» »

Zastonj program za računovodstvo ?

Zastonj program za računovodstvo ?

nobodyelse ::

Kdo pozna kakšen soliden free računovodski prog?

Tenx

Ice-Heki ::

- fakture.net
slovenski, deluje online

- kPos
bolj za šalo, kot zares ... je še v fazi razvoja (od leta 2004) ... BigWhale kdaj ga bomo dočakali?

nobodyelse ::

Tale fakture.net je totalno noobvsko narjen. Nobenih podatkov kdo je lastnik, kdo je naredu, ama nic....samo da je zastonj. Od tebe pa ze iz starta hoce vse podatke..a ga kdo uporablja, izkusnje??

Najdu sm pa http://www.invoicejournal.com/ ,ful dobr zgleda in sam lahko template delas.

newuser ::

Misliš računovodski ali taki za pisanje računov? Ker samo za pisanje računov jih je polno... Recimo Birokrat je zastonj, če imaš samo fakture in potne naloge.

Brezplačnega za naše okolje pa ne poznam. Je pa tale precej ugoden in v redu: www.e-racuni.com

shark_nm ::

Da si sposodim temo.... A mi lahko prosim nekdo priporoči kak zastonjski računovodski program. imam oelektroinstalacije 5 zaposlenih... Taka bolj simpel zadeva

nobodyelse ::

lol elektroinstalacije = simpl zadeva za racunovodstvo? miljon nabave in prodaje???

nobodyelse ::

hocem rect, da je defenitivno potrebna dobra računovodska organizacija? ali pac ne? res je, da nimam take firme in ne vem tocno, ampak si samo predstavljam.....

Pouh ::

Lahko še meni kdo svetuje...
do zdaj je knjižil x družinski član, ki je oldschool (v 3 knjige: dve mali (knjiga prejetih, knjiga oddanih računov) in še ena tavelika, v kateri je to dvoje skupaj zapisano...
Zadnje pol leta delam to jaz, zato se bomo (prepozno) posodobili...
Torej, nek program, ali je celo dovolj, da si v excelu nardim take 3 knjige?

Hvala za pomoč.

LuGi ::

Menda knjige v excelu ne smes imeti ker lahko brises tabele..

Najbolje da da pobrskas malo na http://racunovodja.com/forum/

nobodyelse ::

http://www.invoicejournal.com/
Tole je za pisanje racunov super, enostavno in preprosto!

BigWhale ::

- kPos
bolj za šalo, kot zares ... je še v fazi razvoja (od leta 2004) ... BigWhale kdaj ga bomo dočakali?


:)))

Takrat k se najde ene pet ljudi, ki bi delal na razvoju.

IceIceBaby ::

Če imaš firmo in 5 zaposlenih pojdi na dober računovodski servis. Strošek se ti bo v enem letu večkrat povrnil.

JanezekNovak ::

Še mal heca!

No to je največji problem open source programov.

Odlični programerji, ki raje programirajo za denar kot pa za dobro skupnosti. ;)

- kPos
bolj za šalo, kot zares ... je še v fazi razvoja (od leta 2004) ... BigWhale kdaj ga bomo dočakali?


:)))

Takrat k se najde ene pet ljudi, ki bi delal na razvoju.
http://www.euroairsoft.com/

Ice-Heki ::

@BigWhale: se javim

BigWhale ::

Še mal heca!

No to je največji problem open source programov.

Odlični programerji, ki raje programirajo za denar kot pa za dobro skupnosti. ;)



No, jaz bi ze delal, samo en tak resen racunovodski program nikakor ni one-man-band projekt. Zal.

Evo, Ice-Heki se je ze javil, se stri nucamo od tega bi bilo fino, da je vsaj eden racunovodja. Potem se pa lahko dobimo na kakem sestanku in se naprej pogovarjamo. Brez kolikortoliko resnega projektnega nacrta nimamo kaj delat.

Se kdo? :)

shark_nm ::

Jaz bi vam takoj pomagal, a žal nimam nič programerske žilice. Lahko pa naredim logotip programa in kako sliko :)

BigWhale ::

No, tud to se bom nucal. Te bom 'zacahnal'. :)

@nny ::

Ni največji hakeljc narest program, problem je, ker se zadeve (davki, zakonodaja itd.) spreminjajo letno ali celo mesečno in je treba vse to vnašat noter. :| Vsekakor - ko boste zadevo spravili skupaj me bo zelo zanimala.
Shark_nm, priporočam ti Minimax. Reskiraj tistih 30 € na mesec. Zelo preprosta in uporabna zadeva, primerna tudi za neposvečence v računovodstvo. Vse v enem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: @nny ()

janezek67 ::

Kar se tiče računovodstva - dokler nimaš pojma, vzemi računovodski servis. Če imaš slab promet, se ne pojdi lastnega biznisa, ampak zapri štacuno.

