» »

Vse o Ebay-ju

Vse o Ebay-ju

««
81 / 109
»»

šernk ::

no zdej lahko pa še sam potrdim da 8GB USB za 2$ je samo za v smeti in nikamor drugam. in jst butec še 2 kupu da bo 2GB od enega delalo ;(

na prvem se je več kot 50% datotek pokvarilo, drugega formatiram v upanju da vse delalo...no delalo je 70% datotek, po 3 dneh ko sem dobil čas da se z njima začnem ukvarjat sem ostal pa brez dostopa do katerekoli datoteke. vse corrupted za sladico se pa še gparted sesuje med poskusom dostopa do USBja :))

zdej pa upat da bo kitajc vrnu dnar...aja povedu sem mu da sem USB formatiral...on pa predlaga da ga probam formatirat *clap*clap*
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

barossa45 ::

darkolord je izjavil:

https://gls-group.eu/SI/sl/gls-slovenia

Na desni strani imaš "Sledenje pošiljki"

Ne najde pod mojo kodo nic.

Machete ::

Končno sem dobil en zabaven feedback (kot kupec).

Feedback: A King amongst mere peasants on eBay!

:))
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Ajnstajn` ::

Imam res eno dokaj neprijetno izkusnjo na ebayju.
Narocil sem power bank. Ga dobil, vendar je dalec od tistega, kar je pisalo na strani. Se dogovorim, da ga vrnem in izpolnim obrazec. Nato me kontaktira ebay support, da bom dobil shipping label od prodajalca. Cez 1 dan me spet kontaktira ebay support, da seller ne nudi shipping labela, da naj zaprosim sellerja za reimbursement. Ga kontaktiram in ob njegovem nerazumevanju anglescine nisem uspel rešiti nič. Nakar me spet kontaktira automatic replay od supporta, da imam samo se par dni za poslat izdelek a kontaktirati nazaj ebay supporta pa ne mores tako da nisem imel druge kot da sem izdelek poslal nazaj. Placal sem 6.99EUR postnine.
Ob dolgem cakanju sem nekako lih ko sem bil na dopustu dobil tale mail:
17 sept.
http://prntscr.com/cnv8mg nato pa ocitno se tega 22 sept.
http://prntscr.com/cnv9rc
Sedaj pa ne glede ce kliknem tam contact seller ali contact ebbay customer support, se mi pojavi tole:
http://prntscr.com/cnvaas

Kaj naj storim?
Čeprav kontaktiram ebay support s klikom na tej sliki
http://prntscr.com/cnvb6h ki sem ga dobil sept. 17, lahko napisem mojo zgodbo, vendar ko dam send me enako vrze na stran This return was completed, kljub temu da pise, da bi lahko kontaktiral njih do 3 oktobra.
Ka storiti sedaj?

Edit: dobil nisem ne reimbursementa in ne refunda.
//

Zgodovina sprememb…

Racunalnik ::

Zakaj ko na ebay.com das filter da ti pokaze rezultate oz predmete samo iz evrope skoz kaze prodajalce iz amerike in drugod?

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

prvega septembra sem si nekaj naročil pri enem sellerju in paket še nisem dobil. rok za dobavo še ni iztekel. a naj še počakam al naj pišem sellerju?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

amacar ::

Če je s kitajske in brez trackinga js počakam kakih 40-50 dni preden pišem. Itak nima prodajalec vpliva.

mtosev ::

pozabil rečti, da je iz UK
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: perci ()

Machete ::

mtosev je izjavil:

prvega septembra sem si nekaj naročil pri enem sellerju in paket še nisem dobil. rok za dobavo še ni iztekel. a naj še počakam al naj pišem sellerju?


