» »

Vse o Ebay-ju

Vse o Ebay-ju

««
6 / 109
»»

Steinkauz ::

Jah če z kakšnega amazona naročiš, bo šlo verjetno čez.
Sam računaj +poštnina+carina+ddv

jureus ::

Neka finta je menda, da ne smeš preprodajat in če je sum preprodaje potem ti zaplenijo! Nisem pa 100 odstoten, to sem nekje slišal, ko se je govorilo o nakupu večih iphonov.

PINki ::

Jah to tudi jaz mislim, da ne bi šlo čez zaradi preprodaje...

ZaLoMaT ::

Naroči iz EU pa ne bo problema,...

darkstar ::

Hello, jaz imam en mali problem, racun so mi blokirali na ebay (suspended).

Kupil oz. licitiral, 2 izdelka in nisem pravocasno placal. Nekak se da odblokirat, moram si se malo prebrat,..

Zanima pa me ce je že imel kdo podobno izkušnjo in kako jo je rešil,.. Hvala in lp

amigo_no1 ::

Morenov ::

Iz ZD&A sem kupil izdelek, ki je stal 230USD. Prodajalca sem naprosil naj na paket prilepi fake račun pod 200USD tako da ne bom rabil plačat še carine, ki je nad 150EUR. Prosil sem ga naj da še en račun znotraj paketa za vsak slučaj. Valda so na carini posumili in mi poslali pismo v kateri piše, da jim pošljem račun (izpis dražbe, če gre za ebay) oziroma izjavo o zdravilih (odpade ta varjanta).
Zdaj me zanima, če lahko še kaj sploh storim, da ne bom rabil plačat poleg davka še carino?
V bistvu mi poleg carine še pribijejo stroške skladiščenja in poštnino iz skladišča do doma?
A se da it to zadevo iskat direktno na carino in tako prišparat dodatne stroške?

LuGi ::

Skladiscenje ter postnino fases ze ob samem davku.

Pri osebnem prevzemu prisparas samo na postnini.

Morenov ::

Kolikšen pa je strošek poštnine? Masa paketa je 2.10kg,če to kaj pomaga..

Morenov ::

Sem klical na carino in so mi rekli, da je vseeno, če dvignem pri njih ali po pošti, prišparam ne nič. Ku*be!

Moram jim pa poslat račun oz. transakcijo z eBaya, pa me zanima, če jim moram prav link do ebay strani poslat (kjer je original cena) ali lahko dam samo print screen (na katerem lahko ceno spremenim tako da bo nižja od 150EUR)? A se jih da tako prelisičit??

Gandalfar ::

grejo googlat

Kami ::

Mene zanima kakšne imate kaj ostali izkušnje s carino in trganjem embalaže / odpiranjem pošiljk?

Pri meni je bilo večino pošiljk odprtih tako grdo, da je bila vsebina v večini primerov vsaj malo poškodovanca / zmečkana.

Po tem pa še ponavadi pošiljko tako slabo nazaj zapakirajo (zalepijo), da je v primeru kakšne manjše vsebine velika možnost, da ta pade med transportom ven in se izgubi (do sedaj sem imel takšno srečo, da se še ni nič izgubilo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kami ()

LuGi ::

Pogledali bodo item id na ebayu.. ter ti prijazno odgovorili da racun ni pravi =)

Qcube ::

Morenov je izjavil:

Sem klical na carino in so mi rekli, da je vseeno, če dvignem pri njih ali po pošti, prišparam ne nič. Ku*be!

Moram jim pa poslat račun oz. transakcijo z eBaya, pa me zanima, če jim moram prav link do ebay strani poslat (kjer je original cena) ali lahko dam samo print screen (na katerem lahko ceno spremenim tako da bo nižja od 150EUR)? A se jih da tako prelisičit??


Lahko poskusiš. Itak večina kitajcev pošilja z računi, ki imajo smešno nizke cene in celo ime pošiljatelja na škatli ti napišejo po želji. Carina se mi zdi da je maksimum 4,5%, kar je na tvoj znesek 6.75€. Za ta znesek ne vem če se splača riskirat. Iz izkušenj znancev vem, da maksimum kar prvič dobiš je opozorilo, da se cena ne ujema s tržno vrednostjo in moraš še enkrat poslati s pravim znesekom.

Morenov ::

LuGi je izjavil:

Pogledali bodo item id na ebayu.. ter ti prijazno odgovorili da racun ni pravi =)


a nafu*at pa ne morem, če jim pošljem lažen račun?

KoMar- ::

Seveda lahko.

Morenov ::

KoMar- je izjavil:

Seveda lahko.


po navadi, če te dobijo da si jim lažni račun poslal, se te lotijo ali ne?

darkolord ::

Verjetno ni veliko takih, ki bi to tolikokrat probali, da bi vedeli, kaj naredijo "po navadi"

mticev ::

Men se je zgodil sledece. Vrednost paketa in poštnine je bla nekje 90€. Poslal sem jim račun, ki sem ga dobil od prodajalca iz zda, kjer je bila navedena vrednost ~40€. Ko so mi poslali odgovor, so se na lastno pest odločili, da dodajo davek na vrednost 120€... Ne tič ne miš. Ker sem zadevo nujno rabil, sem seveda plačal. Kmetje so totalni.

