» »

Vse o Ebay-ju

Vse o Ebay-ju

««
12 / 109
»»

Mr Hilter ::

A 4'' colski ''rikverc'' monitorji morajo imeti CE, da prepustijo čez našo carino? Ker res ne najdem nobenega da bi videl CE nalepko na sliki8-O

Tega bi:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mr Hilter ()

St235 ::

O CE smo že 100x, za osebno rabo (fizična oseba) ni več potreben.

Mr Hilter ::

St235 je izjavil:

O CE smo že 100x, za osebno rabo (fizična oseba) ni več potreben.


WAT8-O
Mesec/dva nazaj so znancu na carini onemogočili uvoz Čajna GPS za v avto, ker ni bilo CE nalepke na sami napravi.

Kje to piše da ni več potreben, ker ne morem verjet.

St235 ::

Se popravljam, spet so spermenili mnenje:
http://www.ti.gov.si/si/storitve/pogost...

tržni inšpektorat je ratal praktično kot LOTO. Še pol leta nazaj sem brez težav uvozil radio postajo na podlagi obrazložitve, da CE oznaka ni potrebna, ker gre za izdelek za osebno rabo, ki ga ne bom prodajal naprej. Inšpektorat je takrat tako interpretacijo potredil in dovolil uvoz.

Še mnenje Generalne carinske uprave glede CE:
Zadeva: Uvoz električne naprave


Spoštovani,

na Generalni carinski urad ste poslali dopis v katerem sprašujete, ali obstajajo kakšne omejitve pri uvozu električne naprave, izdelane za ameriško tržišče, za vašo osebno uporabo.

V skladu z Zakonom o tehničnih zahtevah za proizvode in o ugotavljanju skladnosti (Uradni list RS, št. 17/2011), carinski organi nadzor nad varnostjo proizvodov, uvoženih iz tretjih držav, izvajajo le pri pravnih osebah, samostojnih podjetnikih in posameznikih, ki samostojno opravljajo dejavnost. Glede na navedeno, omejitev pri uvozu električnih naprav v nekomercialne namene, s stani fizičnih oseb za njihovo za osebno uporabo, ni.

Glede "količine blaga za osebno rabo" naj pojasnimo, da je blago nekomercialne narave v carinskih predpisih definirano kot blago, ki se predloži v določeni carinski postopek priložnostno ter katerega narava in količina kažeta, da je namenjeno za zasebno, osebno ali družinsko uporabo prejemnikov oziroma oseb, ki ga prevažajo. Ali je določeno blago nekomercialne narave, presoja carinski organ ob vsakem posamičnem uvozu glede na vsakokratne okoliščine uvoza.

Kadar carinski organ sumi, da gre za uvoz električnih naprav v komercialne namene, preveri njihovo označenost z oznako CE, ki potrjuje skladnost naprav z veljavnimi standardi, ter v primeru neoznačenosti obvesti pristojno območno enoto Tržnega inšpektorata, ki nadalje ukrepa v skladu s svojimi pristojnostmi.

Lep pozdrav.

Alojzij Zupančič
vodja sektorja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Mr Hilter ::

Eh, a ve koliko carine + x + x bom plačal za 44€ vredno pošiljko? 20% je 9€, ležnine, ptt, obdelave... pa ne vem koliko znase? (doma mam bolj malo gotovine in moram na bankomat - še ekstra 20 km).

St235 ::

44 (artikel +poštnina) * 20% + cc 5€ stroškov carinjenja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Mr Hilter ::

St235 je izjavil:

44 (artikel +poštnina)+ 20% + cc 5€ stroškov carinjenja.

Hvala. Sedem v avto in grem po 2€ ;((

flood ::

to mislim naročit

http://cgi.ebay.com/Spyderco-Ladybug-3-...

s poštnino cca. 28€, kar pomeni, da bi se moral zmenit, da mi napiše manj na računu, da se izognem davku?

a je lahko kaj težav glede nato, da je "orožje", za na ključe :)

btw: a 22€ (cena+poštnina) je še vedno limit?

lp


ps: kaj je to? Seller charges sales tax for items shipped to: VA(5.0%)
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flood ()

amigo_no1 ::

Zelo dvomim da bo tole šlo skozi carino.

flood ::

amigo_no1 je izjavil:

Zelo dvomim da bo tole šlo skozi carino.



hmmm a je že kdo naročal nože oz nožke iz zda?
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

Steinkauz ::

Zakaj pa nebi šlo?
Ni nobene extremne dolžine
Pa paket bo verjetno majhen, tko da obstaja šansa da bo šel mimo carine.