1. je bila sobota. Če je bil priden je oddal v pon, mogoče celo v torek. Če je šlo preko myHermes počakaj še 14 dni :), če pa je šlo na navadno pošto pa računaj od sobote naprej, lahko vse do sredine naslednjega tedna.. Čisto tako po občutku :)
So pa predvideni datumi kar dobro ponavadi ujeti. Jaz dobim večino v prvih dneh predvidenega roka.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

avtek ::

Naročil sem ekran za mobitel (http://www.ebay.ie/itm/131644583282?_tr.... Za dostavo piše Economy Int'l Postage. Kaj dejansko to pomeni? Koliko časa naj bi zadevo čakal, ker časovno okno je opredeljeno za en mesec (11 Oct - 11 Nov).

Hvala :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: avtek ()

Machete ::

Cirka en teden.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

avtek ::

Hvala!

avtek ::

Sporočilo o poslani pošiljki sem prejel 4 oktobra 17:57.

Nobena tracking stran mi ga še ne najde, je to normalno ali je prišlo do kakih komplikacij? :)

darkolord ::

Je normalno

Racunalnik ::

Zakaj ko na ebay.com das filter da ti pokaze rezultate oz predmete samo iz evrope skoz kaze prodajalce iz amerike in drugod??

mtosev ::

mtosev je izjavil:

prvega septembra sem si nekaj naročil pri enem sellerju in paket še nisem dobil. rok za dobavo še ni iztekel. a naj še počakam al naj pišem sellerju?
kaj sn prej reko gre se za paket iz UK. rok za dostavo je do 12.10. a naj še počakam al naj pišem sellerju. gre se pa za eno pijačo, če je tole pomembno ne vem
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Pithlit ::

1. septembra si iz UK naričil nekaj kar ima dostavni rok 6 tednov? Svašta...
Life is as complicated as we make it...

Racunalnik ::

En uporabnik zeli da ko dobim paket da skenslam narocilo da to mene nic ne stane njemu bi pa naredu uslugo da nebi placal provizije ebayu. Kaj lahko to meni skoduje, dobim en pozitiven feedback manj, kaj pa glede vrednosti posiljke, ker je kr nekaj denarja ali se pri pozitivnem feedbacku vidi tudi za kaksen znesek gre?

bela120 ::

Rabim preverjeno dober link za polnilec za samsung galaxy s5 in samsung galaxy tab s4 in za univerzalne usb kable.Oziroma je lahko tudi posebej kabel in polnilec koliko je to varno malo se bojim ,da bi kaj skurila?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bela120 ()

Pithlit ::

Če te skrbi kupi original. Če ne pa praktično karkoli drugega.
Life is as complicated as we make it...

St235 ::

Racunalnik je izjavil:

En uporabnik zeli da ko dobim paket da skenslam narocilo da to mene nic ne stane njemu bi pa naredu uslugo da nebi placal provizije ebayu. Kaj lahko to meni skoduje, dobim en pozitiven feedback manj, kaj pa glede vrednosti posiljke, ker je kr nekaj denarja ali se pri pozitivnem feedbacku vidi tudi za kaksen znesek gre?


sodeluješ pri poslovni goljufiji in če bo z izdelkom kaj narobe ne boš mogel koristit pomoči ebay.

d4vid ::

Na ebayu sem narocil eno kamerco, pise da je full hd. Video je res v full hd locljivosti, ampak upscalana iz cca 240p. Lahko denar dobim nazaj?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

St235 ::

Imas dve moznosti: poklices vedezevalko ali pa odpres dispute.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

butters81 ::

Zdravo,

prebiram temo, pa mi ni nekaj jasno. Sem najprej mislil, da je problem v mojih paypal nastavitvah. Ebay je očitno skril (ukinil?) možnost, da lahko plačaš zadevo v dolarjih, če nisi iz ZDA. Googlam vse mogoče, kako spremeniti v ebay nastavitvah, najdem samo kako spremeniti billing currency, kar verjetno pomeni, da bi bila primarna valuta USD, namesto EUR. Problem imam sedaj, ko nekaj kupim v USD, in mi ebay ponudi samo možnost, da plačam po neki njihovi pretvorbi USD v EUR. Še bolj čudno pa je da v paypal aktivnosti piše kot da je račun v USD, zraven je pa nek exchange rate, kjer je USD pretvorjen v EUR. Tako so mi pri 57,5$ pretvorili v 55,8€, namesto da bi abanka trgala $ in pretvorila v 53,8€ (po današnjem tečaju). Zgleda nekaj takega (nekatere podatke sem spremenil):

Paid with
VISA x-XXXX
You'll see "PAYPAL *LUCKYVITAMI" on your card statement.

