» »

Program za izdelavo računa, fakture

Program za izdelavo računa, fakture

«
1
2

Pongo ::

Ima morda kdo kje na disku kak uporaben programček za izpis računa, ponudbe itd...

Sem brskal po netu pa nisem nič pametnega našel, z excelom pa nisem taksen majster da bi pripravil kako res lepo predlogo za izdelavo računa.

LP

Rumko ::

Poskusi (to imaš verjetno s.p. ali kaj podobnega da rabiš račune pisati?): fakture.net, XERO, QuickBooks, ...

Če pa web rešitev ni dovolj ... potem pa mogoče Vasco produkti (na prvi pogled je cenejše kot pantheon, nisem pa uporabljal ne prvega ne drugega)?

fosil ::

Če imaš majhno število računov lahko uporabiš preprosto word. Ko se enkrat odločiš za obliko potem samo spreminjaš znesek in naročnika.
Razen če bi ti u bistvu rad program za knjigovodstvo?
Tako je!

Pongo ::

Meni v bistvu bolj diši program za računovodstvo-izdaja računov itd...
Tudi tale zadeva na fakture.net ne izgleda slabo, samo mi nekaj javlja napako pri registraciji(pri matični številki)

blackbfm ::

Jz sm neki delu za našo firmo. Je v excelu pa čiz osnovn, če te zanima napiš.

Še slikca:



V glavnem, izpolneš tista oranžna polja, pa naziv storitve, količino, pa ceno, ostalo pa potem sam zračuna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

racunalnicar ::

blacklw, pa tam ku ti piše račun, številko spremeni sam?

blackbfm ::

Ne. Kej preveč se nism spušču v to:D

Vikking ::

blackclw: tvoj izdani račun (če ga izdaja pravna oseba) je strašno nepopoln.

Sploh pa mi gre kr na bruhanje, ko vidim da še eni vedno pišejo zraven SIT-e.

blackbfm ::

Ne morem nič rečt ker se ne spoznam na te stvari. Lahko mi pa poveš kaj manjka.

dba ::

Meni v bistvu bolj diši program za računovodstvo-izdaja računov itd...
Tudi tale zadeva na fakture.net ne izgleda slabo, samo mi nekaj javlja napako pri registraciji(pri matični številki)


imaš matično številko #######000? Poiskusi vpisat brez zadnjih treh ničel ;)

broker007 ::

Poizkusi ta program - Quibi spletni računi

@nny ::

Zaenkrat v Sloveniji ni enostavnega programa, ki bi izdajal samo račune. Se pa dela na tem. Resno.

Kami ::

BambooInvoice - še ena spletna varianta (na žalost vmesnik ni v slovenščini ampak se da predloge za račune preprosto urediti)

Vikking ::

Zaenkrat v Sloveniji ni enostavnega programa, ki bi izdajal samo račune. Se pa dela na tem. Resno.


Kako ne? za izdan račun pač ne rabiš nevem kaj. Excel, word, open office calc, open office writer, notepad, wordpad.... miljone in miljone.

Mislim kaj je tukaj tako zakompliciranega da naenkrat rabiš strašen program za pisat izdane račune. Vsebovat more stvari ki jih predpisujejo računovodski standardi, ostalo pa oblikuješ po svoji želji.

jype ::

@nny> Zaenkrat v Sloveniji ni enostavnega programa, ki bi izdajal samo račune. Se pa dela na tem. Resno.

Hm. Jaz imam enega, ki nima "grafičnega" vmesnika (in je popolnoma avtomatiziran za reči, ki jih sam zaračunavam).

Lahko objavim, če koga zanima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

@nny ::

@nny> Zaenkrat v Sloveniji ni enostavnega programa, ki bi izdajal samo račune. Se pa dela na tem. Resno.

Hm. Jaz imam enega, ki nima "grafičnega" vmesnika (in je popolnoma avtomatiziran za reči, ki jih sam zaračunavam).

Lahko objavim, če koga zanima.


Da, prosim.:)

Vragec_sc ::

Primeren in enostaven program se razivja tukaj: www.lipros.si ...
Dejansko je program namenjen izdajanju računov ravno za takšne primere kakršne opisujete tukaj.

