» »

nakup novega compa - dilema glede matične plošče

nakup novega compa - dilema glede matične plošče

Aimée ::

No, zdaj sem dejansko tako daleč, da naročam nov comp. Na žalost imam eno manjšo dilemo glede matičnih plošč.

ASUS P5Q-E, PRO ali DELUXE? (Deluxe v skrajnem primeru ... budget me omejuje. :8))

Sem si sprintala vse specifikacije od PRO in P5Q-E, primerjala, pa vse ... Pa mi še vedno ni jasno, katera je boljša, katero naj vzamem. Tako da, kakršnekoli ideje bodo dobrodošle. Pa tudi predlogi kakšnih drugih matičnih plošč, ker na matične plošče se pa res ne spoznam preveč. :]

lp, Aimée

(se opravičujem, sem odprla temo po tem, ko sem gledala eno temo v iskalnih rezultatih, pa nisem točno gledala, kje odpiram ... se lahko tema premakne? *blush*)
  • spremenila: Aimée ()

kitewing ::

Nisi napisala za kakšno uporabo?

M-XXXX ::

Če boš navijal ti priporočam DLX, če pa ne boš, oziroma ne zelo extremno pa vzemi PRO ali pa -E

Zheegec ::

Rabiš za kaj posebnega to? Pa kaj bo gor od procesorja. Če ne bo nič posebnega predlagam še kaj cenejšega na P43 chipsetu ali kaj podobnega. Če je že nujno izbira med temi bi seveda izbral najcenejšo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Aimée ::

Kaj posebnega? Rabila bi eno kvalitetno matično ploščo nekje v rangu 140 - 150 evrov (kupujem drugače v Avstriji, tako, da se lahko cene pri nas tudi razlikujejo).

Drugače je za igranje iger, overclockanje ni v prvem planu, se pa lahko zgodi kdaj kasneje.

Procesor je E8500, grafična kartica Sapphire HD4870, 1GB, RAMi pa so od Corsaira 4GB 1066 MHz

lp, Aimée

TOP ::

Če overclockanje ni v prvem planu vzemi PRO,ker boš lahk tud prav lepo navil proc,razlikom pa daj v kaj drugega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matična plošča, katero

Oddelek: Kaj kupiti
363381 (2259) Rokic
»

Kateri čipset za Q6600 ?

Oddelek: Strojna oprema
221816 (1349) PrimozR
»

Katero matično ploščo?

Oddelek: Kaj kupiti
132225 (1925) jureus
»

nov comp. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1197672 (5619) Meizu
»

Kateri komp z dobrim razmerjem price/performance

Oddelek: Kaj kupiti
391767 (891) mihajlo carr

Več podobnih tem