» »

Vse o Ebay-ju

Vse o Ebay-ju

««
13 / 109
»»

gazibo ::

zdej sem imel pogovr z enkim ebay usluzbencem. ena opcija je pocakat 90 dni in vmes prodajat neke male zadeve ter pridobit feedback, druga opcija je nadgradit ebay account na bussinnes kar mi ne disi najbolje ker se bojim da bojo razne taxe in nevem kaj vse.
Poskusal sem se povecati selling allowance preko ene forme, ki jo ponuja ebay (Request higher selling allowance), ki pa na koncu vrze obvestilo da slovenija ni med podprtimi drzavami. Sedaj je treba se PayPal kontaktirat. Kr neki uglavnem

Dekinio ::

Torej jaz ki sem zaenkrat bil ebay kupec in bi sedaj recimo kaj prodal me zanima kaj morem naret, da lahko artikel prodam? Kakšni so limiti, morem kaj posodobit....denar dobim na paypal? Kako se določi poštnina? Kakšno provizijo vzame ebay?
je že kdo kaj prodajal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dekinio ()

Alamar ::

Vse odgovore dobiš pod "help" na ebayu.

womb - zakaj kr neki? Misliš, da bodo kar zaupali nekemu X osebku brez kredibilnosti in preverjanja?
Tudi, če bi nadgradil paypal in ebay račun bi zelo težko pridobil kupce za tako veliko vsoto brez feedbacka. Seveda mora vsak nekje začeti, a ponavadi se začne z manjšimi vsotami, da pridobiš vsaj nekaj feedbacka kot seller. Plus, velik minus je tudi, da nisi iz izvorne države ebay strani. Sploh za začetnika pri prodajanju.

šernk ::

eno vprašanje, koliko prej naj pišem trgovcu, da se zadeva reši brez ebay supporta?

ker zadeva naj bi bila odposlana 15.9., umes sem dobil že 3 naročene stvari, od tega sem eno stvar naročil dober teden pozneje, to stvar pa še kar čakam, še ta teden bi počakal če pride, pol pa je počasi čas da začnem sitnarit (v četrtek gre 4 tedne mimo), da ne slučajno zamudim tistega 45 dnevnega roka na ebayu.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

gazibo ::

sej ni bitno. ce je kaksen ebay seller tukaj na forumu in bi rad zasluzil provizijo naj mi poslje PM

Alamar ::

šernk je izjavil:

eno vprašanje, koliko prej naj pišem trgovcu, da se zadeva reši brez ebay supporta?

ker zadeva naj bi bila odposlana 15.9., umes sem dobil že 3 naročene stvari, od tega sem eno stvar naročil dober teden pozneje, to stvar pa še kar čakam, še ta teden bi počakal če pride, pol pa je počasi čas da začnem sitnarit (v četrtek gre 4 tedne mimo), da ne slučajno zamudim tistega 45 dnevnega roka na ebayu.

Iz kje? Če je iz Azije je to normalno, da včasih rabi tudi preko 30 dni.

womb - povej več na zs

šernk ::

iz hongkonga, saj pravim, da vse ostalo sem že dobil, ravno tako iz tam, pa čeprav sem en teden kasneje naročil.

potem naj počakam tja do 40. dneva?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Alamar ::

Po mojih izkušnjah s 100+ pošiljkami je dostavni čas iz Kitajske večinoma med 10-20 dni. Sem pa čakal tudi več kot mesec. Sicer pa poglej na prodajalčevi strani. Ponavadi piše, po kolikem času ga kontaktiraj. Ponavadi imajo tam okrog 35 dni za Evropo.