Če ti pa biznis kolikor toliko lavfa, si pa zagotovo lahko privoščiš tele programe npr. firme Vasco
http://www.vasco.si/index.asp.

Glede na ceno dobiš veliko, programi legendarno delajo dober.

Tutankhamun ::

Veliki kit: Evo pa se še js javm. Čeprov nevem kaj ta program dela :). Tko za raznoliko delo bi sedl ;)
AMD Phenom QUAD 9950 Black Edition, 8GB

opeter ::

Kar se tiče računovodstva - dokler nimaš pojma, vzemi računovodski servis. Če imaš slab promet, se ne pojdi lastnega biznisa, ampak zapri štacuno.


Dobra spodbuda, ni kaj... kaj pa, če nimaš toliko prometa?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

PaX_MaN ::

Sam, so pa pizde ene.
Za vsak še tako obskuren standard, pa naj bo še tako kurčevo definiran, imamo referenčno implementacijo, za takšnole osnovo ekonomske države, ki bi v sekundi olajšal življenje nebroja davkoplačevalcev (niso podhranjeni zaradi premajhne plače, ampak zaradi stresa, ker jih s takšnimi jebe birokracija!) moraš pa najprej enga Ajnštajna nekje skopat, da ti jo nardi!
Itak, kaj drugega bi pa pričakoval od SPSS inejbld Ekonomske...

(Tečen sm. Mer dejte.)

@nny ::

@PaX MaN: DDV je NAJBOLJ zakompliciran davek, kar jih je izumila naša država. Desettisoče mikro podjetij se mora z njim ukvarjati vsak mesec, če ne huda mamka zavihti gažlo po tekočem računu, da joj. Od tega živi nebroj računovodskih servisov in podjetij, ki tržijo računovodski SW ter podporo.
@BW - ne razumem na programiranje, lahko pa dam kakšen nasvet, kako narediti zadevo uporabno.

sakkra ::

Zakaj bi bil DDV najbolj zakompliciran?
Dve stopnji pa je vse jasno. Vstopni izstopni in razlika je za carja. Je pa res kar veliko stolpcev v DDV knjigah. Zahteva spretnega računovodjo. Za storitveno firmico z 5 zaposlenimi pa ni tako kompliciran.

BigWhale ::

No, DDVja se ni spomnila nasa drzava. DDV obstaja ze nekaj casa in dejansko ni tako zelo zapleten. Razlika med vstopnim in izstopnim davkom je tisto kar placas. :)

Mnja, kar se pa tice racunovodskega programja, vse skupaj je kar zahteven projekt in po v bistvu dveh ponesrecenih poizkusih ne vem tocno kje bi se lotil zadeve. :) Najvecja tezava je itak sestavljanje delujoce ekipe. :)

Ice-Heki ::

Ja treba je imeti tako programerje, oblikovalce kot tudi bodoče uporabnike (s področja računovodstva), ki so pripravljeni vsako (še tako enostavno) stvar razlagati programerjem. In pa veliko prostega časa.

BigWhale ::

Seveda, saj pravim, da je dobro usklajena ekipa najvecji problem.

karafeka ::

Če bo program omogočal vodenje računovodstva za več firm, se javim z računovodskimi nasveti :). Sicer imam nekaj programerskih izkušenj s abapom, vendar verjetno tu ne pridejo v poštev :).

Kaj se sploh planira, da bo v programu ?

A bodo: glavna knjiga, saldakonti, blagajna, register OS, obračun plač, materialno poslovanje, davčna knjiga, različne analize in uradni obrazci v povezavi z edavki in ajpesom, pa izpisi faktur ter izvoz v excel;) ?

Bo podpora za server-klient z hkratnim delom večih uporabnikov ?

BigWhale ::

Ja sem v prvi fazi planiral samo blagovno poslovanje v bistvu. Je manj dela s tem.

