» »

AMD Phenom II Uporabne informacije, izkušnje, testi, navijanje, plošče .....

AMD Phenom II Uporabne informacije, izkušnje, testi, navijanje, plošče .....

««
7 / 102
»»

Mitja358 ::

Sori ampak proca sploh nista pocen. Stneta tok kot i7. Vse kar ju resuje so pocen maticne in pocen ram.

daj ne govori da sta draga. Core i7 ma edino i920 ceneje. drugi so pa 500-1000e. za tak denar si jaz 2 kompa phenom ii naredim

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

TOP ::

Mitja ti kar zloži 2 AMD in oba ne bosta ze enega Intela.Ne kar se tiče cen je res AMD ugoden napram Intelu,sam kake so performanse pa je še vedno ugibanje in gledanje tujih strani,tako da počakajmo in se pustimo presenetit.

Pšenični ::

"Sori ampak proca sploh nista pocen. Stneta tok kot i7. Vse kar ju resuje so pocen maticne in pocen ram."

Proti intelu nista tako draga, velik plus je možnost nadgradnje in tako lahko z staro matično "zdržiš" še kakšne dve leti. Poleg tega si ne predstavljam da bi kdo v današnjih res težkih časih dal za procesor dosti več kot 200 ojrov. Ostane ti matična, ostane ti ram, nadgradiš bios in smo tle. Nato pa lahko gledaš kako se ceni ddr3.....in matične... Poleg tega pridejo v kratkem še AM3 4 jedrni procesori, ki bodo 45W TPD. Verjetno bodo kot sem zasledil te dni spet kompatibilni zlo za nazaj.......celo do AM2 plat.

x45 ::

tudi AM2 plošče podpirajo AM3 cpu je...

biosi za phenome II pa so pr gigabyte u že zunaj.:)

http://uk.asus.com/products.aspx?l1=3&l...

jest10 ::

Res me zanima, koliko AM2 plat(ne AM2+!!) bo podpiralo tele Phenome

Mitja358 ::

Res me zanima, koliko AM2 plat(ne AM2+!!) bo podpiralo tele Phenome

vse :D hec, hec

Pšenični ::

GA-MA69G-S3H moja plata AM2 podpira uradno Denebe in verjetno tudi AM3 procesorje......Kompatibilnost bo precejšnja, bolj kot je bilo za pričakovat.

TOP ::

Kompaktibilnost bo že sam kako bo delovalo na stari plati pa bomo še vidli,še posebej kolk se bo dalo sploh overclockat.

Pšenični ::

"Kompaktibilnost bo že sam kako bo delovalo na stari plati pa bomo še vidli,še posebej kolk se bo dalo sploh overclockat. "

Kupiš black edition in potem ni problema. 3.6 ghz na stock bi moglo iti. Brez dviga voltaže, to pa bo za en cajt čist zadost.

sprasevalec ::

Če slučajno ne veste, na mlacomu že prodajajo phenome II: http://www.mlacom.si/

Pšenični ::

Vemo, vemo pa tud da bodo kmal po 200 ojrov....Takrat pa skočmo....po 940 tko.

WyattEarp ::

kmal, kaj to pomen?
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

rgv45vg4t335 ::

Vraga bo to kmal. V naslednjih pol leta se bomo vsi AMD fanboji postavili v vrsto. Dokler AMD ne bo večine proizvodnih kapacitet usposobil za 45 nm ne bodo šle cene nikamor. Je pa tole z AMD proizvodnimi kapacitetami zdaj ko so razcepili firmo precej zapleteno vprašanje, najbrž lahko za njih štanca tudi IBM itd. Bomo videli.

Me pa zanima kaj bodo v tej seriji(AM2+ Deneb) s proci kjer je eno jedro defektno? X3 bo šele z AM3, zgleda bo šlo do takrat to v kanto.
MSI K9A2 Platinum@260MHz, Athlon X2 4850e@3GHz, 4GB RAM@1000MHz
Radeon HD 4850

huelz ::

...