Tilen ::

gazibo je izjavil:

poskusam prodat neko zadevo na ebayu in sicer v vrednosti 490€. prvic uporabljam ebay in ne morem naprej porinit oglasa ker naj bi imel limit samo 350funtov (tudi to mi je cudno zakaj mi pise v funtih ce oddajam oglas na nemski ebay). ko hocem ta limit dvignit mi zatezi da nasa drzava ni podprta. kaj narest ? tukaj je se slika za lazje razumevanje




PS: chrome translate tako da kaksna beseda ni lih na mestu


Daj za hec 250 vrednost artikla in 240 poštnine - skupno 490EUR. Pri kovancih gredo takšne manipulacije skozi z lahkoto, ne vem pa, če je povsod tako.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

šernk ::

no, nimam pojma kje bi to pisalo, če grem tam pod contact seller in izberem moj produkt mi piše spodaj time left: 4 dni 8 ur.

a je to to?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Alamar ::

Ne, ne. Če je, je v glavi oglasa, tam pod "drobnim tiskom", kjer pišejo pogoji prodaje.

Daj za hec 250 vrednost artikla in 240 poštnine - skupno 490EUR. Pri kovancih gredo takšne manipulacije skozi z lahkoto, ne vem pa, če je povsod tako.
Dvomim, da gre, ker imajo omejitev osnovne poštnine na določen znesek. Vsaj tako je bilo pri vseh artiklih, ki sem jih sam prodajal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

scythe ::

Mi lahk pove kdo, kak spremeniti limit za prodajo na ebayu?

Napiše mi tole ¨You've exceeded the dollar amount you can list.¨
¨You can list up to $500.00 this month.¨

Paypal je limit 1000€

šernk ::

a ve kdo kje bi lahko dobil to zadevo za manj kot 4€? toliko me namreč pride iz UK.

ebay.com

4€ za 2 kabla pa res ne mislim dajat, saj lahko praktično sam povežem zadevo (3 pinski konektor odrežem z enega drugega venta in zvežem tu gor, pa bi moglo delat? )
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

;-) ::

Nikoli še nisem kupoval preko e-baya. Kaj rabim ?

Imam paypal, viso elektron in vse, je možno da še isti dan ko se prijavim že naročam, kako poteka vse skupaj je potrebna kaka "identifikacija" itd. ?

šernk ::

paypal povežeš s tvojo viso, na ebayu narediš nov račun...in ko si nekaj izbereš, te itak samo preusmeri za plačilo na paypal, vpišeš user in geslo od paypala in ti plača.

to je to. majhne stvari lahko takoj kupiš, za večje pa moraš prvo na paypal potrdit tvojo viso. zaračunajo ti 1,5€, ter ob transakciji na banki vidiš 4 mestno kodo, ki jo vpišeš na paypal in ti vrnejo potem tistih 1,5€.

to je to.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

test2011 ::

Help!

Imam en problem... Danes sem naročila dve Cavalli jakni in nato me je znanka opozorila, da naša carina zapleni in da v uničenje vse Cavalli izdelke (koliko sem jaz slišala vse ponaredke), torej sta jakni ponaredek... ali je možna kakšna kazen ali kaj podobnega? Res nisem vedela, da sta jakni ponaredek, saj niti v oglasu ne piše da bi bili, prav tako feedback ni tako slab (99,3%). Za obe jakni sem pa dala cca. 150€ skupaj.
Paketa še nista bila odposlana, tak da sem kontaktirala prodajalca, naj mi jakni ne pošilja ker ju zaradi carine verjetno ne bom prejela in če mi prosim lahko refunda... Upam da bo šlo tako, če ne, kaj mislite da se v najslabšem primeru lahko zgodi? Ta ženska me straši z nekimi kazni do 1000€ in tožbo s strani Cavallija...? 8-O

Pomoč!! Hvala.

Izak ::

Če obvestiš ebay bi se moralo rešiti tebi v prid pa tudi prodajalca bodo naj verjetno odstranili. Kar vem ima ebay strogo politiko do ponaredkov. Kar se kazni tiče pa močno dvomim v zgoraj napisano!

