» »

katero grafično

katero grafično

«
1
2

shinko ::

Kupujem nov računalnik v rangu okrog 700€ in me zanima sledeče:

Računalnik bo povezan na HDTV (32palcev, 1280*720), zdaj pa me zanima če je kaka razlika v teh izhodih, če vzamem nvidia 9800 ki ma tudi HDMI izhod ali ati4850 ki pa ma DVI izhod in pol z pretvornikom povežem s HDMI kablom na TV. Računalnik bo služil kot multimedia center (bluray filmi, muzika, pa tudi kaki špil). Odločam se še tudi med procesorjem (core 2 quad q8200 ali pa core 2 duo E8500)

Hvala za odgovore, mnenja in predlogi zaželjeni.
LP

Meizu ::

Proc vzemi E8500 - grafo vzemi HD4850.

http://www.tomshardware.co.uk/forum/229... - tu si lahko prebereš, če kaj izgubiš na kvaliteti, če vzameš opcijo DVI to HDMI converter.

Moj odgovor je - pomojem ne boš nič izgubil.

Mitja358 ::

vzemi hd4850, če intel pol rajši q8200, ker ma 4 jedra

Meizu ::

Jst nebi uzel q8200, ker sm bral o njem, da se zelo slabo navija ker ima nizek multi. BI rajši pol uzel Q6600. Ki pa ni dosti dražji, je pa boljši overclocker.

Pdove05 ::

eh 8500 je bolsi

Meizu ::

Pravim, če že hoče 4jedrnika.

shinko ::

Pa je sploh kaka razlika če vzamem 4jedrnika, ker sem nekje bral da programi (še) ne izkoriščajo 4 jeder. Navijat zaenkrat še nimam namena, morda čez kako leto, dve, tako da se bom verjetno odločil za E8500, ki se tudi v igrah dobro izkaže.

LP

Meizu ::

Odvisno kaj boš delal. Če so ti prioriteta igre, potem vzemi dvojedrnika. Ker dobri 4jedrniki za igre so tam od Q9550 naprej pa do nehalema, ti pa stanejo veliko.

Če ti je pa prioriteta multifunkcionalnost (večnitnost), potem se ti splača vzet štirijedrnika. Nasploh pa je malo iger, ki bi dejansko podpirale štiri jedra.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Pdove05 ::

Malo iger? al 1?

Ce letos komaj je zacelo odzadaj pisat Runs best on 2 cores

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pdove05 ()

Meizu ::

Ja, malo iger ja. Kao unreal engine podpira 4 jedra če se ne motim in GTA4. In samo tile so. Sam recimo, če pa primerjaš Q9550 al pa E8400, pa če maš dnar za Q9550 je tudi tistega pametno vzet, ker se izi OCja na 4ghz in ker je arhitektura ista je v igrah enako hiter kot E8400, v drugih stvareh (encoding, raranje, ipd., razni proc benchi), pa še veliiiiko hitrejši. Dober deal tale Q9550. Če bi le bil pol cenejši...

Sej bi tudi sam ostal na dvojedrniku, če ne bi krvavo potreboval 4ih jeder... ( Namreč v lokalni produkciji ga potrebujemo za obdelavo in encoding videev, večjih od 5GB in a obdelovanje slik z ogromnimi resolucijami) Namreč to zdej delamo vse na enem middle class laptopu:S

Pton ::

Pozdravljen.

Malo šprišparaj na procesorju in si vzemi E8400 in kar prišparaš na procesorju dej za kartico, vzami HD 4870, ki ma HDMI. HDMI je najbolša izbira. Uni preklopi in nastavki so en k.... Jst sm računalnik prklopu na LCD TV z kablom ki je na eni strani DVI na drugi pa HDMI, pa mi je na vsakih par minut slika zastala za 2, 3 sekunde ( precej moteče ) ( pa da nouste mislili da je kriv kabel - zanj sem dau 50€ in ima pozlačene izhode ) pa pri HDMI še z zvokom nimaš nobenih težav in nerabiš nobenih dodatnih kablov.
Moje mnenje.

shinko ::

Si prepričan da ma HD 4870 hdmi izhod? ker sem gledal pa povsod piše hdmi over dvi adapter.

LP

Silikon ::

Da ne bom odpiral nove teme, katero grafično naj kupim Ati ali Nvidia:

Izbiram med Geforce 9800 GTX 512 Mb ram
ali pa Ati HD4850/4870. oz v cenovnem 200-250 USD (dobim iz usa)
se priporoča kateri proizvajalec? xfx, BFG, Sapphire, eVGA??

Igram igre na 20" lcd torej ločljivosti okoli 1024/768 in višje.
P5B, INTEL E8400 3Ghz, 2GB RAM, VGA GTX260 CORE 216 - 896 RAM, 550W

Meizu ::

Sapphire itak dela samo Ati grafe, ostale pa delajo nvidie. Tko, da od nvidie če vzameš, so itak vse te tri firme super, vzameš tisto ki je najcenejša.

