» »

GTX 260,280

GTX 260,280

bumblek ::

Nikjer nisem najdo, teme ali odgovora na moje vprašanje, in sicer:

kupujem nov računalnik in sem se odločil da bom nabavil enega gtx vendar še nisem prepričan katerega oz. kako se mi bo izšlo z kešom! za procesor pa bom vzel AMD Phenom II 940.

Nisem pa prepričan katero matično ploščo naj kupim: ali lahko ob tej grafični kupim ploščo z amd chip-setom (780, 790), kako je potem z sli-jem na teh matičnih, ker podpirajo samo crossfire (spodnja matična sicer nima dveh PCIe rež), vendar me vseeno zanima, če so potem kakšni problemi, ali to sploh ni mogoče?
Ali se naj vendarle raje odločim za nvidin chip-set npr 750a ali mi priporočate kaj boljšega... vendar več kot 100evr (mogoče malo več) ne bi dal za matično.

hvala
http://www.elektronika.si/product_info....
http://www.elektronika.si/product_info....

BuBBle.D ::

Glede grafičnih, če že mora bit nvidia vzami GTX260 core c216 ali GTX285, ker GTX280 so dražje in za pi*kin las počasnejše od GTX285.

Za matično ti bo pa kdo, ki se bolj na AMD spozna znal svetovat.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

alexa-lol ::

kar se pa tiče grafičnih maš tukaj en majhen testek http://www.xbitlabs.com/articles/video/...

jan01 ::

kmetek ::

šrot....isto kot 4870 oziroma malenkost hitrejša.

x45 ::

Nikjer nisem najdo, teme ali odgovora na moje vprašanje, in sicer:

kupujem nov računalnik in sem se odločil da bom nabavil enega gtx vendar še nisem prepričan katerega oz. kako se mi bo izšlo z kešom! za procesor pa bom vzel AMD Phenom II 940.

Nisem pa prepričan katero matično ploščo naj kupim: ali lahko ob tej grafični kupim ploščo z amd chip-setom (780, 790), kako je potem z sli-jem na teh matičnih, ker podpirajo samo crossfire (spodnja matična sicer nima dveh PCIe rež), vendar me vseeno zanima, če so potem kakšni problemi, ali to sploh ni mogoče?
Ali se naj vendarle raje odločim za nvidin chip-set npr 750a ali mi priporočate kaj boljšega... vendar več kot 100evr (mogoče malo več) ne bi dal za matično.

hvala
http://www.elektronika.si/product_info....
http://www.elektronika.si/product_info....


jas bi ti priporočal Ati HD 4850 X2. Prekosi 280GTX n vidio, stane pa manj kot Nvidia 260.

Matična je nekje optimum vsega znanega ( Firma čipset cena funkcije ipd )... Asus 790 GX Crossfire ki jo ima elektronika za 121 eur.

Majo tudi GA 790x za 102 eur ki ima Crossfire.

Za sli maš 750 a AM2+ sli plošče ki so v osnovni izvedbi celo cenjše.
recimo tole, majo pa kr lepo izbiro plat pod Asus :
http://www.elektronika.si/product_info....

Za eno grafični ( tudi če je x2 ) lahko maš kaero kol plato. Ja ssicer ne bi mešač čipset od n vidie in ati grafo in obratno . sicer pa top P/P je sitem tak:

940 BE CPU
790gx / 780 g plošča
HD 4850 x2 grafa

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

Mitja358 ::

Vzemi ha4850 x2 v elektroniki.

=Exceed= ::

Pozabi ATI, če nočeš imeti problemov ( atikmdag.sys ) ne samo pri meni in vačsih tudi nerešljivo, dokler ne presedlaš na nVidio. Pri meni je pomagalo, kakšne imajo pa drugi težave pa poglej malo poste na slo-techu... jih ni malo!

260 ali pa 285GTX in kupi kolikor si €€€ sposoben.

PhenomII je trenutno P/P super zadeva. Priporočam ti da si ogledaš plošče od MSI K9A2 in CPU support MSI

Pa dober nakup

bumblek ::

Prav zaradi teh problemov se hočem izogniti ATI-ju, ker so jih forumi polni, zato mislim da bom nabavil kar 260-tko z 216 stream proc (245evr), ker je 280 ali 285 malo prevelik zalogaj... pa še monitora ne mislim menjavat, tak da bo za 1650x1080 zadostovala, nekaj časa.

Ploščo pa bom vzel asusko samo verjetno z nvidijin čipovjem 750a, če se bom odločo za možnost sli, če pa ne pa bom vzel amd 780 čipovje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bumblek ()

x45 ::

Če smo realni jas ne poznam nobenega ki ima z atijem te probleme jih pa je nekaj zgleda.

Ampak ( Če smo realni ) ne pozabit : N vidia ni podala nobenega odgovora ( in izboljšav ) na kvaliteto njihovih novejših čipov glede materiala ki je niska, čip rad poči po nekem št prižiganj in ugašanj. in potem rabiš pač novo grafo.

N-vidia driverji za grafe in plošče so odgovornoi za sesutje sistema ( blue screen al pa reset ) v mnogih primerih, mal več je blo o tem pri izidu Viste govora.