Torej, izdaja racunov, dobavnic, predracunov, narocilnic in pa vodenje skladisca in verjetno blagajne.

karafeka ::

Potem pa upam, da ne bo ostalo samo pri prvi fazi :).

V katerem jeziku pa bo napisan ? QT?

BigWhale ::

Nevem. :))

Mislim, tole se na drawing boardu ni. :) Je blo enkrat, pa je vmes ze dol letel... :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Yohan del Sud ::

NAJDU. NAJDU. Obstaja. Že kakšno dobro leto. Odkar je nekdo 90% poslovenil Dolibarr je zadeva tudi lokalno obetavna. Še Wiki.

Sem ravno testiral in za moje potrebe več kot zadostuje, pa ne rabim samo za pisanje računov (tudi multiskladiščenje dela ko urca).

Tudi na hitro raziskal ozadje. Gre za opensource apache + mysql + php rešitev (dela tudi na linux in macih očitno) razvita v Franciji za potrebe razvoja malega gospodarstva (podjetja do 50 zaposlenih), štartrano ene 10 let nazaj. Postal je izjemno popularen v Latinski Ameriki.

Za proste strelce je na voljo tudi enomašinska lokalna inštalacija na en klik.

Šaltam z novim letom nanj. Rabim še koga, da ne bom sam. :8) No, vsaj glede na njihov forum, sklepam, da slovenskih uporabnikov za zdaj ni kaj dosti več od prstov na roki.
www.strancar.com

Kiborg ::

Yohan del Sud je izjavil:

NAJDU. NAJDU. Obstaja. Že kakšno dobro leto. Odkar je nekdo 90% poslovenil Dolibarr je zadeva tudi lokalno obetavna. Še Wiki.

Sem ravno testiral in za moje potrebe več kot zadostuje, pa ne rabim samo za pisanje računov (tudi multiskladiščenje dela ko urca).

Tudi na hitro raziskal ozadje. Gre za opensource apache + mysql + php rešitev (dela tudi na linux in macih očitno) razvita v Franciji za potrebe razvoja malega gospodarstva (podjetja do 50 zaposlenih), štartrano ene 10 let nazaj. Postal je izjemno popularen v Latinski Ameriki.

Za proste strelce je na voljo tudi enomašinska lokalna inštalacija na en klik.

Šaltam z novim letom nanj. Rabim še koga, da ne bom sam. :8) No, vsaj glede na njihov forum, sklepam, da slovenskih uporabnikov za zdaj ni kaj dosti več od prstov na roki.


Torej poizkusil sem ga namestiti na Ubuntu a mi ni uspelo. Datoteko odprem s programskim središčem, dam namesti potem pa se ne zgodi nič... Kakšne ideje?

b3D_950 ::

Si namestil Apache, Mysql, Php?

If you already have installed a Web server and a Mysql database, you can install the standard version like this:

Uncompress the downloaded archive.

Copy directory "dolibarr" and all its files inside your web server root, or copy directory anywhere and set up your web server to use "dolibarr/htdocs" as root for a new web server virtual host (second choice need to be server administrator).

Create an empty file "htdocs/conf/conf.php" and set permissions for your web server user (write permissions will be removed once install is finished).

From your browser, call the dolibarr "install/" page.

Url depends on choice made on first step:

http://localhost/dolibarr/htdocs/instal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b3D_950 ()

Lonsarg ::

LuGi je izjavil:

Menda knjige v excelu ne smes imeti ker lahko brises tabele..

?? Karkoli računalniškega lahko pobrišeš, excel pa kake programe z lepo sql bazo lažje, kake druge pa pač težje. Za eno bogo enostavno knjigovodstvo bi jaz pač imel excel. V najslabšem(oziroma taki ali tako za backup recimo) primeru nato sprintaš in imaš ekvivalent navadni ročno spisani verziji.

Dvostavno ne vem podrobnosti sicer, ampak pač malo več dela, še vedno se da excel urihtat. Za enostavno se ga da pa v 3 urah itak.

Čeprav če tale dolibar res deluje bi to znala biti malo bolj resna zadevca, sploh ker imaš multiple kliente, ker gre za web server, zakon ste to izsledili, bom prav mal probal jutri.

Not A Number ::

Sem na hitro preizkusil Dolibarr (testni račun za 15 dni), vendar je za moje potrebe pomanjkljiv. Motilo me je več stvari, glavne med njimi so pa:

1) Ni predračunov/ponudb
2) Ne moreš urejati izgleda računa (pustimo ročno urejanje php skripte, ki generira pdf)
3) Ponekod manjkajo slovenski prevodi ali pa so le ti čudni.

