» »

Vse o Ebay-ju

Vse o Ebay-ju

««
5 / 109
»»

xabre ::

če imaš dražbo z začetno ceno 1 eur ne plačaš nič, samo provizijo od cene za katero je bil prodan artikel in pa morebitne dodatne slike.
Za malo višje vsote pa plačaš provizijo ob oddaji oglasa, če prodaš ali ne in pa procente od prodajne cene.
So pa provizije vse lepo razložene na ebayu, sam mal je treba pobrskat.

Se kar nabere in so pravi oderuhi na ebayu in paypalu, če si prodajalec.

#000000 ::

Ok hvala to mi je zdej bolj jasno. Zdej pa še neki kje nastavim tisto pridržano ceno (tko kot na bolhi) da mi zadeve ni treba prodat za drobiž če ni dosežena pridržana cena ? To bo vrejetno treba uporabit uno detaljnejšo formo za oddajo oglasa ?

shalej ::

Tudi jaz imam nekaj problemov pri oddaji oglasa.

Kako nastavim na fiksno ceno (sofort kaufen), ker imam na auktion in ni nikjer možnosti izbire.
Problem pa je tudi v okencu, ki se odpre po tem ko imaš oglas napisan (zadnja opcija), kjer zahteva tvoje podatke. Ime, priimek, naslov, itd. Ni mi pa jasno:

- Name der bank (verjetno moja banka)
- Kontonnumer ??? (številka računa se ne da vpisati cela)
- Bankleitzahl ???

To je to. Hvala.

KoMar- ::

Lej, nekako moraš plačat stroške oglasa eBayu. Nemški eBay logično pričakuje nemškega uporabnika in nemški bančni račun. Rešitev je enostavna in sicer svoj uporabniški račun povežeš s PayPalom in boš prek tega plačal stroške oglasa.

CoreySteel ::

Sem prebral celo temo. Fajn informacije, čeprav nisem čisto frišen kar se ebaya tiče. Vsaj kupoval sem že nekaj.
Se mi je pa malo zataknilo pri prodaji izdelka na ebay.de.
Hotel sem nastavit "Inland (angl. Domestic)" poštnino na 20EUR, vendar je maksimalna "Inland" poštnina 7EUR.
Tukaj se pa pojavi problem. Kaj se zdaj šteje kot "Inland" v tem primeru? Slovenija ali Nemčija, glede na to, da oddajam oglas na nemškem ebayu?
(registriran preko co.uk)
Bo Nemec videl poštnino 7 EUR ali 20EUR? Poštnina za EUR je dejansko toliko vredna, saj gre za 2kg težak paket.
(Za Slovenijo pa bi bil poštnina okoli 5EUR)
Še slikca, če kaj bolj pomaga.




Hvala za pomoč.

KoMar- ::

Inland = Nemčija, ja.

Alamar ::

Te omejitve poštnine so bedne za nas tujce. Jaz dam vedno na other courier in napišem ceno poštnine v sam tekst oglasa. Posebej za navadno letalsko, posebej za priporočeno in kam sploh pošiljam (osebno ne pošiljam v Azijo, Afriko in J. Ameriko zaradi prevelikega rizika izgube pošte). Napišeš z velikimi črkami in še obarvaš, da je ja vidno in razumljivo vsem, čeprav se še vedno najdejo klovni, ki tega ne vidijo in potem sprašujemo prek mejla.;((

KoMar- ::

Za poštnino ni provizije, zato je omejena, da se ne bi zlorabljala... za nas res neugodno.

CoreySteel ::

Se mi je zdelo, da bo Nemčija :(
Lahko bi napisal, samo Nemcu nič ne preprečuje, da ne kupi izdelka po tisti maxsimalni poštnini 7ih evrov.
Drugo sploh ne morem dat.

Aljaz1980 ::

ve kdo mogoče številko od carine, da se pozanimam če so kaj mojega pridržali

NazgulRR ::

http://www.carina.gov.si/si/kontakt/kon...

glej pod izpostava pošta Ljubljana.

Alamar ::

Se mi je zdelo, da bo Nemčija :(
Lahko bi napisal, samo Nemcu nič ne preprečuje, da ne kupi izdelka po tisti maxsimalni poštnini 7ih evrov.
Drugo sploh ne morem dat.

Daj na "Kein Versand: Nur Selbstabholung" in lepo na veliko napiši pogoje in stroške pošiljanja v tekst. Tako dela mnogo ljudi na nemškem ebayu, ki jim ne ustreza ponujena poštnina.