@nny ::

Vragec, preveč računaš. :P
Za ta denar se dobi mnogo uporabnejše zadeve. Vzemi to kot pozitivno kritiko.

newuser ::

Definitivno stane preveč. Birokrata za pisanje računov dobiš zastonj, medtem ko na www.e-racuni.com dobiš za ta denar komplet računovodski program vključno s hostanjem in backupom. V bistvu rabiš drugi poslovni model ali pa moraš imet nekaj kar zadovolji nišo, ki se ne najde v standardnih programih. Samo to moraš potem tudi ustrezno predstavit, da te ta niša sploh najde.

John2710 ::

Mal prebiram tale forum ker smo tudi sami v fazi iskanja nečesa lahkega in enostavnega z dobro podporo in trenutno testiramo Birokrat in Poslovanje LIGHT od Datastudia.

www.birokrat.si
www.datastudio.si

blackbfm ::

Ravno zadnjič je bila ena debata pri kolegici..no njena mati ima računovodstvo pa je rekla da je birokrat zanič in najslabši. Sicer ona rabi bolj napredne in zanesljive rešitve tako da uporablja saop programe http://www.saop.si

newuser ::

Definitivno priporocam www.e-racuni.com, ker stvar je poceni in zmogljiva, izgled racunov lahko poljubno prilagajas, ...

Poleg tega pa ti sploh ni treba hodit na posto, ker lahko racune na posto "oddas" kar preko spleta in ti jih oni natisnejo ter posljejo naprej stranki.

knesz ::

Ravno zadnjič je bila ena debata pri kolegici..no njena mati ima računovodstvo pa je rekla da je birokrat zanič in najslabši. Sicer ona rabi bolj napredne in zanesljive rešitve tako da uporablja saop programe http://www.saop.si

Zanimivo.
Sam sem slišal tako za SAOP, Pantheon, Vasco, Opal in še za katerega.
Birokrat je za pisanje računov brezplačen, ker verjetno pri birokratu računajo na to, da se ga boš navadil in nabavil licenco, če ga boš prerasel.
Drugače imam pa nekje neko excel predlogo, ki preko makrojev vodi šifrant partnerjev ter povečuje zaporedno številko fakture.
Še to, v naši regiji prevladuje birokrat, zato ga uporabljam tudi sam, nekaj mojih strank pa uporablja tudi pantheona in vascota, pa so približno vsi enako nezadovoljni ;)

lp

blackbfm ::

Rekla je da Birokratu manjkajo določene stvari, ki so standard pri drugih programih. Saop in Vasco je omenjala da sta ok, kej več se pa nismo spuščal naprej.

scotlandsp ::

Priporočam programe podjetja Amstar. Enostavni, robustni, v Windowsih, povezljivi z eDavki, nekateri deli so tudi brezplačni (program za pisanje računov, potni nalogi), predvsem pa so cenovno ugodni in te ne napnejo z nekimi dodatnimi stroški itd. Oglej si jih na www.amstar.si

uroszo ::

Priporočam aplikacijo Intrix CRM podjetja Intera. Je preprosta spletna aplikacija, kjer je lahko en izmed dodatnih modulov kreiranje ponudb, računov ipd. na podlagi vnaprej pripravljene predloge. Aplikacija se lahko povsem prilagodi tvojim dejanskim potrebam v zelo kratkem času. V kolikor želi kdo preizkusit konkretno kako omenjeno deluje na demo aplikaciji prosim na PM ali se prijavite na spletni strani.
http://www.ozvocenja.si

amigo_no1 ::

MihaelStar ::

Sam uporabljam birokrata 5-6 let in mi ok služi. Res pa je, da sem ob prehodu na evre imel nekaj težav. Podpora se mi zdi ok, ampak jo redkokdaj kličem, ker redno prebiram o novostih v informatorju.Pred nakupom sem en mesec delal na demotu, potem so mi vse skupaj na registrirano različico prenesli.Po dveh letih sem vzel še računovodski dodatek in šel na njihova brezplačna izobraževanja.Ob nakupu so mi obljubili 3 mesece brezplačne pomoči in v tem času so mi pomagali vse za plače in računovodstvo nastavit..no, brez pomoči računovodkinje bi verjetno težko to sam naredil.
Všeč mi je zato, ker je vse na kupu, moti me pa to, da se brez miške ne da delat...ko da niso za bližnice slišali...pa kolešček na miški tudi ne dela povsod, kar me zares čudi.
Dobro se mi zdi, da je produkt slovenskega znanja :-)
No, če že delam reklamo...verjetno sem edini, ki ga poznam, da ob postavljanju spletne trgovine nisem kapi doživel...to imajo zares odlično povezano s poslovnim programom(potencialni kupci si lahko sami račune (predračune) delajo, ki se direkt v birokrata prenesejo in iz tam v glavno knjigo, zaloga se ob nakupu sama razknjižuje in opozarja na stanje, šifranti se s par kliki osvežujejo-no fotografije in bližnjice do njih-to pa ni ok...vse linke sem na roke delal 3 dni!!!po začetnih krčih zadeva dela odlično)...in podpora za ta del je odlična.Pa še konkurenčne cene imajo(če si ne zmišljuješ posebnosti, jaz sem si jih :-(
Ena-a bi se lahko zgledovali po njih....uf kako so me po nepotrebnem lupili nekaj let...
Poznam nekaj uporabnikov saop in pantheona in nihče od nas ni 100% zadovoljen...
Lp

