» »

Vse o Ebay-ju

Vse o Ebay-ju

««
89 / 109
»»

Machete ::

Kleemen je izjavil:

Glede na svoja leta je res beautiful. :D Kategorija pa je prava Cameras - Lenses, ali kaj imaš v mislih?
Bolj me skrbi kako in kaj glede poštnine, ker če kupi nekdo iz Anglije je 36eur kar velika cifra preko DPDja. GLS naprimer cenejši?


NIKKOR ali NIKKON? To sem mislil.
Drugače pa ja Pošta Slovenije is the way to go. To ti govorimo že celo stran. :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Kleemen ::

Oboje. Nikon je znamka, Nikkor pa "podznamka" oz. vse kar je Nikkor so objektivi od podjetja Nikon. Tako lažje dobi tisti, ki vpiše v brskalnik Nikon ali pa Nikkor mu poišče v vsakem primeru rezultat. :)

Super, hvala za info. Pošta Slovenije torej. ;)

Alamar ::

V glavo oglasa dodatno vpiši, da boš pošiljko odlično zapakiral in poslal priporočeno s sledilno številko. Ni nujno, je pa bolj zaupanja vredno za morebitne kupce.

Izdelek z embalažo vred stehtaj in vpiši točno poštnino, ker imaš težake, ki komplicirajo, če si jim 10 centov preveč zaračunal. Še bolje je, če vkalkuliraš poštnino v ceno izdelka.

Pa upam, da veš, da bo ob morebitni prodaji ebay vzel okvirno 10% na ceno artikla in poštnine. Paypal pa še dodatne okvirno 4%.

Kleemen ::

Bom dopisal, hvala za nasvet.

Ne nisem vedel da poberejo okrog 14%, hvala za info.

Kleemen ::

https://www.ebay.co.uk/itm/123004122325

Posodobljeno. Tudi poštnino sem skenslal in dal raje 10 funtov več začetno ceno.

KTr1sk ::

tole gledam...
https://www.ebay.de/itm/Zenit-MC-Zenita...
tukaj verjetno mi ne uide davek....?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

mulc007 ::

Kako kitajcu na kratko v enem stavku v angleščini napišeš naj ne pozabi pravilno izpolnit obrazca c22?

Machete ::

Dear very respected friend and great person madame we please you to full C22 or I wil pay fine and ship package will must be destroyed!
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

mulc007 ::

Tega niti google translate ne zna prebavit.

Okapi ::

Seveda zna.
Dragi zelo spoštovani prijatelj in čudovita oseba, gospa, prosimo vas, da v celoti C22 ali pa bom plačal globo in ladijski paket bo treba uničiti
Če bi Machete namesto full napisal fullfil, ali fill-in, namesto fine pa import tax, bi pa sploh bilo vse v redu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Machete ::

Jaz sem pisal v jeziku kitajskih prijateljev, ne pa angleško. Komunicirati moraš v njim najbolje razumljivem jeziku in načinu.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

fokz8 ::

Zanima me, ali je kdo že vračal kaj na kitajsko? Naročil sem gaming slušalke, pa so crknale po 2 mesecih...seller, ki jih je prodajal, je rekel naj pošlem nazaj.

Ker nikoli še nisem pošiljal, me zanima kako naj bi se to poslalo? Namreč po izračunu na strani od pošte, če izberem paket do 10kg(z maso 1000g) in pot v tujino, izračuna ceno 39€ ...medtem ko so slušalke stale nekje 25 :D Kakšna druga opcija pošiljanja?
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

Machete ::

CENIK POŠTNIH STORITEV V MEDNARODNEM PROMETU
Priporočeno pismo
do 20 g 3,56
nad 20 g do 100 g 4,00
nad 100 g do 250 g 5,22
nad 250 g do 500 g 6,99
nad 500 g do 1.000 g 9,77
nad 1.000 g do 2.000 g 14,29


https://www.posta.si/zasebno/postne-sto...
Priporočeno pismo
je prava rešitev, ko pošiljate dokumente ali blago, za katere želite, da se evidentirajo ob oddaji pošiljke in prejemu pri naslovniku. Ob oddaji boste prejeli potrdilo o oddaji pošiljke.

Na potrdilu je izpisana sprejemna številka pisma, na osnovi katere lahko sledite pošiljki.