Glede Atijevih kartic - zadnje čase so vse firme odlične, tko da lahko vzameš karkoli, sam Club 3d firme se pa zadrži, pa čeprav pride 200€ceneje. Tako za nvidio kot za atija.

tilinho20 ::

Glede Atijevih kartic - zadnje čase so vse firme odlične, tko da lahko vzameš karkoli, sam Club 3d firme se pa zadrži, pa čeprav pride 200€ceneje. Tako za nvidio kot za atija.

Pa še Gainward!

Meizu ::

Gainwardovih sem mel že veliko, še nobena me ni pustila na cedilu + ponavadi imajo še kakšno leto garancije več. Lahko argumentiraš prosim?

tilinho20 ::

Glede ATI-jevih sem mislil.
Za nVidio so pa super (enak nivo kot ostali).

ZaLoMaT ::

Da ne bom odpiral nove teme, katero grafično naj kupim Ati ali Nvidia:

Izbiram med Geforce 9800 GTX 512 Mb ram
ali pa Ati HD4850/4870. oz v cenovnem 200-250 USD (dobim iz usa)
se priporoča kateri proizvajalec? xfx, BFG, Sapphire, eVGA??

Igram igre na 20" lcd torej ločljivosti okoli 1024/768 in višje.


Vzemi ATI HD 4870 1gb, proizvajalec: Sapphire

reml ::

Izbiram med nvidia GeForce GTX295 1792MB in Ati 4870 X2 2GB. Sprašujem samo po zmogljivosti in ne po tem kaj se splača. Katera je boljša? nagibam se k radeonu glede na to da ima že DDR5.

lp
To go..where no computer has gone before ...

ModriN96 ::

Poglej si mal tole pa tibo prec jasn da je nesmiselno spraševat kaj je bolš ;)

http://www.guru3d.com/article/asus-gefo...

reml ::

Torej Nvidia :)
To go..where no computer has gone before ...

jan01 ::

Kaj imate eni preveč denarja(ali pa nič pameti), da kupujete grafično za 450€....:\

bluefish ::

ali pa ateka in mamico, ki ustrežeta v vsem.

Razy ::

No, da ne odpiram nove teme.
Kakšna je razlika med tema dvema grafičnima karticama??
BFG Geforce GTX260 MAXCORE OC Core216--240€
XFX Geforce GTX260 Core216

Zakaj je taka cenovna razlika??
XFX-ova je bil en primer drazje kartice...vse gtx260 ki sem jih gledal so drazje..ne vem zakaj je BFG-jeva tako poceni.

Naj mi kdo razloži prosim. :)

jan01 ::

@reml
Kako , da pišeš izbiraš, če pa že imaš(?) 4870x2
Naj uganem: v računalniku vse oh in sploh, le napajlnik en zanič+ kak počasen trdi disk...

jan01 ::

@slovenc10
Raje vzemi cenejšo hd4870 1024mb za 210€ oz boljšo hd4850x2 za 260€

x45 ::

@slovenc10
Raje vzemi cenejšo hd4870 1024mb za 210€ oz boljšo hd4850x2 za 260€


4850 x2 je absoluten best buy, sam kje jo majo za 260 eur?

elektronika jo ma za 269.

Razy ::

GTX260 core216 je bolša kot HD4870 1024mb v benchmarkih

Razy ::

V glavnem jaz bi rabil odgovor na razliko med tistima karticama.Ne mi neke ATI omenjat.

jan01 ::

A si sploh kak (pameten in nov!) review prebral o hd4850x2?

ModriN96 ::

Razlike med unim dvema ni...sta iste grafe z istim čipom, samo da je pač ena xfx druga pa bfg. ker je xfx "bol" priznana in "bol" kvalitetna si pač loh prvošćijo mal večje cene za isto stvar.

itak pa ČE znaš flešat grafe loh uzameš od bfg pa daš bios od xfx 260 core 216 xxx gor in maš zmago u tem rangu ;)

Razy ::

Torej ker ne znam flešat grafe vzamem XFX GTX260?

ModriN96 ::

z nobeno od teh dveh nebi faliu...pač tvoja odločitev.

reml ::

bluefish: Kaj pa če bi pomislil, da nekateri sami zaslužimo denar... ??

Drugače pa jan01: žal nisi uganil, napajalnik sem primerno posodobil, disk pa tudi ni kar en. Imam jo v testiranju, tako da imam še odprto pri odločitvi!

lp
To go..where no computer has gone before ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: reml ()

Razy ::

@ModriN96
Bom vzel kar BFG-jevo ker je navita pa texture fill rate ima 42.5 billion/sec...XFX pa ima 36.9 bill/sec.pa še dosti cenejša

Vseeno hvala za pomoč :)

bluefish ::

bluefish: Kaj pa če bi pomislil, da nekateri sami zaslužimo denar... ??