Maxl ::

Če si jakni naročila iz države, ki je v EU, potem ti carina ne bo ničesar zaplenila (četudi je ponaredek). Če pa bosta jakni prišli iz Azije ali Amerike, potem se pa zna zgoditi, da ti carina jakni zapleni in pošlje na uničenje.

bozicek ::

Ce si prijavljen na ebay.uk, velja isti ID/pass za recimo nemskega? So kaj spreminjali zadnje case?

Ker vem, da kaksen mesec dva sem se lahko s svojim UK racunom prijavil na .de (se dajal sem si stvari na wish list), danes pa ne gre

Lahko pa da sem pass pozabil (opera wand in potem pride do tega)
Darila letos samo za poredne

nejko8 ::

bozicek je izjavil:

Ce si prijavljen na ebay.uk, velja isti ID/pass za recimo nemskega? So kaj spreminjali zadnje case?

Ker vem, da kaksen mesec dva sem se lahko s svojim UK racunom prijavil na .de (se dajal sem si stvari na wish list), danes pa ne gre

Lahko pa da sem pass pozabil (opera wand in potem pride do tega)


ja isti je. No vsaj men dela isti na co.uk, .de, .com, in global.

bozicek ::

Hvala

Sem pogruntal potem, da vpisujem napacni ID
Darila letos samo za poredne

BladE_ ::

Zakaj ne vidim mojega izdelka? Oddal sem oglas na ebay kot avkcijo in mi pod "My ebay" kaže, da prodajam to stvar ampak search je ne najde, tudi če ročno iščem tega izdelka ni nikjer so pa ostali identični samo mojega ni... ko se delal oglas sem uporabil "sell a simillar item".
Akcija - Reakcija

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BladE_ ()

LuGi ::

Bo kmalu prikazan.. traja nekaj casa da se prikaze

Mrkun ::

Živjo,

jst mam eno vprašanje in sicer: prek nemškega Ebaya bi kupu eno kitaro, ki stane s poštnino vred 420€, zdej je pa problem, ker sem pač študent in nimam kreditne, da bi to mogu nakazat prodajalcu preko banke (mi je ta tip že poslal bančni naslov in vse). Kako je kaj z varnostjo pri takih nakazilih, in kaj lahko naredim, če mi tip ne pošlje kitare ko dobi denar? Najbrž je bl ni al kako? Mal še vseeno cvikam, ker še nikoli nisem kupoval preko interneta.


Bi pa prosil za čimprejšni odgovor, ker že rahlo zavlačujem s plačilom in sm meu namen jutri oz naslednji dan narest nakazilo. (oz v primeru, da dobim tukaj veliko odgovorov kako so koga nategnili, pol ne nakažem)

LuGi ::

Ni je lahko te gladko nategne. Če ima dober feedback te verjetno nebo.. ;)

Mrkun ::

Prodajalc ma zaenkat Positive feedback: 100%|Feedback score: 15 (pa eno zlato zvezdico zravn). Govorla sva tut prek mejla tko, da nek "zapuščen" account tut zihr ni ne. Se vm to zdi kul oz ne tok riskantno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mrkun ()

LuGi ::

Jaz bi se izogibal tega.. pač nebi toliko denarja nakazal nekomu ki ima tako nizek feedback

nejko8 ::

15 feedback točk je malo ja, preveri če je že kaj podobnega prodajal (oziroma v enaki vrednosti), ker feedbacke je možno hitro "naštancat", npr. če kupiš 15 izdelkov od kitajcev po 1$...

Mrkun ::

Damn... :D je ja, v zadnje pol leta je prodal 4 kitare od 600€ pa do 200€.. pismo ej zdej pa res nwm. :S

mat xxl ::

Ma ne glejte vse ćrno ............ sam imam 130 nakupov namerno sta me nategnila samo 2 to je 1,5 % zato ne vem zakaj se tako bati !

fosil ::

Če si študent si študent pojdi na abanko odpret študentski račun in zraven reci še za viso electron. Za študente je zastonj.
Potem si boš lahko odprl paypal račun in tudi sicer plačeval na netu.
Tako je!

saywhat ::

test2011 je izjavil:

Help!