Telbanc, ti si po novem vedezevalka, kaksne bodo cene pri nas al kako? :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huelz ()

Pšenični ::

"Telbanc, ti si po novem vedezevalka, kaksne bodo cene pri nas al kako"

Čista logika, čez en mesec pol folka v Sloveniji ne bo dobilo plače, ker ne bo dnarja bodo šle cene dol. Čisto enostavno povedano. Poleg tega bo intel v kratkem prisiljen spustiti cene, saj mu je prodaja padla. Amd mu bo samo sledil.

huelz ::

Ti bi moral dobit kako nagrado al pa priznanje iz ekonomije :))

Pšenični ::

"Ti bi moral dobit kako nagrado al pa priznanje iz ekonomije2

Se strinjam, drgač pa sem pred magistriranjem iz managementa. Tko da približno se mi mal sanja kaj pišem.

keba ::

:)) :))

Pšenični ::

huelz ::

Sej ne, da me tvoje posplosevanje ne zabava. In dejansko nima veze s cenami procesorjev, tud v primeru da pol Slovenije ne bi imelo za kruh, ampak ti tud znanje oz magisterij iz managementa ne bo pomagal pri tem, da bos videl ceno 940tke pri 200 eur.
Pa intel bo dejansko spustil cene 18. (uradni price drop) ne zaradi slabe prodaje, ampak da bo spet malo bolj cenovno konkurencen kot AMD

huelz ::

Pa se to, bogi bivsi delavci IUV-ja, ker ne morejo dat vec kot pol svoje nekdanje place za procesor ...

Pšenični ::

"Pa intel bo dejansko spustil cene 18. (uradni price drop) ne zaradi slabe prodaje, ampak da bo spet malo bolj cenovno konkurencen kot AMD"

Intel je zabeležil padec prodaje(dohodka), linka se mi ne da iskat, sam ga poišči. Zabava je relativna stvar.

Pšenični ::

Hočem povedati, da je gospodarstvo pred zastojem, prodaja pada v vseh segmentih. Ponovoletne evforije bo kmalu konec.

x45 ::

telbanc tebe je pa krepko zaneslo OT....
dobro bi bilo ne podpihuješ te krize takimi vizijami.

Moderator pa lahko briše vse te poste .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

huelz ::

Dobro, res se mi ne zdi smiselno razpredat o tem, kaksen izpad dobicka ima intel in zakaj niza cene. Mene kot potrosnika to niti ne zanima.

Zanimivo je pa tole
Da se citiram Anandtech
If Intel were to push its prices down like that, the Q9550 would compete with the Phenom II X4 940, and the Core 2 Quad Q9400 would go up against the Phenom II X4 920 instead. If this happens, the conclusion I mentioned on the first page changes. The Phenom II X4 940 can't beat the Q9550, and the 920 can't beat the Q9400. Intel has the ability to do this; it's got faster chips that are more expensive and has just enjoyed 2+ years of unchallenged competition. The Intel from the Pentium 4 days may have let AMD launch Phenom II unchecked, but today's Intel is much more...dynamic.
The take away is that today Phenom II competes with the Q9400 and the Q8300, but by the end of this month that may change to the Q9550 and Q9400.


AMD vsekakor po predstavitvi Phenoma II ne bo mogel takoj spustiti cene in zato, dragi kolega telbanc, ne bos videl 940BE se nekaj casa za 200 eur. Razen seveda, ce bo dolar/eur v razmerju 1:1 :D

huelz ::

No, da zakljucimo tole.
Ker poznam tudi cene v distribucijskem kanalu, ti lahko zatrdim, da do verjetno aprila ne bo nekih sprememb cen, dokler ne pride ven AM3 Phenom II (ki bo dejansko konkuriral i7).
Ko se bodo cene za 940BE/Q9550 in 920/Q9400 izenacile, je vprasljivo, kaj bo boljsi nakup. Verjetno spet Intel.

