» »

Vse o Ebay-ju

Vse o Ebay-ju

««
97 / 109
»»

Machete ::

Boggs je izjavil:

Moram še napisat, da je tista informacija o negativnem feedbacku pred potekom roka za dostavo napačna. Negativni feedback lahko kupec pusti tudi pred potekom tistega roka za dostavo (Estimated delivery). To vem iz prve roke, ker sem se spomnil, da sem dal neg. enemu prodajalcu, ki je v eBay napisal fake tracking kodo. Paketa seveda nikoli nisem dobil, v roku meseca dni je dobil pa še na desetine negativnih feedbackov od drugih kupcev.


Nisem več siguren, mogoče sem zamešal z Amazonom, kjer ne moreš zahtevati vračila, ker ni prišlo pred ocenjenim datumom +2 dni.
Mislim, da se res da pred potekom časa za dostavo, ampak ne moreš dodati z razlogom Item did not arrive?

Glede časoven omejitve očitno tudi obstaja problem: https://community.ebay.com/t5/Buying-Se...
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Linko ::

Mi lahko kdo razloži, kaj se dogaja z pošiljko?

http://parcelsapp.com/en/tracking/LE058...

St235 ::

Raziskuje kitajsko:)

Ce je temu trackingu za verjet so rabili tri mesece samo da so jo spravili iz kitajske.

šernk ::

moje izkušnje pri cca 300+ naročenih paketih iz kitajske:

30% jih pride v roku 10-21 dni
50% 21-35dni
15% 35-45 dni
preostalih 5% pa v roku 45-65 dni.

recimo da od 300 paketov mi jih 10 ni prišlo nikoli, od tega so bili trije čisti moj poskus da človek prodaja 50-70% pod ceno za pozitivni feedback, ker so imeli pod 20 feedbackov. Vsi trije so se končali seveda brez uspeha. Zadnji ravno pred 20 dnevi, ko sem kupil zadevo za 20eur namesto 55eur tip pa je imel 10 positive feedback. Na petek sem plačal, na nedeljo je tip letel iz ebaya in od ebaya dobil mail, da če sem kupil bi mogla bit zadeva na poti in naj ne skrbim. No ker nisem dobil nobenega obvestila, da je sploh "uspel" poslati, sem vseeno kar odprl case in jim rekel naj sami odločijo al se počaka 2 meseca al mi vrnejo denar. Po 15ih minutah od odprtja so mi že vrnili denar.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Endorino ::

Zdravo. sposodim si temo. za makita radio BMR100 želim naročiti anteno.
https://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-Maki...

This item won't be sent to your adress, Slovenia.

Ales ::

Endorino je izjavil:

Zdravo. sposodim si temo. za makita radio BMR100 želim naročiti anteno.
https://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-Maki...

This item won't be sent to your adress, Slovenia.

Konkretno ta prodajalec pošilja samo v UK. Lahko a) ga vprašaš, ali bi naredil izjemo; b) uporabiš kak servis za prepošiljanje; ali pa c) poiščeš drugega prodajalca...

Endorino ::

antena stane od 5-10 evrov. katere antene grejo naročiti v EU tam pa je poštnina
Subtotal (1 item) GBP 3.91
Shipping GBP 39.95

da te na rit vrže. sem probo prek posrednika Cheaper & More pa je tudi poštnina 19 evrov.

roCkY ::

prva, ki sem jo kliknil:
kaj je narobe s tem prodajalcem oz. anteno? za serachsem vzel del besedila iz tvojga linka.
ni najcenejša ampak ,če je pri nas visoka cena se morda splača. Traja pa 7-10 dni da royal prinese v SLO.
https://www.ebay.co.uk/itm/Makita-BMR10...

