» »

Nehalem has a TLB bug ?

Nehalem has a TLB bug ?

«
1
2 3

Brane2 ::

Click !

Ima dana... >:D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Pšenični ::

Zgodovina se ponavlja, heh, samo da tokrat ma "srečo" intel. No da vidimo sedaj intelovo marketinško mašino...........

Pyr0Beast ::

Ti da misliti ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

rgv45vg4t335 ::

To je pa višek! Ne samo da si sposojajo arhitekturo, zdaj kradejo še AMD-jeve bug-e.:D
MSI K9A2 Platinum@260MHz, Athlon X2 4850e@3GHz, 4GB RAM@1000MHz
Radeon HD 4850

DJ MartiNi ::

bernardv...dobra ja. :D

Bo pa zanimivo gledat kako se bodo stvari odvijale naprej.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

destroyer2k ::

Brane2

Evo še bom dodal kaj točno piše v dokumentaciji od intela. In kolikor vidim bug je čisto enako kot pri amd-ju.

Clarification of TRANSLATION LOOKASIDE BUFFERS (TLBS)
Invalidation
Section 10.9 INVALIDATING THE TRANSLATION LOOKASIDE BUFFERS (TLBS) of the
Intel® 64 and IA-32 Architectures Software Developer's Manual, Volume 3A: System
Programming Guide will be modified to include the presence of page table structure
caches, such as the page directory cache, which Intel processors implement. This
information is needed to aid operating systems in managing page table structure
invalidations properly.
Intel will update the Intel® 64 and IA-32 Architectures Software Developer's Manual,
Volume 3A: System Programming Guide in the coming months. Until that time, an
application note, TLBs, Paging-Structure Caches, and Their Invalidation (http://
www.intel.com/products/processor/manual..., is available which provides
more information on the paging structure caches and TLB invalidation.
In rare instances, improper TLB invalidation may result in unpredictable system
behavior, such as system hangs or incorrect data. Developers of operating systems
should take this documentation into account when designing TLB invalidation
algorithms. For the processors affected, Intel has provided a recommended update

x45 ::

To je pa višek! Ne samo da si sposojajo arhitekturo, zdaj kradejo še AMD-jeve bug-e.:D


Res podn tale Intel, upam da bodo zdaj njih pohodli kot so oni AMD ja pred letom...

R33D3M33R ::

mislim da bi vas rablo skrbet za amd.
intel je med Top 10 richest companies.


Ne rabi nas skrbeti, ker nismo Fanboyi (kot nekateri tukaj).
Zanima kako tak bug sploh pride skozi preverjanje. Zakaj so torej sploh izdali take procesorje?
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Icematxyz ::

Koliko vem naj bi imeli že C2D ta bug? In rezultat je bil ta da so delovali hitreje? ;)

Če se prav spomnim? Potem pa so nekaj patchali z biosi... Na koncu pa je potihnilo vse ker ni bilo 1 osebe na zemeljski obli ki bi ji ta bug škodoval?

Je to bilo to?

AMD pa sploh nevem če je imel ta bug ker ne sledim tako podprobno. Pa četudi ga je imel a je res ta bug bil kriv da je Intel pohodil AMD? Skratka iščete buge ki v realnosti nimajo dobenega pomena. Če bodo pa se pojavljale resne težave bodo pa tako odpoklici.

Zgodovina sprememb…

R33D3M33R ::

Skratka iščete buge ki v realnosti nimajo dobenega pomena.


Kako da ne? Za nekoga, ki igra igre, brska po spletu in dela v Wordu morda nimajo pomena. Za nekoga, ki dva tedna računa neko simulacijo pa lahko tak bug pomeni katastrofo.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Icematxyz ::

Skratka iščete buge ki v realnosti nimajo dobenega pomena.


Kako da ne? Za nekoga, ki igra igre, brska po spletu in dela v Wordu morda nimajo pomena. Za nekoga, ki dva tedna računa neko simulacijo pa lahko tak bug pomeni katastrofo.


Prej bi rekel da ti bo katastrofo povzročil gonilnik od ATI kartice. Pa se nihče ne pritožuje?

Kako to?

Pod črto pa je to bistvo ki ga hočem povedati:

Ni je komponente v tvojem računalniku, ki nebi imela vsaj 1 "buga". Ko se odkrije kaj alarmantega se naredi pač patch. Če ne gre pa pač odpoklic. Torej "bug" je realnost in mnogo jih gostiš na svoji platformi pa jih nisi zaznal. Ko je C2D imel bug je ne napisal na slo-techu popolnoma vehementno da bo ob patchu performance padel na porazno raven. Celo vrjel sem mu deloma in cela 2 dni okolišil z novim biosom. Ki je vseboval patch. A bi al ne bi naložil sem se spraševal. Ker bo mi padel performance. Na koncu sem si naložil danes pa se lahko tistemu "mencanju" samo še nasmejim. In teorijam ki so se navajale...

