» »

Vse o Ebay-ju

Vse o Ebay-ju

««
8 / 109
»»

LuGi ::

To pa je "rofl" limit.. 8-O

Gandalfar ::

nakazi si denar nanjo

LuGi ::

MC ni debetna

ender ::

Ni, ampak vseeno lahko naložiš denar nanjo tako, da preplačaš račun.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

St235 ::

ne bo šlo, tudi če preplačaš račun ne boš imel nič višji mesečni limit niti se ne bo aktiviral pred naslednjim obračunskim obdobjem.

Gandalfar ::

seveda bo. Sredi meseca si na kartico nakazes 2000 evrov in potem mirno z njo potujes, ceprav imas manj limita.

St235 ::

Govoriš to iz lastnih izkušenj ali po občutku?

jurre ::

in kaj mu bo pomagalo 2000 EUR na racunu, ce ima limit 100 EUR MESECNO? Ko doseze limit ne more vec porabljat dokler mu ne bodo utrgali tega na dolocen datum.
Raje pojdi na banko pa se zmeni za vecji limit.

Edina resitev bi bila, da kupis nekaj za tekoci mesec pa nekaj za naslednji (ker Gandalfar omenja potovanje), samo ce on kupuje prek neta bo tezko to naredil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

Gandalfar ::

No vredu, potem je to vse seveda v moji domisliji in ne presegam redno limita mojega mastercarda na ta nacin. Jao.

jurre ::

ok, pol pa ze :) jz mam mal vec limita, pa nisem nikol tok potreboval, tako da ne bom trdil 100%, samo ni mi logicno?:D

Gandalfar ::

Zakaj ne. Banka ti da limit, ker ne verjame da bos lahko placal vec kot toliko na koncu meseca. Ce jim das denar vnaprej ti ga z veseljem pustijo zapravit.

Je pa res, da ce tistega denarja ene 3 mesece ne porabis te radi iz banke klicejo kaj pocnes. Pa tudi tako te poklicejo pa vprasajo, ce si namerno nakazujes. Jim razlozis, da rabis malo vec zapravit pa so cisto veseli in ne tezijo, samo pozanimajo se.

Zgoraj napisano velja za NLB, Mastercard kartica in studentski racun.

LuGi ::

Meni so pred casu zatrdili ces da to ni mozno in zato sem si nabavil Viso Elektron..banda!

T_F_7 ::

kako modificiram oglas na ebayu enkrat ko je že ustvarjen?

T_F_7 ::

nisem namreč izpolnil vseh pogojev pri poštnini in mi zato niti poštnine ni izpisalo. oglas sem zato umaknil, sedaj pa ga ne morem spremenit, pošlje me na nek phone call...

kupim9 ::

T_F_7 je izjavil:

nisem namreč izpolnil vseh pogojev pri poštnini in mi zato niti poštnine ni izpisalo. oglas sem zato umaknil, sedaj pa ga ne morem spremenit, pošlje me na nek phone call...

Prijavi se na ebay in odpri svoj oglas, nad oglasom boš našel tale revise your item klikni in začni editirat oglas.





Zdej pa še mene nekaj zanima. Imam za plačat skoraj 11 funtov dolga in nikakor mi ne morejo vzet iz paypal računa, ko pa probam sam plačat mi pokaže sledeči error, na paypalu denar je tko da to ni problem.


ko stisnem gumbek pay pokaže spodnji error



Je treba kaj nastavit kje ali podobno ?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

T_F_7 ::

@kupim9:
to sem že poizkušal, samo me vpraša za mojo telefonsko številko! wtf?!

oglas sem umaknil, če dobro razumem sedaj ko ga bom dal nazaj ne bom rabil ponovno plačati zanj (to baje da velja samo 1x). problem se je pojavil v tem da sem nastavil poštnino na 10EUR samo nisem izbral katera poštnina bo in koliko dni bo potoval paket. Ciljam na italijanski trg, zato sem tudi dal oglas na italijanskem ebayu, ne vem pa koliko dni bo trajalo zato sem pustil prazno.
Na oglasu torej ni poštnine in če bi nekdo kupil artikel bi verjetno prišlo 10EUR (poštnina) ali kako??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T_F_7 ()

Vikij ::

Mene pa zanima,če kupim na ebayu iz hong konga neko stvar za cca100€.
Ali moram plačati carino,a ima kdo iškušnje s tem.
Hvala za odgovore.

Steinkauz ::

Carine še ne, davk pa.

