» »

Problem pri nalaganju windows xp

Problem pri nalaganju windows xp

hacent ::

Pozdravljeni.
Na računalnik bi rad naložil windows xp. Prej so bili naloženi win 98. Vse poteka v redu do tam, ko je treba pritisniti tipko F8 - da se strinjaš z pogoji... ,nato pa se mi računalnik avtomatsko resetira, včasih že prej. Prosim za kakšen nasvet.
Osnovna plošča je P4BGL-VM
Procesor P4 1800 mhz
Disk je Maxtor 40gb

Han ::

Najbolj verjetno mu ne 'diši' spomin ali pa kakšna druga komponenta. Posodobi BIOS...

hacent ::

Kako se pa to naredi?

Ciklamen ::

flashat bo ga treba..

idi na stran svoje mame plate pa potegni dol flash bios stvar pa najnovejše gonilnike, pa bi moralo bit vredu

sandi125 ::

Kako se pa to naredi?


Na uradni strani od proizvajalca matične plošče downloadaj driver za BIOS in ga inštaliraj v Windowsih. A nisi mogoče že brisal Win98 ?

sandi125 ::

http://support.asus.com/download/downlo...

pojdi na to stran pa tam zgoraj levo vtipkaj model tvoje plate pa spodaj izberi BIOS.

vaiserious ::

Resetiraj bios (vzami baterijo na matični ven, mogoče še moreš kaki jumper prestavit). Nekaj podobnega se je dogajalo kolegici, ko sem ji XP-je na novo gor deval. Nesla ga je na servis in ji je menjal matično, ker je nekaj blo hin.

hacent ::

Bios sem že resetiral. Win98 sem tudi zbrisal, disk sem dal v prug PC in naložil WinXP, ko pa sem disk dal nazaj v računalnik, pa spet ne dela.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GeForce Inno 3d 6600 LE in čudne texture v igrah...

Oddelek: Pomoč in nasveti
421865 (1228) Mirč
»

neuspel flash bios-a

Oddelek: Strojna oprema
251452 (1140) Matevžk
»

Intel Celeron II, 633 MHz

Oddelek: Pomoč in nasveti
172236 (1977) Spajky
»

formatiranje in ponovna postavitev OS win98

Oddelek: Operacijski sistemi
81174 (1060) ql000
»

Nov računalnik in WIN98SE

Oddelek: Pomoč in nasveti
291869 (1513) Azrael

Več podobnih tem