Zgodovina sprememb…

R33D3M33R ::

Zato, ker v takih mašinah, ki jih imam v mislih, nimajo takih grafičnih kartic?
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Icematxyz ::

Zato, ker v takih mašinah, ki jih imam v mislih, nimajo takih grafičnih kartic?


Aha potem rezultata ne prikazujejo na monitorju?

R33D3M33R ::

Ne, izpiše se na igličnem tiskalniku :P
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Poldi112 ::

>Skratka iščete buge ki v realnosti nimajo dobenega pomena.

Povej to AMD-ju.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Icematxyz ::

>Skratka iščete buge ki v realnosti nimajo dobenega pomena.

Povej to AMD-ju.


A AMD je zaostal tako močno zaradi TLB buga? Nič drugega ni krivo?

Brane2 ::

>Skratka iščete buge ki v realnosti nimajo dobenega pomena.

Povej to AMD-ju.


A AMD je zaostal tako močno zaradi TLB buga? Nič drugega ni krivo?



V bistvu zaradi TLB buga ni prodal praktično nič, dokler ni spravil nove verzije ven.

In kar se tega tiče, se mi to ne zdi ravno nedolžno. Ja, CPUji imajo buge, ampak za vsakega je neka rešitev ali vsaj workaround.

To, da se ti pa stroj v nekih primerih lahko čisto tako nenapovedljivo sesuje ( čeprav ne ravno pogosto) pa mu zapira cel kup aplikacij.
On the journey of life, I chose the psycho path.

mtosev ::

Ta bug ce je ne bo enako uplival na intelov cpu kot je na amdejevih saj nista arhitekturi enaki.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Brane2 ::

Kar ne sledi iz Intlove Errate.

Sploh pa fixa še ni. Torej i7 _še_ ni primeren za vprego v tazaresne stroje...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Mitja358 ::

kot sem jaz prišel do ugotovitve da je intel samo ukradel k10 arhitekturo amd-ju in in nič spreminjal in je pozabil odstraniti TLB bug:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

mtosev ::

verjetno tak "kriticni bug" kot to: http://slo-tech.com/forum/t275520/0
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

destroyer2k ::

Icematxyz

Glej za navadno uporabo je ta bug neškodljiv (in tudi trg je mali tukaj), v serverskem in biznis varjanti, je pa ta bug zelo nevaren (in tukaj je največ denarja). Zaradi tega je amd z prvim phenomom tako slab bil, ker server in biznis ni hotel kupiti procesor z bugom, ki bi lahko grozil za brezhibno delovanje.

Icematxyz ::

Pol pa svizec zavije čokolado v folijo...

Potem mi pa naj nekdo ko je kupil ta Intlov procesor z bugom mi ga podari. Ga z veseljem vzamem.

Zgodovina sprememb…

andromedar ::

Icematxyz

Glej za navadno uporabo je ta bug neškodljiv (in tudi trg je mali tukaj), v serverskem in biznis varjanti, je pa ta bug zelo nevaren (in tukaj je največ denarja). Zaradi tega je amd z prvim phenomom tako slab bil, ker server in biznis ni hotel kupiti procesor z bugom, ki bi lahko grozil za brezhibno delovanje.



Kaj pa je to za ena solata od stavka???
Eh?

x45 ::

Iz tega vsega se vidi kako podla Firma je Intel in kako " nevtralni " so skoraj vsi web testerji
- sploh tisti taznani, ki so AMD ja hoteli dobesedno pokončat, neskončno so napihnili TLB bug pri AMD ju ( x4 B2 step. ).


C2D ima že od začetka več kot 120 znanih bugov Nehalem pa poleg zasoljene cene očitno še TLB bug....:O

najhijše pa so neuki kupci ki sledijo enemu takemu propagandističnemu monopolistu in mu še kr denar nosijo za precenjene izdlke napram konkurenci, potem pa ni čudno da je tako bogata firma...

Dr_M ::

Zato sm se jest izognil conroe procesorjem (se posebi Q6600). Sem raje pocaku na penyrn, ki ima verjetno vsaj tiste tahujse buge pobite. :)
Ni pa intel nic boljsi, kot AMD. Priznajmo si to.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mtosev ::

mam E6600 prvo serijo 7/06 al 8/06 z "bugi" pa nisem mel nobenega problema.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

BuBBle.D ::

1. Novica je od fudzille, zato dokler Intel sam ne prizna buga nič ne verjamem.
2. Četudi bug obstaja, lahko mirne duše rečem, da bo z naslednjo revizijo procesorjev popravljen.