CoreySteel ::

To bi bil način, ampak imam par pomislekov pa mi povej, če se motim ali imam prav.

1. Če bo recimo nek Franzoc iskal ta izdelek na global.ebay.com, tega izdelka pač ne bo našel, ker tam ti da avtomatično opcijo "available to France"?
2. Kaj preprečuje nekomu, da takoj po koncu bidanja ne kupi izdelka? Moram jest račun prej potrdit, ali lahko kupec takoj plača (in s tem brez shippinga)?

Hvala

Alamar ::

Tale global ebay je jajc, če mene vprašaš. Praktično ga ne uporabljam, ker nikoli ne najdem, kar iščem. Oglase objavljam na .com, .co.uk, .de odvisno od artikla.

Ko bo nekdo dobil avkcijo mu boš poslal invoice s tvojo poštnino. Tam pod poštnino bo imel prazno in z rdeče obarvano, da povpraša prodajalca za strošek poštnine oziroma na nemškem ebayu oseben prevzem, pa roko na srce mislim, da bo vsak izven SLO razumel, da se ne izplača. Lahko pa zvišaš začetno ceno in s tem vključiš svoje stroške poštnine noter.

Jaz osebno, ko kupujem, vprašam za poštnino v Slovenijo in, če mi odgovori potem sam napišem v okence za poštnino znesek in vse skupaj plačam prek paypala. Včasih pa počakam, da mi prodajalec pošlje invoice. Do sedaj me še nobeden ni nategnil z večjo poštnino, kot je predhodno obljubil.

CoreySteel ::

Hvala za odgovor.

Kar se tiče globala pa moram rečt, da meni odlično služi.
Noben ebay ne ponuja teh dveh kriterijev hkrati: 1. ship to Slovenia, 2. location EU. (ali pa še nisem ugotovil, kako).
Global pa. Res je pa da falim potem tiste, ki v svoj oglas navedejo, da pošiljajo le "inland". Ampak kakor sem do sedaj pošiljal takim sporočila, res niso bili pripravljeni zadeve pošiljat v Slovenijo, zato potem na take oglase sploh nočem klikat, ker me samo zrajcajo :)
In tukaj pride global notri. Izberem pač search "European Union", "Available to Slovenia" je itak avtomatično in išče po .de, be, at, it, ch, fr, uk, ... torej po vseh evropskih. Lahko pa da samo kompliciram :)
Ampak zaenkrat meni ta sistem deluje.

bastadu ::

Res je pa da falim potem tiste, ki v svoj oglas navedejo, da pošiljajo le "inland". Ampak kakor sem do sedaj pošiljal takim sporočila, res niso bili pripravljeni zadeve pošiljat v Slovenijo, zato potem na take oglase sploh nočem klikat, ker me samo zrajcajo :)


Po mojih izkušnjah na ebay-u (in imam že preko 400 nakupov) je več kot polovica prodajalcev, ki sicer nimajo napisano da pošiljajo izven DE, UK ... pripravljena poslati tudi v Slovenijo, tako da jaz tiste oglase ne bi hotel spregledati ...

gansta ::

Zdrav, ima kdo izkušnje s prodajo na ebayu iz SLO? Katere "firme" uporabljate za poštne storitve, ker dhl je drag...pošta slovenije tudi..?

Kakšno mnenje?

lp

CoreySteel ::

Pošta Slovenije je cenejša kot DHL. Kaj je pa naslednja opcija, pa ne vem :)

gansta ::

To sem tudi sam ugotovil :) ima kdo konkretne izkušnje, se pravi da prodaja preko ebaya v tujino...?

lp

Alamar ::

Hvala za odgovor.

Kar se tiče globala pa moram rečt, da meni odlično služi.
Noben ebay ne ponuja teh dveh kriterijev hkrati: 1. ship to Slovenia, 2. location EU. (ali pa še nisem ugotovil, kako).
Global pa. Res je pa da falim potem tiste, ki v svoj oglas navedejo, da pošiljajo le "inland". Ampak kakor sem do sedaj pošiljal takim sporočila, res niso bili pripravljeni zadeve pošiljat v Slovenijo, zato potem na take oglase sploh nočem klikat, ker me samo zrajcajo :)
In tukaj pride global notri. Izberem pač search "European Union", "Available to Slovenia" je itak avtomatično in išče po .de, be, at, it, ch, fr, uk, ... torej po vseh evropskih. Lahko pa da samo kompliciram :)
Ampak zaenkrat meni ta sistem deluje.