Exchange rate
55,80 EUR = 57,46 USD
1 Euro = 1,03 US Dollar

Ship to
XXXX XXXXX
Slovenia

Transaction ID
XXXXXXXXXXXX

Seller info
LuckyVitamin Corporation ?(luckyvitamin?)

Your purchase
XXXXXXXXX (Qty 2)
45,56 USD
Item #00000
Shipping
11,90 USD
Tax
0,00 USD
Total
This payment
57,46 USD
Fee
0,00 USD
You paid
57,46 USD


V paypal očitno piše, da sem plačal v dolarjih, samo zraven je info po kaki pretvorbi so menjali. Na izpisku banke pa lepo piše, da so trgali v EUR, in sicer v vrednosti 55,80€, namesto skoraj 2€ manj. Aja še to, kot sem opazil se zadeva dogaja ko kupujem v USD ali CAD (verjetno tudi druge valute) vendar v EUR in GBP mi pa pretvorbe ne naredi. Ali je to možno, ker so evropske valute, dolarji pa ne? Kot vidim sem 10 oktobra še plačeval v USD, prvi primer da mi je naredilo pretvorbo je konec oktobra, ko mi je CAD sam pretvoril v EUR. Par dni po tem normalno kupim v GBP.

A je kakšna možnost, da še naprej plačujem kot sem vsa ta leta na ebayu v valuti prodajalca? Vse informacije so dobrodošle in bodo v pomoč. Hvala vnaprej

Lp

Racunalnik ::

Ali si preko ebaya zasciten ce placas preko bank transferja, ali je zascita samo ce placas prek paypala in dobis refund?
lp

Zgodovina sprememb…

bakki ::

Samo Paypal

Gutjerez ::

Pozdravljeni

Prvič tudi jaz želim kupiti nekaj prek ebaya. Sedaj pa imam nekaj vprašanj.
Kupiti npr želim steklo in lcd zaslon za telefon. V sloveniji stane 130€
tam sem pa našel za 36€

na sliki ni bilo znaka. Zato sem stopil v stik s prodajalcem in ga povprašo in je rekel da znak ima gor ampak ga on nesme promovirat.
Drugo kar sem se menil. Baje če naročiš nekaj do 20 € ti ni potrebe plačat carine. je to res?
In sem tudi glede tega se pomenil z njim in je on rekel da njemu ni problem na škatlo napisat da je cena recimo 7 ali 15€ če bo s tem meni pomago.

Sodelavec pa mi je rekel da naj on na škatlo napiše GIFT. da mi pač podarja to. In sem mu tudi to omenil pa je rekel da on mora cena napisat gor. In najmanjša cena je 1 dolar.

Sedaj prosim nekoga da mi pove o tej zadevi. Ker nebi rad se nekaj zaletel in na koncu bi plačal toliko kot v sloveniji :D zato se pred nakupum posvetujem .

Lp
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

darkolord ::

Če je vrednost blaga (brez poštnine) manjša od 22EUR, ne plačaš DDV-ja in carine.

Kar pa naprej pišeš, gre (vsaj) za carinski prekršek, kazen je lahko do 1200 EUR.

Najmanj težav boš imel, če prodajalec carinski obrazec izpolni tako, kot ga mora - torej točen opis in točna vrednost.

Če tvoj paket pregledajo, boš plačal 22% DDV + 6 EUR + 1,05 EUR. Zaradi velikosti in teže blaga je precej možnosti, da paketka sploh ne bodo pregledali, ampak na to ne računaj.

