» »

Vse o Ebay-ju

Vse o Ebay-ju

««
7 / 109
»»

jureus ::

eno že mam:(


:D dober si ti, potrošnik.

alessio2 ::

Kot sem nekaj uspel prebrat so pošiljke izven EU (ZDA, Azija) do 22 EUR neobdavčene in neocarinjene.
To pomeni, da skupaj z poštnino do Slovenije ne sme presegat 22 EUR ali samo artikel?

ender ::

Vedno se gleda celotna vrednost pošiljke (torej tudi poštnina).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Slo-One ::

A se vam zdi trgovina zaupanja vredna za nakup mobitela?

http://myworld.ebay.co.uk/mobileparts20...

LuGi ::

da

Qcube ::

da, ima 1150 feedbackov in vsi so pozitivni...

bozicek ::

Sedaj sem zopet zacel malce kupovati z ebay.uk in opazil novo nadlezno stvar.
Prodajalec ima napisano da posilja UK only. Mu pisem in vprasam ce poslje tudi v EU. Odgovori da ni problema.

Bidam item in zatezi da ne morem bidat ker ima prodajalec nastimano shiping UK only.
Sedaj sem si naredil sekundarni naslov nekje v Londonu da bidam z njega.
Ali so lahko problemi zaradi tega? Kaksne so sanse da clovek ponesreci poslje robo v ta muzej (v primeru da poslje vse skupaj preden se dogovoriva)
Lahko ebay kaj tezi zaradi muzej naslova?
Darila letos samo za poredne

gansta ::

Kaj to je po novem?? Jaz prvič to slišim, da bi sam sistem me zavrnil...lahko so dodali kako opcijo... :S

nejko8 ::

tole napiše:

This seller has set buyer requirements for this item and only sells to buyers who meet those requirements.
You are unable to bid on or buy this item because:

The seller doesn't post to the country where your primary postage address is located.

Note: If you are still interested in bidding on or buying this item, you may contact the seller and ask that they exempt you from any buyer requirements.


Drugače se da pač zmenit z prodajalci da te izvzamejo iz tega kriterija (exemption), vendar nekateri tega ne znajo ali pa se jim preprosto ne da. Problem je zgolj v tem da moraš takoj probati dati neko ponudbo (bid), da vidiš če te je prodajalec resnično izvzel, namesto da bi 20 sekund pred koncem "snajpal" :)

gansta ::

ja ppa je to po novem? Ker nazadnje ko sem kupil kak mesec nazaj še ni bilo tako, ali je samo pri določenih tako, ali pri vseh?

lp

nejko8 ::

samo pri določenih, vsaj po mojih izkušnjah

jureus ::

Samo pri določenih, to je že od nekdaj.

Nebula ::

Pozdravljeni

Ali kdo od vas plačuje z American Expressom oziroma mu je to "celo" uspelo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nebula ()

adiosec ::

Imam problem, namreč zmagal sem v avkciji in si izlicitiral vrhunski TV po nizki ceni. avkcija je potekala na ebay.it , item location prav tako Italy . Sedaj, ko sem že zmagal avkcijo, pa mi je prodajalec poslal sporočilo da se item nahaja na kitajskem, in da moram prvo plačati, nato pa bo mi ga poslal v slovenijo ( namreč vprašal sem ga tudi če lahko pridem v italijo in mu dam denar na roko, in je rekel da to ne gre ker je tv na kitajskem) .

Finta je da je ta prodajalec naredil 4 iste avkcije za isti tv, in preko sporočila mi je potrdil da prodaja 4 iste tv-je.

Sprejema samo plačilo preko banke.

Account ima že od leta 2006, vendar samo 92 feedbackov, 100%.

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?...

kaj naj naredim ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: adiosec ()

LuGi ::

1000EUR mimo PayPal + Item je na kitajskem kar pomeni se 20% davka + morebtni carine

Huh bi kar preskocil to..

Bias ::

Če si pripravljen plačati še carino in riziko, ok.