Bull, vsakič, ko me kaj zanima kontaktiram prodajalca, če pošilja v Slovenijo in, če bo upošteval fer poštnino, ki jo sam okvirno določim (gledam cenike za airmail small packets, deutche post in USPS first class). Na ebay.co.uk jih 90% to omogoči, pri Američanih cca 50%, pri Nemcih pa cca 90% tistih, ki uporabljajo paypal (teh je res malo) in rečmo tretjina tistih, ki poslujejo preko nakazil.
Če ne upoštevaš tega in gledaš samo oglase s potrjenim pošiljanjem v SLO, si ob 90% ponudbe na ebajih. Skratka neuporabno.
Res pa je da osebno kupujem le knjige, filme, igre, drobno tehnično robo, razne gadgete... Še nikoli nisem kupil/prodal za več kot 100 EUR naenkrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

letmein ::

Eno vrašanje, pričakujem paket iz ZDA ki je/bo v pondeljek že na naši carini (glede na tracking je šel na avion že 17.12). Vem da plačam 20% davek(je notebook), vendar nevem koliko bo treba plačati prbližno še njihove storitve ter pošto Slovenije, ki menda ko pride na carino stvar tudi dostavi kar mi je zelo čudno glede na to da sem plačal 65$ za faking dostavo, pa zanima me tudi če tale trditev drži "DDV najlažje zračunajo po ključu USD = EUR".

p.s, zanima me še koliko časa oni potem še mečkajo pol s temi njihovimi postopki, glede na to da je na paketu vse napisano koliko je stvar vredna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: letmein ()

gruntfürmich ::

PRODAJALCI!!
dajte mi povedat, koliko vam paypal pobere od zneska, ki ga plačamo kupci. ker kolikor se mi zdi da kupec ne plača nič provizije.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gregyk ::

Binji ::

Pa da se jaz malo povprasam o teh zadevah :)
Se lotevam nakupov preko Ebaya, pa me zanima par stvari:
1. Npr. naročim nekaj in te stvari kar ni ni ni... Kot sem videl je najbolje kontaktirati prodajalca in/ali vložiti claim pri PayPalu?
2. Naročim in dobim drugačno ceno od dogovorjene. Spet claim ali kaj drugega?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

darkolord ::

1. Iz kje, za koliko in koliko časa je ni?
2. Kje si pa dobil to drugo ceno?

Binji ::

1. Iz kje, za koliko in koliko časa je ni?
2. Kje si pa dobil to drugo ceno?

Čisto hipotetični primeri so to. Nisem še nič naročil preko Ebaya.
Pač pri 1. recimo da plačaš in ti reče, da čez 1 teden bo pri tebi, potem pa mine mesec in še kar ni nič.
Pri 2. pa sem verjetno neumnost vprašal? Ni mi namreč čisto 100% jasno kako to plačuješ. Recimo da ti pove, da izdelek stane 8€, poštnina še 5€. Greš na PayPal in vkucaš noter 13€ in je to to?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

darkolord ::

1. Ja, najprej kontaktiraš prodajalca, pa se z njim ponavadi zmeniš. Drugače pa imaš Buyer Protection, če plačaš prek Paypala in precej verjetno dobiš nazaj denar, če ti prodajalec zadeve ni poslal ipd... Sicer to velja do nekega zneska (za višje zneske je malo daljši postopek), tako da se prej pozanimaj.

Sicer pa ni nenavadno (ni treba takoj panike delat), če stvari rabijo malce dlje, da pridejo... Iz kitajske mimogrede čakaš 30+ dni.

2. Znesek imaš naveden že v samem oglasu/dražbi - v veliki večini primeru tudi s poštnino. Če plačuješ preko Paypala (najbolj priporočljiv način), v takem primeru samo klikneš Pay Now in ti samo izpolni znesek (ne moreš premalo plačat) in stvar se zabeleži kot v celoti plačana. Edino npr. če ni poštnine, potem prodajalec naknadno to vnese in ti spet plačaš po zgornjem postopku.

