» »

Vista, "all users" ??

Vista, "all users" ??

sith ::

lep pozdrav.
Imam računalnik v domeni, na katerega se priklapljajo skoraj vsi zaposleni.... prej so bili na mašini XPji, sedaj pa je na Visti.... Uporabniki želijo na namizju imeti določene bližnjice, na XPjih sem te bližnjice preprosto naredil v c:\docs&settings\allusers\desktop\.. in so avtomatično vsi dobili bližnjice....
V visti pa ne vem kako naj to naredim, "all users" ne obstaja, ne bi se pa rad 40x prijavil in vsakemu posebaj nastavljal bližnjic...

Ziga Dolhar ::

Sicer nisem pri kisti, da bi pogledal - ampak dej pejt v c:/users, in preveri da imas vklopljen prikaz skritih map.
https://dolhar.si/

sith ::

ja, sem probal,... med uporabniki se pojavi še mapa "default" , tam sem v desktop folder postavil bližnjico, pa se ni zgodilo nič,.. sej za to ni treba kište resetirat ane :)

Ziga Dolhar ::

Default je rajtam za novoustvarjene userje...
https://dolhar.si/

sith ::

hm, bom probu

(edit): ne morm probat, v tej domeni kjer sem zdaj ne morem novega uporabnika dodat :(

V vsakem primeru pa moram jaz to nastaviti tako, da bo bližnjico imel vsak ki se bo prijavil na mašino, brez da bi ga jaz kakorkoli dodajal :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sith ()

sith ::

v explorerju sem v opravilno vrstico napisal c:\users\all users in mi je odprl mapo,čeprav mi je drugače v nobenem primeru noče prikazati.... žal je vsebina te mape drugačna kot pri XPjih, ni mape "desktop".... če vtipkam c:\users\all users\desktop , mi reče "not accessible, access denied?

skratka, na pomoč :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sith ()

Tr0n ::

C:\Users\Public\Desktop

sith ::

Kolk sm neumen :D ,deluje

hvala

imagodei ::

Care to share? Kaj je bila fora?
- Hoc est qui sumus -

buneech ::

Mapa je Public, ne več All Users. Default je pa za novo nastale uporabnike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: buneech ()

sith ::

To kar je rekel Tr0n.
pot je C:\Users\Public\Desktop , kjerokoli bližnjico narediš tukaj, se pojavi na namizjih vseh uporabnikov ki se prijavijo na delovno postajo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pravice in skupna raba datotek v Windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
305082 (4689) SLO_Matej
»

windows xp upgrade to windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
452729 (2285) bluefish
»

Bližnjice

Oddelek: Operacijski sistemi
7901 (838) McMallar
»

Windows 7 Service Pack 1 še letos? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6516177 (14096) noraguta
»

Geslo za dostop do interneta

Oddelek: Omrežja in internet
122004 (1805) CaqKa

Več podobnih tem