» »

Vse o Ebay-ju

Vse o Ebay-ju

««
88 / 109
»»

taddeo ::

Jah nič še ni odpisal on italijan, ko sem napisal naj mi vrne denar...vse tiho.

bom pa izbral opcijo po prvem februarju i didn't receive..upam, da to pomaga, če ne pa nevem.

IL_DIAVOLO ::

Na ebayu sem kupil eno napravo, ki pa ima us vtikac. Kje bi dobil ustrezen adapter? Upam, da ne bo tezav z voltazo.

roCkY ::

Na e-bayu...
Poglej kaj piše. USA verzija verjeno ni 110V only ali pač?

IL_DIAVOLO ::

Proizvajalec ima v podatkih 110-220V working voltage. Kaj torej rabim?

roCkY ::

Voltaža je torej OK.
Rabiš adapter, če je trafo na samem vtikaču. Sicer odcvikaš in namestiš EU vtikač.

IL_DIAVOLO ::

Makes sense.

Hvala.

lolipop2 ::

Eno hitro vprašanje:

prodal sem nek manjši artikel v ZDA. Sedaj bom to poslal kot priporočeno pismo v ZDA pa me zanima, ali moram izpolniti tisti zeleni listek in ga nalepiti na kuverto? Je pa rola razvitega filma iz fotoaparata, 9 € vrednost.

Hvala.

Okapi ::

Če bo kot rola, bodo hoteli deklaracijo. Če film razrežeš, da se v pismu ne bo čutilo, da je nek predmet notri, potem lahko pošlješ brez.

lolipop2 ::

Ja, rolica "razvitega" filma. Se pravi, najbolje, da jo nalepim gor, pa je. Saj verjetno pri poštnini ne spremeni kaj dosti.

Alamar ::

Zelena nalepka carinske deklaracije je brezplačna.

lolipop2 ::

Ok, hvala. Grem jutri na pošto pa bom zrihtal.
A se mi splača vzeti poleg priporočeno še povratnico? Ali nima smisla?

Linko ::

Potrebujem pomoč. Po pomoti sem kliknil za nakup enega izdelka.

Sedaj sem dobil na mail, da moram zadevo kupit. Se da kako to preklicat? Nikjer ne najdem te možnosti.

Piše da moram
Pay within 4 days to avoid an Unpaid Item Case against you


Kaj lahko naredim?

Okapi ::

Piši prodajalcu, da si pomotoma kliknil in ga prosi, naj prekliče naročilo. Če ne bo hotel, boš dobil črno piko na ebayu.

stiper7 ::

Rabil bi pomoč glede vračanja izdelka. Naročil sem čevlje pri userju ki ima navadeno "30 days refund, buyer pays return postage". Čevlji so mi preveliki in bi jih rad vrnil/zamenjal. Zraven izdelka sem dobil še return label. Zdaj pa bi prosil če mi kdo opiše kakšnen je postopek, kaj moram narediti.

Okapi ::

Čevlje zapakiraš, nalepiš gor "return label", greš na pošto in pošlješ priporočeno (in teti na okencu plačaš, kolikor ti bo rekla, da je treba plačati). Prodajalca obvestiš, da si čevlje poslal nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

stiper7 ::

Hvala! Kako pa je z poštnino? Je ista kot je bila ob naročilu izdelka? Pošiljam nazaj v UK. Denar pa dobim vrnjem preko Paypala na račun verjetno?

Okapi ::

Koliko je poštnina, ti bodo povedali na pošti. Odvisno od teže in velikosti čevljev. Če jih lahko daš v veliko kuverto, bo ceneje, kot če jih pošlješ kot paket.

Machete ::

Ne gre za dobesedno kuverto, ampak če škatla ni prevelika in pretežka gre lahko kot 'pismo' in je ceneje od 'paketa'.

Here, let me google that for you:
https://www.posta.si/zasebno-site/Docum...
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

stiper7 ::

Glede na to da sem paket dobil preko DPD-ja, vseeno pošljem preko pošte?

Machete ::

Ja, bo najceneje.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

stiper7 ::

Nekaj me še zanima glede pakiranje paketov. Ali mora bit v teh paketih od pošte, ali je lahko v čem drugem, jaz sem dobil namreč v eni zalepljeni in zaprti vrečki vse skupaj.

Okapi ::

Lahko je karkoli.

Racunalnik ::

Ima kdo izkusnje s sprodajo?
Prodajat bi dal nekaj za 700eur pa vidim da je limit 500$. Zdej ce dam licitacijo veliko reskiram ker Slovenski prodajalec pac ni evropski in ze zaradi tega lahko dobim dosti nizjo plačilo, pa še sprejeti moram karkoli se zgodi. Smešno je tudi da je ta 500eur limit ne glede ali ti oglasujes ali prodas za 500e$ je vse isto in ti ne pusti tega.