Je pa za moje pojme za vse uporabnike zdejsnjih AM2/AM2+ plat, ki podpirajo PhII ta dejansko smiseln nakup, za razliko prvega Phenoma, ce ne zaradi drugega, ker ima nov Phenom relativno dober OC potencial

edit: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huelz ()

Buggy ::

Malo offtopic...se nisem mogel zadrzat.

"Telbanc, ti si po novem vedezevalka, kaksne bodo cene pri nas al kako" Čista logika, čez en mesec pol folka v Sloveniji ne bo dobilo plače, ker ne bo dnarja bodo šle cene dol. Čisto enostavno povedano. Poleg tega bo intel v kratkem prisiljen spustiti cene, saj mu je prodaja padla. Amd mu bo samo sledil.


"Ti bi moral dobit kako nagrado al pa priznanje iz ekonomije2 Se strinjam, drgač pa sem pred magistriranjem iz managementa. Tko da približno se mi mal sanja kaj pišem.


@telebanc: spet en ki je potrdil dejstvo, da danes iz faksa prihaja populacija, ki je napumpana in razmislja da se boh usmili. Upam da bo cim manj takih prislo na vodilne oz. odgovorne polozaje, preden jih praksa fino ne podkuje.

aja pa nic osebnega tukaj...drugace pa si izvabil iz mene kisel nasmesek! No saj nekaj pa je ... hvala ti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

kody ::

če se malo razburim (in povem svoje tegobe)...
sem čakal te phenom II proce...zakaj ker se mi zdi, da so bile obljube večje kot so se na koncu uresničile...
torej procesor do 200 €...quad...
q9300 ali amd 920 ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kody ()

x45 ::

No, da zakljucimo tole.
Ker poznam tudi cene v distribucijskem kanalu, ti lahko zatrdim, da do verjetno aprila ne bo nekih sprememb cen, dokler ne pride ven AM3 Phenom II (ki bo dejansko konkuriral i7).

Ko se bodo cene za 940BE/Q9550 in 920/Q9400 izenacile, je vprasljivo, kaj bo boljsi nakup. Verjetno spet Intel.
edit: typo


Mislim da ne bo intel boljši nakup , vedno je bil dražji kar je sedaj tud in bo tudi ostal, pa starO ROBO ( 775 ) bodo kupovali samo nevedneži, ker boš ob naslednjem upgradu lahko zadevo spet menjal v celoti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

x45 ::

Phenomi II so se pojavili v kr nekaj slov. shopih
mlacom nakupi.net
elektronika... trenutno najcenješi :

http://www.elektronika.si/index.php/cPa...

kody ::

no
tprej priporočljiva izbira...
če vam povem, da naročam iz nemčije...
in je amd 920 za 204 €

x45 ::

no
tprej priporočljiva izbira...
če vam povem, da naročam iz nemčije...
in je amd 920 za 204 €


skupna cena je 204 eur?

kako tole gre, če malo opišeš postopek, plačat moraš naprej?

pa kolko so vsi stroški za 920 ko?

lahko na PM...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

huelz ::

X45, zdej pa res ze bluzis, od kdaj je Q9400 in Q9550 stara roba?
Po price dropu se bodo izenacile cene, torej bo Q9550 stal priblizno toliko kot PhII 940 in Q9400 priblizno toliko kot 920-tka.

Phenoma II kot nov sistem ne bi kupoval, razmislil bi o nakupu samo v primeru nadgradnje obstojecega AM2/AM2+ sistema.

@Kody
Me prav zanima kje dobis ceno 204 eur - spet kak geizhals oz. online stacuna, ki nima nic na zalogi? :))

PrimozR ::

No, da zakljucimo tole.
Ker poznam tudi cene v distribucijskem kanalu, ti lahko zatrdim, da do verjetno aprila ne bo nekih sprememb cen, dokler ne pride ven AM3 Phenom II (ki bo dejansko konkuriral i7).