Mi je pa zanimivo brat kako si AMD-jaši dajete duška. :)
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

destroyer2k ::

BuBBle.D

Drugič vsaj preberi nekatere komente, ker je bila že podana dokumentacija od intela glede tega. Tukaj imaš link, stran 37 je opisan problem.

http://download.intel.com/design/proces...

BuBBle.D ::

Se opravičujem, tudi jaz sem samo človek in včasih kaj spregledam.
Jah jeba pač za tiste, ki so kupili sadanjo revizijo CPUjev.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

R33D3M33R ::

Meni je pa zanimivo, da eni sploh ne preberejo kaj piše v izvirni novici. V njej je namreč link na Intel® Core™ i7 Processor Extreme Edition Series and Intel® Core™ i7 Processor Specification Update. Piše tudi na kateri strani (37) se opis napake nahaja.

/edit: sem bil prepočasen :P
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

Meni se zdi tole kot potrditev tega, da AMD le ni tako slab in da polena, ki so spotaknila njih, nikakor niso bila tako nedolžna.

Prej se je to pokazalo pri omejitvah glede napajalne napetosti RAMov, sedaj tu pa še kje.

Tudi začetna Errata je zanimiva. BUgov se sicer še ni kaj dosti nabralo, ker so čipi komaj zunaj, so pa zanimivi.

Predvsem pa to,d a jih je veliko označeno z "won't fix" in da mnogi že mejijo na nek status betatest izdelka.

Kako hudiča lahko zajebeš kodo proizvajalca, ki jo dobiš pri CPUID instrukciji ?

Saj je ja jasno, da intli dajo od sebe "GenuineIntel" !

Valjda niso pozabli not "AuthenticAMD" ? :))
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Icematxyz ::

Ni pa intel nic boljsi, kot AMD. Priznajmo si to.


Kar nenazadnje potrdijo poslovni rezultati teh dveh podjetij v preteklem obdobju a ne da?

Priznajmo si enkrat da je Intel bil v preteklem obdobju boljši. Če si želimo naliti čistega vina. Kaj bo naprej pa nihče ne ve. Ampak zakaj bi dajali potuho slabšemu?

Treba je reči tako kot je. Neglede na to kar bi radi da bi blo.

Sam sem že v nekaj temah napisal, da pričakujem počasi spet preobrat kaj se tiče AMD-ja. Ker je to smisleno z večih vidikov.

JohanP ::

Dobra stvar TLB errorja v Intel i7 je, da bodo cene teh precenjenih procov najverjetneje padle in posledično tudi vse ostalo od intla.

Gandalfar ::

mtosev: obnasaj se!

ostali .. ne ga provocirat no.

Azrael ::

Klonasanje otročajev na m in x, kaže njuno nadpovprečno pomanjkanje znanja.

Ta bug je star - imel ga je najprej Intel, potem pa še AMD. Razlika je samo v tem da so pri Intlu C2D/Q našli rešitev, ki ni upočasnila zadeve, pri AMD pa je bilo malce manj uspeha. Rešitev pa je zapisana v mikrokodi procesorja.

Mnogi zmotno mislijo, da mora biti izboljšana/ popravljena mikrokoda procesorja zapisana v BIOSu. To drži samo v primeru, ko bug onemogoča zagon sistema (popravki za Win XP SP2 pri hvala bogu propadlem Matsonicu npr.). V vseh drugih primerih to ni potrebno.

Mikroklodo procesorjev vsebujejo namreč vsi OS od Win98 dalje. Če ima OS novejšo verzijo mikrokode, kot jo ima BIOS, brez pardona uporabi novejšo. Tako, da ideja: ne bom naložil BIOSa s TLB popravkom, da bo kišta delala hitreje, nima osnove, če je OS up to date.

MS in tudi Linux distroti datoteke z mikrokodo procesorjev redno posodabljajo in kdor ima up to date sistem, ima tudi potrebne popravke v mikrokodi, saj jih AMD in Intel redno izdajata.
Nekoč je bil Slo-tech.

Dr_M ::

Kar nenazadnje potrdijo poslovni rezultati teh dveh podjetij v preteklem obdobju a ne da?

Vsi vemo, zakaj ima intel boljse in zakaj AMD slabse poslovne rezultate.
Ampak meril sem predvsem na kvaliteto izdelkov.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Icematxyz ::

Jah kvaliteta. Nemorem da nebi vprašal. Zakaj ima AMD bolj kvaliteten izdelek od Intla? V obdobju od C2D do sedaj recimo? Kvaliteta objektivno gledano je na strani koga bila? In tudi rezultati?