BlaY0 ::

Pa saj niso debili, da ne bi znali ločit kaj je res in kaj ne. Nategnit si jih hotel pa so te oni nazaj še bolj.

LuGi ::

Sporočili so mi da se račun ne ujema.. in sem prinesel drugega :))

Brez sankcij >:D

BlaY0 ::

Maš srečo. To gre na an ban pet podgan. Če bi se z vsako pošiljko toliko ubadali, bi lahko na Viču še en hangar zgradil za vso čakajočo pošto. Pa tudi čas dostave bi se bistveno podaljšal.

Italijani imajo že take probleme. Njihova carina je zajebana in zaradi tega določeni trgovci z vzhoda sploh nočejo več pošiljati v Italijo.

mticev ::

BlaY0 je izjavil:

Nategnit si jih hotel pa so te oni nazaj še bolj.


Sam oni me ne smejo.

Mam pa par primerov, ko niso niti odprli paketa, ceprav je vrednost presegala 22e.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mticev ()

BlaY0 ::

Ja samo ti ne veš če so te al te niso, ker si na tem področju analfabet in ne poznaš zakonov, ki urejajo to področje.

Zakon o carinski službi bo treba v roke vzet, še kaj drugega prebrat, potem pa spisat ugovor/pritožbo in tako dalje.

mticev ::

BlaY0 je izjavil:

Ja samo ti ne veš če so te al te niso,



Wut? Saj vem koliko sem plačal za uvožene produkte. In tudi s procenti so me učili operirat.

Namest da grem jaz zakone brat, ti še enkrat moje odgovore preberi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mticev ()

T0RN4D0 ::

Oni te ne smejo, ti jih pa žiher a? :] Če ti zahaklajo paket pošlješ dejanski znesek v jasni obliki in plačaš kolikor pač moraš. Komu pa misliš da se da z vsakim prerekat kaj je ponarejeno, kaj zamolčano, kaj pa je res. Dvakrat si jih probal nategnit pa so te imel dovolj, pa so te še oni malo. :]
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

mticev ::

T0RN4D0 je izjavil:

Oni te ne smejo, ti jih pa žiher a? :]


Tako je.


T0RN4D0 je izjavil:

Dvakrat si jih probal nategnit pa so te imel dovolj, pa so te še oni malo. :]


To 'dvakrat' ne vem od kje ti?

bond007 ::

Jst sem že tut imel podobne izkušnje, ko sem poslal malo spremenjen prt screen ebay dražbe. Ne jebejo 5% ... grejo lepo na ebay in vtipkajo item number. Pri meni tak item number ni obstajal:D Zato so me prosili, da jim dostavim takega ki obstaja. Tu naprej pol nimaš kaj več ...
Pomoje je edina varianta malo popravljen račun (pa da ni iz ebaya)in znesek spremenjen toliko, da je še nekako realen... Kar je pod 100€ vrednosti pa se pomoje ne splača zajebavat. Lahk probaš in prvič te upozorijo, kaj več tvegat je pa bv.

perci ::

Pizda, res smo banana republika, če si ljudje zato, da bodo plačali 10 EUR manj davka, upajo ponarejati račune. Za tako stvar bi moral za 1 mesec v čuzo.

BlaY0 ::

mticev je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Ja samo ti ne veš če so te al te niso,


Wut? Saj vem koliko sem plačal za uvožene produkte. In tudi s procenti so me učili operirat.

Namest da grem jaz zakone brat, ti še enkrat moje odgovore preberi.

Ja ampak a ti dejansko veš da so te nategnili? Po vsej verjetnosti je bil postopek izpeljan po reglcih in na zakonski osnovi. A si prebral zakone in predpise tega področja? Saj sem ti napisal... če si siguren da so te oni nategnili, napiši pritožbo in tako dalje. Če pa nisi siguren, potem pa bo treba še kaj prebrati na to temo.

jureus ::

En nasvet!
Carini ne pišite, da ste izdelek kupili preko ebay-a, ker potem v vsakem primeru lahko zahtevajo številko dražbe. Napišite, da ste kupili s kakšnega spletnega foruma. Če bo potrebno odprete temo v kakšnem forumu, pod malimi oglasi: ''prodam to in to za toliko denaraja'', pa carini pošljete link!

T_F_7 ::

perci je izjavil:

Pizda, res smo banana republika, če si ljudje zato, da bodo plačali 10 EUR manj davka, upajo ponarejati račune. Za tako stvar bi moral za 1 mesec v čuzo.


Ne stoj streljat dej! Kupiš eno stvar, ki se je v Sloveniji ne da dobit in ti nabijejo carino in še davek za kavo zraven in to da zaščitijo domačo proizvodnjo? Ki je seveda ni, zato se pa za nabavo iz tujine odločiš.


@jureus: dober nasvet :)

BlaY0 ::

Sej imaš javno TARIC bazo. Notri imaš vse kar se carini. Kar se pa DDV-ja tiče je pa stvar jasna.