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

Glede na to da tok pretirano hvališ in da si popolnoma na novo registriran, se mi zdi da delaš ali pa imaš nekaj s firmo, ki izdeluje birokrata. Tako da je tvoje hvalisanje zelo vprašljivo. Kot sem rekel je znanka, ki se z računovodstvom ukvarja že xyz let rekla da je birokrat NAJSLABŠI program, je pa res da je najcenejši. V glavnem za bolj resne stvari sigurno odpade.

Nightrid3r ::

Glede na to, da so sedaj nove zakonske zahteve glede pisanja računov in excel ter blokec ne prideta več v poštev, je ena brezplačna rešitev (do 10 računov na mesec) www.enostavni-racuni.eu

Vikking ::

G. Slaviša, mislim da takšno reklamiranje na forumu ni dovoljeno.

vargas ::

Pongo je izjavil:

Ima morda kdo kje na disku kak uporaben programček za izpis računa, ponudbe itd...

Sem brskal po netu pa nisem nič pametnega našel, z excelom pa nisem taksen majster da bi pripravil kako res lepo predlogo za izdelavo računa.

LP


Tukaj imaš - www.gempos.si

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: atlet ()

urosz ::

Odpiram "popoldanski s.p." in rabim nekaj za izdajo računov, ponudb, stroškov, itd.

Kolega mi je priporočil Harvest. Poznam še Invoicera.

Ima kdo izkušnje, kaj je najboljše? Pomembno mi je, da lahko izdam ponudbo, račun, pošiljam po mailu, sprejem ponudbe preko maila, vnos stroškov, customizacija računov, itd. Vse skupaj čim bolj enostavno, a vseeno dovolj dobro, da je vse ok. Vsekakor pa iščem spletni servis.

Gandalfar ::

Mogoce ti bo dovolj za zacetek: https://www.cebelca.biz/

atlet ::

Vsekakor vzami slovenski produkt, če ne računi ne bodo skladni z našo zakonodajo.
Enostaven program za fakturiranje -> www.quibi.net

krneki0001 ::

urosz je izjavil:

Odpiram "popoldanski s.p." in rabim nekaj za izdajo računov, ponudb, stroškov, itd.

Kolega mi je priporočil Harvest. Poznam še Invoicera.

Ima kdo izkušnje, kaj je najboljše? Pomembno mi je, da lahko izdam ponudbo, račun, pošiljam po mailu, sprejem ponudbe preko maila, vnos stroškov, customizacija računov, itd. Vse skupaj čim bolj enostavno, a vseeno dovolj dobro, da je vse ok. Vsekakor pa iščem spletni servis.


Nekaj takega imam narejeno v delphiju in absolute database, če te zanima. Cena 100 evrov. Lahko pa večino zadev narediš custom.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

urosz ::

atlet je izjavil:

Vsekakor vzami slovenski produkt, če ne računi ne bodo skladni z našo zakonodajo.


Vsekakor bom vzel produkt, ki omogoča customizacijo računov, tako da bodo skladni z našo zakonodajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urosz ()

betmen ::

urosz je izjavil:

atlet je izjavil:

Vsekakor vzami slovenski produkt, če ne računi ne bodo skladni z našo zakonodajo.


Vsekakor bom vzel produkt, ki omogoča customizacijo računov, tako da bodo skladni z našo zakonodajo.

+1 za cebelco :)

urosz ::

Kako pa je s potnimi nalogi?

OMICRON ::

Zdravo vsem,

Glede na to, da nisem nasel ustreznejse teme bom vprasanje yastavil kar tu.

Zanima me namrec, od kod, preko katerih protokolov in v kaksnem formatu vsi ti programi pridobivajo podatke iz poslovnega registra?

Namrec sem na koncu izdelave lastnega software-a pa mi manjka zgolj ta funkcionalnost.