Endorino ::

tnx. :D naročeno. od 27.2. do 20.3. je predvideni čas. super

jopar ::

Ogromno stvari sem že nabavil prek eBay, tokrat pa se mi je zgodilo, da imam pri nakupu iz ZDA poleg poštnine obračunane tudi uvozne dajatve. V opombi je navedeno, da se naknadne dajatve ne plača. Je temu res tako? Da ne bo presenečenje čez tri tedne od naših carinikov naj spet plačam.

Okapi ::

Je tako.

jopar ::

Se pravi je vseeno oz celo bolje, saj ne bo plačila za postopek carinjenja. Verjetnost, da bi paket iz ZDA šel mimo carine, je verjetno nična?

Machete ::

jopar je izjavil:

Se pravi je vseeno oz celo bolje, saj ne bo plačila za postopek carinjenja. Verjetnost, da bi paket iz ZDA šel mimo carine, je verjetno nična?

Če ima prodajalec naštiman omenjeni Global shipping program, se mu izogniti niti ne moreš. No seveda, edino, če vzameš drugje.
Verjetnost ni nična, je pa to brezvezna loterija.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

jopar ::

Le bila licitacija tako da ni druge kot vzeti. No vsaj poceni sem dobil:)

Okapi ::

V resnici so stroški, ki ti jih zaračuna Global shipping program, malo višji od tega, kar bi plačal pri nas. Pa če hočeš robo vrniti, ti jih prodajalec ne bo vrnil.

Prednosti sta pa dve - bolj preprost postopek, in naši organi ne bodo preverjali dejanske vrednosti pošiljke.

jopar ::

Okapi je izjavil:

V resnici so stroški, ki ti jih zaračuna Global shipping program, malo višji od tega, kar bi plačal pri nas. Pa če hočeš robo vrniti, ti jih prodajalec ne bo vrnil.

Prednosti sta pa dve - bolj preprost postopek, in naši organi ne bodo preverjali dejanske vrednosti pošiljke.


Malenkost več je ja. Na 95$ pride 25$. No če se ne bo treba pol še z našimi ukvarjat toliko bolje. Predvidevam, da je tak paket že ustrezno označen, da je bil carinski postopek opravljen in ga spustijo mimo.
Hvala vsem za pojasnila.

wendigo ::

Še moja izkušnja z nategom preko nemškega Ebaya, če bo komu kaj pomagalo.

Vzel sem laptop od prodajalca s 400+ reviewi (1 negativen, vendar se naj bi šlo za poškodovan artikel), enakomerno porazdeljenimi od leta 2015.
Tip ni imel paypala, zato sem ponudil relativno nizko ceno, vendar ni bilo nobenega sniperja, zato sem zmagal.
Do nakazila in takoj po pošiljanju je komukacija potekala normalno. Čeprav naj bi se item nahajal v Nemčiji, bi pošiljka naj prišla iz USA. Takoj sem kontaktiral prodajalca in ker ni bilo odgovora od njega, sem:
1. Odprl dispute
2. Šel na banko za reklamacijo nakazila
Ker je bil naslednji dan uporabnik izbrisan, sem:
3. Po telefonu poklical ebay
4. Podal prijavo na nemški policiji.
Ko odpreš dispute, imaš na voljo 7 dni časa, da se s prodajalcem dogoviš šta ima. Ker je bil izbrisan, z njim seveda ni bilo mogoče komunicirati in sem teh sedem dni moral počakati (čeprav sem bil vmes v kontaktu z Ebayem), da se je odprla možnost za posredovanje s strani Ebaya.

Na koncu se je zadeva srečno iztekla, takoj ko se je v disputu odprla možnost za ebuyev step-in, so zadevo rešili čez noč in naslednji dan nakazali denar na PayPal.