Pred nakupom si pa ne pozabi pogledat feedbacka prodajalca.

amigo_no1 ::

Težava:
na nemskem ebayu kupil sem pci-e grafično kartico (rabljeno), za katero je v oglasu pisalo (slo prevod) "kot nova, še skoraj 2 leti garancije" (prodajalec ima 100% ratio).
Kartico sem prejel in jo danes sprobal na dveh pcjih, rezultat prvega pcja (navaden pc, matična Biostar k8t890-a9) je da pc kartico zazna, monitor se prižge, vendar je slika popačena, z mnogo vodoravnimi prekinjenimi črtami, namestim win xp 64-bit, namestitev uspe, ko namestim nvidia driverje pa po ponovnem zagonu dobim bsod, enako na win xp 32-bit, na win 7 64 bit pa pride setup do točke (skoraj pri koncu, malo pred tem piše "starting services") ko setup javi da je prišlo do nepričakovane napake ob zagonu in da se po pc ponovno zagnal (in tako dalje v endless loop). Na drugem pcju (delovna postaja hp xw8200), kjer kolegova nvidia 7600gt dela b.p., se monitor. ko vstavim to mojo kartico niti ne prižge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Kami ::

Če si plačal s PayPal potem odpri ticket v resolution centru, drugače pa ti ne ostane kaj druga kot kontaktirati prodajalca in upati, da je pošten (kar pa je malo verjetno).

amigo_no1 ::

Sem ga že kontaktiral kako uro nazaj preko sporočila na ebayu, upam na najboljše.Ja, uporabil sem PayPal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

darkolord ::

kontaktirati prodajalca in upati, da je pošten (kar pa je malo verjetno).
Mah, sam imam s takimi stvarmi (v nasprotju s pričakovanji) precej dobre izkušnje. Ko kaj ni bilo kul, so takoj urgirali in uredili zadevo. Npr. ko sem kupil dva rabljena diska, je bil en malce fizično poškodovan, en je imel pa napake - pisal sem prodajalcu, ta pa mi je TAKOJ vrnil denar (vključno s poštnino), še preden mi je odgovoril na moje sporočilo.

amigo_no1 ::

Danes jo bom za vsak slučaj odnesel v lokalno rač. trgovino, kjer imajo tudi servis. Če tudi tam ne dela potem pošljem nazaj asap.
Aja, prodajalec je odgovoril da jo lahko vrnem. Zdaj moram samo še najti najbolj ugodno varianto za pošiljanje.

@darkolord
Je v oglasu za omenjena diska pisalo da sta brez napak ?

darkolord ::

Je v oglasu za omenjena diska pisalo da sta brez napak ?
Mislim, da ne. Pisalo je, da sta vzeta iz "working environmenta"

amigo_no1 ::

@darkolord
Pa si mu potem poslal oba diska nazaj ? Če da, kdo je plačal poštnino ?

darkolord ::

Nisem. Je rekel, da ni potrebno (kaj nej pa on dela s pokvarjenimi diski?).

toplakd ::

Še moje mnenje.

Kdor ne razume jezika v katerem je oglas, naj poišče nekoga ki razume. Na te prevode se najbolj ni za zanašat.

LP, Dejan

amigo_no1 ::

Evo rešil zadevo. Prodajalec mi je vrnil celoten znesek nakupa preko paypala (izdelek + poštnina do mene), kasneje sem mu poslal še skeniran račun od pošte in mi je nakazal še poštnino do njega (poslal izdelek nazaj).

xabre ::

Hvala, upam da bo res tako.

BlaY0 ::

letmeinn pravi:
Eno vrašanje, pričakujem paket iz ZDA ki je/bo v pondeljek že na naši carini (glede na tracking je šel na avion že 17.12). Vem da plačam 20% davek(je notebook), vendar nevem koliko bo treba plačati prbližno še njihove storitve ter pošto Slovenije, ki menda ko pride na carino stvar tudi dostavi kar mi je zelo čudno glede na to da sem plačal 65$ za faking dostavo, pa zanima me tudi če tale trditev drži "DDV najlažje zračunajo po ključu USD = EUR".

p.s, zanima me še koliko časa oni potem še mečkajo pol s temi njihovimi postopki, glede na to da je na paketu vse napisano koliko je stvar vredna.
Če je (računalniška) roba ameriška, potem ni carine. Stroški postopka so okrog 4,5 €. Poštnino si že plačal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

amigo_no1 ::

Sedaj imam na paypal računu nekaj sredstev (vrnjena poštnina). Če bo kdo kaj kupoval in nima kreditne (ter bi uporabil paypal za plačilo) me lahko kontaktira na ZS da mu jaz plačam in potem obračunama.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

BlaY0 ::

Saj boš sigurno še kdaj kaj nabavil...

sejmon ::

Je mogoče že kdo pošiljal v Hong Kong?
Če bi jaz poslal en predmet mere ~15x8x4cm teža ~250g, koliko bi plačal vse skupaj?