St235 ::

Zato, ker je hladno orožje prepovedano (tudi posest). Če bodo specifičen pipec definirali kot orožje ali orodje, je pa stvar carinika. Načeloma pa nožev ne tretirajo kot hladno orožje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Steinkauz ::

Glede na to da lahko v Lovcu ali podobni trgovini brez problema kupiš tudi precej večja rezila al pa tle
http://www.loribu.si/katalog&cid=205

Ok po ulci s tem verjetno res ne smeš hodit

No tle neki piše
http://webcache.googleusercontent.com/s...

jaz sem prebral mnenje sodnega izvedenca, ki je podal mnenje za MNZ v zvezi kvalifikacije nožev kot hladno - prepovedano orožje. In icer na kratko povem tako, da ni nikjer določena ne max ne min dolžina rezila noža. Ali je nož hladno orožje je predvsem odvisno od tega kakšen je namen noža.
npr.
- noži (metuljček) namen ni lupljenje jabolke ali za preživetje v naravi ampak napad na živo bitje
- nož nesme biti obojestransko brušen
- lovski noži in noži za preživetje v naravi pa je njihov namen za očistiti vplenjeno divjad, oz za preživetje v naravi
- če pa tak nož peredelaš in ga narediš rezilo obojestransko potem si ga že predelav in e tratira da nima več istega namena
-ravno tako so noži za metat,ker so obojestransko brušeniin njihov namen je za onosposobit človeka (prvotno)
itd.

Vprašanje kolk je to točno sicer.

EDIT:
http://www.alter.si/tabla/printthread.p...
Modelu je še katano ratal uvozit

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Steinkauz ()

simonsimon ::

Vprasanje ki se na nek nacin nanasa na to temo.
V ameriki imam brata, k njemu bi preko ebaya narocu npr. laptop, netbook, ipad,..pac tehniko izkljucno samo zase...kako zdej to on do mene sprav brez carinjenja? Kaj bi bla najbolsa varianta?
Da mi brat posle prek navadne poste, al da mi sam prinese ko leti v slovenijo, mogoce da ga neki casa uporablja in potem gre z njim v slo ali poslje po posti(ce to kej spremeni zadeve),...
Sprasujem, ker me strasijo da potnike z amerike blazno pregledujejo glede teh igrack...
In v najslabsem primeru, da ga na letaliscu dobijo, kok je pol treba se doplacat(samo davek 20%, al se kej druzga)? In kolko ce na carini odprejo paket ce gre po posti...
Mogoce kaksna vasa izkusnja, nasvet...
hvala
simon

ender ::

Če ti bo poslal, bodo carinili.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

St235 ::

Po pošti bo v 99% carinjeno, najboljši plan si že sam povedal: uporabljaš računalnik v ZDA, naloži slo windows in ga prinese sabo ko gre čez mejo. Pazi naj edino, da nima računov/embalaže sabo, če mu pregledajo prtljago.

Če te dobijo na letališču je poleg dajatev seveda tudi kazen.

jos69 ::

A so lahko kakšne težave pri nakupu(mislim na carini pri nas) tabličnega PC prek ebaya iz Kitajske ?
Koliko je še dodatnih stroškov če je cena(vrednost) nakupa okoli 100 € ?

St235 ::

dodatnih stroškov je 20% DDV na tako izdelek kot poštnino, pa pazi da ima CE certifikat, da ne bo problemov na carini.

damjan1980 ::

pa kaj je to normalno da na vsak forum kaj pridem, v vsaki temi ki se nanaša na online nakup, v vsakem drugem postu nekdo sprašuje kolko je carine in ddv? kaj je res tako režko 2 posta nazaj pogledat ali pa recimo poiskat? ali pa moderatorju napisat en sticky?

Leonp ::

je kkšn tok faca, da mi razloži tole:

kupil bi prenosnik iz ebaya, iz amerike in mi je prodajalec reku, da če plačam preko paypala lahko on pol označi pošiljko - pošle kot darilo v vrednosti mn kot $50 in tako jaz ne plačam nobenih stroškov (tko mi je on to razložu in reku, da je tud že v slo pošiljal). plačal bi pa okol 850€ (če bi blo brez daukou).
pošle mi lahko tud v avstrijo k sodeloucu, če majo tam mogoče to kej drugače.

St235 ::

Cariniki bodo od tebe zahteval pravilen račun ne glede na to kaj piše na paketu. V avstriji bo edina razlika, da bodo zahtevo poslal v nemščini.

Leonp ::

a ni v navadi da se darilo ne plača? kako ti bodo pa dokazal, da si ti kupoval to stvar. pač ti mu daš preko paypala dnar un ti pa pošle to "darilo" na en drug naslou (ne paypalou naslou). pa pač nou dau u škatlo računa.
???

