» »

2,5'' disk iz prenosnika na PC

2,5'' disk iz prenosnika na PC

koli99 ::

Pozdravljeni!

V par dneh mislim prodati pokvarjen prenosnik, še prej pa bi rad zbrisal(formatiral) podatke na disku prenosnika. Disk sem vzel ven in ga povezal na PC. A ta ga ne zazna. Priklop je isti(SATA). Je kakšna rešitev da ga PC zazna?

Hvala za odgovore!

KandazaR ::

A drugače že uporabljaš sata diske (oz imaš posnete driverje za sata)? Potem je lahko fuč sata kabel oz konektor na plati. Aja pa mogoče neumno vprašanje ampak vendarle a si prioklopil vse kabel (sata in napajanje). Če pa kljub temu še vedno ne zazna pa je lahko fuč tudi disk.

_Dejan_ ::

bi moralo delovati ker ni nobene razlike v delovanju, priključkih... Mogoče imaš v BIOS-u disablan tisti SATA port? Ti ga bios zazna? Če ti ga preveri v windowsih v Disk managarju če ima dodeljeno črko pogona če je nima jo dodeli in mora delovati BP...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

coti ::

Ja, če ga bios ne najde imaš kaj disable-ano ali pa je disk zanič.
Če ga pa samo v Win ni, pa ni particije na disku.

Omelo ::

Čisto mimogrede, sicer je že stara zadeva pa vseeno. Mislim da se disk za prenosnik napaja s 5V, medtem ko se disk v PCju napaja z 12V. Meni se je že zgodilo da je disk preprosto odpovedal ko sem ga priklopil na SATA napajanje.

ender ::

Večina diskov uporablja 3,3V napajanje, s tem da imajo pretvornik iz 5V na 3,3V na plošči. Samo zato, ker priklopiš prenosniški disk na PC napajanje ne bo crknil - če crkne, je z diskom narobe nekaj drugega.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razlika med HGST HDN in HUH serijo - a kdo ve?

Oddelek: Strojna oprema
81163 (881) Joze_K
»

Nov disk ni prepoznan

Oddelek: Pomoč in nasveti
152466 (2007) FeniksX
»

topel 12V kabel in problem matična

Oddelek: Pomoč in nasveti
302644 (2244) painfulwhite
»

Čemu kaj sluŽi

Oddelek: Strojna oprema
173665 (2823) WinXP
»

Trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
383411 (2638) Voluharr

Več podobnih tem