Vam pa povem se to, da bi od nastetih programov postavil v ospredje dva in sicer Pantheona in Vasco pakete. Pantheon je glede na ceno za malega podjetnika najboljsa resitev, medtem ko je Vasco lazji za uporabo ampak precej predrag za to kar ponuja.

Kar se pa tice samih zakonskih zahtev kaj v dokumentih MORA biti, je zelo lepo razlozeno na spletnih straneh DURS-a, kjer je laicno tolmacen zakon samo za te detajle.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OMICRON ()

krneki0001 ::

Poslovni register misliš PRS (Poslovni register Slovenije)?

PRS register je sicer javen in ima vsakdo dostop do njega preko web servisa za posamezno firmo (torej lahko dobiš 1 zapis za eno firmo, ki je lahko v XML strukturi ali flat file). Ali pa eVpogled v prs, kjer moraš na njihovi strani brskat.

Tukaj imaš opis web servisa http://www.ajpes.si/doc/AJPES/Za_razvij...

PRS register pa ajpes tudi pošilja in to vsakodnevno tistim, ki mu plačajo zato. Pošilja pa vsak dan dnevne spremembe in enkrat mesečno celotno datoteko z vsemi podatki (ni samo ena datoteka, je nekih 12 - glavna datoteka, potem pa zastopniki, kontakti,...).
Cena za razširjen nabor je 26.903,44 evrov na leto.

Zastonj lahko dobiš pa datoteko, ki jo ajpes da ven javno vsako četrtletje. Trenutna je stanje na dan 31.12.2014 http://www.ajpes.si/doc/Registri/PRS/Po...


Struktura tabel pa je takale (lahko je xml ali pa navaden flat file (txt)):
Struktura podatkov:
http://www.ajpes.si/doc/AJPES/Za_razvij...

Nabor podatkov za razvijalce
http://www.ajpes.si/doc/AJPES/Za_razvij...

Vir vsega tega je javen - www.ajpes.si
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Pavle Breg ::

Pozdravljeni, sem nov član tukaj, ampak sem kar hitro naletel na zanimivo temo. Tudi sam izbiram program za vodenje računovodstva, pa me zanima, zakaj se nikjer ne omenja programov podjetja Pro-Bit? Ali kdo ve kaj o njih? Prednosti, slabosti? Na njihovi spletni strani sem zasledil, da so že dolgo na tržišču, tudi reference imajo dobre, a na forumih nič ne piše o njih. Ima kdo kakšne izkušnje?

Hvala vam.

krneki0001 ::

Pavle Breg je izjavil:

Pozdravljeni, sem nov član tukaj, ampak sem kar hitro naletel na zanimivo temo. Tudi sam izbiram program za vodenje računovodstva, pa me zanima, zakaj se nikjer ne omenja programov podjetja Pro-Bit? Ali kdo ve kaj o njih? Prednosti, slabosti? Na njihovi spletni strani sem zasledil, da so že dolgo na tržišču, tudi reference imajo dobre, a na forumih nič ne piše o njih. Ima kdo kakšne izkušnje?

Hvala vam.


Štimam računalnike v parih firmah, kjer uporabljajo tudi probitove programe. Lahko ti povem samo toliko kar mi uporabniki programov pojokajo.
Programi so hroščasti, stari in ni nekih novitet, updejti so dost ažurni, ampak ne na prvo žogo, ker skoraj vedno za prvim updejtom pride drugi popravljen. Sam izgled vmesnikov je zastarel, ni web vmesnika, ampak je še čista client server aplikacija, baze so na nivoju srednješolskega ali pa še bolje začetniškega znanja iz podatkovnih baz. Očitno se jim tudi programerji kr dost menjajo, tako da so stvari dost nekonsistentne.

Ampak to je rekla-kazala, ker sam se ne ukvarjam s programi - po pogodbi vse rihta probit na daljavo, tako da je to samo toliko kot mi stranke povedo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

knesz ::

krneki0001 je izjavil:

Pavle Breg je izjavil:

Pozdravljeni, sem nov član tukaj, ampak sem kar hitro naletel na zanimivo temo. Tudi sam izbiram program za vodenje računovodstva, pa me zanima, zakaj se nikjer ne omenja programov podjetja Pro-Bit? Ali kdo ve kaj o njih? Prednosti, slabosti? Na njihovi spletni strani sem zasledil, da so že dolgo na tržišču, tudi reference imajo dobre, a na forumih nič ne piše o njih. Ima kdo kakšne izkušnje?