St235 ::

DDV se plača na vsak izdelek, to ali si ga dobil za darilo ali ne carine nič ne briga. Carino samo zanima koliko je stvar vredna in od tega si država vzame svojih 20%. Tudi od daril se plača davek, ne samo od tistega kar si "plačal". Edino kar je, je da če fizična oseba pošlje fizični osebi potem je meja kdaj obdavčijo višja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Leonp ::

kaj vrednost če je premajhna oni pol določijo ? neb mogu dokazat da si plačal samo 50$ ?
sepravi tud če ne kupuješ stvari plačaš davek od vrednosti pošilke ?

ender ::

Naši cariniki od tebe zahtevajo kar povezavo na avkcijo na eBayu, ali pa izpisek transakcije od PayPala.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Freezy ::

Kupujem slušalke na ebayu in so na angleškem neverjetno poceni, tudi pri več različnih prodajalcih in vsi majo dober feedback. Kje je catch? So mogoče fejk roba?

Leonp ::

aha sepravi je laptop sploh nemogoče spravit preko carine brez plačanga davka. tudi če je označeno kot darilo to oni lepo preskenirajo pa odpakirajo da pridejo do laptopa (ki ti ga pomožnosti še zaplenjo) na katerem piše ker model je in če jim ne daš podatkou plačila pogledajo v eno slovensko štacuno kjer prodajajo ta model in tako nakoncu plačaš kar "dvojni" davek.

Freezy: js ne bi..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Leonp ()

LuGi ::

Freezy je izjavil:

Kupujem slušalke na ebayu in so na angleškem neverjetno poceni, tudi pri več različnih prodajalcih in vsi majo dober feedback. Kje je catch? So mogoče fejk roba?


Ni fake bo kar realna cena glede nato da jih na amazonu dobis za 15 funtov http://www.amazon.co.uk/Sennheiser-II-P...

Pač stara roba, price drop.

Leonp ::

amazon je bl zihr ;)

jou, naroč, itak nimaš dost zgubit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Leonp ()

Freezy ::

Zgleda, da je tako sam v Angliji, na celini so dražje. Bom verjetno naročil iz Anglije. Sem že mel te slušalke pa imajo presenetljivo dober zvok se pa hitro uničijo nevem zakaj. Zamenjal sem že 2 para.

Leonp ::

a ni bolš da kupš orng slušalke za isti dnar kokr 3, 4 bl take.. preglej mal tole stran http://www.headphone.com/selection-guid...

Leonp ::

ej,
kva pa če ti un zapakera prenosnik u drugo škatlo- ne original ? pol ne morjo določt za ker laptop sploh gre. on pa pošle kot gift pa napiše samo "asus laptop".
pa se zmenš z njemu da nardita 2 paypal transakciji - 1. za 50EUR, 2. pa za ostaloEUR, pa unim pošleš uno za 50EUR in tako dokažeš, da si res kupil po teji ceni ane če bi že tok težil.
al pa jim rečeš, da je to sam ohišje od laptopa brez komponent :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Leonp ()

St235 ::

Cariniki, lahko odprejo odprejo vsak paket, ki pride na mejo pa je popolnoma vseeno kaj gor piše. Glede na to da dnevno odprejo 100 in en paket so videli že vse božje štose, ki se jih ljudje spomnijo da bi goljufali. Če bo noter popolnoma nov mac AIR, ti boš pa okol mahal z računom za 50€ si boš pač prislužil še kazen za davčno utajo. V skarjni sili se lahko poslužijo tudi cenilca, ki ga boš tudi plačal, če se bo ugotovilo, da si problam goljufat.

Da se za par procentov spremenit ceno, ali pa z kakšnim štosom, da gre za izdelek v okvari. Samo moraš ostat v realnih okvirih.

WWDC ::

Mi lahko kdo to pojani ter če še kdo od vas mora to plačat ter zakaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: WWDC ()

LuGi ::

Običajno plačaš le ob prodaji.. če nisi nič prodal potem jih kar kontaktiraj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Leonp ::

kok pa bi bla tista še realna če gre za 850€ vredn laptop od asusa ?
a če piše da ima okvaro imajo tudi pravico pregledat cel komp ? pač naložijo windowse pa pregledajo vsako komponento posebi

fosil ::

WWDC je izjavil:

Mi lahko kdo to pojani ter če še kdo od vas mora to plačat ter zakaj?


Pazi kam pelje tisti modri link.
Lahko da gre za fake mail s katerim želijo izvedet tvoj username in password.
Torej ne it na ebay skozi ta link, ampak direktno v browserju in poglej če je tam res kaj takega.
Tako je!

