» »

Nehalem has a TLB bug ?

Nehalem has a TLB bug ?

1
2
3

mtosev ::

na XS so komentarji zgovorni.:D

ocitno se je FUD osmesil.>:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Brane2 ::

Če TLB bug v i7 ni prisoten - zakaj ga niso odstranili iz dokumenta, kjer nedvoumno piše, da gre za TLB bug?




Dokument se baje nanaša na prve čipe, ki so krožili okrog Intla v priapravljalni fazi - beta čiperaj torej.
On the journey of life, I chose the psycho path.

JohanP ::

Dokument se baje nanaša na prve čipe, ki so krožili okrog Intla v priapravljalni fazi - beta čiperaj torej.


Kje to piše?
v dokumentu z intel.com na katerega se sklicuje FUDzilla piše, da se errata AAJ1 nanaša na C-0 stepping procesorja Intel Core; i7 and Intel; Core; i7 Extreme Edition.

Stepping C-0 je trenutni stepping v prodaji.
Stepping pred tem, o katerem govoriš ti je bil B-0.

Možno je, da ta TLB error ni tako hud kot tisti pri Phenomih. But...
Zaenkrat je dokument za katerega intel PR pravi da ni pravi še vedno dostopen na http://download.intel.com/design/proces...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JohanP ()

Icematxyz ::

A zdaj pa ni več buga? Še dobro, da smo posredovali dovolj hitro preden se bi razširil. ;)

Pšenični ::

Ali ima še kdo kakšno informacijo o tem bug-u.

mtosev ::

na techpowerup ni bilo nic o tem.tak da 99.9% je da ga ni.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Dr_M ::

Aja, ce pa tm pise, pol ga pa ni. Pol je svet resen.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

destroyer2k ::

Intel PR je rekel, da se ta dokument vezal na prejšno serijo (testirano), toda kasneje so pa spet PR rekli da ta bug so popravili z bios (pred prodajo teh matičnih plošč).

BuBBle.D ::

Sem se danes rahlo poglobil in bral na netu, kako je s tem bugom in je situacija takšna, kot je destroyer2k povedal.
Torej TLB buga NI. Samo naj pe malo cene padejo in Nehalem here i come.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

Fr33man ::

Dobro. Torej ostaja moj datum prehoda na nehalem sredina februarja :D

x45 ::

bug je... :

http://www.fudzilla.com/index.php?

option=com_content&task=view&id=10963&Itemid=35

mtosev ::

ja pri x45 in na FUDu.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Vanadium ::

je kje intel dejansko objavil da TLB bug ne obstaja? je kje uradna novica z www.intel.com glede tega TLB. Pomoje bi bilo na mestu da intel rece da je ali ni TLB bug. Dokler intel uradno ne zanika so to špekulacije kakor renault se pa ne kvari ker renault tako pravi:D

P.S.

Pa brez krega kdo je plav in kdo je zelen in podobno sam zanima me ker nisem nikjer zasledil da bi intel uradno zanikal

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

M-XXXX ::

je kje intel dejansko objavil da TLB bug ne obstaja? je kje uradna novica z www.intel.com glede tega TLB. Pomoje bi bilo na mestu da intel rece da je ali ni TLB bug. Dokler intel uradno ne zanika so to špekulacije kakor renault se pa ne kvari ker renault tako pravi:D

P.S.

Pa brez krega kdo je plav in kdo je zelen in podobno sam zanima me ker nisem nikjer zasledil da bi intel uradno zanikal


http://techreport.com/discussions.x/159...
http://www.xtremesystems.org/forums/sho...
Dovolj uradno?

Dr_M ::

XS je brez veze, neki levaki.
Tech report mogoce ze, ampak vseeno je datum 1.12...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

XS je brez veze, neki levaki.

XS se je navezoval na TR...
In kaj je z 1. 12 narobe?

Dr_M ::

Staro. Rabimo nove novice o tem kaj je res in kaj ni.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

Staro. Rabimo nove novice o tem kaj je res in kaj ni.

Če je staro pa ne velja več? Pred pol meseca je Intel zanikal da ima TLB bug (imele so ga "beta" verzije) in zdaj je zgodbe konec...

x45 ::

bug je spet posredno potrjen... od intela pa je logično da se bo izmikal....

M-XXXX ::

bug je spet posredno potrjen... od intela pa je logično da se bo izmikal....