V glavnem, če potegnemo črto za kupovanje (predvsem dražje zadeve, ne mislim milnih mehurčkov iz Kitajske za 40 centov):
1. Ebay Money Back Guarantee.
2. Artikle za višjo ceno obvezno PP.
3. Pokliči na Ebay, tam iz prve roke izveš, kakšne so tvoje možnosti.
4. Odvisno od artiklov, ki jih kupuješ, ampak za splošne zadeve RES dobro ceno dobiš v 10% primerov, sicer so cene povprečne. Ostalo je scam.
5. Če ima prodajalec premalo ocen, ne kupiš. Slej ko prej bo takšno zadevo prodal kdo drug

lolipop2 ::

Mi lahko nekdo pove, ali je to spam:

v zadnjem tednu sem dobil nekaj čudnih interesentov za nakup izdelka na eBayu. Vsi so bili iz ZDA, ampak imam označeno, da v ZDA ne pošiljam. Imam tudi napisano in v nastavitvah narejeno tako, da mi ne morejo bid-ati, če niso v eni izmed EU držav.

Tako sem dobil sporočila od treh komadov, vsa podobna, greedo pa nekako takole:

Hi mate, i will like you to kindly get back to me if this item is still available for purchase also your final asking price...?
Thanks.

Vsi userji so imeli čudne username, pa tudi en izmed njih samo eno prodajo.

Danes pa dobim sporočilo iz Anglije, od uporabnika, ki ima preko 300 nakupov, vse pozitivno. Vendar ima samo 5 nakupov v zadnjih 12 mesecih. Nič pa v zadnje pol leta. Njegovo sporočilo pa je tako:

Hi Mate,
I hope is still available for sale? Also your final price

Meni vsi ti delujejo kot spam. In verjetno tudi so. Kaj bi bilo, če bi mi plačal izdelek, jaz pa bi ga poslal priporočeno? A gre lahko kaj narobe?
Ampak, kako se zavarovati pred takimi patroni?

Okapi ::

Veliko gre lahko narobe, in ebay daje pgosto prednost kupcem v primeru sporov. Priporočeno se itak vedno pošilja, da ne more kupec reči, da ni dobil robe. Ampak problemi se pojavijo, ko začne kakšen utrujati, da roba ne ustreza opisu, da je kaj narobe z njo...

Povsem zavaruješ se težko - je pač treba presodit, glede na to, od kje je kupec, kakšne ima ocene. Zame je recimo zelo dober opozorilni znak, če kdo še pred nakupom in plačilom kaj sprašuje in komplicira. Je precej možnosti, da bo s tem nadaljeval tudi, ko bo dobil robo.

Pri tistih, ki pač samo kliknejo buy in takoj plačajo, je najmanjša možnost, da bo šlo kaj narobe.

Zakaj recimo bi nekdo spraševal, če je roba še naprodaj? Saj vidi na ebayu, da je naprodaj.

lolipop2 ::

Ja sej, kaj ima za spraševat. Cena se vidi, če je gor, je itak še na voljo... Mu ne bom niti odgovoril.

Se mi pa zdi, da je ta eBay zadnje čase samoi še raj za spam. Sploh ne vem, če je še varno pošiljati. Ne vem, kako bi se zavaroval pred tem, da kupec reče, da je dobil slabo robo, da ni prava.... Tudi če pofotkam paket, bo eBay verjetno verjel kupcu. :-/

šernk ::

očitno imajo tud kitajci probleme z baterijami:

Thanks for your order,
Since batteries are prohibited by aviation, they can only be transported through special channels.
Due to coronavirus, flights are reduced,
Many countries have stopped shipping,
There is no transportation channel to Slovenia, we can only cancel the order for you,
I am sorry for the inconvenience,
stay safe
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

rezator ::

Zdravo. 10.4. Sem narocil mobitel iz zda. Posiljka je imela sledenje. 22.4. Je bila skenirana v Frankfurtu. Od takrat ni bilo ne duha ne sluha. Prodajalec ima skoraj 100% pozitivne recenzije in jih je zelo veliko. Danes je zadnji dan, ko naj bi posiljka prisla. Sem mu pisal ze kak teden nazaj ce ima dodtne info in kaj je s tem. Napisal je da je verjetno zaradi covida. Sem razumen in nisem tecnaril. Gre za rabljen telefon in postnina je bila 30€ telefon pa 200€.