Imam en problem... Danes sem naročila dve Cavalli jakni in nato me je znanka opozorila, da naša carina zapleni in da v uničenje vse Cavalli izdelke (koliko sem jaz slišala vse ponaredke), torej sta jakni ponaredek... ali je možna kakšna kazen ali kaj podobnega? Res nisem vedela, da sta jakni ponaredek, saj niti v oglasu ne piše da bi bili, prav tako feedback ni tako slab (99,3%). Za obe jakni sem pa dala cca. 150€ skupaj.
Paketa še nista bila odposlana, tak da sem kontaktirala prodajalca, naj mi jakni ne pošilja ker ju zaradi carine verjetno ne bom prejela in če mi prosim lahko refunda... Upam da bo šlo tako, če ne, kaj mislite da se v najslabšem primeru lahko zgodi? Ta ženska me straši z nekimi kazni do 1000€ in tožbo s strani Cavallija...? 8-O

Pomoč!! Hvala.


Sem imel podoben primer, sicer za Adidasove copate. Naročal od modela iz Anglije, ok feedback, pošiljka je pa šla začuda iz Kitajske. Sem dobil odločbo iz carine, da so jih zadrzali in zraven je bil kontakt neke odvetniške pisarne katera zastopa Adidas v Slo češ, da me bodo tožili. Z njimi sem se potem ok dogovoril. Neko izjavo sem jim moral poslati, ne spomnem se čisto točno kako je že bilo, je že kar nekaj časa nazaj. Teoretično bi lahko šli v tožbo, samo dvomim, da jim je v interesu tožiti za nekih 100 eur. V glavnem iz tega ni bilo kaj, copate so na carini uničili (vsaj rekli so, da so jih - nisem dobil kakih dokazov, slik al pa kaj takega. Lahk, da jih nosi kak sin od carinika, ne vem :D ). Od modela sm pa tud dobil refund. Če bo šel paket naprej počakaj, da/če pride odločba in nato reagiraj naprej. In ja, skoraj ziher so ponarejene jakne.
Po moje lahk v najslabšem primeru ostaneš brez 150 eur.

Lp.

vaiosony ::

Koliko časa potrebuje paket iz Francije (Hagenau) do slo ? 7 delovnih dni je minilo, ali bi me že moralo skbreti ?

mat xxl ::

Ne živciraj se, do torka bo pri tebi !

dejansan ::

danes nabavil eno zadevo preko ebaya.uk

pri izdelku je bilo tudi zapisano, da se lahko pošlje v Slo. po ceni 15gbp

nakar dobim mail, da je poštnina do slo. 1x dražja

z prodajalcem se ne da nič zmenit, vztraja naj plačam ali pa dobim negativno oceno

je kdo imel podobne izkušnje in kaj se lahko naredi v takem primeru?

lp, d
dejansan

Alamar ::

Kot kupec ne moreš dobiti negativne ocene. Če je bilo jasno in glasno zapisana poštnina 15 funtov in ga dejansko ne stane več, prijavi na ebay. Če prodajalec korektno prizna napako pri izračunu poštnine in ti predloži link, kjer ga poštnina dejansko pride 1x več, mu povej, da je bilo v oglasu drugače zapisano in da nisi pripravljen plačati več (če seveda res nisi).

St235 ::

Prijava na ebay in negativen feedback, pa bo zadeva hitro rešena.

barakus ::

Ali ima kdo izkušnje s pošiljanjem blaga nazaj kupcu (na kitajsko) in dokazovanjem tega paypalu? Kako moram poslati pošiljko in preko katerega kurirja (pošta slovenije?), da mi bodo izdali tracking number, ki ga bodo na paypalu sprejeli?

nejko8 ::

Kitajci pošiljajo s kitajsko pošto. Torej mu ti lahko komot pošlješ s Pošto Slovenije, sej smo v EU, torej kredibilni. Svetujem le, da izbereš letalsko.