Drugače se pa zmeni da ne kupiš, če bo kompliciral daj pritožbo, saj ima prodajalec jasno navedeno: "Item location: Maleo, LO, Italy" in prebral sem ves opis, nikjer zasledil, da naj bi bilo locirano na Kitajskem.

On ima označeno da pošilja le v Italiji (35EUR) koliko te pride če pošlje v Slovenijo???

Item location: Maleo, LO, Italia
Dispatches to: Italy

NE BI MU PLAČEVAL MIMO PAYPALA!!! Ker ta PP si vsaj malo zaščiten,

Pregledal celo situacijo. Moje mnenje ne plačuj ničesar! ZAdnjič je bil aktiven 08-Aug-08 prodajal je samo neke POLO majice in podobno. Sedaj tv za jurčka?! Iz Kitajske? Plačilo na banko?! Italijan?! Am, jaz ne bi reskiral!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bias ()

nejko8 ::

hmmmmm,
1. prodajalec ne podpira paypala, samo banktransfer. To pomeni da nisi zaščiten z "ebay buyer protection". Torej če je nateg, denarja najbrž ne boš nikoli več videl.
2. kot so že povedali drugi, če ima item location Italy in pravi da se TV nahaja na kitajskem, se porajajo dvomi o resničnosti. Po drugi strani je to ugodno zate, saj lahko odstopiš komot od nakupa, z izgovorom "item not as described", saj nikjer v oglasu ne navaja da je TV na drugem naslovu kot prodajalec.
3. Zgodovina njegovih prodaj kaže zgolj prodaje cot (npr. lacoste polo majice, katere je prodajal po 10 komadov, po vsej verjetnosti fejke).

adiosec ::

Bias in Nejko, hvala vama za vajin čas in trud....

sem se pozanimal tudi drugje, in tudi logika mi kaže da nekaj tukaj zelo smrdi, in za kar velik denar....

prodajalec mi je že poslala predraćun na email,
vendar bom zavrnil to dobljeno licitacijo z 'item not as described' .

HVALA še enkrat

nuclear ::

Lahko opišem nekaj experienca iz Ebaya. Tudi če imajo sellerji nad 1000+ feedbacka, se malo zamislite preden boste kaj iz hong konga kupovali..

USB ključeki 16GB so preprogramirani na 1GB ali 2GB recimo. Potem kaki pretvorniki za tipkovnice v usb nič ne dela :=)

Kupujte samo prave stvari, in se prej pozanimajte na kakih forumih o prodajalcih raje. al pa preberite cel feedback, ker je možno, da si je sam pisal feedbacke iz drugih računov, ponavadi so glupi komentarji pri feedbacku,...
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Steinkauz ::

Glih če jih je 1000+ je kul.
Seveda pri 99+% ocenjenosti.

nuclear ::

vseeno morš gledat kaj kupuješ.. če je iz hongkonga kakšna elektronika, odvsetujem pa če je 5$... škoda če ne dela sploh..
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Bias ::

nuclear je izjavil:

vseeno morš gledat kaj kupuješ.. če je iz hongkonga kakšna elektronika, odvsetujem pa če je 5$... škoda če ne dela sploh..


Nisem enakega mnenja. Tud is HKja se da dobit poceni elektroniko. Prav včeraj sem prejel MP3 player v katerega vstaviš do max 4GB mini SD kartico in zadeva za 6$ (poštnina brezplačna) deluje odlično. V Sloveniji takih aparaturc zagotovo ne dobiš po te ceni. Se pa strinjam da je na tistih trgih ogromno šrota... Aja pa zadnjič sem nabavil nek alaremček ki deluje na premik (za vgradnjo v motor(no kolo) torej če ti kdo motor šlata ali npr. kolo začne res glasno tulit. Zadeva je bila mislim da 10$ in, ja deluje!

nejko8 ::

eno vprašanje; zmagal na avkciji, prodajalec iz Nemčije (kjer je seveda tudi izdelek), o poštnini sva že dogovorjena, vendar sem komaj po zaključku avkcije ugotovil, da ne podpira paypala, zgolj bank transfer. Do zdaj sem vse plačeval z paypalom, pa me zanima, kakšen je postopek nakupa prek bank transferja. To, da moram iti na banko in nakazat denar na njegov račun mi je že jasno. Zanima pa me, če moram čez enak postopek nakupa kot s paypalom (se pravi kliknit "pay now", izbrati "bank transfer", ter kliknit "confirm", da dobim njegove podatke bančnega računa) ali moram prodajalca kontaktirat, da mi te podatke sam posreduje?