Potem ga očitno veliko, da lahko razmišljaš o nakupu kartice, ki bo zastarela le malenkost pozneje, kot pa še enkrat cenejše.

jan01 ::

@reml
napajalniki ter disk je ___________ ?

BuBBle.D ::

@slovenc10: vzami BFG, zaradi daljše garancije in step-up programa (isto ima tudi EVGA). Pri XFX nevem kako je z garancijo; najbrž leto ali dve. BFG ima ponavadi 5, 10 let ali celo doživljensko garancijo.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

keitai ::

doživljenska, ki je življenska doba izdelka.

Meizu ::

Raje mam 10 let garancije kot pa doživljenjsko. Doživljenjska garancija pomeni, da ti bojo lahko zamenjali artikel vse dokler grafe ne umaknejo iz proizvodnje. Če maš pa 10 let garancije na grafi, potem ti je pa proizvajalec dolžan 10 let nudit podporo in morebitno zamenjavo pri okvari.

Čeprav je 10 let garancije za GPU malce pretirano. Kakšnih realnih 2, 3 leta je že ok.

BuBBle.D ::

Jaz menjam komponente 2x letno, tako, da mi za dobo garancije milo rečeno dol visi. Glede teh tvojih 10 let in doživljenske garancije je pa tako, da če modela grafične ni več na trgu, dobiš ponavadi boljšo grafično. Doživljenska garancija pa ne pomeni, da ti jo zamenjajo dokler je v proizvodnji, temveč je garancija večna. Lahko čez 20 let (v kolikor firma še obstaja) pošljep na garancijo in boš dobil boljšo grafično.

Če se pa motim, pa naj me nekdo popravi z kakšnim linkom, kjer je stvar podrobneje oz. natančneje razložena.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

GrimReaper ::

Kdo ti bo pa dal doživljenjsko garancijo na grafično kartico, kolker vem je max 3 leta, običajno pa je 2 leti.
Tisto 10 let od BFG pa ne velja v naših trgovinah, ampak moraš poslat grafično direkt na BFG, pa še registrirat jo morš:
http://www.bfgtech.com/warranty.aspx
Pomoje se ne splača s tem ubadat, ker ti itak zastari že čez 1 leto, potem pa kvečjem kakšno leto igraš še na nizkih nastavitvah.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Meizu ::

Jaz menjam komponente 2x letno, tako, da mi za dobo garancije milo rečeno dol visi. Glede teh tvojih 10 let in doživljenske garancije je pa tako, da če modela grafične ni več na trgu, dobiš ponavadi boljšo grafično. Doživljenska garancija pa ne pomeni, da ti jo zamenjajo dokler je v proizvodnji, temveč je garancija večna. Lahko čez 20 let (v kolikor firma še obstaja) pošljep na garancijo in boš dobil boljšo grafično.

Če se pa motim, pa naj me nekdo popravi z kakšnim linkom, kjer je stvar podrobneje oz. natančneje razložena.


Motiš se. Sm že preizkusu mojo teorijo in (iz moje strani) preizkušeno drži. TI kr glej na lifetime warranty, jst bom pa na gledal na garantirano (!!) dob o v letih, za katera bom prepričan, da sem upravičen do uveljavitve garancije.

Denis15 ::

Meizu koliko si dal za ta PC ko ga imaš? A ga prodaš? :)
xD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Denis15 ()

Meizu ::

Mnjah, skupaj sm dal okoli 1000€ za komponente s kišto vred.

Denis15 ::

Mnjah, skupaj sm dal okoli 1000€ za komponente s kišto vred.

pol maš dobre veze ali?
xD

Meizu ::

Ne, ubistvu ne, sam izkušnje pri nakupih in tudi premišljenost.

Denis15 ::

a mi sestaviš enga za 900EUR AMD PHENOM X4 940 PLS? pa neko grafično za dobre spile rcm 4850X2
xD

rok1986 ::

Za 900€ dobiš ti že oreng kišto.
AMD 940 ->225€
plata ASUS M3A78-T - AMD 790GX Chipset ->121€
Grafa : 4850x2 2gb ->308€
napajalnik : Lc 750W ->95€
en dvd pekač, pa ohišje za tam okol 60€
Aja pa še ram : 2x2gb kingston hyperx 1066mhz - 78€
In to je to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rok1986 ()

Denis15 ::

sicer še dobim ceneje to sem samo rabo plato pa bo 100% delovalo to? ker se na AMDje plošče ne spoznam

dvd pekač pa mam doma 2 že :D
xD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Denis15 ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

285gtx ali 295gtx? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5212922 (12045) BuBBle.D
»

GTX 260,280

Oddelek: Strojna oprema
372161 (1339) clix
»

Katera grafična kartica je najboljša??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6213044 (11885) RuskiSnajper
»

Gaming PC pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
616025 (4166) jest10
»

nov računalnik...dober? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6913224 (12033) ModriN96

Več podobnih tem