Ja mogoče je potrjen v tvoji glavi (sam to bo bolj teška, ker kot kaže je nimaš...)
Če se je neka Fudzilla to izmislila še ne pomeni da je res. Še večji dokaz da ni res pa je bil po zanikanju kredibilnih strani ter na koncu seveda s strani Intla (ki ga je priznal, vendar jasno povedal da samo v beta stadiju in za končnega uporabnika ni nobenega TLB buga.) Zdaj pa tole ene 100x 200x preberi (toliko da boš dojel) potem pa piši naprej.

Vanadium ::

@M-XXXX nevem zame tretje strani niso dost uradne. Direkt press release na www.intel.com bi rad videl. Vse te tretje strani so mi rekla videla kazala če veš kaj hočem s tem povedat. Podobno kot za phenom II 6 ghz (pa da nebo zdaj kreganja okol teh 6+ ghz). Dokler uradno ne vidim ne verjamem glih. Čeprav naj bi se nekaj uradno o tem govorilo na AMD tv (o 6+ ghz). Torej uraden press release intel glede TLB buga (še) ni dal torej bug je ali ni oziroma je vse zavito v meglo :|

Mr.B ::

Ko bo AMD bil sposoben konkurirati tem rezultatom : http://www.anandtech.com/weblog/showpos...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Dr_M ::

In kaj ima to veze z intelovim TLB bugom?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mtosev ::

@M-XXXX nevem zame tretje strani niso dost uradne. Direkt press release na www.intel.com bi rad videl. Vse te tretje strani so mi rekla videla kazala če veš kaj hočem s tem povedat. Podobno kot za phenom II 6 ghz (pa da nebo zdaj kreganja okol teh 6+ ghz). Dokler uradno ne vidim ne verjamem glih. Čeprav naj bi se nekaj uradno o tem govorilo na AMD tv (o 6+ ghz). Torej uraden press release intel glede TLB buga (še) ni dal torej bug je ali ni oziroma je vse zavito v meglo :|

cence podjetja ne komentirajo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Dr_M ::

Sploh intel, ki je tako perfect.

O ne...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mtosev ::

perfect ni. amd pa je dosti manj od perfect kot intel.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Dr_M ::

Glede cesa pa sploh? Tole me zelo zanima.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

@M-XXXX nevem zame tretje strani niso dost uradne. Direkt press release na www.intel.com bi rad videl. Vse te tretje strani so mi rekla videla kazala če veš kaj hočem s tem povedat. Podobno kot za phenom II 6 ghz (pa da nebo zdaj kreganja okol teh 6+ ghz). Dokler uradno ne vidim ne verjamem glih. Čeprav naj bi se nekaj uradno o tem govorilo na AMD tv (o 6+ ghz). Torej uraden press release intel glede TLB buga (še) ni dal torej bug je ali ni oziroma je vse zavito v meglo :|

Pravzaprav je tale debata že v začetku sfaljena: Intel sploh ni nikoli rekel da bug je (vsaj v verziji procesorja, ki ga dobi končni uporabnik) tako da jim ni treba uradno komentirat nekaj kar se je spomnila neka stran- govorice. Če bi bug bil bi ga Intel 100% uradno najavil (je veliko večja škoda da se ugotovi naknadno, kot če se prej razjasni) + uporabniki ga bi že opazili + zame je zanikanje neke uveljavljene strani VELIKO vere dostojnejše od neke Fudzille, ki pa vsi vemo da je 50% zmišljenega, od ostalih 50% pa 45% močno napihnjenega:D

mtosev ::

X3 pa X4 phenomi so zalost. X3 8450 moj T7500 prehiti v Everestu. pa Amd "black" - huda inovacija. normalni X2 z odklenjenim multijem. najavljali pa so e vem kaj... nextgen stuff. ja X2 z odklenjenim multi je nextgen.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Dr_M ::

X3 8450 moj T7500 prehiti v Everestu.

UAU res ena huda aplikacija za uporabljat. Cestitam.

normalni X2 z odklenjenim multijem.

Ja, za prakticno enako ceno. Kaj je tuki narobe?

ja X2 z odklenjenim multi je nextgen.

Link?


No, do zdej si samo prazno slamo mlatil. Kje je kej konkretnega? Zakaj je AMD manj perfect od intela? Zato, ker prodaja najdrazji quad core cpu za ceno intelovega najcenejsega? A te skrbi, da bos za mal dnarja velik muske dobil?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

Zakaj je AMD manj perfect od intela? Zato, ker prodaja najdrazji quad core cpu za ceno intelovega najcenejsega? A te skrbi, da bos za mal dnarja velik muske dobil?