Morenov ::

Odločil sem se, da jim bom kr pravi račun oz. link do računa poslal, problem je v temu, da sem kupil tri izdelke naenkrat in da sem s combined shipping plačal zgolj 50$ namesto 85$, vendar zgleda da so izdelki kupljeni ločeno, oziroma ne najdem nikjer linka do skupnega računa. Če pa pošljem za vsakega posebej so mi zmožni zaračunati davek in carino na vse skupaj??

T0RN4D0 ::

Mticev, pardon, sem te zamešal z nekom ki je že zraven paketa dal lažni račun. Pač ko te zahaklajo plačaš kolikor ti pripada.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Morenov ::

Morenov je izjavil:

Odločil sem se, da jim bom kr pravi račun oz. link do računa poslal, problem je v temu, da sem kupil tri izdelke naenkrat in da sem s combined shipping plačal zgolj 50$ namesto 85$, vendar zgleda da so izdelki kupljeni ločeno, oziroma ne najdem nikjer linka do skupnega računa. Če pa pošljem za vsakega posebej so mi zmožni zaračunati davek in carino na vse skupaj??


???

nejko8 ::

Mene pa zanima, po prebranem o carini naslednji teoretični primer:
Recimo da prek licitacije/avkcije kupim Macbook pro iz ZDA za cirka 600 eur, katerega maloprodajna cena je v Sloveniji cirka 1100eur in navzgor. Katero osnovo za davek si določi carina; tisto, ki sem jo jaz plačal prodajalcu iz ZDA ali tisto, po kateri se enak/podoben primerek prodaja v slovenski štacuni?

Sedaj pa še eno praktično vprašanje:
Danes sem prvič nekaj zlicitiral, plačal prek ebaya, zmotilo me je pa, da sem v računu od paypala o opravljeni transakciji zasledil naslednje nad mojim naslovom; Shipping address - unconfirmed Kako si torej "potrdim" svoj naslov oziroma ali to določene prodajalce moti/mi ne bodo hoteli poslati robe (v tem primeru mi ni nič rekel)?
Paypal račun imam verificiran in povezan z Viso Electron prek Abanke.

Hvala za odgovore!

darkolord ::

Katero osnovo za davek si določi carina
Tisto, ki si jo ti plačal.

Kako si torej "potrdim" svoj naslov
Ne moreš.

nejko8 ::

Kako si torej "potrdim" svoj naslov

Ne moreš.


Zakaj ne?

darkolord ::

Ker izdajatelj tvoje kartice očitno ne podpira potrditve naslova, iz Amerike pa tudi nisi.

Steinkauz ::

darko dej ne bluzi.

Skeniraj račun za elektriko/vodo (seveda na tvoje ime) in jim pošlješ.
Mogoče bi tut za mobitel sprejel, če nisi na svojem. Jst sm dal račun za net.

darkolord ::

Jah na njihovi strani piše

Complete Alternate Address Confirmation. This process takes several days and is only available for U.S. accounts.

nejko8 ::

Hvala za obrazložitev!

Skeniraj račun za elektriko/vodo (seveda na tvoje ime) in jim pošlješ.
Mogoče bi tut za mobitel sprejel, če nisi na svojem. Jst sm dal račun za net.


Edin račun, ki ga plačujem redno je za mobitel. Bom probal (prošnjo za potrditev naslova moram nasloviti na paypal in ne na ebay ane?).
Drugače pa me zanima še ali nepotrjen naslov določene prodajalce moti/mi ne bodo hoteli poslati robe? Po napisanem sicer sklepam, da ima večina slovencev tule na forumu nepotrjen paypal naslov?

darkolord ::

ali nepotrjen naslov določene prodajalce moti
Jaz še nikoli nisem imel problema zaradi tega...

LuGi ::

Same here pa imam ze 150 feedbacka ;)

nejko8 ::

ok, pol ni panike, se ne bom obremenjeval, sprašujem zato, ker sem večkrat zasledil stavke v smislu "I only ship to paypal confirmed/verified address"

HudPes ::

Mam en problem, na ebay.de sem sofort kaufen kupil eno zadevo za 230EUR, pri konkurenci so stroški pošiljanja 50EUR, ampak zadeva stane 250EUR, zdej mi je pa prodajalec poslol da so stroški pošiljanja 270EUR8-O, a lahko zdej prekličem nakup, ponudba se je iztekla.

LuGi ::

Se nisi prej pozanimal koliksni so stroski posiljanja? Je pisalo prej koliko so?

Jah pojamraj prodajalcu da so stroski posiljanja previsoki in skenslaj.. če noče bos pac odbil negativn feedback.. mislim da se za 270 eur splaca dobiti eno minus tocko :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

HudPes ::

Pisalo je 29,90 za deutchland, pri konkurenci sem videl za isti artikel poštnino 50EUR, sem mu poslol link pred dvemi dnevi, sam mi ne odgovori. Kaj pa pomenjo te negativen točke, eno že mam:(

LuGi ::

Pomeni da nisi resen.. in ti lahko suspendirajo racun

Drugic se raje prej pozanimaj in ne kar kupit..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()
««
6 / 109
»»