» »

Vse o Ebay-ju

Vse o Ebay-ju

««
18 / 109
»»

mgermo ::

Če ima prodajalec za plačilo le osebni prevzem in bančno nakazilo, kupec nima nobene zaščite če plača preko banke, right?

St235 ::

Načeloma ne, tudi ebay buyer protection mislim, da velja samo preko paypala. "Zaščito" imaš zgolj v tem kakšen feedback ima prodajalec.

kixs ::

Imam vprasanje glede postnega naslova.

Na Ebayu je naslov v obliki:

Janez Novak
Slovenska 33
Ljubljana 1000
Slovenia


Pustite tako, da posiljatelj poslje na tak naslov ali mu sporocite drugo obliko? Nekako imam v spominu, da je najboljsa oblika:

Janes Novak
Slovenska 33
SI-1000 Ljubljana
Slovenia


Igra to sploh kaksno vlogo? Ker do zdaj, sem vedno uporabljal to drugo obliko in ni bilo nikoli tezav z dostavo.

lp

Machete ::

konja ki zmaguje, se ne menja..
drugače pa je vseeno, jaz mam brez SI pred poštno, niti nisem še videl, da bi bilo veliko naslovov tujcev na to foro..

kixs ::

Machete je izjavil:

konja ki zmaguje, se ne menja..


Sej zato pa vprasam. Do zdaj sem kupoval preko drugih sistemov in sem vedno dodatno sporocil "pravi" naslov v tej drugi obliki SI-1000 Ljubljana. Na Ebayu pa naredi ravno obratno. Predvidevam pa, da vecina uporablja kar tega "default" in ni tezav z dostavo.

lp

šernk ::

Vedno sem prvo verzijo uporabljal, tudi v zasebne namene iz tujine.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Magic1 ::

Kaj je za ena kratica Slovenije za nucat? SVN ali SI?
Magic

kixs ::

SI

Alamar ::

Tole SI moraš včasih vstavit, ker ti zateži za ZIP /Postal Code.

Magic1 ::

Ebay gladko uporablja SVN za Slovenijo.
Magic

kixs ::

Pravkar gledam nastavitve in nikjer ne vidim ne SI ne SVN. Ce ze, potem das pri naslovu v polju Country - SI. Nato izgleda naslov kot:

Ljubljana SI 1000


Ocitno tudi to pride na pravi naslov. Pravkar sem preveril en star paket.


Edit:
Sem zdej opazil, kje ima SVN. Prej sem gledal samo nastavitve za posiljanje in za posiljanje je prava oznaka SI.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

_IKE_ ::

Tisti ki ste več na ebayu :

Zadnje čase iz radovednosti spremljam tele avkcije in opažam da se določeni predmeti postavijo na avkcijo cena doseže neko vrednost ( recimo da je gre novo stvar dosežena cena pa je recimo 80% nove ). Kak dan dva po koncu dražbe pa so dotični predmeti ponovno na avkciji zraven pa pripis zaradi neresnega kupca ?

V čem je štos ?

Gre res za neresne kupce ali prodajalcu kak kolega pomaga in zmaga avkcijo, potem pa pa odstopi od nakupa, prodajalec pa lahko ponovno proda stvar ( kolega mu je torej omogočil novo avkcijo ker je bila cena na prvi premajhna ) ?

kixs ::

Ce se to dostikrat ponovi, ti zmanjka kolegov. Za odstop od nakupa moras imeti kar tehtne razloge - vsaj tako pise v pravilih.

Sem pred parimi dnevi prvic kupil eno rec na ebayu in je imel izklicno ceno 1.5€, ker sem bil edini, sem tudi za toliko kupil + postnina. Ni nic kompliciral in mi je poslal. Ceprav se podobne zadeve prodajajo za 25€+ po "Buy It Now" sistemu.

_IKE_ ::

Kakšna pa je kazen za neresnega kupca, ki je sodeloval in zmagal na dražbi katere vrednost je dosegla 1000 eur ? Sedaj pa ne želi plačat ?

