» »

AMD Phenom II Uporabne informacije, izkušnje, testi, navijanje, plošče .....

AMD Phenom II Uporabne informacije, izkušnje, testi, navijanje, plošče .....

««
6 / 102
»»

Pšenični ::

"Brane2 a si si že naročil Phenoma II da boš navijal in bencho (ker vem da vsak novi procesor kupiš od amd-ja in mislim da boš tut tega"

Dej , k rabmo en nevtralen test. Preden navalimo na te procesorje....

Brane2 ::

Bom polgedal, kako sem te dni z denarjem in kaj lahko da Asbis od sebe...
On the journey of life, I chose the psycho path.

gruntfürmich ::

KONČNO Ph2!!!!:):)):D

sam glede na ph1 9950 me je pa ful razočaral, glede cene...:(
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

huelz ::

Brane2, pozabi na Asbis, ker se nic nima.
Ti jaz zrihtam dvojko ugodno ;)
Ce te zanima vec na ZS

Brane2 ::

Lahko izstaviš račun ?

Sicer pa se mi ne mudi. Jaz sem v bistvu zadovoljen z enko, sploh pa po svojih kanalih dobim domače cene, ki so podobne tujim.

No, če imaš kaj pametnega, pošlji ZS, da te ne bom jaz gnjavil.

Če bio vzel kaj, bi odklenjeno 940 BE...
On the journey of life, I chose the psycho path.

DJ MartiNi ::

Asbis ima listanega tako enega kot drugega, tako da bi se dalo kaj dobit tole. Sicer se sam precej ogrevam za 940BE, vendar ni bi skoraj raje počakal na kakega 925 ali pa trijedrnega 720. Ali pa pocenitev 940BE. Kar bo pač ugodno in dobro.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

huelz ::

Hja, preverjeno pa nima zaloge. Zaenkrat.
Ostale verzije, tudi AM3, naj bi bile pa sele marca oz aprila.

Brane2 ::

Nima ne zaloge ne cen. Ampak po dosedanjih izkušnjah jih zna dobaviti hitro, če pač izkažeš interes.
On the journey of life, I chose the psycho path.

swamigi ::

Tukaj je primerjava phenoma 2 in drugih procesorjev v igrah
http://www.tomshardware.com/reviews/phe...

Mitja358 ::

hmm, vsaki test kaže drugače. Na Gugu 3d kaže da je amd primerljiv s i920

Dr_M ::

Zdele sm mal prebral test na Guru3D.
Phenom II je zelo zelo solidna zadeva za ceno celega sistema. Tudi navijanje je spodobno.
Najbolj zanimiv je pa rezultat v igrah, kjer intelovi procesorji...khm...HEHE >:D
Definitivno ni razocaranje, kot je biu prvi Phenoom. :)

Edit: THG je itak intelov. Ze pri A64 niso hotli priznat, da je boljsi od P4, zdej pa sploh ne bodo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

x45 ::

Zdele sm mal prebral test na Guru3D.
Phenom II je zelo zelo solidna zadeva za ceno celega sistema. Tudi navijanje je spodobno.
Najbolj zanimiv je pa rezultat v igrah, kjer intelovi procesorji...khm...HEHE >:D
Definitivno ni razocaranje, kot je biu prvi Phenoom. :)

Edit: THG je itak intelov. Ze pri A64 niso hotli priznat, da je boljsi od P4, zdej pa sploh ne bodo.


Podpis pod tole, kup takih masovnih manipulacij se dogaja dandanes pa si ljudje preveč zatiskajo oči pred tem.... intel pač kupuje web testerje...

Guru 3d je eden redkih ki ima realno zastavljen test.
THG v Amd x4 ni spravil niti DDR2 1066 ampak 800, v Intele pa je posegel celo po DDR3 1600... standard za DDR3 je nekje med 1066 in 1333 DDR3.

Mislim da jih je kr nekaj že med nami ki bi znali naštimat teste in izbor programov ipd da benchi ipd lahko zgledajo skoraj " po želji "...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

Mitja358 ::

Zdele sm mal prebral test na Guru3D.
Phenom II je zelo zelo solidna zadeva za ceno celega sistema. Tudi navijanje je spodobno.
Najbolj zanimiv je pa rezultat v igrah, kjer intelovi procesorji...khm...HEHE >:D
Definitivno ni razocaranje, kot je biu prvi Phenoom. :)

Edit: THG je itak intelov. Ze pri A64 niso hotli priznat, da je boljsi od P4, zdej pa sploh ne bodo.


Podpis pod tole, kup takih masovnih manipulacij se dogaja dandanes pa si ljudje preveč zatiskajo oči pred tem.... intel pač kupuje web testerje...