Dovoljena dimenzija in masa priporočenega pisma
Prednosti
Sledljivost
Sledljivost

Podpis naslovnika
Podpis naslovnika


Izberete lahko tudi naslednje storitve
Odkupnina
Povratnica
Osebna vročitev
Prednostno
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Oldi ::

Do kdaj lahko zahtevam refund, če ne dobim robe. V glavi sem imel 3 mesece, po prebranem pa kaže da 30 dni po predvidenem času dostave.
V zgodovini nakupov ni opcoje za refund.
Prodajalcu sem še v pravem času težil a je rekel, naj počakam.

Sori ker se tole ziher ponavlja, a ne najdem.

opeter ::

Eno vprašanje: je ebay.de odstranil opcijo, da bi lahko videl recimo neko zadevo, ki jo iščem, tudi izven Nemčije?

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

kixs ::

Oldi je izjavil:

Do kdaj lahko zahtevam refund, če ne dobim robe. V glavi sem imel 3 mesece, po prebranem pa kaže da 30 dni po predvidenem času dostave.
V zgodovini nakupov ni opcoje za refund.
Prodajalcu sem še v pravem času težil a je rekel, naj počakam.

Sori ker se tole ziher ponavlja, a ne najdem.


Ce ne najdes na eBayu pod "Help & Contact", potem najdi transakcijo v PayPalu in tam imas 180 dni casa za reklamacijo od placila.

lp

rezator ::

Sem kupil nekaj iz US in plačal. To je bilo že prejšnji teden. Tip še vedno ni poslal nič. Tudi na sporočila, ki sem mu jih poslal ni odgovoril. Če pa kliknem Get help with an item that hasn't arrived mi napiše to: Sorry, we're unable to open a case for this issue

We're sorry there's an issue with this purchase. Unfortunately, we're unable to open a case for this item because of a possible payment issue. To get more information, please contact the seller.
Denar mi je odtrgalo.
To sem že naredil, da sem ga kontaktiral in nič. Če grem preko Paypala mi napiše, da naj rešim direkno preko ebay.

Kaj zdaj?

Ve kdo?
Some people feel the rain. Others just get wet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rezator ()

mulc007 ::

Kakšna je točna meja za nakup iz kitajske da se še ne rabi plačat carine? 149€, 151€ al kolk?

Okapi ::

150

simnov ::

Ali je preko ebay iz Norveške carina in ddv ali nič od tega.

shintaro ::

Okapi je izjavil:

Seveda zna.
Dragi zelo spoštovani prijatelj in čudovita oseba, gospa, prosimo vas, da v celoti C22 ali pa bom plačal globo in ladijski paket bo treba uničiti
Če bi Machete namesto full napisal fullfil, ali fill-in, namesto fine pa import tax, bi pa sploh bilo vse v redu.

če me kaj jezi pri angleščini je to da za IZPOLNIT nimajo pravega prevoda/besede koda so neki zgemboti

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

St235 ::

hočeš reč, ker je tvoje zanje angleščine preslabo, da bi našel ustrezno besedo v tujem jeziku? Ker angleško govoreče države nimajo s tem nikakršne težave.

cortez ::

preko appa ebay nastavite na ebay italia in imate 10% popusta pri 3 nakupih.




Dettagli della promozione

Valore dello sconto per ogni utilizzo: 10%
Spesa minima per ogni utilizzo: 20EUR
Sconto massimo per ogni utilizzo: 100EUR
Codice: PROMOAPP18
Data di inizio: 24 aprile, ore 08:00
Data di fine: 2 maggio, ore 23:59
Codice sconto utilizzabile massimo 3 volte per ogni utente
Utilizzabile solo da App eBay


http://pages.ebay.it/coupon-PROMOAPP18/

za tiste ki vam je taljanščina tuja (g. translate) :

Podrobnosti o promociji

Vrednost popusta za vsako uporabo: 10%
Najmanjši izdatki za vsako uporabo: 20 EUR
Najvišji popust za vsako uporabo: 100 EUR
Koda: PROMOAPP18
Datum začetka: 24. april, 08.00
Končni datum: 2. maj, 23:59
Koda popusta, ki se lahko uporabi do 3-krat na uporabnika
Uporablja se lahko samo iz aplikacije eBay


Kako izkoristiti popust kupona

Za uveljavitev popusta kupona:

Kupi predmet v primerni kategoriji na eBay.it
Plačajte s PayPal ali kreditno kartico
Vnesite kodo kupona za popust, ki jo prejmete v obrazcu za plačilo, ko jo zahtevate-

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cortez ()

tikitoki ::

Damn so Slovenci idioti. Tip da izdelek na drazbo za recimo min 100 EUR. Pa sploh nihce ne drazi in zadeva mu ostane.
Pa ga vprasas za koliko ti proda in ti izjavi 150 EUR in to je ZADNJA CENA!