Dr_M ::

( kolega mu je torej omogočil novo avkcijo ker je bila cena na prvi premajhna ) ?


Sej si kot prodajalec lahko nastavis pridrzano ceno, torej nek znesek, ki ce ni dosezen, nisi dolzan prodat.

Magic1 ::

To je dost voda na mlin ebaya. Vsaka oddaja oglasa stane, torej če kdo to dela, ebay se ne pritožuje, ker služi:D
Magic

St235 ::

to se ne splača delat, ker vseeno plačuješ provizijo Ebayu. Če pa se hočeš izognit plačilu le tega zaradi neresnega kupca, pa bi ebay kaj hitro opazil vzorec.

_IKE_ ::

@dr M: Rezerviranih cen ni bilo zraven....

Kaj pa če prodajalec enostavno ne pošlje računa temu kolegu ali pa je račun v znesku provizije za oddajo oglasa ?


Koliko je sploh provizija ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

Alamar ::

Na ameriškem ebayu je 50 oglasov mesečno brez začetne provizije. Po koncu dražbe lahko sporazumno prekineš "pogodbo" s kupcem, če se ta strinja z obrazložitvijo. Lahko jo tudi recimo enostransko prekineš, če imaš v oglasu recimo naveden rok plačila 24 ur in ga ne izpolni.

Neresnih kupcev, bedakov in neplačnikov je na ebayu ogromno. Sam se "ljubiteljski" prodajalec in fašem 2-3 primere mesečno in to kljub jasnim opisom v oglasu in z vsemi vključenimi blokadami.
Kakšna pa je kazen za neresnega kupca, ki je sodeloval in zmagal na dražbi katere vrednost je dosegla 1000 eur ? Sedaj pa ne želi plačat ?
Če ga ne prijaviš nikakršna. Če ga prijaviš ima štiri dni časa, da plača, sicer ga ebay zaznamuje kot neplačnika (posledice so minimalne, razen če je verižen neplačnik). V tem primeru ti ebay vrni končno provizijo.

psytoma ::

Prosimo pomagajete mi. Na ebayu sem kupil rabljene zvočnike Logitech Z680, prodajalec je iz Avstrije, zvočnike sem prejel, vendar isto sekundo ko pritisnem "power" gumb, se zasliši iz wooferja nek neznosen precej glasen zvok. Glasbo sicer lahko spravim čez, vendar tisti zvok je vedno prisoten, še gumb MUTE ne pomaga. Prodajalec pa ne ponuja pošiljanja izdelka nazaj. Prav tako pravi, da je prej vse delovalo, kot mora. Zvočnike sem plačal preko bančnega nakazila, torej naj bi bil zavarovan glede nategov. Torej pomagajte mi, kako se naj zadeve lotim. Gre se pa za znesek okoli 120€. Uporabljam pa nemški ebay.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: psytoma ()

Alamar ::

Si probal priključiti na drug vir zvoka? Plačilo preko nakazila ne ponuja zavarovanja, le preko paypala. Kakšen je feedback prodajalca in koliko uspešnih prodaj ima? Ne vem, probaj posneti tale moteč zvok in mu ga pošlji, da sam sliši v čem je problem.

St235 ::

Najprej ugotovi ali je morada zvok posledica slabega vira zvoka (računalnik), kabla ali kaj podobnega. Potem kontaktiraj prodajalca in mu razjasni zadevo. potem pa podaj pritožbo na Ebay. Z bančnim nakazilom nisi čisto nič zavarovan tako, da boš brez dogovora s prodajalcem bore malo dosegel.

psytoma ::

Ni problem v viru zvoka, tisti nadležen zvok iz wooferja prihaja od trenutka ko ga prižgem. Sploh ni treba, da je kam priklopljen. Sem pa mu že poslal video in mi pravi, češ to je normalno. Vendar takšen zvok ni nikakor normalen, v živo je še huje.


mihec87 ::

_IKE_ je izjavil:

@dr M: Rezerviranih cen ni bilo zraven....

