz 220 na 12v. lahko da je sam disk crknu.

Lahko probaš dat disk v komp pa boš vidu. Lahko daš disk u drugo zunanje ohišje al pa probaš sam usmernik zamenat.

OmegaBlue ::

Potem je po vsej verjetnosti šel napajalni del. Podatki so lahko še povsem varni, če se da ohišje odpret, ne da bi ga poškodoval lahko disk priklopiš neposredno na računalnik in prebereš dol.

Glede na starost pa pomojem najbolje da ga vrneš v garancijo, a tam nevem kako garantirajo s kopijo podatkov.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Matmat ::

Imam isto težavo kot roni. In sicer imam disk WD MyBook EE 320Gb in prav tako ne dela več od včeraj. Na googlu sem sicer našel nekaj uporabnih zadev kot je tale ampak nobena od naštetih rešitev ne dela pri meni. Priklopil sem ga na 4 rečunalnike (XP in XP64) in povsod enako. Ko disk priklopim se sliši plošče ki se začnejo vrteti kmalu pa zvok izgine nato pa se plošče spet začnejo zaganjat, slišati je kot da bi se disk zaganjal vsakih 5sekund. Po nekaj minutah zaganjanja se umiri in v mojem računalniku je disk viden ampak naj bi bil prazen (v disk managerju kaže da ga ni mogoče brat, včasih ga sploh ne kaže) Največ kar mi je uspelo (pa še to samo enkrat) je da se je zagnal autorun in mi je celo uspelo skopirat nekaj slik preden se je spet "restartiral".
Je možno da bi bilo kaj narobe ker je bil pred kratkim na "zabavi" postavljen v bljižini zvočnikov?

tomi_m ::

Ko je moj MyBook odpovedal poslušnost (hudirja - se to WDjem dogaja pogosto), sem ga: odprl - priklopil direkt na IDE kabel - in tam pustil.
Poišči navodila na spletu, kako ga brez trajnih poškodb odpreti, in preveri ali je disk OK.

Matmat ::

malo se mi ga zdi škoda ker je še v garanciji in bi se rad še prepričal da ni kaj drugega

roni125 ::

No takole, dobil sem par lepih navodil, kaj narediti z zunanjim diskom in tega se je tudi vredno držati. Nesel ga bom na servis, ker je disk v garanciji in zamenjali mi bodo kar morajo, samo da bo deloval (Upam...).

Lahko pa rečem, da mi je bil nasvet da disk odprem najbolj mikaven (pripravljeno orodje....) samo potem garancija ne bi več veljala.
Hvala vsem skupaj za pomoč.

Roni

Matmat ::

Pa mogoče kdo ve kako je s podatki, če uveljavljaš garancijo za disk? Se kaj trudijo da recimo ohranijo podatke če je napaka kje drugje in ne v disku ali dajo samo nov disk?

roni125 ::

Lahko ti povem takoj kaj so mi rekli. Garancije na podatke ki so na trdem disku, ni. Lahko pa ti rečem, da se trudijo.

Roni

Matmat ::

Predvsem to me zanima če se trudijo. Sem se še malo ukvarjal z diskom in mi je spet uspelo prit na disk in sem nekaj stvari tudi že skopiral tako da sem precej siguren da je disk ok (ali pač?), je pa zanimivo to da mora biti nekaj časa izklopljen.Ko ga potem priklopim dela nekaj minut normalno nato se spet "ponovno zažene" in spet dela nekaj minut. Ob vsakem ponovnem zagonu pa dela krajši čas in po nekaj zagonih ne dela več:(
Je možno da se kje pregreva ali da je kakšen problem z napajanjem?

Karen ::

Če si dobil podatke z diska in lahko prikažeš čudno obnašanje na servisu (imaš garancijo) potem odnesi na servis.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WD My book 1TB nehal delati

Oddelek: Strojna oprema
203636 (3255) abaximan
»

Zunanji trdi disk ni zaznan

Oddelek: Pomoč in nasveti
112502 (2324) ModriN96
»

Zunanji disk WD MyBook

Oddelek: Kaj kupiti
314191 (3131) Revenant
»

Nakup zunanjega diska

Oddelek: Strojna oprema
101965 (1686) Cveto
»

Western digital MyBook

Oddelek: Strojna oprema
94133 (3807) Guti

Več podobnih tem