V bistvu mi je pa vseeno. Naslednjo platformo bi mi tako bilo všeč če bi AMD izdal odlično in po dobri ceni. Če bo pa to storil Intel pa se tudi nebom pritoževal. Upam samo, da nebo Intel sedaj pač drag AMD pa se sprijaznil in lepo mirno zadaj hodil v spodnjem segmentu. Oziroma tudi če se to zgodi mi je vseeno. Sam sem z trenutno močjo in uporabnostjo računalnikov tako več kot zadovoljen.

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

A lahko pokazes, kje sem rekel, da je AMD bolj kvaliteten od intela?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Icematxyz ::

A lahko pokazes, kje sem rekel, da je AMD bolj kvaliteten od intela?


Ampak meril sem predvsem na kvaliteto izdelkov.
? Ali pa sem narobe razumel. In se opravičujem.

Dr_M ::

Ce napisem, da intel ni nic boljsi od AMDja, se ne pomeni, da je AMD boljsi od intela. Ja? :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Zheegec ::

Še en problemček TLB je to, da se aplikacija v nekem primeru ne bo sesula, ampak bo samo dala napačen rezultat, pa tega ne boš vedel.
Seveda v večini primerov TLB bug povzroči crash programa ali OS (ti primeri so seveda redki, ampak v corporate okolju nesprejemljivi).

Je pa vprašanje, če bo popravek vplival na hitrost ali ne. Bomo še videli.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

x45 ::

Ni pa intel nic boljsi, kot AMD. Priznajmo si to.


Kar nenazadnje potrdijo poslovni rezultati teh dveh podjetij v preteklem obdobju a ne da?

Priznajmo si enkrat da je Intel bil v preteklem obdobju boljši. Če si želimo naliti čistega vina. Kaj bo naprej pa nihče ne ve. Ampak zakaj bi dajali potuho slabšemu?

Treba je reči tako kot je. Neglede na to kar bi radi da bi blo.

Sam sem že v nekaj temah napisal, da pričakujem počasi spet preobrat kaj se tiče AMD-ja. Ker je to smisleno z večih vidikov.


No ja ... :P intel je nasral tako ali drugače skoz tak ali drugačen podel marketning ter pluvanje po AMD ju tud po vseh web testerjih veliko končnih uporabnikov in večjih odjemalcev ter tako prodal več cpu jev, zato mam več denarja. Dela tudi bolj trotl izdelke - do sedaj zato tudi manj izmeta.
Boljši pa ni. P/P vodi AMD.

x45 ::

Še ena objava TLB buga....

http://www.computerbase.de/news/hardwar...

Pšenični ::

Ja zgleda, da je zadeva precej resna. Verjetno se bo to poznalo pri količini prodanih procesorjev, heh, kdo pa bo kupoval defektne procesorje.

Icematxyz ::

Pa je res bil le marketing kriv za uspeh Intla in pluvanje po AMD? Kaj pa dejstvo, da ko sem menjal Semprona 2500+ za C2D E4300 in sem mu dal kodirati video in naredil še par renderjev slik visoke resolucije.

A misliš da če bi šlo le za marketing, da tega ne bi opazil? Nekaj kaj je bilo prej praktično nemogoče (časovno predolgo trajalo) sem sedaj lahko naredil prej kot se spije ena kava?

In za vse to sem dal 360 evrov takrat. S tem da pač ohišje sem obdržal staro. To pa je le treba reči. ;)

Nevem no ampak če je to nateg Intla in marketing potem še več tega jaz pravim.

T0RN4D0 ::

Icemat spet meša hruške in klobase. :)

//jst pa tudi :\
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Stra ::

Izgleda, da ne bo nič od buga.

There is NO TLB bug in Nehalem.
www.xtremesystems.org/forums/showthread...

Brane2 ::

Cool.

Se pravi, folku ne bo treba čakat na respin.
On the journey of life, I chose the psycho path.

JohanP ::

Komu zdaj verjet? FUD-u ali PR-ju? :D

Če TLB bug v i7 ni prisoten - zakaj ga niso odstranili iz dokumenta, kjer nedvoumno piše, da gre za TLB bug?
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Summit Ridge (AM4, ZEN core)

Oddelek: Strojna oprema
372760 (1814) D3m
»

AMD-jev Zen bo še malo počakal (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
9114678 (10097) PredatorX
»

Nakup novega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
71860 (1738) bluefish
»

AMD predstavil nove procesorje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
9010038 (7397) Azrael
»

Trijedrni procesor za 135 evrov

Oddelek: Novice / Procesorji
153728 (2391) murmur

Več podobnih tem