Guru 3d je eden redkih ki ima realno zastavljen test.
THG v Amd x4 ni spravil niti DDR2 1066 ampak 800, v Intele pa je posegel celo po DDR3 1600... standard za DDR3 je nekje med 1066 in 1333 DDR3.

Mislim da jih je kr nekaj že med nami ki bi znali naštimat teste in izbor programov ipd da benchi ipd lahko zgledajo skoraj " po želji "...

hehe :D

M-XXXX ::

Mislim da jih je kr nekaj že med nami ki bi znali naštimat teste in izbor programov ipd da benchi ipd lahko zgledajo skoraj " po želji "...


In potem druge obtožuješ:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

tilinho20 ::

THG v Amd x4 ni spravil niti DDR2 1066 ampak 800, v Intele pa je posegel celo po DDR3 1600... standard za DDR3 je nekje med 1066 in 1333 DDR3.

Ali nisi sam rekel da je med DDR2 in DDR3 razlika v performansu le kakšna 2 ali celo samo 1%?:))

x45 ::

THG v Amd x4 ni spravil niti DDR2 1066 ampak 800, v Intele pa je posegel celo po DDR3 1600... standard za DDR3 je nekje med 1066 in 1333 DDR3.

Ali nisi sam rekel da je med DDR2 in DDR3 razlika v performansu le kakšna 2 ali celo samo 1%?:))


jas ne - nikoli. v memory scorih je ogromna razlika.v igrah kr opazna, sam ne toliko na sistemih z FSB ker je ta ozko grlo tam.
prepustnost rama na core i7 z IMC pa je ogromna ( tud zarad enega kanala več kar je avtomatsko + 50 % )

AM3 phenom II bo imel samo zaradi ddr3 rama 5 do 10 % boljše score od teh phenomov II.

DDR3 manj porabi in se pozna tud v porabi sitema.

TOP ::

No in povseh trenutnih testih ni nič revolucjonarnega,oziroma nekaj neverjetnega pač AMD je naredu sposoben proc,ki že kaže dobre rezultate,sam imam pa občutek,da nekoliko pod pričakovanji predusem zaradi teh AM2+ platah ki so mal zastarele in ne znajo iztisnit vsega potencjala ki ga proc ma.Treba je počakat na nove plate AM3 in šele takrat se bo izkazalo kaj proc zmore,ker mam občutek da se bo takrat AMD še bolj približal Intelu.

Dr_M ::

Ce bi uradno podpiral DDR3 1600, latencami okoli 7, bi bla razlika opazna, tako pa ne bo ksnih groznih pospeskov, napram DDR2.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DJ MartiNi ::

Kakih 5% naj bi bil boljši performance z DDR3 v primerjavi z DDR2.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Mitja358 ::

Kakih 5% naj bi bil boljši performance z DDR3 v primerjavi z DDR2.

Upajmo :D

PrimozR ::

THG v Amd x4 ni spravil niti DDR2 1066 ampak 800, v Intele pa je posegel celo po DDR3 1600... standard za DDR3 je nekje med 1066 in 1333 DDR3.

Ali nisi sam rekel da je med DDR2 in DDR3 razlika v performansu le kakšna 2 ali celo samo 1%?:))


jas ne - nikoli. v memory scorih je ogromna razlika.v igrah kr opazna, sam ne toliko na sistemih z FSB ker je ta ozko grlo tam.
prepustnost rama na core i7 z IMC pa je ogromna ( tud zarad enega kanala več kar je avtomatsko + 50 % )

AM3 phenom II bo imel samo zaradi ddr3 rama 5 do 10 % boljše score od teh phenomov II.

DDR3 manj porabi in se pozna tud v porabi sitema.


Sintetični benčmarki so irelevantni. če pa vidiš 41 namesto 40 FPS pa svaka ti čast. Dobiš gajbo pira.

Mitja358 ::

Sam če gledamo na to kako denarja ima malo amd proti intelu je amd naredil spodoben oz. najboljši čip glede na sredstva.

Mitja358 ::

Novi videi od AMD-ja mislim da na cesu kjer predstavljajo dragon platformu (phenom II) http://www.youtube.com/profile?user=AMD...

Pšenični ::

No to je tisto, kar skoz govorimo, intel je za tisto kar ponuja predrag.

keba ::

sej zdej bo mogu cene spustit, al mu bo pa prodaja padla

Tr0n ::

Heh, yeah right.

Intel = overclocking baby!

Pšenični ::

Prodaja mu je že padla, saj se kriza kaže tudi v rej branži. Amd je majnši in se je že prestrukturiral, Intela to verjetno še čaka, ker bodo prodaja in cene še padale.

keba ::

sam zdej se tud phenomi ured navijajo, sej za normalno rabo pa igranje iger ne rabiš več kot 3,5ghz 4jedrnika.