Zadevo enostavno vračunaš v osnovno ceno in dobiš končno ceno. Vse ostalo je neko sprenevedanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

bansi ::

Živjo

Pri plačevanju izdelka na ebayu sem se zakalkuliral, ker nisem upošteval oderuške provizije pri spremembi valute. Pri plačilu mi je zmanjkalo nekaj evrov, zato plačilo ni bilo v celoti izvedeno. V bistvu je bila plačana četrtina zneska, ki je namenjena njihovemu carinskemu centru, poštnina + carinski stroški, ki so že všteti zraven. Kar znese dobrih 100€. Ostalih 300€, ki naj bi bili nakazani pa prodajalcu, pa niso bili nakazani.
Plačilo sem izvedel z neteller mastercardom, kjer je sredstva trgalo, ebay pa jih ni prejel, vsaj tako sem izvedel preko njihove online pomoči. Pisal sem paypalu, netellerju, pa še ni odziva, kje je denar ostal.
Status nakupa je še vedno "neplačano", prodajalec pa je že odprl zadevo za neplačan izdelek. Sem mu razložil situacijo, pa se noče usmiliti.

Je že imel kdo podobno situacijo?

miha1135899 ::

Na ebay aukciji je en china prodajalec od danes registriran prodajal dva izdelka vrednosti vsak po dobrih 100€, isti opis slike vse. Ni dal startne cene oziroma je dal zelo nizko. Vsaka od drazb je imela po 3 razlicne biderje, ena je narascala, druga ne. Pri uspesnejsi je iztrzil 30€, pri neuspesnejsi pa sem zmagal jaz s 3€. Po cemu to smrdi?

darkolord ::

Pohanem piščancu?

Zgubit nimaš ravno kaj veliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

miha1135899 ::

?

GrimReaper ::

Odkar je Paypal prenovljen, ne najdem opcije da mi zaračuna v originalni valuti. Ker je pač najceneje, če mi moja banka pretvori v EUR.
Takole je zgledalo včasih, screenshot iz leta 2013:


Verjetno so kar ukinili vse skupaj in računajo po svoji dragi tarifi, ampak ne škodi če vprašam, ker čez celo leto se kar nabere.

Trenutno mi Paypal za 1 GBP zahteva 1,205EUR, banka pa 1,16EUR. Pri zapravljenih 1000 GBP na leto je to že 45EUR v mojo škodo.
Za 1 USD pa 0,963EUR, banka 0,93EUR, to je 33EUR na 1000 USD.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

polpo ::

GrimReaper je izjavil:

Odkar je Paypal prenovljen, ne najdem opcije da mi zaračuna v originalni valuti. Ker je pač najceneje, če mi moja banka pretvori v EUR.
Takole je zgledalo včasih, screenshot iz leta 2013:


Verjetno so kar ukinili vse skupaj in računajo po svoji dragi tarifi, ampak ne škodi če vprašam, ker čez celo leto se kar nabere.

Trenutno mi Paypal za 1 GBP zahteva 1,205EUR, banka pa 1,16EUR. Pri zapravljenih 1000 GBP na leto je to že 45EUR v mojo škodo.
Za 1 USD pa 0,963EUR, banka 0,93EUR, to je 33EUR na 1000 USD.


https://slo-tech.com/forum/t450878/p533...

Ali za Ebay: https://slo-tech.com/forum/t450878/p533...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polpo ()

GrimReaper ::

Hvala.
Pa ravno za 91€ sem nekaj kupil 3 tedne nazaj in bi lahko prišparal 2€.

Sem pa vpisal v Gmail iskalnik receipt in vidim da sem imel pravilno nastavljeno samo od 10.8.2013 do 12.1.2014. Ne da se mi vse preverjat, ampak 10€ je sigurno šlo na ta račun.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

miha1135899 ::

miha1135899 je izjavil:

Na ebay aukciji je en china prodajalec od danes registriran prodajal dva izdelka vrednosti vsak po dobrih 100€, isti opis slike vse. Ni dal startne cene oziroma je dal zelo nizko. Vsaka od drazb je imela po 3 razlicne biderje, ena je narascala, druga ne. Pri uspesnejsi je iztrzil 30€, pri neuspesnejsi pa sem zmagal jaz s 3€. Po cemu to smrdi?