Sicer popolnoma offtopic vendar bom pa z veseljem odgovoril na tole:
Zato ker je več kot leto starejši NAJBOLJŠI AMD Quad core SLABŠI od najstarejšega ter Intlovega Quada.

mtosev ::

X3 8450 moj T7500 prehiti v Everestu.

UAU res ena huda aplikacija za uporabljat. Cestitam.

normalni X2 z odklenjenim multijem.

Ja, za prakticno enako ceno. Kaj je tuki narobe?

ja X2 z odklenjenim multi je nextgen.

Link?


No, do zdej si samo prazno slamo mlatil. Kje je kej konkretnega? Zakaj je AMD manj perfect od intela? Zato, ker prodaja najdrazji quad core cpu za ceno intelovega najcenejsega? A te skrbi, da bos za mal dnarja velik muske dobil?

ring a bell? http://www.techpowerup.com/?40211
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Dr_M ::

ring a bell?

Ja takrat je bila to precej uredu zadeva. Tudi navijal so se solidno.

Zato ker je več kot leto starejši NAJBOLJŠI AMD Quad core SLABŠI od najstarejšega ter Intlovega Quada.

Po tvoje to avtomatsko pomeni, da je AMD slab. To opazam pri tebi ze neki casa.
Zato pa je cena taka kot je, ce se primerja z enakovrednim intelom. So pa zato pocasnejsi toliko cenejsi, tako da imas vsaj izbiro, pri intelu je nimas. Ce hoces met quada, moras odlomit precej denarja.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

Po tvoje to avtomatsko pomeni, da je AMD slab. To opazam pri tebi ze neki casa.

Absolutno ni res! Povej če sem kdaj rekel da je slab na splošno? Pravim le da ni najboljši, oziroma ponavadi le spodbijam napačne izjave, če pa kaj rečem na splošno pa je to ponavadi sarkazem (kar se tudi jasno razbere iz celega posta) Moram pohvalit da zadnji njegovi proci 7750, sicer nevem kašen preformance nimajo (po OC-ju) sam kjer ni potrebe + njegova cena je super procesor.

Vendar to ne spremeni da v večina razredih do zdaj AMD nima veliko pametnega za ponudit.

Valvoline ::


No, do zdej si samo prazno slamo mlatil. Kje je kej konkretnega? Zakaj je AMD manj perfect od intela? Zato, ker prodaja najdrazji quad core cpu za ceno intelovega najcenejsega? A te skrbi, da bos za mal dnarja velik muske dobil?

Kolko plačaš tolko dobiš.Najcenejši in najstarejši intelov QUAD je še vedno boljši kot najnovejšega in najdražjega amd-jevega x4.Pika.
A se zaj spet vrnemo mal nazaj k so AMD prodajal FX čipe po 1000usd ??? zato ker so takrat bili boljš k intel.
Če bi se po nekem čudežu zgodilo da bo phenom II hitrejš k i7 bo tut cena temu primerna brez skrbi.

Zgodovina sprememb…

tilinho20 ::

Če bi se po nekem čudežu zgodilo da bo phenom II hitrejš k i7 bo tut cena temu primerna brez skrbi.

Le zakj potem tudi HD4870 ni bila dražja od 260GTX?
Ne bo mogu bit dražji Pgenom II, ker se AMD pobira ter mora čim vveč dnarja dobit, ker so bli zdej v "krizi".

Dr_M ::

Pravim le da ni najboljši, oziroma ponavadi le spodbijam napačne izjave,

No vids, jest pa enako delam glede Intela. Res je, da AMD ni tako dober, kot hocejo nekateri (nekdo) povedat, ampak tudi intel ni toliko boljsi, kot nekateri govorite. AMD se zaveda, da ni 1. zato ma temu primerne cene. Ce bi imel take cene kot intel ob takih zmogljivostih, bi se jim tudi jaz smejal v glavo, tko pa dobis kr dobre stvari, za posteno ceno.