Qcube ::

Carina je nad 150€, plačaš samo davek nad 23€.

Alamar ::

kupim9 je izjavil:



Zdej pa še mene nekaj zanima. Imam za plačat skoraj 11 funtov dolga in nikakor mi ne morejo vzet iz paypal računa, ko pa probam sam plačat mi pokaže sledeči error, na paypalu denar je tko da to ni problem.


ko stisnem gumbek pay pokaže spodnji error



Je treba kaj nastavit kje ali podobno ?

Konvertiraj želeno vsoto denarja na paypal računu v USD ali EUR. Če ne pomaga piši ali telefoniraj na paypal in ti bodo pomagali.

Alamar ::

T_F_7 je izjavil:

@kupim9:
to sem že poizkušal, samo me vpraša za mojo telefonsko številko! wtf?!

oglas sem umaknil, če dobro razumem sedaj ko ga bom dal nazaj ne bom rabil ponovno plačati zanj (to baje da velja samo 1x). problem se je pojavil v tem da sem nastavil poštnino na 10EUR samo nisem izbral katera poštnina bo in koliko dni bo potoval paket. Ciljam na italijanski trg, zato sem tudi dal oglas na italijanskem ebayu, ne vem pa koliko dni bo trajalo zato sem pustil prazno.
Na oglasu torej ni poštnine in če bi nekdo kupil artikel bi verjetno prišlo 10EUR (poštnina) ali kako??

Pač vpišeš z veliki črkami v oglas koliko pride poštnina in je rešen problem

Bias ::

POzdravljeni!

Kupujem na eBayu veliko, prodajal še nisem nič. Pred mesecem dni sem dal testno na prodaj originalne kartuše za Canon in Epson (a prodal nič haha).

Torej zanima me sledeče. account imam namreč aktiven na Irskem (eBay.ie) razlog: evro cene in angleški govoreči eBay.

Če grem prodajat zadevo, je kaj drugače če dam oglas preko logiraneha eBay.de ali podobno?

Koliko naj vrednotim poštnino za npr 0.7kg težko Canon kartušo v originalni pakungi?

Hvala vsem ki si boste vzeli čas za odgovor :)

Alamar ::

Za poštnino glej uradne cenike pošte Slovenije. Za letalsko pošiljanje moraš upoštevati še postavko "prednostno"
http://www.posta.si/downloadfile.aspx?f...

Ni važno, kje imaš registriran račun, ker velja za vse e-baye. Le nekoliko drugačne pogoje ima vsak zase. Pač daš oglas tam, kjer misliš da boš artikel najlažje prodal. Poštnina naše (neumne) pošte je itak enaka ali pošlješ v Avstrijo ali v Pakistan. Pa različne akcije glej. Recimo ameriški je imel sedaj tri tedne do konca avgusta brez začetne provizije na oglase.

Bias ::

Alamar, hvala :) ja tiste akcije malo spremljam (vsaj sedaj ko imam namer malo prodajat),

Imam pa še eno vprašanje ki mi pa tudi ni povsem jasno, in sicer imam EUROCARD (pri NLB) s katero sem tudi na PAYPALu, če prodam zadevo, mi zaslužek verjetno ne gre iz PP na EC? Ali ostane vrednost keša na PP?

Alamar ::

Če se ne motim, imaš za Slovenijo možnost nakazovanja paypal denarja na svoj račun le, če imaš visa kartico. Nisem pa čisto prepričan. Pozanimaj se na paypalu ali svoji banko. Osebno vedno zlahka vse porabim tako, da niti nisem pomislil na to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

Bias ::

Ma sej ne rabim dobit na svoj račun...sem ti v potrošniških navadah zgleda podoben :D

sam, a torej keš ostane na PP in potem tistega trošiš? Ker sam sem vedno do sedaj direktno bremenil EC, a v tem primeru maš pa naloženo na PP in od tam trošiš?

Alamar je izjavil:

Poštnina naše (neumne) pošte je itak enaka ali pošlješ v Avstrijo ali v Pakistan.


čak ne zastopim, SLO ima iste pogoje za pošiljanje po EU ali v katerokoli drugo državo na svetu, če zastopim njihov cenik?! :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bias ()

Alamar ::

Denar ostane na paypal računu in ga normalno trošiš, dokler ne zmanjka. Potem spet trga iz kartice. Pa upam, da se zavedaš, da so tukaj provizije, ebay cca 10%, paypal tudi trga svojo.
Pa tam, ko sedaj plačuješ s kartico na ebayu daj možnost, da ti tvoja banka preračuna valuto po svojem tečaju in ne paypal. Paypal ima namreč bolj neugoden tečaj.