Pr meni je npr. tole zginlo odkar nimam več N-vidine grafe.

-ninja-91- ::

jz pa z nvidio nimam problemov. kupu sm 8800 GT in za moje pojme prevečkrat ugašam komp (da lahko kaj drugega počnem v miru) pa nism imel še nikoli niti enega od zgoraj naštetih problemov. (mogoče tut zato ker mam XP)

kmetek ::

Prav zaradi teh problemov se hočem izogniti ATI-ju, ker so jih forumi polni, zato mislim da bom nabavil kar 260-tko z 216 stream proc (245evr), ker je 280 ali 285 malo prevelik zalogaj... pa še monitora ne mislim menjavat, tak da bo za 1650x1080 zadostovala, nekaj časa.

Ploščo pa bom vzel asusko samo verjetno z nvidijin čipovjem 750a, če se bom odločo za možnost sli, če pa ne pa bom vzel amd 780 čipovje.


kero boš vzel?

Denis15 ::

jaz ti priporočam da če že kupuješ novo kupi HD4850X2 2GB saj jo imam pa dela CRYSIS na dx10 1280x1024 na high grafiki brez problema. Če pa maš malo več pod palcem pa vzami HD4870X2 2GB pa si zmagal
xD

BuBBle.D ::

Eni ste prav smešni. Človek je napisal svoj razlog, zakaj bo kupil nVidia grafo, pa mu še kar ATI-ja podtikate. Ne pravim, da imate slabe argumente, vendar vseeno...
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

=Exceed= ::

Če smo realni jas ne poznam nobenega ki ima z atijem te probleme jih pa je nekaj zgleda.

Ampak ( Če smo realni ) ne pozabit : N vidia ni podala nobenega odgovora ( in izboljšav ) na kvaliteto njihovih novejših čipov glede materiala ki je niska, čip rad poči po nekem št prižiganj in ugašanj. in potem rabiš pač novo grafo.

N-vidia driverji za grafe in plošče so odgovornoi za sesutje sistema ( blue screen al pa reset ) v mnogih primerih, mal več je blo o tem pri izidu Viste govora.

Pr meni je npr. tole zginlo odkar nimam več N-vidine grafe.


A je imel pri nas v slo kdo probleme s "počenim" čipom nVidie? Ali je imel pri nas kdo težave z novo serijo ATI kartic DA DA DA! In glede na % prodanih nVidi proti ATI (AMD-> x45 očitno zelo bega)je nVidia še vedno bolj "zanesljiva". Kljub temu, da je plačala ogromno odškodnino, verjetno še vedno dela "čipe ki pokajo":|

Argument ima močan! Kupi Nvidio

Proc in plato pa to kar si že zgoraj uotovil.

LP

x45 ::

Če smo realni jas ne poznam nobenega ki ima z atijem te probleme jih pa je nekaj zgleda.

Ampak ( Če smo realni ) ne pozabit : N vidia ni podala nobenega odgovora ( in izboljšav ) na kvaliteto njihovih novejših čipov glede materiala ki je niska, čip rad poči po nekem št prižiganj in ugašanj. in potem rabiš pač novo grafo.

N-vidia driverji za grafe in plošče so odgovornoi za sesutje sistema ( blue screen al pa reset ) v mnogih primerih, mal več je blo o tem pri izidu Viste govora.

Pr meni je npr. tole zginlo odkar nimam več N-vidine grafe.


A je imel pri nas v slo kdo probleme s "počenim" čipom nVidie? Ali je imel pri nas kdo težave z novo serijo ATI kartic DA DA DA! In glede na % prodanih nVidi proti ATI (AMD-> x45 očitno zelo bega)je nVidia še vedno bolj "zanesljiva". Kljub temu, da je plačala ogromno odškodnino, verjetno še vedno dela "čipe ki pokajo":|

Argument ima močan! Kupi Nvidio

Proc in plato pa to kar si že zgoraj uotovil.

LP


Ti sigurno nisi merodajen s tvojim nakladanjem ( s 3x DA in klicaji... ) , so to ugotovili že v svetovnem merilu....

Sem pa mel sam težave s sesuvanjem sistema, ko sem odstranil N vidiino grafo ( 7600 ) in driverje je zadeva izginila, instalacija xp je je še vedno ista seveda, čipset ati 780g.

Sicer pa je tip rekel da bo verjetno vzel sli plato in nvidio , svetoval sem mu dobro in upam da bo kaj povedal kak dela in se navije....