PrimozR ::

Hah, vi pa ste. Tistih nekaj % ki jih Intel lahko (a jih po vsej verjetnosti ne bo) izgubi na trgu BOX procesorjev so kaplja v morje v primerjavi z like 90 % prodanimi laptop procesorji in čipseti ter težke pogodbe z ostalimi izdelovalci desktop sistemov (HP, Dell, Lenovo). Itak pa če mislite da bo povprečen folk kar naenkrat kupil AMDja... TO se bo zgodilo le, ko ga bodo priporočali prodajalci. Dokler bo pa en fotr na kišti videl napis intel inside, si bo to zapomnil in spet kupil Intla. Žal je tako. Tudi v časih K8, ko je bil AMD ABSOLUTNO spredaj ni bilo nič drugače. Trebnutno le konkurira pa še to bolj na P/P področju, odvisno od testov in izvajalcev testa. V časih K8 pa je bil kompletno hitrejši in cenejši (SeuperPI ne šteje, močno preferira velik cache, ki je že dolgo stalnica Intel procesorjev).

Dr_M ::

Pri navijanu je tako, ce ne gres v extreme, potem pri AMDju lahko dosezes enake razultate, kot z intelom, za manjso ceno. Za malo vec, pa je itak intel spredaj, za velik faktor visjo ceno.

Ampak bistvo navijanja je vecino ljudi ze pozabilo: vec zmogljivosti, za manj denarja. Ne pa vec zmogljivosti, za 5x vec denarja.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kikibeck ::

Vauuuu 250€ amd proti 1300€ intelu 1fps razlike, ne me j****
http://www.bit-tech.net/hardware/2009/0...

d0rK ::

 Agregat vecih testov.

Agregat vecih testov.



Info

PrimozR ::

Vauuuu 250€ amd proti 1300€ intelu 1fps razlike, ne me j****
http://www.bit-tech.net/hardware/2009/0...


Jao pa dejte že pozabt te QXe no... Tega se proda mogoče kak procent vseh quadov.

keba ::

res je, primerjat je treba procesorje v pribljižno enakem cenovnem razredu.

Urc ::

Jaz vem kaj vam gre v nos. Primerjali bi radi procesorja z odklenjenim množilnikom iz obeh taborov. Finta je, ker pri Intel-ovih procesorjih gre FSB zelo visoko. Pri AMD pa s FSBjem skoraj nimaš kaj počet. Če bi bili AMD-jevi BE proci tako dragi kot Intelovi, bi se AMD zaril nož v hrbet. Dajte si dopovedat, da Intel ne rabi odklenjenega množilnika da pride na frekvenco AMD-ja... Tako da ni treba tukaj vsiljevat Extremov za 1 k €. :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Urc ()

Dr_M ::

PII 940 pade lepo med Q9400 in Q9550 tako po ceni, kot po zmogljivosti :)
Tudi 920 ni tok slaba koneckoncev.
Nevem pa, zakaj se AMDjev nebi dal prek vodila navijat? Jest pri tem nikol nism mel tezav :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Urc ::

Nisem rekel, da se ne da. Rekel sem, da ne prideš s FSB-jem daleč. Npr. na m2n-sli deluxe mi 5400+ BE ni šel čez 220 fsb (oz je šel, sam ni bil več stabilen). S povečanjem množilnika se je OC ustavil nekje pri 3200 Mhz.

PrimozR ::

PII 940 pade lepo med Q9400 in Q9550 tako po ceni, kot po zmogljivosti :)
Tudi 920 ni tok slaba koneckoncev.
Nevem pa, zakaj se AMDjev nebi dal prek vodila navijat? Jest pri tem nikol nism mel tezav :)


Si že (resno) navijal phenoma? Dejansko so vsi omembe vredni OCji narejeni na BE procih z višanjem multija (FSB do tja 205-210 MHz). Kombinacija visokega FSBja in višjega multija ne deluje preveč OK, vsaj na prvih Phenomih.

clix ::

Nisem rekel, da se ne da. Rekel sem, da ne prideš s FSB-jem daleč. Npr. na m2n-sli deluxe mi 5400+ BE ni šel čez 220 fsb (oz je šel, sam ni bil več stabilen). S povečanjem množilnika se je OC ustavil nekje pri 3200 Mhz.


Zihr gre več kot pa 220Mhz. Jaz mam m2n-e pa je do 260mhz čist stabilno, do 270Mhz že mal nestabilno, za pr 280 pa več ne boota (morš v win FSB spreminjat). Pa to je še malo. Nekaterim leti s to plato čes 300.