Na tole res ni asociacije za kaj bi lahko slo, sem se nat.?

Alamar ::

Kaj, ko bi priložil povezavo, da vidimo o čem je govora. Če nisi plačal, se nimaš kaj sekirat.

miha1135899 ::

Alamar ::

Pa si ti videl, da imaš poštnino 30 kanadskih dolarjev? Klasična finta kitajskih začetnikov, nizka cena-visoka poštnina. Skratka riziko nizke cene je vračunal v poštnino.

Machete ::

Mah s 30 dolarsko poštnino se on lepo pokrije. 90$ za dva aparata ni slabo. Poštnino imajo pa za ceno pol jogurta.
Tisti opis vračil itd spodaj pa je skopiral od nekoga.
Jaz bi rekel 40% %60 da dobiš ali pa da je hit'n'run.. :D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Alamar ::

Več uporabniških imen je zgleda pred par dnevi registriral.

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R4...

Načeloma se je treba takšnih prodajalcev vedno izogniti. Počakaj nekaj dni. Boš videl, če ti bo poslal invoice ali prijavil na ebay. Čisto možno, da gre tudi za nateg.

miha1135899 ::

Najverjetneje je res nateg, in kaj mi preostane?

Machete ::

Kaj si pa naredil? Kupil, ali tudi plačal? Daj tam contact seller, pa označi I wish to cancel this order.
Če si plačal, pa nimaš kaj kot počakat ene 3, 4 tedne. Če ne bo nič daš dispute. Verjetno pa je res nateg in mu bodo že veliko prej ukinili račun. Denar boš vseeno dobil nazaj, če si plačal s paypalom.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

krka321 ::

Imam vprašanje glede prodaje na Ebay.
Kot hobi se ukvarjam z izdelavo CNC strojev in sem jih izdelal že kar veliko. Z vsako verzijo so prišle izboljšave... Ker pa imam vse dobro zmodelirano, celoten model + vse delavniške risbe, sem se spomnil da bi lahko naredil vodnik za izdelavo CNC stroja step by step in ga prodajal po ebayu.

Zanima me ali lahko to prodajam na Ebay-ju, ter recimo ko mi nekdo kupi mu pač po majlu v najkrajšem možnem času pošljem vodnik in ali lakho prodajam v vse države?

Hvala

Okapi ::

Lahko.

GrimReaper ::

Namesto 0,50 sem pomotoma bidal 50, ker sem imel pač v mislih 50 centov. Zdaj se ne bom sekiral, ker za eno torbico verjetno ne bo noben plačal proti 50 funtom.
Ampak vseeno me zanima, če lahko ta bid kdo umakne, če bi razložil situacijo? Sicer pa če je bid tolk višji od trenutne cene, bi te lahko še enkrat vprašal.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

m3k ::

Mirko tipka na radirko ////

GrimReaper ::

Zadeva špila, ampak meni res ne gre to bidanje pod 1EUR, ker sem takoj po retractu bida hotel bidat 0.30, ampak sem vpisal 30. Potem v tretje mi je pa končno ratalo.
Po malem pa bidam, ker sem bral in se tudi meni zdi, da je najboljša strategija, če sproti bidaš. Najprej sem mislil da je najbolje počakat na zadnje 10s (oz. če prej še nisi bidal bolje da imaš na razpolago 30s), ampak sem potem prebral razlago zakaj to ni pametno. Edino za zneske do 5EUR zna biti celo najboljša možnost.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

aerox45 ::

Sprotno bidanje je najslabše, kar lahko storiš. Več ko se bida na izdelek bolj ga ebay izpostavi, kar privabi več konkurence. Za prodajalca je to dobro za kupca pa slabo saj se cena zvišuje in na koncu plačaš več.
««
81 / 109
»»