Denis15 ::

js mam na "starem" oz.sploh ni tak star 7600GT 256MB pa to leti CRYSIS na dx9 brez problema samo sem navedel zaradi tega da se vidi kam je tehnologija že prišla če gledamo kje po vrsti zmogljivosti 7600GT sploh je...
xD

deadbeef ::

Odvisno na kakšni resoluciji misliš igrat
1680x1050 -> GTX 260 Core 216
1920x1200 -> GTX 285

Vzemi verzijo od EVGA (10 letna garancija, 90 days step-up program, odličen support) v Comshopu imajo vse GTX EVGA kartice na zalogi, po dokaj ugodni ceni.

vinkl25 ::

Imam AMD Phenom II 940,MSI K9A2 Platinum plato pa,ATI grafo pa zadevca lauha v nulo pa ni nobenih problemov :).

bumblek ::

Evo, naročil sem BFG 260GTX, in pa matično ASUS M3N-HD HDMI, sicer slednje nisem vzel v elektroniki, ker mi model ni mogel zagotoviti, da bo flashana, sam pa mi tega tudi ni hotel narediti, ne mislim pa doma lovit koga, da mi bo posodil kakega starejšega AMD-ja, tako da sem se vse lepo zmenil v funtechu, sicer za par € več,...

Sicer pa sem tudi ostale komponente naročil po sloveniji, tak da še samo čakam, kakšen teden predvidevam

http://www.elektronika.si/product_info....
http://www.elektronika.si/product_info....

Denis15 ::

Jaz bi raje vzel GTX 280 rabljeno :)
xD

kmetek ::

BFG 1 letna garancija, zadetek v polno ;)

bumblek ::

To pa sploh nisem videl.... sicer pa tu nekaj ne štima, kajti če gledaš na uradni strani garancijske pogoje jih zagotavljajo sicer dve leti... je pa tudi ona fora o doživljenski garanciji sam to so itak neke marketinške poteze, kar velja za produkcijsko življensko dobo... torej dokler jo bodo proizvajali.

Denis15 ::

BFG 1 letna garancija, zadetek v polno ;)

se strinjam :)
xD

kmetek ::

bumblek: vzel bi EVGA....res da nekaj 10€ več :)

BuBBle.D ::

1 leto garancije krije elektronika, po enem letu boš pa v primeru okvare tvar poslal uvozniku za BFg oz. direktno h BGF.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

jan01 ::

Za malo več pa bi dobil hd4850x2, ki je veliko boljša....

BuBBle.D ::

"Veliko" boljša v igrah, kjer crossfire dela, kot je treba, drugje pa žal ne.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

M-XXXX ::

"Veliko" boljša v igrah, kjer crossfire dela, kot je treba, drugje pa žal ne.

In v katerih ne dela in ga potrebuješ (da v to ne tlačimo 5let stare igre+)

Senitel ::

Vsaka igra, ki jo poženeš v windowed načinu?

Denis15 ::

Js kupujem AMD PHENOM X4 940 BLACK EDITION pa HD4850X2 1GB oz 2GB ( nevem kera se za kere denarje bolj splača svetuJ!!! ) za matično pa nimam pojma pa nimam namena navijat. PROSIM če nekdo napiše slednjo konfiguracijo za AMD PHENOM X4 940 BLACK EDITION pa HD4850X2 1GB

HVALA IN LP
xD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Denis15 ()

bumblek ::

Jaz sem vzel naslednje komponente, vendar sem jih spravo skupaj po večih trgovinah in sicer za cirka 850 eur. nisem pa še vsega dobil, upam da bo jutri ta dan....

Amd phenom II 940
Asus M3N-HD HDMI
Lc Power 650w
GTX 260 (216)
ram Kingston 1066mhz
WD 640 caviar black
...

Denis15 ::

Kaj pa kera je boljša 9800GX2 1GB ali pa 280GTX 1GB
xD

janwoolf ::

kupi 295 GTX
C2D E8400, Crucial Ballistix Tracer 2x1gb PC-8500,
P5K-E, XFX 8800GTS (G92) 512MB,Antec nine hundred
cooling 4x120mm and 1x200mm, Enermax Infiniti 650W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: janwoolf ()

LordTado ::

a je kdo že kje zasledil kake teste od različnih proizvajalcev...

se pravi več firm na istem hadrweru...

A so res ene od drugih tolk bolše kolk so dražje?

lp

GrimReaper ::

Misliš OC verzije, to vseeno če sam naviješ, možno sicer da izbirajo za dražje modele boljše čipe, samo tega ne morm potrdit.
Načeloma pa proizvajalec ni pomemben, sploh pri tistih karticah ki so delane po referenčnem dizajnu. Lahko imajo kakšne dodatne bombončke, recimo 8800GT Gigabyte je imela nastavljanje voltaže.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

LordTado ::

a ni neka finta v ramih da majo eni boljše,itd

Ker performance mislim da imajo iste pri istih klokih.

Se pravi je to bol tko kot mercedes fiat...

clix ::

Nimajo istega preformanca pri istih clockih, saj se rezlikujejo tudi po števiju stream procesorjev.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD phenom 2 x3 720BE (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
885430 (4097) DJ MartiNi
»

Katere rame!? ...prodam grafično kartico (novo

Oddelek: Kaj kupiti
372061 (1570) r3spect
»

[Fork]Računalnik za igre na 1280 x 1024

Oddelek: Kaj kupiti
161232 (1232) Steinkauz
»

HTPC..kaj kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
51106 (1021) DJ MartiNi
»

Katero matično ploščo?

Oddelek: Kaj kupiti
132225 (1925) jureus

Več podobnih tem