Dopuščam sicer možnost, da nisem našel prave nastavitve ali modula ... dokumentacija je bolj slaba, opcij pa veliko.

Yohan del Sud ::

1. Imaš ja, samo pravi modul vključi, ga imaš v CRM skupini.
2. To je res ja. Tu si omejen na nekaj templatov, če nisi ravno php stručko.
3. Tudi to je res ja. Malo uporabnikov in prostovljno delo pusti posledice. Seveda pa v nastavitvah slovarja lahko to vse sam popraviš, če se ti da.

Dokumentacija je se tudi strinjam je iz istega razloga slaba, ampak sem videl že slabšo pri plačljivih zadevah. Hvala bogu, da je opcij veliko.
www.strancar.com

BigWhale ::

http://cebelca.biz

Za tiste, ki potrebujejo samo izdajo in prejem racunov/predracunov. Na voljo je tudi v free obliki. Lep pregled zadev in nasploh deluje odlicno.

Poleg tega je pa tudi delo slovenskih avtorjev.

Not A Number ::

Hvala za odgovore.
1. Sem našel, hvala. Ko sem module aktiviral na začetku sem imel nastavljen še angleški jezik in sem očitno spregledal.
2. Jaz vidim samo 1 template pri vsakem dokumentu (ponudba, račun, itd.). Sem spet spregledal kje kakšno opcijo?

Ali je možno spremeniti način številčenja dokumentov? Imam že vpeljan sistem zaporednega številčenja, dolibarr ima pa svojo varianto.

Yohan del Sud ::

Templati skinov so pridani, za dokumente pa ne (samo eden je - crabe, meni in slovenskim standardom zadostuje). Imaš pa možnost uvoza lastnih templatov izdelanih v Open Officu in module, zastonjske in brezplačne, ki rešijo to težavo, če ne obvladaš PHP ali OO. Poskusi v njihovi štacuni. Tisti z zastojnski z imenom Custom Fields bi po moje bil v redu.

Nastavljaš to v modulih posameznih dokumentov. Enako velja za številčenje. Tam imaš masko za to in ne rabiš PHP-ja.
www.strancar.com

ideep ::

Zdravo. Iščem nek računovodski program, da mi obračuna mesečni DDV, in da si nardim bilanco in poslovni izkaz. Obstaja kakšna open source varianta, če ne, katerega od slovenskih ponudnikov priporočate in kakšna je cena za cca. 20 računov mesečno.

Mavrik ::

Poglej cebelica.biz ?
The truth is rarely pure and never simple.

ideep ::

čebelica ni računovodski program, ampak je zgolj program za izdajanje računov

recmajkemi ::

Ker je to najmlajša tema, ki omenja cebelico.biz ...

Me zanima, če kdo pozna program, ki bi bil ekvivalent čebelici vendar narejen za Hrvaški trg.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

3dpt ::

recmajkemi je izjavil:

Ker je to najmlajša tema, ki omenja cebelico.biz ...

Me zanima, če kdo pozna program, ki bi bil ekvivalent čebelici vendar narejen za Hrvaški trg.


Imas ja...www.e-racuni.com oz. www.e-racuni.hr
Kar se mene tiče lahko samo priporočam!

recmajkemi ::

Super, hvala. Bom sprobal. Nekako pa ne najdem informacije kako uporabljati brezplačno verzijo. V pogojih uporabe sicer ponujajo brezplačen preizkus vendar te da potem v Basic 20€/mesec. Bom še njih povprašal po parh dneh uporabe.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

AnjaNja ::

Jp, tudi zadovoljna e-racuni.com te pa kak soliden program ne pride pod 40 eur mesečno.

Blum ::

Mi uporabljamo minimax od SAOP, 10eur+ddv na mesec.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Program za izdelavo računa, fakture (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
5832209 (13786) krneki0001
»

Delo po delu

Oddelek: Loža
276463 (5283) St235
»

Nekaj vprašanj v zvezi z odpiranjem S.P.-ja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5614401 (12963) pirx
»

Ustanovitev s.p-ja+vodenje posl.knjig

Oddelek: Programiranje
338416 (7663) chrush
»

odprti računovodski programi

Oddelek: Programska oprema
51957 (1759) BigWhale

Več podobnih tem