» »

pomoč prosim, nujno

pomoč prosim, nujno

cosmicsuper ::

imam en gromzanski problem in stega je nastala celaštorija. Sestrišni se ni prižgal računalnik, nekako je šlo skozi bios, ampak potem ko se je pojavil napis windows ali tik preden sej je ugasnil. no če je le uspel zagon windowsov je delu brez problema. sem najprej mislu, da je kak virus, no potem sem pogledu plato in je bilo kakih 8 kondezatorjev napihnjenih. zato sem sklepu jasno, da je plata, no je pol še en kolega potrdu, da je plata. aha gre za semprona na socketu A. in smo se odločil za novo plato, eno asurockovo, pomoje da edina ki se jo še dobi. in jz vse prklopm pa ne dela. niti lučke od tipkovnice se ne prižgejo, sicer pa disk in ventilator laufa, vent na grafični pa ne. pa sem poisku pomoč od še enga bratranca in nekako sva ugotovila, da je vrjetno procesor, ker nova plata zih ni...kao...no in sem na bolhi kupu enga rablenga athlona za 20€ in glej ga zlomka še vedno isto,... nič...vent od procesorja laufa, lučke na tipkovnivci se niti na začetku ne prižgejo, disk isto laufa, ramov sem kar neki različnih probu,... kaj nej stroim al nej vržem sebe skoz okno ali računalnik,... aha plata je pa asrock k7s41gx ..čisto sem obupan sestzrična pa mori,..in sprašuje kaj je z njenim računalnikom.... prosim omoč

damjanj ::

Probaj sledeče:
-na plati resetiraj BIOS
-odklopi vse nepotrebno (Trdi disk, CD-ROM, morebitne TV kartice....). Naj bo le priklopljeno napajanje, CPU, RAM, grafika. Povej če se takrat vklopi
-če se ti pri zgornjem ni vžgala mašina potem vzemi ven RAM ali grafiko in vklopi PC. Sedaj bi na začetku moral slišati piskanje (to je normalno ker ti plata javlja da nima ali RAM ali grafiko.

Si pri vhradnji nove plate mel kake težave (čudni priključki, .....)?

farko ::

verjetno si pozabil nekaj priklopit na plati.sicer če se ne spoznaš najboljše natake stvari razskiraj nekaj evrov in daj na servis.
farko

Duhec ::

Poglej, če imaš na osnovni plošči priklopljen tudi tisti 4 pinski 12V napajalni kabelček za futrat cpu.

cosmicsuper ::

na zalost nisem nč pozabu priklopt. socket a plate nimajo 4pinskega kabelčka. Je pa zanimivo, če ni gor hladilnika se sploh ne da prižgat. sem pa vse probu, če vse odklopim, tud ram in grafično, ne zapiska,...verjetn je en haklc,...
ali pa je enostavno plata fuč
mislm sej res ni problem en procesor vstavit,...očitno za nekatere je:)...nič ne de, bom že prezivel. hvala za odgovore.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se mi ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5215069 (4820) acookook
»

matična ali cpu zanič

Oddelek: Pomoč in nasveti
151523 (1187) Duhec
»

Računalnik se ne odziva

Oddelek: Pomoč in nasveti
398818 (8265) Pšenični
»

Sestavil PC - monitor neodziven, matične ne piska

Oddelek: Strojna oprema
354979 (3107) Riff
»

grafična ok, slike ni!!!???

Oddelek: Pomoč in nasveti
352496 (1916) polde66

Več podobnih tem