» »

formatiranje in ponovna postavitev OS win98

formatiranje in ponovna postavitev OS win98

SuprMisek ::

1. Imel sem zanič batarijo za bios in sm jo vzel ven šel h urarju in mi je ta dal enako batarijo, potem sem jo zamenjov ampak meni še vedno javlja da je batarija zanič
2. Windows-i so popolnoma sesuti ( win98) in rad bi jest to formatirov in na novo postavil sistem ker pa bom to delov prvič pa bi prosil za nekaj pomoči imam CD od win98 imam tudi 4 diskete nakaterih piše ( DOS Utilities, Windows NT Driver, Windows 95 Driver,Windows driver).

Največji problem pa je v tem da ne znam začet.

ql000 ::

1. shrani podatke, ki jih želiš obdržati
2. vstavi CD z Win 98 v mašino
3. resetiraj računalnik
4. potem, ko ti "prešteje" RAM pritisni tipko Delete (prišel boš v BIOS)
5. poišči opcijo boot devices in nastavi na first boot device CD
6. shrani spremembe v BIOS-u
7. sedaj ti bo zagnalo CD z winsi

P.S.: zakaj zaboga še vedno uporabljaš Win98!!!!!!!!!!!!!???????????????

ja pa bydmimo: po inštalaciji windowsov ne pozabi namestit firewall in AV!!!

CCfly ::

CD od Windows 98 ni bootable. Naredi si zagonsko disketo preden sformatiraš disk.

pivmik ::

ČE je računalnik vsaj Pentium 2 priporočam da instaliraj WindowsXP. SAmo RAMa imaje vsaj 192MiB.

EDIT: CCfly, Windows 98 CD je "bootable", ti imaš verjetno piratsko verzijo, ki jo je presnel kakšen neznalec (samo prekopiral datoteke, brez boot zapisov - boot records).
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pivmik ()

SuprMisek ::

to je moj stari računalnik imam jest doma še en nov računalnik na katerem tud tole pišem in imam WINxp ter ostalo, ker pa dostikrat hoče na njem delati več osebje le ta premalo in sm se odločil da popravim tudi stari računalnik ker pa je samo Pentium in vse skupaj ni nič več vredno sm se ga lotil popravljati sam ter ker je to moje prvo tako popravilo sem prašal vas kako se tega lotiti.

Azrael ::

Tiste diskete, ki jih omenjaš, mislim, da so driverji od grafike, mrežne, plate, zvočne itd in jih boš rabil, ko boš dokončno konfigurila Win OS. Če nisi prepričan čemu služijo prepiši, kaj piše na njih (Run, Setup in podobno ni treba pisati, bolj ali manj nas zanimajo naslovi in ti bomo lahko povedali za kaj je katera disketa.

Glede baterije: Ali je nova baterija OK in jumperji na plošči postavljeni prav, včasih je po menjavi baterije treba narediti Cmos Clear (kako, piše v manualu od plate).

Če imaš disk velik 1 GB ali več, bo bolje in hitreje, da inštalacijo prekopiraš na disk, naprimer v direktorij c:\inst\win9

To narediš takole:

Boot z zagonsko disketo Windows 98

Od tu naprej samo tipkaj ukaze + Enter (predpostavljam, da je disk prazen/formatiran s FAT16 ali FAT32 in ne tipkaj tistega kar je v oklepajih , to so samo moji komentarji !)

c:
md inst
cd inst
md win98
cd win98
e: (če imaš en disk z eno particijo, ima CD pogon oznako e: v nasprotnem vnesi pravo črko)
cd win98
copy *.* c: (počakaš, da se datoteke prekopirajo)
c:
setup (inštalacija win98 se začne)

in to je vse, čist izi.

BTW. Na kakšen računalnik (konfiguracija) misliš naložiti Win98 ?

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

SuprMisek ::

na disketah piše se CL 5436 tu piše na vseh enako in to je vse
z batarijo je pa tako batarija ni posebej na plati ampak je na nekem čipu mogoče je celo direktno na biosu nisem pa siguren jumperjev nisem nič prestavljal manuala od plate pa nimam bi ga pa poskusil najditi na netu samo ne vem ne proizvajlca in ne modela plate če pa se to da kje iz plate prebrati ker jest nisem nič najdu se pa priporočam čipi na plati so pa od intlela. Kako pa se naredi cmos clear?
disk je velik 1.7 GB
na temu računalniku so že sedej bli win 98 in office 2000 pa so se windowsi tok sesul da se še prižgejo ne več.
Drugače pa je računalnik
AMD 133 MHz 66 hercov
32 MB rama

Azrael ::

CL 5436 je grafična kartica in na disketah so verjetno driverji za različne OS.

Glede plate, mogoče je kje na njej kakšna kombinacija črk in številk(npr:35-8331 ali PI430VX, nekaj v tem smislu), vnesi jih v Google in boš zelo verjetno odkril proizvajalca in tudi manual. Druga možnost je recimo iskanje z Googlom po oznaki BIOSa, ki se izpiše v spodnji vrstici zaslona pri boot sekvenci (ko računalnik šteje RAM in prepoznava IDE naprave).

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

ql000 ::

al si pa SiSoftSandra-o dej gor pa boš mel vse cifre, ki jih boš potreboval, brez "šraufencigra":D!

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 98; temeljit pregled ali format?

Oddelek: Operacijski sistemi
322030 (1506) Pyr0Beast
»

Instalacija XP brez disketarja

Oddelek: Pomoč in nasveti
281570 (1160) Easy D
»

Restart med instalacijo Win98se

Oddelek: Operacijski sistemi
30996 (814) Tilen
»

Namestitev Windows 98SE

Oddelek: Operacijski sistemi
183202 (2998) Moonfire
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452319 (1690) BlackHole

Več podobnih tem