Jap poštnina za navadno ali priporočeno pismo (do 2kg) je identična. Razlike so pri paketih. Samo cene paketov so astronomske in ne boš praktično nič prodal, če boš pošiljal kot paket, ker boš predrag za kupce.

Nebula ::

A kdo mogoče ve koliko časa "by the book" lahko nekdo odpošilja artikle.Kupil sem ene zadeve 14.08. im mi jih tipson še zdej ni poslal.Poslal sem mu par emailov pa ne duha ne sluha.Drgač ma pa dobr feedback tko da....


Ma kdo podobne iskušnje

Bias ::

Ti ni poslal, ali zgolj nisi prejel...ker to je bistvena razlika. Jaz sem glede teh zadev sicer strpen in potrpežljiv, drugače pa si preberi še njegov droben tisk na izdelku katerega si nabavil...mogoče ima kak zaznamek da ga konec avgusta ni (dopust) to sem imel jaz zadnjič, pa pošlje ko se vrne. Np.

Nebula ::

Če greš v Ebayu opcijo Won/Purchased vidiš ubistvu vse- kaj si kupil,kdaj ti kdo kaj odpošilja it.Ko prodajalec odpošlje se to vidiš v ikoni.Do sedaj sem kupil vsaj 30 artiklov in zmeraj je bilo tako.
No v tem primeru nič kar lahko sklepam da še ni bilo poslano.Sicer sva pa z tipom debatirala pred samim nakupom ker je kao prodajov samo v UK in sm ga prosil če pošlje v Slovenijo in se je strinjov in je blo vse OK.Zej pa kr tema....mater mu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nebula ()

Nebula ::

Ma sej sm šu odpret "Case" pa bom vidu kako bo Ebay to rešu.

Alamar ::

Nebula je izjavil:

Če greš v Ebayu opcijo Won/Purchased vidiš ubistvu vse- kaj si kupil,kdaj ti kdo kaj odpošilja it.Ko prodajalec odpošlje se to vidiš v ikoni.Do sedaj sem kupil vsaj 30 artiklov in zmeraj je bilo
To ikono, da je odposlano vidiš le, če jo prodajalec označi. Sam imam ene 500 transaksij in mnogokrat jo ne označijo. Madona, mnogi si nočejo vzet niti pol minute časa, da napišejo kratek feedback...

Sicer pa, če ni drobnega tiska v oglasu in/ali odgovorov na tvoje emaile, ti ne preostane drugega kot zatožit ebayu.

nejko8 ::

Alamar je izjavil:

Nebula je izjavil:

Če greš v Ebayu opcijo Won/Purchased vidiš ubistvu vse- kaj si kupil,kdaj ti kdo kaj odpošilja it.Ko prodajalec odpošlje se to vidiš v ikoni.Do sedaj sem kupil vsaj 30 artiklov in zmeraj je bilo
To ikono, da je odposlano vidiš le, če jo prodajalec označi. Sam imam ene 500 transaksij in mnogokrat jo ne označijo. Madona, mnogi si nočejo vzet niti pol minute časa, da napišejo kratek feedback...

Sicer pa, če ni drobnega tiska v oglasu in/ali odgovorov na tvoje emaile, ti ne preostane drugega kot zatožit ebayu.


Hja tudi po mojih izkušnjah vsi ne označijo da so poslali. Predvsem Nemci nimajo te navade.

T_F_7 ::

kaj pa če ne nastavim poštnine in jo samo opišem v opisu a se da pol to kasneje nastavit ko je kupec artikel že kupil? Oziroma kako pol dobim še denar od poštnine?

St235 ::

Če poštnino vpišeš samo v oglas potem bo kupec moral tisti znesek prištek k plačilu.

nejko8 ::

ali pa mu po končani avkciji pošlješ invoice (cena + P&P)

Alamar ::

Ne počni tega, kar je zgoraj napisal, ker lahko potencialno pride do prepira. 99% ljudi pač hoče vedeti, koliko bo poštnina.Če nočeš označiti pod poštnino, jo jasno z odebeljenim in velikim tekstom napiši v sam oglas.

St235 ::

Seved mora bit poština v naprej znana, sam jo lahko stranka pri plačilu sama vtipka, ali pa mu pošlješ invoice pa potem dela zadeva avtomatično.