St235 ::

Pri bank transfer ti mora prodajalec dati podatke, opcija pay now ne bo obstajala. Potem ti njemu nakažeš denar in po par dneh ko dobi nakazilo ti pošlje artikelj. Načeloma ne bi smelo bit problemov, seveda pa je ta opcija bolj riskantna od paypala.

nejko8 ::

že uštimal, vendar se glede "pay now" motiš; opcija se prikaže, zbereš bank transfer in confirm in pač napiše kot da si plačal s paypalom "thank you for your purchase", čeprav denarja še nisem nakazal

gruntfürmich ::

nejko8 je izjavil:

že uštimal, vendar se glede "pay now" motiš; opcija se prikaže, zbereš bank transfer in confirm in pač napiše kot da si plačal s paypalom "thank you for your purchase", čeprav denarja še nisem nakazal

tko sem jst dobil 2 zadevi kar zastonj^^:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

nejko8 ::

tko sem jst dobil 2 zadevi kar zastonj^^:))


gruntfürmich, šala ali nekateri prodajalci ne pogledajo svojih prilivov na račun preden stvar pošljejo? :D

gruntfürmich ::

nejko8 je izjavil:

tko sem jst dobil 2 zadevi kar zastonj^^:))


gruntfürmich, šala ali nekateri prodajalci ne pogledajo svojih prilivov na račun preden stvar pošljejo? :D


dejansko zgodilo!
tko da ko imaš uberwiesung, javi kot da si plačal, pol pa počakaj nekaj časa (max 1 teden) in uprašaj če so poslali. če javijo, da so, si na konju, če rečejo da čakajo na plačilo jim plačaj, če pa vseeno pošljejo in javijo naknadno da nisi plačal pa dobro premisli kaj boš storil... ker se učasih ne splača ne plačati! ;)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

nejko8 ::

hehe, ne sej sem pošten, sem že plačal :D

je pa zanimivo to slišat, saj je veliko nemcev na ebayu zelo škrtih, torej bi človek mislil da 3x preverijo preden pošljejo (namreč, veliko jih ima napisanih, da ob plačilu s paypalom velja dosežena avkcijska cena + 5% da si pokrijejo stroške, ki jih paypal zaračunava, tega pri drugih evropejcih in američanih še nisem videl :|).

lurker ::

Večina Nemcev je tudi poštenih in jim na misel sploh ne pride, da kdo nima namena plačat. Meni so tudi že pošiljali po par sto evrov vredne stvari še preden so imeli denar na računu (jaz sem seveda NAJPREJ nakazal denar in potem zaključil plačilo na eBay-u).

Je pa res, da zaradi takih balkancev kot je gruntfürmich, nekateri v civiliziranih državah ne pošiljajo v države orangutanov.

gruntfürmich ::

hehe, če ne vejo, potem jih to ne boli:))

in pa jst, ko plačam z nakazilom, vedno reskiram, da izdelka ne dobim. tko da tudi jaz reskiram zaradi moje poštenosti.;)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Nebula ::

Jao, res si en orangutan:))

Kokrat pa do zdej nis dobu to kar si naroču dej, dej.

Echbart ::

Jst mam zdej tud bank transfer v Nemčijo pa me zanima kolikšni so stroški tega? Sem na NLB.

ender ::

Enaki, kot za prenos znotraj Slovenije - nekje 0 do 45 centov, odvisno od banke.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Nebula ::

A Slovenec sploh lahko prodaja robo prek Ebaya.Tle nekej probavam na Ebay.uk pa mi nikakor ne rata.Kupujem pa normalno.