Kaj pa če prodajalec enostavno ne pošlje računa temu kolegu ali pa je račun v znesku provizije za oddajo oglasa ?


Koliko je sploh provizija ?


Rezervirana oz pridržana cena ni vidna..

psytoma je izjavil:

Ni problem v viru zvoka, tisti nadležen zvok iz wooferja prihaja od trenutka ko ga prižgem. Sploh ni treba, da je kam priklopljen. Sem pa mu že poslal video in mi pravi, češ to je normalno. Vendar takšen zvok ni nikakor normalen, v živo je še huje.




to bo brum..si probal vklopit še kje drugje v hiši..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

GrimReaper ::

Valda to ni normalno, edino mogoče za zvočnike cenejše od 20€. Če že v idle brni, je brezveze govort o kakšni kvaliteti.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

St235 ::

Probaj zadevo priklopit drugje v hiši oziroma pri komu drugem. Jaz sem mel isti problem v študentu.

psytoma ::

Sem vklopil še po drugih vtičnicah in je povsod isto, na eni je sicer bilo malo tišine, vendar ko sem zavrtel muziko se takoj zasliši iz wooferja tisti statičen zvok.

GrimReaper ::

Kako da nekatere pakete (2 od 50 v mojem primeru) dostavi GLS?
Drugače sta bla oba iz UK, eden Royal Mail Airmail (Small Packets), drugi pa Express Int'l Postage. Pa oba sta bla registered, za podpisat.
Ampak sem dobil tut 4 pakete iz UK, ki pa jih je dostavila PS, ti pa niso bli registered. Tko da očitno bo nekaj na tem.
Kdo to sploh določa katermu se paket preda?
Na srečo sem bil v obeh primerih doma, ampak če te ni, je pa PS boljša.
Pa počasni so, 1.8. je blo poslano, 3.8. je prišlo v SLO, 6.8. je blo predano kurirju, 11.8. pa sem dobil na dom.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

IceBoX ::

Kako pa je glede carinskega pregleda? Danes sem dobil paket, na katerem je pisalo da ga je pregledala carina v LJ. Ali pakete izbirajo naključno ali mogoče tiste bolj dražje?
Huh...

nejc5 ::

Odpirajo pakete težje od 200g ali z vrednostjo večjo od 22€ koliko sem skupaj potegnil statistiko za moje pakete.

St235 ::

Načeloma pregledujejo bolj ali manj vse.

Magic1 ::

Tudi za nižje zneske odpirajo, vendar bolj redko. Po moje morajo met en x-ray skener, kot na letališčih/sodiščih. S tem lahko v trenutku ocenijo, ali je vrednost izdelka pod 22€.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Dr_M ::

Po mojih izkusnjah, odpirajo cisto random. Iz kitajske precej pogosteje, kot npr iz ZDA. Npr na pakete iz DX so precej obcutljivi.

St235 ::

Predvsem pa če odprejo to ne pomeni, da zahtevajo tudi račun.

Magic1 ::

Dr_M je izjavil:

Po mojih izkusnjah, odpirajo cisto random. Iz kitajske precej pogosteje, kot npr iz ZDA. Npr na pakete iz DX so precej obcutljivi.

Pri meni so odprli dva paketa iz DX od dvajsetih. V enem paketu je bila velika kovinska ura:D Za nobenega niso zahtevali računa.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

darkolord ::

Iz kitajske precej pogosteje, kot npr iz ZDA.
Pri meni so odprli _VSE_ iz ZDA (tudi čisto navadne pisemske kuverte s tankim tršim predmetom), iz Kitajske mogoče nekaj odstotkov paketov, pa še to samo tavelikih.

