» »

tisanje trdih DISKOV!!!

tisanje trdih DISKOV!!!

gorenc ::

fantje skoraj sem ze naredil popolnoma tiho ohisje, navadil sem se zalmana, napajalnik je zadovoljivo tih, ampak disk! tega prvic po dolgem casu spet slisim (:D prej ga je preglasil volcano) in ne vem kako naj ga utisam?

sem slisal da obstajajo nekaksni "rack-i", oblozeni s peno. se je kdo ze spravil delat kaj takega?

Reso ::

Po moje bi blo že dost če bi sam na disk prilepil ene dvoje hladilnih reber (zgoraj in spodaj) pol pa probu čim več pene dat okol diska. Hladina rebra bi jaz dal zarad toplote, ker pena ti tut toplotno izolira diske. Aja pri tem mal opazuj T na disku da ne bo sla mal previsok (nad 50,60C).

Lahk pa probaš samo mal bl močno zategnt šravfe na disku, ker ponavad samo to pomaga. Aja pa pomaga tut če maš hard disk pritrjen z 4 šravfi.

tec ::

Ce imas kaksen novejsi disk in ti ni skoda ga malenkost upocasnit, ga lahko utisas z dolocenimi programi.

TESKAn ::

Rešitev: kupi si tišji disk:D. No, zdej pa malo bolj resno: lahko si kupiš eno tako plastično škatlico, kot jo uporabljajo štromarji, da so not povezave med kabli, da je vse skupaj vodotesno. Daš notr disk, ga uredu izoliraš in seveda poskrbiš za dodatno hlajenje. Se zadeva stiža za tko na uho okol 40 - 50%.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

VASkO ::

TESKAn, mene zanima, kje dobiti taksno skatlico, ker bi jo rad uporabil za rezervar pri vodnem hlajenju (je vodotesna in se jo da pritrdit na dno ohisja)?

TESKAn ::

Pejt v lokalno štrom štacuno pa poglej po policah. Je ponavad sive barve. Z pritrjevanjem je pa tko - use your imagination:D. Tko se da vsako stvar nekako pritrdit:).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Matek ::

Preden ga izoliraš, probaj dat med šraufe in disk gumijaste podložke, ker je tako ful tišji
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

VASkO ::

TESKAn, evo, tole sem mislil, samo sem ze gledal po okoliskih trgovinah in nimajo nicesar temu podobnega, (pri nas imajo samo neke podolgovate skatle, ki mi ne zgledajo glih vodotesno)


pa se ena


aja, kak pa naj prikljucke za cevi namontiram, da ne bo puscalo oz. kaj rabim (sem bil v eni trgovini za vodovod pa mi niso znali pomagati)?

oprostite, da sem tolko offtopic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VASkO ()

TESKAn ::

Jap, tako skatlo sm mislu. Poglej mal bl, pejt v kako specializirano trgovino. Za priključkepo mojih izkušnjah zadostuje kos bakrene cevi primernega premera, ki ga nekako fiksiraš in zatesniš v škatlo - sekundno lepilo se obnese kar dobro.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Marjan ::

Drugače je pa najbolj za utišanje diska, da ga položiš na dno računalnika, na kako peno.

To je dobro le v primeru, če ti računalnik miruje na tleh.

Al je pravilo, da mora biti disk privijačen (da se ne muva sem pa tja za desetinke milimetra)??

TESKAn ::

Ne bi reku, da je nujno, da je privit - navsezadnje ne vibrira tako zelo - sej morejo plošče, ki se vrtijo z 7200 RPM ali več, perfektno centrirane. Tko da po moje ni problema, če nimaš diska povsem trdno privijačenega v ohišje.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

IR Babun ::

A se pr nas da dobit diske Baracuda 6, ki naj bi bli neslišni?:\
SCREW THE GOVERNMENT

tha_man ::

Pravzaprav se jim reče Barracuda 4 (IV) ;) Da se jih dobiti in res so neslišni. Sicer je malo (ampak res malo) slišat glave, vrtenja pa čisto nič. Jaz sem 40G model že pred kakega pol leta kupil pri Belbledu na Otočcu ( www.belbled-sp.si ). Ne vem sicer če ima na ceniku, najbolje da jih pokličeš po telefonu.

(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tha_man ()

toplakm ::

Baje obstaja pa še način. Res je, da ga nisem testiral, tako da me raje jemljite z kančkom rezerve.

Ta način deluje na princip vzmetenja, ki ga dosežemo z navadno gumo. Med 5.25 palčnimi prostori napneš gumo in potem v njo položiš disk. Tule je članek: http://www.silentpcreview.com/modules.p...

Na takem principu dela tudi NoVibes firme NoiseControl.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Silent Comp

Oddelek: Kaj kupiti
212618 (1956) knap
»

S čim zvočno izolirat ohišje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
828013 (5508) Kato
»

Zvočno izolacijska pena ne deluje, kako naprej?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
165881 (5598) rkb2
»

[Tišanje računalnika] Čemu vodno hlajenje, če so diski glasni?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
402904 (2299) Jaffa
»

Popolnoma tih računalnik! Možno?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
412585 (1375) PrimozR

Več podobnih tem