Ko se bodo cene za 940BE/Q9550 in 920/Q9400 izenacile, je vprasljivo, kaj bo boljsi nakup. Verjetno spet Intel.
edit: typo


Mislim da ne bo intel boljši nakup , vedno je bil dražji kar je sedaj tud in bo tudi ostal, pa starO ROBO ( 775 ) bodo kupovali samo nevedneži, ker boš ob naslednjem upgradu lahko zadevo spet menjal v celoti.


Nevedneži in bogati bodo kupovali i7, pametni uproabniki pa LGA (vsaj še enakj mesecev). In kako je Intel dražji, če je proc enak? In ne vleči spet ven plat za 200 €. DDR2 RAM je enak, cene plat so pa zelo tam-tam.

Brane2 ::

Verjetno misli tole: Geizhals

Samo ne vidim, kako to lahko dobi brez poštnine.
Razen, če ma koga, ki bo stvar pobral direktno ali če ma kaka štacuna nov deal v stilu "pri nakupu nad €200 poštnine v EU ni" ali kaj podobnega...
On the journey of life, I chose the psycho path.

x45 ::

vse kar je na 775 je stara roba, vprašanje je kaj bo z ploščami novih cpu jev pa ne bo več ker pride zamenjava, nova roba pa ni najbolj uspela ( lga 1366 - gretje, buggi ).

sicer pa:

phenom II 940 vs. qx 9550 ima boljše tole:

v veliko primerov boljše score...
manj gretja
višji oc ( tudi po hw boot ) max. pa itak 6,3 ghz
monolitno jedro
IMC
HTT 5200 mt/s
open multi
na obstoječo ploščo boš lahko dal novo generacijo cpu jev AM3
manjša poraba idle , v full load cca enako
kvalitetna plošča stane manj
in poleg vsega je CENJŠI že zdaj !!
z nakupoam pa podpreš konkurenco in razvoj ter dobre nakupa za prihodnost...
x4 940 = 273 eur
qx 9550 = 300 eur

Torej zaklaj bi kupil intela, moraš bit pa res mal zmešan...:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

M-XXXX ::

v veliko primerov boljše score...

V večini primerov slabši preformance
manj gretja

Večja poraba=večje gretje (preden se sklicuješ na temperatura in le nekaj C več od okolice, think again)
višji oc (tudi po hw boot)

Core 2 Q8300= (3763) Phenom II X4 920= (3522)
Zdaj pa mi povej kje vidiš VIŠJE CLOCKE? Da ne pozabimo da bi AMD dohitel intla na 3750 mhz bi rabil 400-4200mhz.
monolitno jedro
IMC
HTT 5200 mt/s
open multi

Ki v praksi pomeni POPOLNOMA NIČ!

manjša poraba idle , v full load cca enako

Intel tako v IDLE kot v LOAD manjšo porabo.
kvalitetna plošča stane manj

Ni res- P5Q je zelo poceni in zelo dobra!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

PrimozR ::

Kakor sem gledal cene kvalitetna plošča stane enako oz. mogoče celo manj za s775. Nakup konkurence me boli, če dobim manj za več denarja.HTTja in IMCja Itnel itak nima takod a je to nerelevantno nakladnaje. Da ima pa q9550 (kje si dobil x???) 12 MB L2 cache-a si pa pozabil? O OCjih (še) ne bomo, se mora AMD še dokazati, ponekod imajo probleme, po nekaterih podatkih pa leti. Pustimo to še kak mesec ob strani. Aja, za tvoj svet ne vem, a nekako je v tem vesolju po zakonih fizike in matematike 95 W manj od 125 W.

x45 ::

Še poraba idle manj load niansa več, sam cpuji so več v idle :)
IN ČE DAMO V oba sistema DDR2 ram zgrne intel na celi črti:

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/di...

pri AMD ju velja omeniti še drastično boljšo virtualizacijo:).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

OmegaBlue ::

Tema je Phenom2.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

PrimozR ::