Danes sem mu zopet pisal da naj se pozanima kaj ke s telefonom. Cene bom "aktiviral za pomoc" ebay. Na ebayu redno narocam se 10 let. Kaj takega se mi se ni zgodilo z posiljko ki ima sledenje.

Lahko pricakojem 100% refund? Kaj ce se prodajalec ne strinja? Mi e bay garantira za ta denar?
Some people feel the rain. Others just get wet.

mtosev ::

Mislim, da imas to pokrito, ce se placal prek paypala. Preberi si buyer protection.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Machete ::

Leži na naši carini nič novega. Meni je en rezervni kos za stroj ležal 1 mesec preden so poslali obvestilo. Ta čas sem moralk upiti drugje in tega pustiti na carini, da so ga poslali nazaj.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Okapi ::

rezator je izjavil:


Lahko pricakojem 100% refund? Kaj ce se prodajalec ne strinja? Mi e bay garantira za ta denar?

Prodajalec je odgovoren za pošiljko. Če ima sledenje, se da ugotoviti, kje pošiljka je. Če je izgubljena, dobi prodajalec povrnjeno škodo (odvisno od tega, kako je pošiljko poslal oziroma zavaroval), ti pa ves denar nazaj. Ampak dokler sledenje dela in pišljka ni uradno izgubljena, bo ebay verjetno na strani prodajalca, se pravi boš moral na denar ali robo še malo počakati.

rezator ::

OK recimo da so naši na carini zadržali posiljko. Potem bi na sledenju pisalo, da je posilka v SLO. Ali se motim?
Some people feel the rain. Others just get wet.

Okapi ::

Če so jo poskenirali, potem ja. Če je e niso, potem ne. Ampak načeloma bi moralo na sledenju pisati, da je zapustila Nemčijo, če jo je že. Prav lahko da še vedno tam čaka, da pride na vrsto za transport v Slovenijo.

Boggs ::

rezator, jaz bi še malo počakal. Očitno je pošiljka v Evropi. Tudi pri meni se je zelo počasi plazila po EU predno je prišla do mene. Prodajalec tukaj nima kaj naredit. Četudi je time limit za dostavo potekel še ne pomeni da je ne boš dobil. Važno da je s trackingom. Itak imaš 30 dni časa od zadnjega predvidenega dneva za dostavo da odpreš dispute. Ni ga treba ravno takoj odpret. Na PayPalu imaš pa mislim da celo 180 dni časa. Skratka več kot dovolj. Počakaj še kak teden recimo.

rezator ::

Hvala za informacije. Ampak meni je to prvič, da se kaj takega dogaja. OK, res da je covid 19, zato sem strpen. Ampak, da je v Nemčiji "zaštekalo" mi ni najbolj jasno.

Kaj pa če recimo potem dobim še paket, ko že zahtevam denar? In recimo ko dobim denar dobim isti dan še telefon? Pošiljam telefon na lastne stroške v ZDA?
Some people feel the rain. Others just get wet.

Machete ::

Poglej vse je enkrat prvič. To, da se ti še ni zgodilo, ni nobeneo pravilo, da se ti ne bo sedaj 6x zapored. Kot sem rekel, meni je paketek ostal neznano kje ca 3 tedne od zadnjega stampa na sledenju (letališče Beograd). Spraševal sem na carini, pošti, pošiljatelja vse živo. Nihče ni moger reči ničesar. Potem nekega dne se pojavi obvestilo carine, da je potrebno opraviti carinski postopek itd.. Prodajalcu sem povedal, da bo v roku nekaj tednov zadevo dobil nazaj in ostalo sva pač rešila, ker je dal refund, čerav ni bil nič kriv ne dolžan.