Prej je bil pripravljen nekomu prodati tudi za cca. 90 EUR (k odstejes ebay provizijo), k nihce ne kupi pa se zaveda podrazi:). LOL.

Verjetno boli, k vidis, da tvoja draga igracka ni vec veliko vredna:)

mulc007 je izjavil:

Kakšna je točna meja za nakup iz kitajske da se še ne rabi plačat carine? 149€, 151€ al kolk?


Prvo se pozanimaj koliko je sploh carine na izdelek, lahko je visoka, lahko pa je smesno nizka. Da se ne bos po nepotrebnem omejeval pri ceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

tikitoki ::

Pa se eno vprasanje za tiste, ki imate vec izkusenj z ebayom. Prodajalci, ki ne onemogocijo komunikacijo. Se jim je bolje izogniti ali je bolj pomembna ocena, ki so si jo nabrali pri prodaji?

Osebno mi ne zbuja zaupanja, se posebaj, ce pride do problema. Sicer imas neko zascito, ki jo nudi ebay, sam nimam izkusenj z ucinkovitostjo.

Machete ::

Odvisno od ocen. Komunikacijo ponavadi diseblajo oni, ki imajo milijone artiklov in korektno spisane opise. Ker jim je pač retardirano odgovarjati na ena in ista vprašanja, ki so itak že napisani odgovori.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

tikitoki ::

Machete je izjavil:

Odvisno od ocen. Komunikacijo ponavadi diseblajo oni, ki imajo milijone artiklov in korektno spisane opise. Ker jim je pač retardirano odgovarjati na ena in ista vprašanja, ki so itak že napisani odgovori.


Opis ni slab. Ceprav je nekaj, na kar bi rad dobil prej odgovor.

Oceno ma 100%, stevilo mnenj je sam cca. 300. Ze 16 let je na ebayu.

Mislim, ne izgleda, k nek nov scam account. Sam se vedno pusti slab obcutek.

Okapi ::

Machete je izjavil:

Odvisno od ocen. Komunikacijo ponavadi diseblajo oni, ki imajo milijone artiklov in korektno spisane opise. Ker jim je pač retardirano odgovarjati na ena in ista vprašanja, ki so itak že napisani odgovori.
Jaz se kot prodajalec izogibam kupcem, ki hočejo kaj komunicirati. Vse pomembno napišem v oglasu in če hoče kdo še kaj drugega vedeti, je to dober znak, da utegne komplicirati in težiti tudi po nakupu. Tako da vprašanja običajno ignoriram.

tikitoki ::

Okapi je izjavil:

Machete je izjavil:

Odvisno od ocen. Komunikacijo ponavadi diseblajo oni, ki imajo milijone artiklov in korektno spisane opise. Ker jim je pač retardirano odgovarjati na ena in ista vprašanja, ki so itak že napisani odgovori.
Jaz se kot prodajalec izogibam kupcem, ki hočejo kaj komunicirati. Vse pomembno napišem v oglasu in če hoče kdo še kaj drugega vedeti, je to dober znak, da utegne komplicirati in težiti tudi po nakupu. Tako da vprašanja običajno ignoriram.


Se mi zdi, da je pri nakupu na daljavo bolje vprasati prej, kot pozneje. Tko se izognes morebitnim nesporazumom.

Tko, da se mi zdi tvoje stalisce nesmiselno.

Seveda pa dober opis prihrani potrebo po sprasevanju. Razen, ce milsis, da se da kupcu s tboj ukvarjati, ce ni treba?


Po drugi strani pa imas idiote, ki kupijo skatlo od graficne kartice za cel kup denarja, ceprav pise BOX ONLY!

Okapi ::

Jaz izhajam iz izkušenj s prodajo na ebayu. Če kupec pred nakupom kaj sprašuje, je precej večja verjetnost, da bo po nakupu težil in kompliciral, ker mu kaj ne bo všeč. Skratka, "komplicirane" kupce, s katerimi načeloma nočeš imeti opravka, prepoznaš po tem, da komplicirajo že pred nakupom.