Ali res ni druge kot prodati ensteto malih izdelkov da ti pustijo recimo 1000$ limita, za stvar katero samo oglasujes niti jo ne prodas, ker nikjer ne pise da bos prodal v tistem enem mesecu kolkr traja oglas.

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Je kar vredu tako kot je. Polno je enih nategunov, ki hodijo po svetu. Zaradi tega, ker si Slovenec, ne boš dosegel nič nižje cene. Vse je odvisno zgolj od artikla, koliko je vroč. Drugo je feedback. Če ga ni, ja, lahko vpliva na ceno.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Racunalnik ::

Ampak jest sem lansko leto prodajal isto stvar za recimo 700eur pa se sprejemal sem ponudbe pa mi ni nic tezilo edino potem k je bilo treba obnovit oglas nisem vedel zakaj mi ne pusti ponovnega relista in sem potem odkril teh 500$ limita kljub temu da nisem nic prodal.

Sumo ::

Jaz sem lani decembra poskusno prodal nekaj stvari preko angleškega ebaya in prišel do zaključka, da se razen stvari, ki se jih res ne da prodat pri nas, prodajanje na ebayu ne splača.

Prodal sem stvari za 189 funtov, od tega je ebay vzel 20.13 funtov, kar nanese dobrih 10%, potem je pa še paypal vzel povprečno 5%. Skupaj torej dobrih 15%. Poleg tega je konkurenca na ebayu dosti hujša kot na kakšni bolhi in moraš že tako ali tako štartati z nižjo ceno. V glavnem, ne priporočam.

Dopuščam pa možnost, da je na ameriškem ebayu kaj bolje.

Machete ::

Ampak bolje 300€, kot nič na bolhi. Jaz dam itak na obe strani, razen, če je kaj res specifičnega za slo in obratno. In tam kjer gra pač gre. Tako da ne splača se prodati je rahlo bosa ugotovitev. Ne splača se, če lahko prodaš dražje, to pa je itak osnovna logika tovrstne boljše prodaje. Razen, če misliš, da je bolje dati najprej na alternativne kanale kot prvo ali hkrati na ebay. Pa še vedno daš lahko povsod in postaviš neto ceno povsod enako in vidiš kje si (ebay 115€, bolha 100€).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Racunalnik ::

Na katerem ebayu sploh prodajati? Prodam anceloma lahko v celi svet, zanima me predvsem evropa, ker na ebay.com mi tezi da sem v USA in mi ponuja samo USA posto, zdej ce grem na ebay.de ali ebay.co.uk je spet lokalno, ali je vseeno in lahko nastavim da posiljam worldwide in bo na vseh ebayih viden oglas? Predvsem me matra da je oglas viden na vseh razlicicah ebaya kako se to naredi?

Machete ::

Jaz prodajam na nemškem. Sem imel pa kupce tako iz usa in Kanade. Če daš worldwide delivery, mislim, da je vidno tudi na drugih ebayih. Čeprav je nekaj časa res obstajala pcija doplačila za vidnost na drugih ebayih. Nism več ziher kdaj in kje. Malo sem pomešal že v toliko letih :D
Za shipping dam tako kot spodaj, zadnje čase pa vključim ceno pošiljanja že v končno ceno in dam kot free shipping. Kot prvo se ti noben drekač ne more obesit, koliko si mu preveč računal par centov poštnine, kot drugo se mi zdi marketinško malo boljši prijem.

As mentioned, choose 'Flat: Same cost to all buyers' and then select a generic shipping method (e.g. standard shipping from outside the US, economy shipping from outside the US). In the Description, you can define "economy" or "standard" shipping.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Racunalnik ::

Sam na nemskem so baje alergicni ce ne pise v nemscnini, potem ce das worldvide posting in ce je res vidno vsem potem je isto ce grem na ebay.com,uk?

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Baje? Kdo je alergičen? Nikoli nisem zaznal težave. Res pa da v naslov že zaradi iskanja provam glavna gesla napisati tudi v nemščini.
Opis naredim normalno v angleščini, spodaj pa dopišem google translate: in kopiram dejansko translate :)
Popravim prevod, edino če vidim kakšno hecno 'prevajalsko' napako, ki jo moj srednješolski domet nemščine še opazi.

Če je kaj težjega ali specifičnega pa dopišem EU only in dam shipping to EU in ne worldwide. Vse ostale lokacije me prej kontaktirajte.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

marjan_h ::

Opazil sem, da sta na ebay-ju funkcija plačevanja in kupovanja ločeni. Torej nekaj kupiš, ampak ni nujno da takoj plačaš. Kakšne so sankcije in ali potem prodajalec pošlje določen artikel?

St235 ::

negativen feedback in sčasoma ban z ebaya. prodajalec seveda prodajalec ne bo posla artikla, če ni plačan.

SlimDeluxe ::

Kupil sem baterijo za prenosnik in se je izkazala za fuč. Sem zahteval vračilo in dobil tole v odgovor od ebay customer supporta.
Thank you for contacting eBay Customer Service regarding the battery (item number 192250638935) which you purchased from "expertpcx". I know what you feel as you did not received label you can use to return the item. You do not have to worry and since you raise this to us, rest assured that I am genuinely interested in providing you satisfactory resolution.