Isto sem polal telefon v Latvijo. Iz vseh radarjev takoj za slo mejo je izginil za 1 mesec mislim, da celo še več. Kupcu sem že vrnil denar, nakar mi je vseeno javil čez xyxyxy tednov, da je le prišel in mi celo še enkrat nakazal denar.

Stvari se dogajajo, sistemi so zapleteni, vmes so ljudje iz vseh vetrov, zmotljivi, nemotivirani, preutrujeni. Plus kombinacija tehničnih napak, slučajev itd.. Robe pa je neskončno.
Zadevo boš dobil sigurno, ker paketi ne zginejo v nebo, staff pa zadev ne krade.
Če ti je kritično pač zahtevaj refund, ampak 100% je to neke vrste krivica do prodajalca. ČE in ko dobiš, mu nakažeš keš paypal, tr,, whatever.

Saj ni raketna znanost, vse je edino v tem, kako se boš sam odločil postopat in kako ti je vse skupaj nujno rešit takoj.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Boggs ::

rezator, če je zadnji datum za dostavo minil potem daš lahko dispute in denar boš 100% dobil nazaj, ker kot kupec si na eBayju zavarovan kot dojenček (tudi če si vse skupaj izmišljuješ), prodajalec pa je brez kakršnekoli varnosti prepuščen tvoji milosti. Če potem dobiš še telefon boš imel pač zastonj telefon. To je pač ta grda hiba eBay-a ki jo nepošteni kupci zlorabljajo. Ne biti en od takih! Že tako ali tako nas zahodnjaki vidijo kot balkance, ni treba da smo še scammerji. Jaz pravim da boš paket 100% dobil, samo par dni se bo očitno zavleklo. Ni pa za to kriv prodajalec ampak kurirji. Ko dobiš pa preglej če je s telefonom vse OK in na podlagi tega potem oddaj ustrezen feedback.

Če pa se kdaj zgodi, da artikla ne dobiš in, da vse kaže na to, da se je izgubil, in potem zahtevaš in dobiš denar nazaj, kasneje pa paket čudežno vendarle pride do tebe, se spodobi da kupcu pač še enkrat ročno nakažeš denar na PayPal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boggs ()

Kvinta ::

Jaz opažam da odkar Anglija ni več v EU pošta hodi po 14 dni in več v Slovenijo to je od prodajalcev od katerih zmerom naročim ..... prej v 1 tednu zdaj tud po mesec dni ,če pa naročim iz biloktere članice EU pa v največ 1 tednu če ne še prej lol
A.C.A.B

Okapi ::

Boggs je izjavil:

rezator, če je zadnji datum za dostavo minil potem daš lahko dispute in denar boš 100% dobil nazaj, ker kot kupec si na eBayju zavarovan kot dojenček (tudi če si vse skupaj izmišljuješ), prodajalec pa je brez kakršnekoli varnosti prepuščen tvoji milosti. Če potem dobiš še telefon boš imel pač zastonj telefon. To je pač ta grda hiba eBay-a ki jo nepošteni kupci zlorabljajo.
To deluje samo, če pošiljka nima sledenja. Če ima sledenje, se vidi, da si robo dobil, in jo boš moral plačati.

rezator ::

Še par dni počakam. Če ne bom zahteval denar nazaj. Ko bom pa dobil, ali če, bom pa denar nakazal. To je zame podobno kakor kraja.

Hvala vsem za informacije!
Some people feel the rain. Others just get wet.

Boggs ::

Jaz sem prepričan da boš dobil, če ti je tracking sledil do Evrope.