Machete ::

Omg iz skrajnosti v skrajnost. Kako zadevo je normalno da vprašaš, če ti ni jasna. A ni bolje, da prej vpraša, kot pa ti kasneje teži z vračilom ali sporom? Ebay je dostopen milijonom ljudi vseh kultur, inteligenčnih sposobnosti in jezikovnih preprek, ti se greš pa nekego naci 'sem vse napisal' trmo in 'vsi me bodo zajebali', če kaj vprašajo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

GRT ::

Ne vidim problema v komunikaciji preko sporočil. Če vidiš, da je res vprašal nekaj takega, ki ni podano mu pač odgovoriš v nasprotnem primeru ga ignoriraš.
Najbolj mi gredo na živce taki prodajalci, ki mislijo da so v oglas napisali vse podatke, toda to mislijo samo oni, ne vedo pa kaj mene zanima ane Okapi:|
Primer: Mi gredo pa na živce komunikacije preko Bolhe, ko nekdo napiše ne odgovarjam preko sporočil samo preko telefona. Halo,takega bi zbrisal takoj. Kje vidiš preko eBaya, Amazona..., da hočejo prodajalci komunicirat samo preko telefona. Svoje telefonske ne dajem pač vsakemu na Bolhi in nočem, da mi bodo potem neki preprodajalci ali blazneži klicali ob 3 ponoči, zato prvo hočem komunicirat in dobit osnovne podatke preko sporočil, če bom presodil, da je prodajalec vreden zaupanja bova lahko naprej komunicirala preko telefona, prej ne. Pa naj bo to za prodajo ali nakup.
Zato taki naj kar imajo karkoli prodajajo preko eBaya ali Bolhe njihov problem je dosti izbire tako, da se vedno dobi kaj boljšega cenejšega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GRT ()

Bekiiiii ::

Na ebayu sem narocil neko drobnarijo za par eur. In tracking ki je zraven narocila pise da naj bi blo ze v Slo neki casa (17.4). Drugace delivery pri narocilu je do konec meseca. A to odprem potem dispute po temu roku ali ze prej. Nisem se nikoli odpiral dispute zato raje prasam

http://shrani.najdi.si/?3H/Uf/4KcWiVnL/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bekiiiii ()

Okapi ::

Po roku, prej niti ne moreš.

opeter ::

Na eBayu že nekaj časa prodajam eno zadevo.

Zdaj pa ravnokar dobil na mail ...


Tip se je registriral danes:
https://www.ebay.de/usr/dascotma-46?ul_...



Toliko mu ne kapne, da imam označeno, da ne pošiljam izven Evrope. ;)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Machete ::

Pa to je 'isti jože' ki na bolhi pošilja: Hi, is this item you are selling still available? ...
Stay away.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

opeter ::

Machete je izjavil:

Pa to je 'isti jože' ki na bolhi pošilja: Hi, is this item you are selling still available? ...
Stay away.


Ja saj. :)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

ZuPk0 ::

Zdravo! Maloprej sem prodal svojo prvo stvar na ebayu katero naj bi poslal v Malezijo (Kuala lumpur)
Stvar je velika za eno kuverto z mehurčki in težka 300-400g.
Mi lahko nekdo pove koliko me bo prišla poštnina za priporočeno pismo (sledenje mora biti)
Se pravi jaz grem na lokalno Pošto Slovenije in jim dam paket in naslov in to je to?
Na njihovi strani (pošte slovenije) vidim tudi opcijo UPS in me zanima kaj bi bila najboljša opcija v mojem primeru.

Hvala za vnaprej!

St235 ::

Mi lahko nekdo pove koliko me bo prišla poštnina za priporočeno pismo (sledenje mora biti)
Posta Slovenije

Han ::

Prvič se srečujem s carinjenjem pošiljke, ki bi sicer morala biti poslana iz Belgije (EU), a jo je Kitajc poslal iz Hong Konga. Dal sem mu jasno vedet, da z izdelkom ne mislim imet dodatnih stroškov in da bo zadeva po treh tednih poslana nazaj (kam sicer ne vem, ker pošiljatelj menda ni znan)... Odzval se je z opravičilom, češ da so pomotoma poslali artikel iz Hong Konga, in da je pripravljen kriti vse stroške carinjenja. Če sem prav preračunal, bodo na 319 EUR nabili 22% DDV + manipulativne stroške + carinsko posredovanje Pošte Slovenije, kar bo zneslo blizu 100 eur. Imam prav? Kako se naj zmenim s Kitajcem glede plačila? Da mi predhodno nakaže 100 eur na PayPal? Če namreč carinjenje plačam jaz, njemu pa šele po tem pošljem račun, se lahko za vračilo zneska obrišem pod nosom...

St235 ::

Pozabil si še na carino. Koliko je, poglej v TARIC glede na to kaj naročaš.