Alamar ::

Ja seveda, samo problem je, ker imajo omejitve poštnine navzgor za posamezne kategorije in s cenami naše pošte, ki ima samo pet težnostnih razredov do 2000g in enotno tarifo za cel svet, ne prideš čez. Je enostavno predraga. V tem primeru napišeš v sam tekst, koliko bo prišla posamezna vrsta poštnine. Osebno napišem koliko je navadna letalska in koliko priporočena, ter okvirne uradne čase dostave. Nikoli ne škodi, da potencialnega kupca čimbolj informiraš.;)

T_F_7 ::

ok, najlepša hvala vsem za razlage. poslal bom pisemsko pošiljko v katero bo video igra, torej ne bo neki drago, niti ne težko.
kako pa to da mi lahko oglas traja največ 10 dni? ali je to neka posebnost italijanskega eBaya?

#000000 ::

Alamar je izjavil:

kupim9 je izjavil:



Zdej pa še mene nekaj zanima. Imam za plačat skoraj 11 funtov dolga in nikakor mi ne morejo vzet iz paypal računa, ko pa probam sam plačat mi pokaže sledeči error, na paypalu denar je tko da to ni problem.


ko stisnem gumbek pay pokaže spodnji error



Je treba kaj nastavit kje ali podobno ?

Konvertiraj želeno vsoto denarja na paypal računu v USD ali EUR. Če ne pomaga piši ali telefoniraj na paypal in ti bodo pomagali.


Spremenu valuto iz evrov v usd in še vedno noče plačat.

nejko8 ::

zakaj ne kontaktiraš tehnične pomoči?

Alamar ::

Itak pokliči na paypal in se zmeni. So prijazni..

ok, najlepša hvala vsem za razlage. poslal bom pisemsko pošiljko v katero bo video igra, torej ne bo neki drago, niti ne težko.
kako pa to da mi lahko oglas traja največ 10 dni? ali je to neka posebnost italijanskega eBaya?

Ne, 10 dni je max za avkcijo. Če hočeš več, potem daš oglas z "buy now" opcijo, ki ima do 30 dni objave. Zraven lahko dodaš še "best offer" opcijo, če si pripravljen kaj popustit in prodat za kaj manj.

nejko8 ::

Tole vprašanje je z eBay-em povezano posredno: če bom kdaj kaj prodajal v EU in dal na eBay, me zanima kako je kaj s poštninami. Sem zasledil, da se vsi opirate na Pošto Slovenije. Vem da je poštnina iz Nemčije z DHL Päckchen International 8,60 EUR za celo EU, zato me zanima, če ima to možnost pošiljanja po tej ceni tudi "slovenski" DHL?

DHL Päckchen International DE link: http://www.dhl.de/de/paket/privatkunden...

Slovenski DHL seveda nima na strani navedenih nobenih cen...

Ima kdo kake informacije/izkušnje?

alpha1 ::

Imam problem glede licitacije na ebayu, namreč ko vpišem ceno, se avtomatsko cena dvigne preko moje (kot da bi nekdo dal višjo od mene). Nikoli ne morem cene preseči.

OldSkul ::

ja, en "bidder" je očitno ponudil dovolj visok znesek, ki ga ti zaenkrat še nisi presegel. Ko ga boš, boš hitro videl.

alpha1 ::

Sem probal licitacijo tudi pri drugem izdelku in se zgodi enako. Takoj ko potrdim ceno za izdelek mi takoj piše, da je premajhna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alpha1 ()

LuGi ::

OldSkul je izjavil:

ja, en "bidder" je očitno ponudil dovolj visok znesek, ki ga ti zaenkrat še nisi presegel. Ko ga boš, boš hitro videl.


again..

In btw borbe se zacnejo minuto pred iztekom in ne 6 ur prej.. to se bida zadnjo minuto =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

sejmon ::

temu bidanju jaz lih ne verjamem....
lahko rečeš frendu ali pa si ustvariš še en račun pa si sam sebi višaš ceno.

imam pa eno vprašanje in sicer.
dobil sem denar nazaj in sicer piše na paypalu "refund from xy completed".
Zdaj pa ta denar ni prikazan na kreditni če grem pogledat na klik.

Torej je potem ta denar v dobrem na paypalu in se mi bo ob naslednjem nakupu odtegnilo od tega refunda?

LuGi ::

sejmon je izjavil:


Torej je potem ta denar v dobrem na paypalu in se mi bo ob naslednjem nakupu odtegnilo od tega refunda?


Da, mislim da se ti bo kmalu prikazal (na PP racunu)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()
««
8 / 109
»»