» »

Kupu sm večji disk, zdej pa....???

Kupu sm večji disk, zdej pa....???

migič ::

Včeraj sem kupu Maxstorja 40GB:D , zdej me pa neki zanima!
V biosih se mi izpiše velikost diska 40gb, ko pridem v winse mi kaže velikost 4,02GB! Zdej pa ne vem zk, kaj moram flashat biose za osnovno ploščo al kaj?
Se da kako drugače nastavit!
Dej pomagajte mi??
Via 6va693a, če moram flashat, dej povejte kerga, sm ne me poslat na home page vije, ker je v k....!;((
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

SasoS ::

Po vsej verjetnosti zadeva ni particionirana. Poženi kakšen fdisk al pa partition magic.

Neo32 ::

Isti problem sm jest imu na moji tastari plati. Naredi tko kukr ti je reku SasoS, odpri lepo Partition Magic pa v programu vidu ostal del diska in si bos pac naredu particije. Simpl!
Neo32 (c)

migič ::

Nujno helpat!
Naredu sm tako kot sta rekla, oziroma nek sm zjebal!:8) Šel sm v fdisk (tistega magic..., nism najdu). Bla je narejena ena particija, pa sm jo zbrisal, ker drugih nism mugu narest! Potem pa to, ponovni zagon in >> izpiše se NI sistema8-O !
Ok, vstavim zagonsko, da bi ponovno naložil, seveda še prej naredim particijo, potem pa to:
>> Za zagon imam na c: premalo prostora, Wins rabi 15 mij. B!<<:\ Kaj je zdej to!
Pol sm spet brisal particije in ustvarjal na veliko,...... pa nič! Potem sm še formatiral c: pa tud ni pomagalo!>> Skoz piše da je na C: premalo prostora!!!
Prosim pomagajta!:'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(
Pa še to ram driver je se skoz vpiše na D:, kaj mora bit na C:???
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

Neo32 ::

Najbol simpl zadevo ti zakompliciras :)

Probej nekak pridt nazaj v fdsik pa si probej postimat c particijo. Ce lahka prides v fdisk ne bi smel bit problema, pobrises particijo pa jo se enkrat nardis (dost veliko seveda). Najbol je pa da frendu neses disk ga fukneta v comp pa nej frend to lepo sformatira. Predvidevam da imas okoli sebe se kaksne racunalnik (delujoc), saj kako si drgac napisal tale post:\ .
Neo32 (c)

migič ::

Ta post sm napisal tk, da sm dal stari disk notr!:P
Ne razumem tega kk naj poštimam c:!
Pa sj sm to že naredu da sm dal dost večjo particijo, ma kaj do fulla sm jo dal pa isti k.....!
Sm lej to! KO sm formatiral mi je bil prazen prostor isto kot prej, kaj je spet to>> pred 38160, po38160??8-O
Ne razumem, kk ga bi pa frend form. '??:\
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

Samson ::

Ej, Migetalkar ce das za pet pirov pri stricu Bućkotu (tm), ti urihtam zadevo tudi jutri, hehe....
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

migič ::

Samson če bi reku šest še kulk tulk!:D
Kdo pa si ti, ker si glih Bučota umenu, sklepam da si blizu!:P
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

Samson ::

Huh, in kaj naj to pomeni....Da me osvajas..?
Ne drugac sem med Črnomljom in Dragarušom, en pljunek od Bučkota, oz. malo pred našimi...:)
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

V-i-p ::

Zelo enostavno porihtaš zadevo! Po korakih:
1.) zaženi sistemsko disketo od win98 (RAM drive ti more napisat, da se bo naložil na D:, ker če ti napiše da se bo na C: nekaj ni vredu)
2. Iz diskete zaženi Fdisk.exe
3. ko si v programu imaš pod točko, mislim da je 3, brisanje particij, potem pa pobriši vse, primarno, ne dos particijo in kar je tega. Na koncu pojdi spet v začetni meni in pod točko 4 poglej informacije. Če ti bo napisalo, da ni informacij, si na konju, potem je OK. Nato pojdi pod točko ena in daj ustvari primarno dos paritcijo in zanjo uporabi največji možni del, mislim da ti bo dvakrat nekaj mlel in štel procente. Ok, ko to končaš greš spet v začetni meni in daš SAMO enkrat ESC. Potem ti pa napiše "OPOZORILO PRED PONOVNIM ZAGONOM IZVEDITE ZAUSTAVITEV SISTEMA !!! To je zelo pomembno, ker če boš kar resetiral ti po ponovnem zagonu ne bo prepoznalo nobenih sprememb in bo isto kot prej. Ko ti tisti zgornji stavek napiše, daj disketo ven in enostavno na kišti ugansni računalnik.Al pa ga iz štroma izkop, vglavnem, resetirat ne smeš. Ko ga ponovno vključiš, greš spet z zagonsko od win98 v dos in daš format c: To bi mogl 1000% delat. Men je dosedaj še na vseh kištah, pa jih ni bilo malo...:8)
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Samson ::

Tudi na reset dela brez blema...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

migič ::

Hvala vsem! SM zrihtal!:D Mrdalo me je to da ko sem ustvaril novo particijo nism formatiral diska!:8) Ja to je pa tko če prehitr delaš, pa ne bereš navodil!

VIP: Hvala lepa!>> za podrbnejša navodila8-)
Še to diske 40GB v win piše , ko kliknem na C: 37,28-O , čeprav sem dal particijo do fullA?
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

Neo32 ::

So ti ga pac malo odskrtnili:D

Jest mam tud 60 GB, pa mi pise v winsih 61,8:D
Neo32 (c)

McHusch ::

v winsih ti ne piše 40GB zato, ker pretvornik med enotami ni 1000 ampak je 1024 (210 pač).

če torej disk meri natančno 40.000.000.000 bytov bodo proizvajalci zaokrožili na 40GB, ampak to je v resnici 37,25GB.

govno ::

ja pa neki zasede tudi tabela ...
TineL Studio :: http://tinel.stjost.si
TineL Studio vici :: http://tinel-vici.stjost.si
TineL Studio wap :: http://tinel-wap.stjost.si

nodes ::

37.5GB ostane prostora, ostalo zasede format.

MArko ::

pa vseen bi blo un magic fajn dat gor :)
cene za druga lahko naredis ntfs kr fdisk zna samo fat32 naredit. prostop pridobis kr ti ce mas ntfs manj zasede vse skup zarad drugacne porazdelitve. jas sem 1x ko sem sel iz fat32 na ntfs na 1gb disku dobil 200 mega :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

formatiranje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
353370 (2194) teedy
»

Optimalne nastavitve za wd120gb 8mb cache

Oddelek: Pomoč in nasveti
211559 (1352) Blup
»

dodal se en disk, instalacija xp spodletela kaj storiti?

Oddelek: Pomoč in nasveti
161546 (1308) amater
»

Kako narediti iz NTFS FAT32?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121471 (1308) Mr.B
»

Zasel sem v probleme s particijami!

Oddelek: Pomoč in nasveti
181725 (1422) AngelOfDeath

Več podobnih tem