OldSkul ::

lahko normalno prodaja

zez ::

Živjo, mene pa neki zanima in bi rabil odgovor glede te ponudbe: http://cgi.ebay.com/Lot-4-NEW-Apple-iPh.... Čudi me, da je tako nizka in če cena ne bo zrasla ali je to pameten nakup in ali mislite, da so tu kakšni triki? Pa če mi lahko prosim kdo odgovori čimprej. Hvala
Aljaž

Thagirion ::

zez je izjavil:

Živjo, mene pa neki zanima in bi rabil odgovor glede te ponudbe: http://cgi.ebay.com/Lot-4-NEW-Apple-iPh.... Čudi me, da je tako nizka in če cena ne bo zrasla ali je to pameten nakup in ali mislite, da so tu kakšni triki? Pa če mi lahko prosim kdo odgovori čimprej. Hvala
Aljaž


Ni trikov niti približno, je pa en trik in to je, da se grebejo v zadnji minuti, ter biddajo na polno. Lahko poskusiš, ampak če se ne motim, se pod 500$ nebo prodal :)

delfinus ::

Aljaz, cena omenjenem izdelku bo znatno narasla v zadnjih 3 sekundah pred zakljuckom avkcije. Tako, da do tja je se dalec. lp, d.

zez ::

Hvala. Saj se mi je kar zdelo, da se bo zgodilo.
Aljaž

P.S.: Zanima, pa še nekaj in gotovo se vam bo zdelo malo neumno. Pri vpisu moraš navesti nalsednje podatke o naslovu:

Street address:
City:
State/province/region:
Postal code:

In sedaj bi prosil, če mi lahko nekdo pove, kako jaz to izplnim, da ne bo kaj narobe recimo za ta naslov:

Dole 15
1251 Moravče


Najlepša, najlepša hvala že vnaprej

Thagirion ::

Street address: Dole 15
City: Moravce
State/province/region: Slovenia
Postal code: 1251

:)

zez ::

Hvala, hvala :D.

nejko8 ::

Thagirion je izjavil:

zez je izjavil:

Živjo, mene pa neki zanima in bi rabil odgovor glede te ponudbe: http://cgi.ebay.com/Lot-4-NEW-Apple-iPh.... Čudi me, da je tako nizka in če cena ne bo zrasla ali je to pameten nakup in ali mislite, da so tu kakšni triki? Pa če mi lahko prosim kdo odgovori čimprej. Hvala
Aljaž


Ni trikov niti približno, je pa en trik in to je, da se grebejo v zadnji minuti, ter biddajo na polno. Lahko poskusiš, ampak če se ne motim, se pod 500$ nebo prodal :)



Pa še prodajalec ima vsega skp 5 feedbackov s tem da so zgolj trije od teh pozitivni...

JackOdpirac ::

Eno vprašanje, sicer s paypala:
Ob plačilu za nek predmet (cena 30EUR, stanje na računu prib. 45EUR), mi napiše tole:
"This card cannot be used for this transaction. You can complete the checkout with another debit or credit card. Please enter your new card information below."

Kakšna ideja?

Steinkauz ::

Ja kiro kartico pa maš?

nejko8 ::

si verificiral kartico/račun?

JackOdpirac ::

MasterCard. Imam jo komaj slabo leto, kartica je veljavna, še 3-4 tedne nazaj sem normalno plačal z njo. Jutri bom poklical na banko, me zanima kaj bodo rekli?:(

JackOdpirac ::

nejko8 je izjavil:

si verificiral kartico/račun?

Sem že večkrat kupoval z njo:)

Nebula ::

Toj men isto pisal.Poklič banko pa praš.Če ne pa nisi nekej prov naredu pr registraciji al pa verifikaciji.Men recimo ni šlo skozi ker sm pr AE narobe označu datum veljavnosti kartice :)

JackOdpirac ::

Sem poklical in bi s plačilom presegel limit;((fakin 100EUR mesečno:|
««
7 / 109
»»