A si s kitajcem komuniciral preko paypala/ebaya? Če da, lahko to uporabiš v morebitnem disputu glede plačila stroškov. Denar naprej pa malo dvomim, da ti bo nakazal. Ker potem ti njega lahko mirno nategneš.

Han ::

Pod "carino" sem imel v mislih omenjene "manipulativne stroške" v znesku ca. 20 eur. Bom še enkrat bolj natančno pogledal tarife ali pa poklical oddelek carinske pošte.

Zaenkrat komuniciram prek eBaya, shranjujem pa si tudi objave (mnenja) drugih kupcev, ki so imeli težave. Ti so sicer redki, pa še te prodajalec v glavnem relativno hitro pomiri, ker mu očitno ni vseeno, da ima manj kot 100% feedback.

Glede plačila: kaj se zgodi, če mi Pošta na podlagi opravljenega carinjenja izda račun, katerega jaz prepošljem v plačilo prodajalcu, ta pa ga ne plača? Se bo Pošta obesila name ali bo po preteku roka enostavno poslala paket nazaj pošiljatelju brez zame dodatnih stroškov?

Okapi ::

Za Carinsko pošto prodajalec ne obstaja. Njena edina "stranka" si ti. Kako ti urejaš stvari s prodajalcem, je ne zanima. Kaj se zgodi, če nočeš plačati, pa ne vem.

lolipop2 ::

Eno vprašanje:

prodal sem rabljeno uro na Škotsko (Velika Britanija). Cena je bila 100 funtov + 20 funtov poštnine.

Na pošti sem oddal pošiljko kot priporočeno pismo, gor pa sem nalepil tisto zeleno nalepko, a pozabil napisati vrednost. Označil sem kot Gift. Nekaj me je zmedlo, ko je prodajalka na okencu spraševala vse živo, pa še en se mi je mešal mimo vrste. Grrr.

Sedaj pa me zanima, kakšne komplikacije lahko nastanejo? Sem pa v paket/pismo priložil tudi kopijo računa ebay. :-/

Hvala za odgovor.

Okapi ::

Tebe je zmedlo še marsikaj, med drugim to, da očitno ne veš, da je Škotska še vedno v EU in ni treba nobene zelene nalepke lepit.

lolipop2 ::

Ne, ne! Jaz VEM, da je UK v EU in posledično Škotska. Ampak na Pošti je bila ena mamca, ki je vztrajala, da je treba na pakete/pisma napisati to zeleno nalepko za UK. Še sodelavko je vprašala. Me je dobila na levi nogi in to me je zbegalo, da sem potem kar označil gift in pač izpolnil še to.

OK, če je potem to EU (kar je), naj bi potem brez problema šlo mimo? Ne bo neka carinska kontrola?

Han ::

Zadeva se razvija v smeri natega. Danes je v kitajčevem profilu negativno mnenje za isti prodani artikel, ki je bil prav tako poslan iz Hong Konga, je modificiran in ne deluje. Sem pofotkal (PrintScreen) in priložil dokazom. Počakam še na zadnji odgovor, v katerem se bo zagotovo izmaknil že drugič konkretno zastavljenemu vprašanju, ali je artikel res nov, nerabljen, zapakiran v originalni, tovarniško zalepljeni embalaži... Kje in kako sprožim t.i. DISPUTE? Ima to le PayPal ali je s tem opremljen tudi eBay?

Han ::

Kot kaže bom moral počakat do 31.5., ko poteče rok za dostavo pošiljke. Šele takrat lahko na eBayu sprožim postopek za vračilo kupnine. PayPal me usmeri na eBay.

Han ::

Zdaj me kitajc prosi, če mu lahko "pomagam" poslati telefon na ta in ta naslov v Nemčiji 8-O, s sledenjem.

Sem mu odpisal, da telefona nisem prejel, da je na carini in da ga bo dobil nazaj avtomatično, v kolikor je na pošiljko napisal svoj naslov (return address).

Lahko bi sicer šel na oddelek carinske pošte in jim razložil, kaj se dogaja, kam naj vrnejo pošiljko, a bo verjetno bolje, da jih pustim pri miru. Če na pošiljki ni naslova pošiljatelja, je to problem prodajalca. Bo pač ostal brez telefona, tako kot jaz...

Okapi ::

Denar ti bo pa vrnil kdo? Ko pošiljaš nazaj robo, ki ni v redu, moraš prav tako poskrbeti za dokaz, da jo je trgovec res dobil vrnjeno (se pravi, poslati moraš priporočeno, s sledenjem). Sicer trgovec reče, da ni nič dobil in ebay mu verjame.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()
««
89 / 109
»»