In koliko potrebuješ virtualizacijo? Branetu se ni treba oglašat, zanj vemo, da izkoristi Phenoma :D O ne, 8 W več in 2 W manj porabe pri celem sistemu. Big deal! Daš noter še en disk pa se vse skupaj pokrije. Tista 2% nista omembe vredna. ne vem pa tudi, kje si opazil, da Intel zgrne na celi črti? prej bi rekel da je obratno, v sintetiki ne omembe vredna razlika, v špilih pa tudi po 10 FPS. Seveda ne primerjamo Q9400 in 940 temveč Q9550 in Phenom 940. Je pa zanimivo, da je i7 920 pogosto počasnejši tudi od obeh Q9xx0 procov :)

keba ::

neverjetne debate, vsakič ko amd izda nek novga je ista pesem!! Ko otroci v vrtcu

Dr_M ::

Intel tako v IDLE kot v LOAD manjšo porabo.


Intel ima enako porabo v idle, ce imas CnQ izklopljen, ce to uklopis...je rezultat znan.


Ni res- P5Q je zelo poceni in zelo dobra!


Zelo dobra plosca za AMD stane manj, kot zelo poceni, a solidna za intel. Razlika je okoli 20%-30%. Ce ti zadosca integrirana grafika, je razlika se toliko vecja.

Core 2 Q8300= (3763) Phenom II X4 920= (3522)


Caki, da bo malo vec 920 v racunalnikih. In ne rabi 400MHz za enako hitrost, ampak kvecjemu 200.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

Caki, da bo malo vec 920 v racunalnikih. In ne rabi 400MHz za enako hitrost, ampak kvecjemu 200.

920 model je okoli 5% hitrejši od Q6600 oziroma clock cs clock počasnejši od 9XXX serije. Tako da bo kar 400mhz veljalo, prej še več. Seveda pa pri višji frekvenci se ta cifra logično veča...

Dr_M ::

M-XXXX: ti si ocitno premlad, da bi vedel, da so clock to clock primerjave nesmiselne.
Povprasi ksnega malo starejsega racunalnicarja o P4 :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Valvoline ::

Kaj bo pa z staro zalogo x2,x3 in x4 čipov ki jih nobedn noče pogledat.... :)
Reciklaža. :)

Valvoline ::

Drgač šansa je zdej za AMD da bo kej naredu.
Intel če je res prenehal proizvodnjo s775 čipov kar pomeni poceni nadgradnja obstoječih sistemov,si lahka sam sebi zabije avtogol.
Hm,mogoče bomo kar kmalu vidl i7 čipa predelanega na s775 :)

x45 ::

Kaj bo pa z staro zalogo x2,x3 in x4 čipov ki jih nobedn noče pogledat.... :)
Reciklaža. :)


še vedno so best P/P value in zlo ugoden nakup, boljši kot katerikoli intel.

razmišljam o 9950 x4 :)

dzinks63 ::

Daj x45 ohladi se malo in če se ti zdi toliko superioren Phenom II x4 940 si ga kupi in daj mir. Ne vsiljevat nekaj, kar nekateri ne bodo kupili. Intelaši z Exxxx procesorji, ko bodo šli v nadgradnjo, si bodo itak nabavli Q9550 (cena je že pod 300€ in še pada) ali nekaj podobnega, da izkoristijo obstoječo osnovno plato p31,p35,p43,p45,... ali kar pač ustreznega imajo.
Tisti kateri bodo kupili komplet novo platformo, pa se bodo odločali med I7 in AM3+ procesorji z ddr3 rami. Ker pa trenutno še ni zunaj amd-ja na ddr3, jim pa itak ostane samo I7.

Dr_M ::

Phenom II AM3 bodo imeli max TDP 95W. Nevem zakaj je taka razlika. Verjetno zaradi raznih optimizacij, ali nizje napetosti ramov?


Edit: ko bo Q9550 200€, si ga bom tudi jaz privoscil. Ampak ne verjamem, da bo letos prisel do te cene, verjetno bom prej zamenju celo platformo. Kaj bo pa takrat P/P bomo pa se vidl. Za1x mi je AMD bolj usec.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()
««
7 / 102
»»