Pošta ima tukaj cenik.
Pogledal sem "Cenik poštnih storitev v mednarodnem prometu.pdf"

                                                                                   Cena v EUR     Cena v EUR 
Vrsta poštne storitve                                                                 z DDV         brez DDV 
                                        1                                                2              3 

Paket - ostali svet 
   do 2 kg                                                                                                38,27 
   nad 2 kg do 5 kg                                                                                       46,44 
   nad 5 kg do 10 kg                                                                                      51,87 
   nad 10 kg do 15 kg                                                                                     57,38 
   nad 15 kg do 20 kg                                                                                     62,84 
   nad 20 kg do 25 kg                                                                                     71,02 
   nad 25 kg do 30 kg                                                                                     81,96 
   Vrednostno poslovanje 
   za vsakih polnih ali začetih 65 DTS označene vrednosti                                                  1,25 
Storitve na paket - ostali svet 
   Povratnica                                                                                               1,00 
   Pazljivejše ravnanje                                                                                    4,13 
   Prednostno - ostali svet                                                                               10,00 


Torej v tem primeru plačam 38EUR+ poštnine??

@jeje997, koliko pa si plačal poštnine za pošiljanje grafe v Nemčijo?
Mogoče 16EUR kot piše v ceniku pošte za pakete do 2kg?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sejmon ()

darkolord ::

@sejmon: nene, za navadno oz. priporočeno pismo glej cenik. Pismo je lahko vse, kar je manj kot 2kg in ima seštevek dolžine, širine in višine manjši kot 90cm (ena stranica max 60cm)

Torej,

navadno pismo 250-500g = 4,5 EUR
priporočeno 250-500g = 7,85 EUR

sejmon ::

A tako.
To se že bolje sliši.

Torej če pošljem npr. grafično v Hong Kong me stane 4.5EUR.

Samo tak informativno me še zanima, kaj pa je potem paket, mogoče tisto kaj presega zgoraj omenjene mere?

lp

KoMar- ::

Paket je > 2 kg.

Kontejner ::

Imam problem :

Na ebayu sem biddal na izdelek prodajalca ki ima samo 1 feedback , in je registriran samo 5 dni.

Poslal sem mu par sporočil, in sva se dogovorila za končno ceno.
Avkcijo je zaključil oziroma preklical ( torej se ni iztekla) .

Dal mi je svoj email naslov, in je rekel naj mu na ta email naslov nakažem denar.

Rekel sem mu naj ponovno naredi oglas na ebayu, in da da opcijo Buy It Now .

Rekel je da ker je registriran samo 5 dni, ne izpolnjuje pogojev da ustvari tak oglas.

Zatorej vztraja da mu denar nakažem preko emaila iz PayPala.


Zanima me če imam kakšno kritje če gre kaj narobe?
Ali lahko ko v PayPalu vnesem znesek, dodam opombe ? Npr : I'm giving you 300EUR for your computer ' ?

Če mi naprimer pošlje čokoladico namesto računalnika, ali se lahko kako pritožim ( glede na to da ni bilo
kupljeno preko ebaya , ampak samo preko paypala) ???

Ali bi se moral izzogniti temu prodajalcu ?
na vsak način bi rad sklenil kupčijo,saj je zame res ugodna, ampak želim da je vse črno na belem.

Hvala

barakus ::

Ne, nimas zascite. Stvar moras izpeljati preko ebaya, na kar te tudi sam ebay skozi opozarja!

toplakd ::

Če je takšna kupčija zate res ugodna, mu nakaži denar. Pa naj ti čokoladica tekne :)

Ne verjemi temu kar ti je natvezil.

LP

jureus ::

sejmon je izjavil:

A tako.
To se že bolje sliši.

Torej če pošljem npr. grafično v Hong Kong me stane 4.5EUR.

Samo tak informativno me še zanima, kaj pa je potem paket, mogoče tisto kaj presega zgoraj omenjene mere?

lp


Ne vem če bo to držalo, kajti podobno stane tudi kadar pošiljaš znotraj slovenije!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jureus ()

PINki ::

Brat hoče, da mu naročim 10 parov enih superg. Bo kakšen zaplet na carini?

Namreč en njegov frend je že enkrat naročil za okoli 500EUR (neke superge) in so mu na carini vse zaplenili. Če so bile fake razumem, zakaj bi pa drugače zaplenili in dali na uničenje?
««
5 / 109
»»