Alamar ::

Leonp je izjavil:

kok pa bi bla tista še realna če gre za 850€ vredn laptop od asusa ?
a če piše da ima okvaro imajo tudi pravico pregledat cel komp ? pač naložijo windowse pa pregledajo vsako komponento posebi
Pa si se ti vprašal, če boš lahko tole sploh plačal? Dvomim, da imaš tako velik dnevni limit na kreditni, kaj šele ustrezen paypal račun. Čez carino pa ne boš spravil, ni šans. Če bodo uzrli goljufijo, te lahko še pošteno oberejo.

WWDC je izjavil:

Mi lahko kdo to pojani ter če še kdo od vas mora to plačat ter zakaj?

Če si prodajal je to ebay mesečni obračun. Lahko gre pa za prevaro. Kot so že gor svetovali, ne klikaj na povezavo, ampak se prijavi v svoj ebay račun in poglej pod accout, kakšno imaš stanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

WWDC ::

Prodajal nisem nič, razen kupoval.

PINki ::

Jaz bi prodajaclu rekel da odklopi eno komponento, tako da laptop ne zmore bootati in se napiše polovicna cena ali manj. Kao v okvari itd.. Bos placal manj dajatev.

LuGi ::

Koga briga kaj bo on napisal cariniki bodo zahtevali pp račun oz. ebay link

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Mr Hilter ::

Imam en problemčič.
Sem nekaj naročil iz Nemškega eBaya, plačal in po parih dneh so mi pisali, da so dali prenizko poštnino ter hočejo še 11€ na svoj PayPal račun.
Sem rekel da pride predrago in če lahko skenslajo in mi vrnejo evre.
Sedaj sem dobil samo cancellation request (kjer pišejo, da sem naročil po pomoti) in da naj potrdim.
Ebay pa pravi (tam preden potrdiš preklic) da naj bi to potrdil samo če še nisem plačal, ali pa če so mi že vrnili denar (ga niso).

Sem jim pisal da naj najprej vrnejo denar, a se bojim da se bo vleklo. Gre se za en moment ključ, ki ga nujno rabim in se mi že mudi+plačal z zadnjimi € do limita :(

Kaj narediti/ima kdo podobne izkušnje?

PS: 2x do sedaj imel težave na eBayu, obakrat Nemci. V nadaljne naročam pri Angležih, kljub njihovimi smotanimi inči, lbs, feet...

St235 ::

Takoj prijavi zadevo na Ebay in na paypalu sproži spor. Če ti ne bodo vrnili denar potem stopnjuješ zadevo, če imaš na mailih težanje z dodatnimi plačili pol ne bo problema.

Predvsem se ne pustit nategovat in jim pustit da zavlačujejo ker boš zamudil rok za prijavo. Ravno tako ne tega potrdit dokler ti ne vrnejo denarja, ker če se s tem strinjaš potem ne boš imel možnosti pritožbe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Mr Hilter ::

Vem za 45 dni, nisem pa bil prepričan v pravilno zaporedje refund-cancel.
Se bom kar striktno držal eBay navodil. Če ne bo jutri denarja nazaj bom kar eBayu pisal.

Šit je ker se mi mudi, pri nas so pa cene teh moment ključev ''rahlo'' višje.

Hvala.

Mr Hilter ::

So mi vrnli in to sedaj ob pol desete zvečer :) Kaže, da je pomagalo na Slotechu jokat ;)

Mr Hilter ::

Koliko časa pa traja, da lahko porabiš povrnjen denar? Ker sedaj sem že naročil drugega in se mi ustavi pri plačilu (We were not able to process your payment.)?
Cena je tam tam, skupno s povrnitvijo ne presega limita, brez pa :(

Blazz ::

refundanje ponavadi traja 3-10 dni da paypal sprocesira na tvojo kartico. Take imam jaz izkušnje (z okoli 5-6 refundi)

gazibo ::

poskusam prodat neko zadevo na ebayu in sicer v vrednosti 490€. prvic uporabljam ebay in ne morem naprej porinit oglasa ker naj bi imel limit samo 350funtov (tudi to mi je cudno zakaj mi pise v funtih ce oddajam oglas na nemski ebay). ko hocem ta limit dvignit mi zatezi da nasa drzava ni podprta. kaj narest ? tukaj je se slika za lazje razumevanje




PS: chrome translate tako da kaksna beseda ni lih na mestu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gazibo ()

gazibo ::

OK da poenostavim uprasanje. zelim povecat "seller limit" z 350funtov na malce vecjo vsoto, recimo 1000EUR. Kaksne so vse opcije ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gazibo ()

Alamar ::

Po mojem ne bo šlo, ker nimaš kredibilnosti (feedbacka). Mogoče se pa motim. Lahko, da moraš samo paypal račun nadgraditi. Težko ti povem, ker v takšni vrednosti še nisem prodajal.
««
12 / 109
»»