Dr_M ::

Jest sem narocil letos sklopko za motor iz ZDA (cca 55€), precej velika in tezka skatla, pa ni bila nic odprta :)

bumbarka ::

pozdravljeni
tudi sama imam kaksno vprasanje...na vecino sem dobila odgovor iz prejsnjih postov.
zanima me ali ima kdo tukaj izkusnje z nakupovanjem količinsko več stvari, npr. razlicna oblačila. tam za ene 400-500 funtov. kako se pa potem obracunava davek ? vsaka stvar posebaj ?
in recimo ce kopuješ kot pravna oseba ?
te zadeve s carino moram še naštudirat.
hvala za kakrsnokoli pomoc.

St235 ::

Odvisno kako je poslano. Načeloma se obračunava po pošiljkah. Ker gre za procentne vrednosti je pri večjih naročilih načeloma vseeno. Višina carine je odvisna od artikla. Načeloma nekih razlik v zneskih za pravne osebe ni, je pa treba zadeve ustrezno knjižit.

Magic1 ::

bumbarka je izjavil:

pozdravljeni
tudi sama imam kaksno vprasanje...na vecino sem dobila odgovor iz prejsnjih postov.
zanima me ali ima kdo tukaj izkusnje z nakupovanjem količinsko več stvari, npr. razlicna oblačila. tam za ene 400-500 funtov. kako se pa potem obracunava davek ? vsaka stvar posebaj ?
in recimo ce kopuješ kot pravna oseba ?
te zadeve s carino moram še naštudirat.
hvala za kakrsnokoli pomoc.


Anglija je del EU, tako da lahko naročiš kolikor hočeš in ne bo nobenega dodatnega davka/carine.
Magic

bumbarka ::

Hvala vama za odgovore. je mogoce kakšen priblizen znesek carinjenja?

Alamar ::

Saj ti je že odgovoril, če naročaš v funtih iz Anglije ni carinskega postopka. Davek je že plačan.

Dr_M je izjavil:

Po mojih izkusnjah, odpirajo cisto random. Iz kitajske precej pogosteje, kot npr iz ZDA. Npr na pakete iz DX so precej obcutljivi.

O to pa po mojih izkušnjah sploh ne drži. Iz USA, Kanade in Avstralije odpirajo veliko pogosteje kot iz Azije.

Klemen17 ::

Pozdravljeni!
Danes sem se prijavil na Ebay.de, ko sem dal da preverijo mojo identiteto preko kreditne kartice (Mastercard), na moje ime ni primlo, sicer nevem zakaj, potem pa sem dal na drugi in je sprejelo (ali je to kakšna veza potem s paypalom?).
Kdaj si moram odpreti Paypal račun? V bistvo bi samo prodajal, no morda pa tudi kaj kupil če se mi bo katera stvar zdela koristna.
Kako je če jaz prodajam izdelek, kaj morem dati (pripavi pošiljko?)
Sem popolni lajik!
Hvala in lp

butters81 ::

Zdravo,

bom kar tukaj vrašal. Pred 3 meseci sem iz ebaya naročil dve stvari v roku 3 dni. Prvo iz kitajske (hongkong) in drugo iz anglije, obe cenovno okoli 12€ s poštnino.

Zdej problem je, ker teh zadev še nisem prejel. Po mesecu, se pravi konec junija sem kontaktiral oba prodajalca, ki sta bila začudena, da še nisem dobil stvari... Oba sta se strinjala, da mi pošljeta nov izdelek (enak) brezplačno. Torej sta oba poslala po 2 izdelka, skupaj 4.

Po še mesecu dni, ko ni bilo nič, sem spet kontaktiral oba prodajalca (okoli začetka avgusta) in iz anglije se oglasi da je na dopustu in če lahko preveri kasneje. Sredi avgusta se vrne in oglasi, sem potrdil še enkrat moj naslov (da je bil pravilen pri obeh pošiljkah) in poslali so mi tretji izdelek. Prodajalec je tudi prijazen in odgovarja, se da zmenit. Zdej drugi prodajalec iz kitajske mi na te zadnje maile ni odgovarjal, ko sem ga kontaktiral, kako se lahko 2 paketa "izgubita". Sem kontaktiral ebay in ker je bilo več kot 45 dni nisem mogel odpreti zadeve na ebay customer protection. Sem pisal na customer support pa so mi rekli, da bodo kontaktirali prodajalca in probali rešit zadevo.