St235 ::

predvsem pa mora bit priporočeno, po možnosti z online trackingom.

Maja7 ::

zdravo!
14 dni nazaj sem naročila paket iz italije. pa ga še vedno ni. sedaj me že rahlo skrbi, iz carine nisem dobila nobene pošte. je možno da paket kar uničijo, brez da te obvestijo. mogoče kdo ve, na koga naj se sedaj obrnem??
lp=)

mat3 ::

Italija je precej problematična glede pošiljk. Po mojem je najbolje, da se obrneš na trgovca in ga povprašaš kdaj in kako je poslal paket. Če paket nima kakšnega trackinga bo težko kaj več storiti. Tudi carina pri EU paketih nima prstov vmes. V tem prazničnem času je tudi normalno ,da dostava traja malo dlje, kot običajno. Če paketa ne bo, ti preostane še PayPal pritožba (dispute).
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat3 ()

Maja7 ::

ja, tracking št. mi ni dal, nevem niti prek česa je paket poslal. zato sm mu 2 dni nazaj pisala, če jo je dobil, da naj mi jo pošlje, da bom preverla kje je paket. pa se mi nekako je javlja...koliko časa pa naj čakam preden se pritožim. že 14 dni se mi zdi cela večnost, iz Hong konga sem paket dobila v 2h dneh...

mat3 ::

Ne verjamem da si paket iz HK dobila v dveh dneh. Običajno traja nekje 3 tedne za HK paket. Časa za pritožbo imaš mislim da 90 dni. Tako da komot počakaš in mu pišeš enkrat po novem letu spet, ter če ne bo odziva odpreš dispute.
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

Maja7 ::

ok hvala =)
drugače pa 2 dni iz HK-ja; (sm kopirala iz trackinga...)

Ponedeljek, December 05, 2011 Lokacija Čas
15 Na dostavi s kurirjem LJUBLJANA - SLOVENIA 09:32
14 Procesirano za carinjenje LJUBLJANA - SLOVENIA LJUBLJANA - SLOVENIA 09:09
13 Sproščeno s carine ob LJUBLJANA - SLOVENIA LJUBLJANA - SLOVENIA 09:09

...
Petek, December 02, 2011 Lokacija Čas
7 Pošiljka prispela v DHL center v LEIPZIG - GERMANY LEIPZIG - GERMANY 22:50
6 Odpremljeno iz DHL centra HONG KONG - HONG KONG HONG KONG - HONG KONG 12:49
...
2 Procesirano v HONG KONG - HONG KONG HONG KONG - HONG KONG 02:58
1 DHL prevzel pošiljko HONG KONG - HONG KONG 01:43

mat3 ::

Aja, tako je že mogoče, preko DHL-a. Jaz sem mislil navadno pošto. Sam si tud fajn plačala za ta dva dneva. :)
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

Maja7 ::

ja nekih 20$. se nisem pozanimala niti kakšne so kej poštnine. se mi zdi 20$ še relativno malo, zdaj sem dala za poštnino iz italije 14 eur...

mat3 ::

Potem pa ni bilo drago. Je odvisno tudi od same teže paketa. Za malenkosti je tudi hitra pošta lahko ugodna. Italija je pa itak znana s svojo pošto po celem svetu. Poglej po eBayju. Veliko oglasom piše no shipping to Italy, poleg Nigerije in takih držav ;)
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

Maja7 ::

ja očitno bi se mogla malo prej pozanimat, preden sem šla slepo kupovat prek interneta=) saj za dispute je pa vseeno ebay.com ali ebay.it?? ker vem da ebay buyer protection deluje samo če naročiš preko ebay.com

mat3 ::

Ne, dispute odpreš preko PayPala. Predvidevam, da si plačala preko PayPala ?
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com
««
13 / 109
»»