Obstajajo pa tudi "fake" tracking številke, ki jih predvsem Kitajci radi vnašajo v eBay. Meni na eBay-u praktično nikoli podana tracking številka ne tracka pošiljke izven Kitajske. Ravno pred kratkim sem naročil eno zadevo in je prodajalec napisal tracking številko v eBay, za katero pa se je izkazalo da sploh ni tracking (vsaj tako izgleda). Na prejeti kuverti (po več kot 50 dneh) je namreč pisalo "untracked". Izgleda da radi pišejo fake tracking številke, da kupci ne bi preveč disputov odpiral. Izgleda pa takole:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boggs ()

Alamar ::

Če je bilo poslano iz ZDA direktno preko njihove pošte, se lahko pošiljka sledi preko USPS strani ali na strani pošte Slovenije. Sledenje ni vedno 100% po korakih natančno, zato ti priporočam, da pokličeš carinsko pošto in povprašaš, če slučajno pošiljka čaka na obravnavo v njihovem uradu. Če pa je bilo iz ZDA poslano preko ebay global shipping programa, je pa druga stvar. V tem primeru gredo pošiljke preko posrednika, ki ima izpostavo seveda lahko tudi v Nemčiji in je posledično pošiljka lahko tam obtičala in čaka na transport do Slovenije.

Pošiljke zamujajo, to je dejstvo. Poleg strožjega nadzora, imajo mnoge države tudi omejitve, kam se lahko stvari sploh pošiljajo. Recimo tudi naša pošta ima zelo omejen nabor držav, kamor lahko pošiljaš in ta nabor se spreminja tedensko. Še dva tedna nazaj nisem mogel poslati prednostne pošiljke v Grčijo, recimo. 21. aprila sem odposlal ducat prednostnih pošiljk v več EU držav in do sedaj sta samo dve bili dostavljeni. Včeraj v Italijo (150 km od SLO meje) in par dni nazaj v Luxembourg. Vse ostalo je nekje v coni somraka.

Da ne govorimo o Kitajski. Sedaj počasi prihajajo stvari naročene januarja in februarja letos. Od 10 zadev naročenih preko ebaya v začetku marca, sem dobil le eno danes.:)

rezator ::

Da, iz ZDA je bilo poslano preko ebay global shipping programa.
Some people feel the rain. Others just get wet.

nerro32 ::

Zdravo,
zanimam se za nakup izdelka, kjer cena poštnine ni definirana. Zanima me ali je že kdo kupil takšen izdelek, kjer ni navedene cene poštnine? Čudno bi bilo, da bi najprej plačal za izdelek, potem pa bi prodajalec zahteval, da plačam še poštnino (če bi bila ta previsoka, potem izdelka seveda niti ne bi želel kupiti).
Prodajalca sem včeraj kontaktiral, če je potrebno plačati tudi poštnino, ampak še nisem prejel odgovora - na slednjega bom počakal. Vseeno pa me zanima, kaj bi bilo, če bi takoj kupil izdelek po navedeni ceni (15,99€)?

jocoj ::

Zakaj bi bilo cudno? Lepo ti pise, da ga kontaktiraj za postnino, saj ta ni brezplacna izven Nemcije. Tako da pocakaj na odgovor. Ce bi vseeno kupil, ti seveda kahko zaracuna postnino, ki si jo dolzan placati. V nasprotnem primeru sicer lahko skensla kupcijo, lahko te pa tudi prijavi kot neplacnika ebayu.

Machete ::

Če je poštnina brezplačna je to navedeno (Kostenloser Versand/Free shipping).

Če cene ni in piše, da kontaktiraj prodajalca, potem pomeni točno to, da kontaktiraj prodajalca. Če se odloči, da ti bo poslal, ti bo povedal ceno poštnine.
Ta znesek bo dodal v reviziji tvojega zaključnega koraka/računa preden plačaš (ali pa bo kar opis izdelka popravil, da bo vključeval opcijo pošiljanja v Slo).
Brez tega dogovora izdelka itak ne moreš plačati. Če obstaja nek čuden način, da bi ti ratalo plačati, pa ti ga bo preprosto skenslal, ker to ne pomeni da je zastonj poštnina, pač pa da določene države presoja naknadno ali pa so tako marginalne, da niso na radarju (naprimer, da avtomatsko označi pošiljanje samo znotraj Nemčije, ker še ni imel kupcev od drugje, načeloma pa nima težav s pošiljanjem v EU, takih je veliko).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

mulc007 ::

Neki izdelek ima rating 5 zvezdic in zraven število 5257.
Izdelek je bil prodan 560krat.

