» »

Zvočna kartica

Zvočna kartica

axee ::

Živjo, zaenkrat imam stereo ojačevalec nad in b&w zvočnike in kvaliteta zvoka intergrirane zvočne kartice na mojemu pc-ju me močno jezi. Ne potrebujem nobenih posebnih kristalizerjev (x-fi scena) ali gamerskega sranja, posebnih efektov in podobno, ne igram igric, želim samo zaenkrat kvaliteten stereo output (glasba in filmi), kasneje tudi 7.1 (zato je dts dekodiranje dobrodošlo). Berem da je glede na kvaliteto zvoka najbolj priporočena xonar dx (je to gamerski izdelek???) za svoj denar. Opazil sem tudi nekaj pohval na tujih forumih za Club 3D Theatron Agrippa DTS in pa x-fi extreme audio. Prosim za nasvete, naj vas opozorim da je cena maksimalno cca 85€.

Hvala!

AlesSLO ::

Jaz ti prodam mojo zvočno za 45€.

lasse007 ::

Jaz imam na ojačevalec NAD priključeno Audigy 2 ZS in sem kar zadovoljen z zvokom (stereo), sem pa uporabljal tudi E-MU 0404, ki je izključno stereo, vendar tudi Audigy 2 ZS ni dosti slabša.
Sound Blaster Audigy @ Wikipedia

Club 3D Theatron Agrippa DTS ves zvok enkodira v DTS signal, kar pride prav, če imaš kartico digitalno priključeno na 5.1 zvočnike, ki imajo digitalen priklop npr. Logitech Z-5500. Cenejši Theatron DD pa zvok enkodira v Dolby Digital signal. V Dolby Digital enkodira tudi Xonar dx, ki je na pci-express vodilu in naj bi bila kvalitetna zvočna kartica.

X-fi extreme audio je bolj slaba zvočna kartica, x-fi extreme gamer je sigurno boljši nakup.
X-Fi @ Wikipedia
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

axee ::

5.1 ojačevalca najbrž še nekaj časa nebom mel, za to predvidevam da bo bolje da nabavim xonar dx in namesto da denar dajem za dts ki ga nebom nujno potreboval vložim v kvalitetnejši zvok. Res škoda ko se ne da zvočnih kartic poslušati tko kot zvočnike v trgovini...

Prosim za čimveč predlogov, hvala!

MK42 ::

Naredi si uslugo (manj kot 200eur) Wifi player
http://www.slimdevices.com/pi_squeezebo...



Kvalitetnejša reprodukcija od zvočnih kartic za ohoho dnarja.

Ja tut flac zna dekodirat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MK42 ()

mte ::

MK42: kako pa kaj to deluje pri filmih? Nekako mi wifi in sinhroniziran audio ne gre v račun..
lp

axee ::

Nope, uporabljal bom samo računalnik oz njegovo zvočno kartico, nebom takega preseravnanje kupil za wifi povezavo pol metra. Raje toliko boljšo zvočno.

MK42 ::

Thats the point.
Boljše reprodukcije zvoka iz pcja za ta denar ne boš dobil.
Ne rabiš prek wifija, lahko daš utp kabl :)

Sicer pa zapravi denar glih kakor ti paše :)

axee ::

Thats the point.
Boljše reprodukcije zvoka iz pcja za ta denar ne boš dobil.


Si prepričan da lahko nek logitech konkurira v reprodukciji zvoka konkurira raznim studijskim karticam? Tudi za 200€ ne.

Edit: Se mislil da si pokazal logitech squeeze box, o tej napravi ki si jo pokazau bom pa še zelo raziskoval, ampak težko vrjamm da je taka naprava z neskončnimi fensi bonbončki za 200€ maksimalen dober zvok. No, saj pravim, bom pogooglav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočna kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7510495 (2620) Machete
»

5.1 zvok v PC igrah?

Oddelek: Zvok in slika
384726 (1142) KTr1sk
»

Theatron Agrippa DTS 7.1

Oddelek: Zvok in slika
455185 (3500) jRk0
»

Nakup slušalk in zvočne

Oddelek: Kaj kupiti
292433 (1849) cinkaCR7
»

Katero zvočno za Logitech Z-5500?

Oddelek: Kaj kupiti
161950 (1329) __Devil__

Več podobnih tem