For your satisfaction and to ensure you are not left out of pocket for the return costs, I've reached out to your seller and required them to provide you with a pre-paid label or collect the item. I’ve placed the case on hold for 5 days to give your seller an allowable time to do so. I would strongly recommend you also to request to the courier a document that battery is allow to ship or return. Because most of the courier will not allow item like battery to post the item. We need this document coming from the courier as your proof. Once you have selected your documents, you may select the ‘General document’ type. Click ‘Send’ and wait for the confirmation to appear to ensure that your documents have been submitted for review.

TL;DR: ve kdo, se lahko pošlje baterija po Pošti Slovenije?
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

Machete ::

Isto kot čigume. Samo tiho bodi, da je baterija.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Kleemen ::

Rad bi prodal prvi izdelek na Ebayu, pa me zanima malo več infomacij kako in kaj? Prodajam en objektiv v vrednosti 100-150eur, razmišljam da bi dal neko ugodno začetno ceno in se odločil kar za avkcijo. Kakšna je razlika med redno prodajo in avkcijo? Najbolj pa me zanima kako potem ko izdelek enkrat prodam kako je s pošiljanjem v tujino, itd. Na kaj moram biti še pazljiv? Hvala za pomoč.

Machete ::

Ko dobiš plačano, pošlješ priporočeno z najcenejšo poštno storitvijo. Če nisi prepričan v lastne sposobnosti varnega pakiranja, daj s pazljivim ravnanjem, kar ti bo precej podražilo. Prvotno provaj označiti kam pošiljaš: EU only, ker imaš potencialno najmanj težav na drugi strani.
Poglej ostale enake objektive in oceni ali se ti splača z avkcijo al kar določi ceno pa je. Če ne boš imel rezervirane cene boš moral prodati, tudi če z doseženo ceno ne boš zadovoljen. Jaz bi tako naredil, našel enako zadevo in enačil ceno z vključeno poštnino. Torej označi freeshipping in upoštevaj, da te poštnina košta max 17eur, odvisno kako je zadeva težka. Ljudje imajo radi free shipping, četudi je vključeno v ceni.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Kleemen ::

Odlično, hvala za nasvet. Takšni objektivi so okrog 80-150eur, tako da bom za sedaj vzel avkcijo in dal ceno 100eur + poštnino plača kupec, tako da tudi če ostane pri začetni ceni bo super. Če ne bo šlo za ta denar pa bom dal brezplačno poštnino in enako ceno.

Ravnokar oddajam oglas pa me zanima še kako in kaj izberem tam pri "Delivery details". Pri services izberem verjetno DPD ali kakšno drugo dostavno službo? Še kakšna stvar na katero moram biti pozoren?

Machete ::

Daj nekaj: 'standardversand aus dem Ausland' .. variatno. Razen, če misliš dejansko dpd uporabljat.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Kleemen ::

Aha, sej DPD je tudi pod standart. Oddajam pa oglas na Ebay UK, kjer je glavni Royal Mail. Ali boljše da oddam na Nemškem Ebayu?

Kleemen ::

https://www.ebay.co.uk/itm/123004122325

Upam, da je ok. Poštnino sem dal kar na približno 12 funtov več dvomim da bo za tujino. Sem pa pisal še informativno na DPD, v primeru da prodam bom verjetno kar preko njih poslal.

Kleemen ::

Odgovor iz DPDja. Wtf? :D

Cena za dostavo 0,5 kg paketa v Anglijo za fizične osebe znaša 36 €, za Avstrijo 21 €, Francija 38 €, Italija 25 €, Nemčija 25 €, Švedska 43 €,...

Machete ::

Dobro si to napravil. Beautiful je sicer odveč v opisu stanja. Pa tole je verjetno typo: Camera/Camcorder Fitting: Nikkor
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Kleemen ::

Glede na svoja leta je res beautiful. :D Kategorija pa je prava Cameras - Lenses, ali kaj imaš v mislih?

Bolj me skrbi kako in kaj glede poštnine, ker če kupi nekdo iz Anglije je 36eur kar velika cifra preko DPDja. GLS naprimer cenejši?

Okapi ::

Pošta Slovenije, vse drugo je predrago.

Kleemen ::

Tudi za tujino?

Okapi ::

Zlasti za tujino.

Kleemen ::

Sem gledal cenik Pošte Slovenije. Samo 15eur paket do 2kg za EU. Bom kar preko njih, ker ceneje verjetno nima noben.

kixs ::

Priporocen paket do 2kg je 13,XX - znoraj EU. Priporoceno pismo do 2kg pa 14,XX - WorldWide.

Kleemen ::

Tako ja. Pošiljam pa samo v EU, Worldwide nisem izbral zaenkrat.
««
88 / 109
»»