Hvala vam.


Štimam računalnike v parih firmah, kjer uporabljajo tudi probitove programe. Lahko ti povem samo toliko kar mi uporabniki programov pojokajo.
Programi so hroščasti, stari in ni nekih novitet, updejti so dost ažurni, ampak ne na prvo žogo, ker skoraj vedno za prvim updejtom pride drugi popravljen. Sam izgled vmesnikov je zastarel, ni web vmesnika, ampak je še čista client server aplikacija, baze so na nivoju srednješolskega ali pa še bolje začetniškega znanja iz podatkovnih baz. Očitno se jim tudi programerji kr dost menjajo, tako da so stvari dost nekonsistentne.

Ampak to je rekla-kazala, ker sam se ne ukvarjam s programi - po pogodbi vse rihta probit na daljavo, tako da je to samo toliko kot mi stranke povedo.

V bistvu se strinjam.
Ravno danes grem k eni od teh strank, ko jim bodo predstavili drug program namesto Pro-Bit. Poleg tega ta stranka pravi, da so njihove ure zlate (glede na ceno), efekt podpore pa tako-tako.
Kake dve ali tri leta nazaj je bil pri tej stranki primer, da so potrebovali e-slog dokumentov. Po enem letu obljub, ter kako se to ne da narediti, smo sami spisali online aplikacijo, ki je dokumente izvožene v excel pretvarjala v e-slog ter poslala na mail.
To so moje (posredne) izkušnje.
OP, če želiš ti lahko privat povem, na katero rešitev bodo šli (da ne bomo delali reklam).

Malajlo ::

PRS register je sicer javen in ima vsakdo dostop do njega preko web servisa za posamezno firmo (torej lahko dobiš 1 zapis za eno firmo, ki je lahko v XML strukturi ali flat file).
Zastonj? A ni vseeno neka naročnina na ws?

Aja, za poln register pa nisem vedel. Ga skrivajo kot kača noge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malajlo ()

krneki0001 ::

Malajlo je izjavil:

PRS register je sicer javen in ima vsakdo dostop do njega preko web servisa za posamezno firmo (torej lahko dobiš 1 zapis za eno firmo, ki je lahko v XML strukturi ali flat file).
Zastonj? A ni vseeno neka naročnina na ws?

Aja, za poln register pa nisem vedel. Ga skrivajo kot kača noge.


Ne skrivajo, samo tisto kar je zastonj je lahko 3 mesece staro, tisto kar je za plačat je pa ažurirano na dnevni bazi.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Malajlo ::

A pa je kdo že razvozlal cenik na AJPESu? Če prav berem, je dostop do osnovnih podatkov (na zahtevo, ws) vsaj 300 EUR/leto. True? Ali kdo to uporablja (in ni del JU)?

krneki0001 ::

Do 500 poizvedb na mesec naj bi bilo zastonj, kar je nad 500 je 301 evro na leto.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Malajlo ::

Naj bi bilo ... Zato vprašam, če se je kdo že priklopil na AJPES in ni iz JU.
Cene so brez DDV.
  1.2     PREVZEM PODATKOV O ENOTAH POSLOVNEGA REGISTRA SLOVENIJE
         PREKO SPLETNEGA SERVISA
  1.2.1   Prevzem      a) do 500 enot       247,00     vsako
         podatkov                                     leto,
         poslovnih                                    mesečno
         subjektov v
         minimalnem
         naboru po
         izboru       b) do 1.000 enot     445,00     vsako
         uporabnika                                   leto,
         za izbrano                                   mesečno
         število
         poslovnih
         subjektov
                      c) do 2.000 enot     889,00     vsako
                                                      leto,
                                                      mesečno
 
                      d) do 5.000 enot   2.223,00     vsako
                                                      leto,
                                                      mesečno

krneki0001 ::

Narobe sem gledal, se opravičujem. Do 500 enot je cena 247 evrov.

Kaj pa točka 1.2.2?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zastonj program za računovodstvo ?

Oddelek: Programska oprema
4721422 (2399) Blum
»

Ustanovitev s.p

Oddelek: Loža
346979 (4854) BaToCarx
»

program za izdajo računov

Oddelek: Programska oprema
275713 (3729) prtenjam
»

Poslovni račun za SP -- info

Oddelek: Loža
4818728 (16393) Pacient
»

Podatki vseh slovenskiih podjetij

Oddelek: Omrežja in internet
245407 (4993) BlueRunner

Več podobnih tem