Urc ::

Pa si že kdaj pomislil, da je tudi od proca odvisno? Zdaj sem pogledal vse rezultate, ki so bili narejeni z 5400+ na hwbot pod rubriko CPU-Z. Stvar je taka. Vsi rezultati s 5400+ BE so skoraj pod 220 FSB, edino en ima menda 221. Le zakaj imajo vsi tako nizek fsb? Čudno ne? 5400+ navaden pa sem videl tudi na 270 fsb...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Urc ()

Dr_M ::

Cudno. Na S939 z NF4 si sel lahko zelo visoko :)
Mozno, da so z AM2/+ zjebal vso stvar.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jest10 ::

Nisem rekel, da se ne da. Rekel sem, da ne prideš s FSB-jem daleč. Npr. na m2n-sli deluxe mi 5400+ BE ni šel čez 220 fsb (oz je šel, sam ni bil več stabilen). S povečanjem množilnika se je OC ustavil nekje pri 3200 Mhz.


Zihr gre več kot pa 220Mhz. Jaz mam m2n-e pa je do 260mhz čist stabilno, do 270Mhz že mal nestabilno, za pr 280 pa več ne boota (morš v win FSB spreminjat). Pa to je še malo. Nekaterim leti s to plato čes 300.

Pri teh dveh platah je zeloooo odvisno od BIOSa, do katerega FSBja se bo prilezlo. Recimo 0903 in še nekaj drugih gre visoko, ostali so pa nemogoči za navijanje.

clix ::

Urc,Jaz sem rekel, da se da tudi pri AMD-ju naviti za več kot 50%. Pač rabiš plato, pri kateri gre FSB čez 300. In to ni odvisno od proca. In ko si ti rekel, da FSB ni šel čez 220, sem logično sklepal, da si multi spustil in s tem izničil vpljiv procesorja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clix ()

PrimozR ::

Cudno. Na S939 z NF4 si sel lahko zelo visoko :)
Mozno, da so z AM2/+ zjebal vso stvar.



Yup, to je catch. S939 so pa itak letel VISOOOOOOOKOOOOOOOO. kolk je bil sploh rekord 3000+? Kake 3500 MHz? :> Občasno me še zmer mal prime da bi nabavu kkšno nF4 plato pa DDR RAM... :)

clix ::

jest10, kater bios bi bil potem najprimernejši za m2n-e?

x45 ::

cene :

http://geizhals.at/eu/?cat=cpuamdam2p&x...

že drugi dan zlo ugodno:)

Urc ::

Jaz sem rekel, da se da tudi pri AMD-ju naviti za več kot 50%. Pač rabiš plato, pri kateri gre FSB čez 300. In to ni odvisno od proca. In ko si ti rekel, da FSB ni šel čez 220, sem logično sklepal, da si multi spustil in s tem izničil vpljiv procesorja.

Mah, nimam več besed. Škoda, ker nima nobeden na tem forumu BE, da bi povedal realno stanje. Jaz še vedno trdim, da če ima proc nek fsb wall (in zgleda da ima BE serija nizek wall) lahk ti spreminjaš multiplier in vse delaš pa ne bo šlo čez. Tudi če kupiš Crosshair plato. Tudi ni potrebe, zato je množilnik odklenjen? Je pa slabši performance če dviguješ sam množilnik. Po domače povedano: ti imaš navadnega AMDja in gre FSB višje, če ne bi bila žalost. Sicer pa je to vse offtopic, tema je Phenomu 2, ne od AMD-jevih zlatih časov - socket 939.:)

DJ MartiNi ::

Pri AM2+ procesorjih imaš poleg HT Linka še HB Frequency. Če se da tole oboje zmanjšat, potem je bolj ali manj od plate odvisno kako visoko boš dal Bus speed. Sam sem ga imel na dveh GigaBytkah na 276MHz. Tako da sem X3 8450 brez težav navil do 2900MHz na eni in na drugi plati. Ko sem isti procesor dal na Foxconnovo plato, je pa nastal problem. Nisem mogel zmanjšat množilnika od NB Frequency, tako da sem kasneje nabavil X2 7750BE, ki pa je že v štartu imel visok množilnik, tako da ga imam navitega zgolj z povečanjem Bus speeda na 240MHz.

Na ASUSki M2N-SLI Deluxe sem naletel na isto težavo kot na Foxconnovi plati. Nisem mogel zmanjšat NB Frequency. AM2 procesor pa z njo nima nobenega problema . Bus Speed sem dal 335MHz in X2 4000+ (Brisbane) dela pri 3015MHz brez težav.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Zgodovina sprememb…

d0rK ::

Sori ampak proca sploh nista pocen. Stneta tok kot i7. Vse kar ju resuje so pocen maticne in pocen ram.

Dr_M ::

Najboljs da bi bla kr zastonj ane?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
««
6 / 102
»»