Odločil sem se, da iz anglije počakam še kakšen teden potem se ponovno javim prodajalcu. Ebay customer support pa bom še enkrat kontaktiral danes ali jutri kako kaže s prodajalcem iz kitajske.
Zanima me pa naslednje. Je možno, da so problemi na carini in mi držijo pakete? Je možno, da se od 2 prodajalcev po 2 paketa "izgubita"? Ali si je poštar prilastil pakete? Ali me imata dotična projalca za norca? Oba prodajalca sta top-rated seller z 99% + feedbacka.
Moram še dodati, da sem vmes naročil na ebayu še led lučko sredi julija in sem dobil v dveh tednih brez problema.

Hvala, lp

GrimReaper ::

Od 50 paketov se mi ni še noben izgubil. Pa iz Kitajske, Japonske dobim v 3, 4 dneh. Še največ traja iz USA in Avstralije, 7-19 dni.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

seminal ::

Daj ne nakaldaj da dobiš iz kitajske pa japonske v 3, 4 dneh ker lažeš... Pa kak so 7 al 8 stare gume držijo nenormalno dobro.

Alamar ::

'Lol iz Kitajske v 3 dneh. Sanja svinja kukuruz. Kaj to naročaš cdje z DHL ekspress?:)):))

Gregor9 - To je sila čudno. Po mojem ti je poštar pihnu, ali pa kak sosed, če si v bloku.:)) Če gre za uveljavljena prodajalca, skoraj ni možnosti, da bi si delala težave s tako nizkimi zneski. Če si zamudil rok za pritožbo, praktično ne moreš nič. Se ti naslov na ebayu ujema s tistim na paypalu, ker tu znajo biti težave.

šernk ::

Iz kitajske v 3 dneh ja... Iz nemčije pride v 3 dneh z DHL ne pa iz kitajske (nemčija prevzemno mesto prvi dan...nemčija DHL center-avstrija DHL center drugi dan... Slovenija DHL center-dom tretji dan) :))

iz kitajske traja vsaj nekje 10 dni, če ne resnično ekspress vzameš in doplačaš kakih 20€, potem pa mogoče da pride tam v 4ih delovnih dnevih ja. Po navadni pošti pa povprečno iz izkušenj traja od 12 pa vse do 70 dni. Od ene 20ih paketov iz kitajske pa sta se do sedaj 2 izgubila (en iz DX, 10 mesecev mimo in ga še ni, resend sem dobil v 14ih dneh in en iz ebaya, kjer pa utemeljeno mislim, da sem naletel na nateguna, ker sem 3x dobil popolnoma drugačen odgovor). Priporočeno iz kitajske je pa prišlo ravno tako v cca 12ih dneh. Iz EU se mi pa niti en paket še ni izgubil, tako da bi se 2 zapored skorajda meji na znanstveno fantastiko vendar nikoli ne reci nikoli.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Maxl ::

No, no, sam sem z DHL-om dobil paket na dom (ko ni bilo treba zadeve ocariniti) v 3 dneh - torej trije dnevi so minili od takrat, ko je bil paket sprejet na DHL izpostavi v HK do takrat, ko mi je kombi ta paket pripeljal. Če ne verjameš dajem dokaz o zadnji dostavi, ki je trajala 5 dni (vključno s carinjenem), poleg tega pa je bil vmes vikend. DHL je res izjemno hiter, pa še poceni te pride (cca 50USD za 4kg paket.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Maxl ()

Dr_M ::

Zanimivo, da nisem edini, ki ne dobiva paketov iz kitajske.
Enega sem dobil, ko sem obvestil prodajalca in je ponovno poslal, dva pa se cakam.
En narocen 07/13/12, drug 08/06/12.
««
18 / 109
»»