» »

Zakaj mi crkuje net?

Zakaj mi crkuje net?

k86rt ::

Lep pozdrav vsem strokovnjakom!

En problem imam.Net mi deluje normalno vse dokler ne prižgem uTorrenta da bi loudal in takrat net mrkne. se ne spoznam veliko, tako da dopisujem samo osnovne stvari - ponudnik je t2, no pa tudi na siolu se mi zgodi ista stvar. vendar to samo na temle mojem novem laptopu Asus pro50sl, na hišnem obe stvari laufata normalno. bi mogoče moral nastaviti kakšno stvar na mojem prenosniku ali pa na uTorrentu?

Vsem hvala za pomoč!

Jernej88_ ::

Verjetno bi moral kaj nastaviti ja. Opiši bolj podrobno problem če seda da bomo lahko pomagali.

k86rt ::

V prvi vrsti je problem da ne morem počet obeh stvari hkrati - kljub dokaj visoki hitrosti neta 1mb/s. Če recimo surfam po netu in vmes zaženem uTorrent, nalaganje novih strani na internetu ni več možno. Čudno je tudi to da mi obeenem še vedno prikazuje da je povezava z internetom vzpostavljena!Zgodi pa se tudi da net crkne vsem v stanovanju , če jaz prižgem uTorrent. naša internetna povezava pa izgleda nekako takole - v stanovanju smo 3je z prenosniki (študentje)switch povezavo razdeli na 4 priključke od koder se mi priklopimo. Ta naš switch pa je povezan še z modemom ki ga ima lastnik. za dodatne informacije me vprašajte, da vidim kaj vas zanima.

Hvala za pomoč!

AndrejS ::

Kot si sam ugotovil je problem v uTorrentu.

Maš 3 rešitve :

1. Ne uporabljal uTorrent
2. V uTorrentu nastavi max.št. povezav.
3. Kupi boljši router.

blackbfm ::

To je nekaj s prenostnikom narobe, gonilniki ali pa sistem...če na drugih deluje normalno. Rešitev: format in vse na novo, z najnovejšimi gonilniki z neta. Če pa to ne bo v redu potem je pa hardwerska napaka verjetno osnovna plošča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Idejnik.SI ::

Hm, probaj namestiti CFosSpeed. Optimizira delovanje protokola TCP/IP oz. pošiljanje/sprejemanje paketkov.


Idejnik.SI

------------------------------------------
Idejnik.SI - Spletni zaposlitveni portal
www.idejnik.si

blackbfm ::

Te težki optimizatorji so bulšit:D

Idejnik.SI ::

Te težki optimizatorji so bulšit:D


Ne. :D

Skratka, sam ga uporabljam. Pred namestitvijo mi je net (ob vklopljenem kakšnem P2P programu) deloval blazno počasi. Zdaj, it works smoothly, like tongue lickin' a freshly shaved pussy.


Idejnik.SI
--------------------------------------------
Idejnik.SI - Spletni zaposlitveni portal
www.idejnik.si

Pinturicchio ::

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

S p2p si brez problema zabiješ linijo če pretiravaš pri nastavitvah. Hočem reči da so taki programi ki kao optimizirajo net nepotrebni, v bistvu niti neveš kakšno svinjarijo ti lahko naserje v sistem. V najslabšem primeru ga še odstranit ne moreš normalno potem imaš pa res pokriplano povezavo. Brezveze v glavnem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem z bootanjem win xp

Oddelek: Operacijski sistemi
61008 (958) vbohinc
»

angleščina-prevod

Oddelek: Šola
152235 (1996) imagodei
»

Poceni tiskanje

Oddelek: Kaj kupiti
183505 (3030) LuGi
»

štetje prikazov strani

Oddelek: Izdelava spletišč
51131 (1029) Gandalfar
»

Brezplačen Zone Alarm Pro

Oddelek: Novice / Ostale najave
346063 (3280) misek

Več podobnih tem