Kako je možno da je bil izdelek ocenjen 5257krat če pa je bil prodan samo 560 osebam?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mulc007 ()

mulc007 ::

En tak primer je na linku:
https://www.ebay.com/itm/INSTANT-WINDOW...

Ales ::

Rating 5 zvezdic in število ocen 5257 so vse ocene za ta izdelek pri vseh prodajalcih na eBayu.

Število prodanih izdelkov 560 je samo pri točno tem prodajalcu.

BorutO ::

Zanima me, če bi prodal kolo preko ebaya ... a morem poštnino jaz plačati ali jo on? Ali jo prvo jaz plačam, on pa meni vrne poštnino nazaj ob nakupu? Nisem še nikoli prodajal ničesar preko ebaya.

Karton4 ::

BorutO je izjavil:

Zanima me, če bi prodal kolo preko ebaya ... a morem poštnino jaz plačati ali jo on? Ali jo prvo jaz plačam, on pa meni vrne poštnino nazaj ob nakupu? Nisem še nikoli prodajal ničesar preko ebaya.


To sam dolocis odvisno iz kje je prodajalec oz katere drzave, lahko je free ali das doloceno ceno ti. Ebay pobere 10% mesecno toliko kakor prodas (ce se ne motim), vmes pa nekaj procentov PayPal, ce bos rekel, da ti tam nakazejo.
Na zacetku oz ko prodas prvo stvar denar bo pending dokler ne bo prodajalec ti dal "feedback" da je vse ok. Kasneje ko prodajas pa dobis direkt na PayPal.

BorutO ::

Kaj pa, če ne da feedbacka?

Nikoli še nisem ničesar prodajal na ebayu, sem pa že kar nekaj stvari tam kupil, tudi na dražbah sodeloval in zmagal.

Morem specialko prodati, ker se mi še samo prah nabira gor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BorutO ()

Alamar ::

Ne splača se ti tole. Raje daj na bolho in prodajko. Ebay in paypal ti bosta skupaj pobrala skoraj 20% provizije na ceno skupaj s poštnino vred. Poštnino sicer lahko določiš, ali pa toliko dvigneš samo ceno in daš potem zastonj poštnino. Samo poštnina zna biti precej draga, saj boš moral zadevo poslati kot paket, pogodbe z dostavnimi službami pa predvidevam da nimaš, zato bodo cene brutalne.

BorutO ::

Hm, bom se pozanimal še na pošti. Hvala za info.

lolipop2 ::

Hej! Rabim nasvet glede prodanega artikla na eBayu.

28. aprila sem prodal nekaj v Anglijo. Tracking najprej ni kazal nič, kot da je pošiljka bila izgubljena na oddajni pošti v Sloveniji. Potem je 15. maja tracking zalavfal in je 21. 5. pošiljka prispela v Anglijo. Sedaj je od 21.5. na Pošti v Dulwichu (končna lokacija, kjer je kupec), kjer se tracking ne premakne več. Pisal sem že na Royal Mail, pa mi ne odpišejo, sedaj pa mi je naročnik pisal, da bi želel refund, ker je bil artikel kupljen za nek projekt, ki pa je sedaj že mimo.

Kaj sedaj?

Okapi ::

Odvisno, kakšen rok si napisal za dostavo. Če dostava zamuja, rešeč kupcu, naj ti pošlje robo nazaj, in ko jo dobiš, vrneš denar. Če ne zamuja, potem ti ni treba storiti ničesar.
««
97 / 109
»»