» »

Abit odhaja v večna lovišča

1
2
»

PrimozR ::

Če uporabljaš neko firmo, za katero ni slišal še praktično nihče ti itak ni pomoči. Vseeno Asus ni prav biser izdelovanja plat. Ni slab ampak tako dober pa spet ni.

MrStein ::

Zanimajo koga "zanimivosti" (beri: težave) Z Asus P5K-E ? ;)

Raznolikost na trgu je čedalje manjša. V bistvu ostajata samo še asus in pa gigabyte


Biostar Foxconn MSI Tyan Intel in DFI ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Dr_M ::

Če uporabljaš neko firmo, za katero ni slišal še praktično nihče ti itak ni pomoči.

Ce ti nisi slisu za FIC, to se ne pomeni, da je to cist neznana firma. Ucasih so se te plate kr dost prodajale pri nas, ampak so zginle z nasega trga, tako kot mnogo drugih.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MrStein ::

so zginle z nasega trga, tako kot mnogo drugih.

Kot na primer Abit ;)

(pa tista druga firma malo prej, se zdaj ne morem imena spomnit)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

DJ MartiNi ::

EPoX je tudi izginil z našega trga še preden je SEPoX ratal. ECS Elitegroup tudi.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Dr_M ::

QDI...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

EPoX je tudi izginil z našega trga še preden je SEPoX ratal. ECS Elitegroup tudi.


SUPoX. Tyan pa za povprečnega uporabnika ni naredil bogvekaj plat, so bolj usmerjeni v serverski in workstation trg.

roli ::

Abita sicer nisem nikoli imel. Sem pa imel eno ECS Elitegroup - precej gnila stvarca. Računalnik je s tisto plato zmrzoval kake dve leti ampak samo takrat, ko ni bil obremenjen tako, da sem potem kar prime95 laufal noč in dan pa je bilo vse ok. Sicer jo imam še sedaj spravljeno v omari in čaka, da kje dobim kaki socket 478 procesor.
http://www.r00li.com

DJ MartiNi ::

P|P|...SUPoX ja. Me malo preveč vleče na EPoX. Imel dve, razen kondenzatorjev dobri spomini. Od ABITa sem imel le eno, in sicer NF7-S2. Pa še to ne prav dolgo časa. Sem jo kaj hitro prodal.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Dr_M ::

Jest mam se zdej Epox EP-9NPA+ SLI. Na zacetku je biu bios precej...khm, gnil. Izjemno slabo delovanje, ampak so s casoma postimal in zdej ze 2 leti dela zelo dobro. Mel pa tut se 8KTA3, ampak na tej so bli problemi z via chipsetom, potem je pa po treh letih kr na lepem umrla.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

solatko ::

AI7 5let nobenga problema.

DJ MartiNi ::

8KTA3 imam tudi jaz še doma. Dela še, samo kondiči so napihnjeni. Kake težave pa si imel?
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

MrStein ::

8KTA3, še vedno lepo dela 8-)

No ja, če odštejemo muhe.
USB boot je znanstvena fantastika. Napačen vrstni red PCI kartic je gripa. Ali smrt.
Ampak ko dela, pa dela. (ne pohvala, ne graja. Pač dela. Čak, to je v bistvu pohvala ;) )
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

KandazaR ::

Biostar Foxconn MSI Tyan Intel in DFI ?

Ja samo opažam, da se zadnje čase v slo trgovinah dobijo samo še asus, gigabyte in pa intelove plate. Nevem zakaj se drugih proizvajalcev ogibajao kot, da bi bili kužni. DFI se dobi samo pri elektorniki (kjer imajo na srečo še vedno cel kup različnih firm). Saj kar poglejte malo v teme kaj kupiti. V večini primerov so asusove plate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

PrimozR ::

Se strinjam ja, na tem področju je res obupna revšna. Najde se sicer še nekaj Asrocka, a so njihovi produkti bolj tako-tako. Dobri za obične kompe, za nekaj bolj top pa nimajo glih neke ponudbe (kar pa se sicer porpavlja).

solatko ::

P|P| - To je ASUS - ova firma, za bolj poceni plate.

PrimozR ::

Zakaj je uvoznik potem različen? Da sta bila povezana vem, a kako je sedaj je vprašanje. Firmi mi delujeta vedno bolj ločeni. Itak je pa Asus kupil GIgabyte. Se ti ne zdi, da bi protimonopolni zakoni tukaj stopili v veljavo, če bi Asus nadziral že kar blizu 50% trga?

Dr_M ::

Sej to je samo v sloveniji.
Pa se za to so krivi nasi ubogi uvozniki.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

solatko ::

P|P|- od kje pa tebi informacija, da je ASUS kupu Gigabyte? Kolikor jaz vem, je Asus ukradu patent o napajanju procesorja GB in so v prav hudi tožbi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

PrimozR ::

MIslim da je že okrog leto od teh novic o nakupu precejšnega deleža Gigabyte-a...

EDIT: Ahaaaaaaaa, skupaj sta naredila hčerinsko podjetje, ki je zdaj verjetno že dolgo mrtvo (Gigabyte Universal, 51% v last GBja, 49% v lasti Asusa, design by Gigabyte, proizvodnjo pa je imel na čez Asus).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Abit že dolgo mrtev, sedaj za njim še spletna stran (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
6016868 (7714) opeter
»

Abit odhaja v večna lovišča (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
698677 (5815) PrimozR
»

Abit se poslavlja od trga matičnih plošč

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
404956 (2813) krucymucy
»

Epox v škripcih

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
163763 (2483) Dr_M
»

Poslovni rezultati Tajvancev

Oddelek: Novice / Matične plošče
51916 (1916) leonius

Več podobnih tem