Ampak pri energy efficient racunalnikih pa useeno AMD sistem zmaga kot celota. >:D :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DJ MartiNi ::

Kako je sedaj s tem TLBjem pri Intelu? Fudzilla pravi, da Nehalmov TLB ni popolnoma poštiman. Tako da ne vem. Bo že čas pokazal, če ne drugače.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Vanadium ::

Jaz sam pravim meni je sumljivo edino to, da intel uradno ni zanikal nic na svoji strani. Vse ostalo je rekla kazala.

x45 ::

meneja uporabnikov pravijo da je cpu core i7 bugast kr precej...

wir:
Geizhals za corei7 920

PaX_MaN ::

Tudi če je, kot praviš, tako hroščat, to zlahka nadoknadi s svojim OC potencialom.

Mitja358 ::

Tudi če je, kot praviš, tako hroščat, to zlahka nadoknadi s svojim OC potencialom.

sem men to samo tako zdi ali intel ponavlja za amd-jem glede fsb-ja in multije. fsb imajo sedaj 190mhz multi pa 29x prej pa pri navijanju 540 mhz pa 8x multi al pa 7x

PaX_MaN ::

Dokler so rezultati nenadkriljivi, mi prou dol visi a je to kopi/pejst ali če so to Intelu dizajnirali petletni Kenijčki.

Pšenični ::

Nekaj je sigurno narobe z Nehalemom. Zakaj? Ker se vidno nekaj pometa pod preprogo. Kaj je to bomo videli, ko pride naslednja generacija intelovih procesorjev. Phenomi prihajao počasi in sigurno ne bodo boljši bodo pa verjetno cenejši, saj ne vem zakaj ne bi AMD tudi tukaj ubral taktiko, ki se mu je že obrestovala pri grafičnih karticah. Torej, nekaj slabši procesor z majhno porabo in zelo sprejemljivo ceno, potem smo vsi zmagal.

M-XXXX ::

meneja uporabnikov pravijo da je cpu core i7 bugast kr precej...

wir:
Geizhals za corei7 920

Loool
Večina priznanih strani pravijo da je OK da ni nobenega buga (TLB), sam če pa par mulcev (ki ga skoraj 100% Nehalma sploh nimajo) napiše da je bugast je pa to bog i batina:D

Še pomnite bratje? 16,70€:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Vanadium ::

M-XXXX pusti ti "priznane" strani, ki so rekla, videla, kazala, slišala. Isto kot fudzila in podobna sranja. Dejansko intel uradno ni nikol zanikal TLB buga. Pod uradno pa se zame šteje edino press release na www.intel.com. Zdaj ali je neki na tem da je bug ali ni ve samo intel ki pa noče jasno povedat oziroma objavit in vse te govorice so njemu v škodo, ki bi jih "resno" podjetje kot on moral zatret z uradno izjavo na svoji strani tako kot je AMD objavil če se nemotim da ima TLB bug.

Še malo materiala za flame war kateri je itak ne izogiben: Mogoče pa ima I7 TLB bug ampak se intel boji kaj bi se zgodilo z prodajo ker so videli kako je bilo z AMDjem ob objavi da imajo phenomi TLB bug :P

L.P.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

Dr_M ::

MadPanter: to sm hotu ze jest dopovedat, ampak se kar mlatijo svoje... :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Vanadium ::

Ja sej to je problem. Sej jaz ne trdim, da je ali ni buga, ampak sem skeptičen, ker intel bi moral utišat govorice. To je moje mnenje. Zdaj pa je možnost bug je in so tihi, ker se bojijo kaj bo z prodajo, ker so zajebal oziroma buga ni in majo pitaj boga kaj za bregom :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

Jst ::

Misim, da je vsaj nekaj firm, ki so nadgradili/dokupili server farme osnovane na i7. In če TLB ali kakšen drugačen kritični bug dejansko je prisoten, se bo to zelo verjetno razširilo s svetlobno hitrostjo. Manjko takšnih novic meni bolj nakazuje, da kritičnih bugov ni.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Vanadium ::

@ Jst kakor si vzameš mogoče pa hočejo pometat pod preprogo :| jaz sam pravim, da bi intel moral nardit govoricam konec in se zjasnit uradno je ali ni TLB buga v core i7.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Summit Ridge (AM4, ZEN core)

Oddelek: Strojna oprema
372763 (1817) D3m
»

AMD-jev Zen bo še malo počakal (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
9114698 (10117) PredatorX
»

Nakup novega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
71863 (1741) bluefish
»

AMD predstavil nove procesorje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
9010047 (7406) Azrael
»

Trijedrni procesor za 135 evrov

Oddelek: Novice / Procesorji
153730 (2393) murmur

Več podobnih tem