» »

Fotoaparat in prenos slik

Fotoaparat in prenos slik

racunalnicar ::

Lep pozdrav!

Imam digitalni fotoaparat, s katerega na računalnik dajem slike preko USB kabla. Ponavadi se mi je ob priključitvi fotoaparat prikazalo okence, ki je zahtevalo, naj izberem, kaj želim storiti. Izbral sem, da želim prenesti slike iz fotoaparata, potem sem izbral mapo, osnovno ime ter jih rotiral tako, da je bilo prav.
Problem je v tem, da se mi sedaj odpre kar mapa, iz katere moram ročno skopirati slike. Res je postopek veliko hitrejši, vendar mi je bilo prej bolj všeč, ker sem napisal enotno ime in slike zarotiral.
Nastavljeno imam, da me ob vsaki priključitvi naprave vpraša, kaj naj storim, vendar tega ne stori, in mi kar odpre mapo.
Zanima me, kako bi lahko nastavil, da bi me spet vprašalo, kaj želim storiti, ko bi priključil fotoaparat in bi lahko kopiral slike v računalnik po tem postopku.

Že v naprej hvala za odgovor.

Han ::

Kateri OS?

racunalnicar ::

Se opravičujem, imam Windows XP.

Han ::

Ko imaš fotoaparat priklopljen, odpri Moj računalnik in desno klikni na fotoaparat oziroma 'napravo', ki se pojavi pod svojo črko. Izberi lastnosti, zavihek AutoPlay in nastavi tako kot ti ustreza...

racunalnicar ::

Ja sej o tem govorim. Nastavljeno imam tako, pa mi noče naredit tega.

Han ::

Kaj pa če nastaviš povsem drugače, to potrdiš, sistem ponovno zaženeš, popraviš nazaj...?

racunalnicar ::

bom poskusil
Edit: deluje

Hvala.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moneta, a je to dovoljeno?

Oddelek: Pomoč in nasveti
253955 (2920) next3steps
»

Nokia E52 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
37483721 (41736) mailer
»

Miškin kazalec je "zmrznil" na ekranu, tudi tipkovnica ima probleme

Oddelek: Pomoč in nasveti
7808 (776) solatko
»

Meni neznan problem prosim pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
61137 (939) St235
»

Kako v Ubuntuju vklopiti nov kernel?

Oddelek: Operacijski sistemi
171097 (971) Mitja358

Več podobnih tem