» »

Vse o Ebay-ju

Vse o Ebay-ju

««
17 / 109
»»

seminal ::

Mene pa zanima če zlicitiram nek pokvarjen prenosnik Asusa ki je razmontiran na kose, me zanima ker je cena čez 100€ in bo šlo na carino kako mi ga bodo carinili?? Nebi rad za robo ki ne dela dodatenga davka plačeval? Je že kdo imel takšen primer?

LP

darkolord ::

Najverjetneje po vrednosti, ki si jo (jo boš) zanj plačal. Torej boš plačal še 20% DDV + cca 4.5 eur stroškov.

Maja1993 ::

Na ebay.de sem našla (končno)! Da nekatere kletke pošiljajo tudi v SLo, toda kot opcije je nemorem izbrati, piše pa: Kontaktirajte me, izdelke pošiljamo tudi v EU. Sedaj me pa zanima kako kontaktiram trgovca?
Pa še to, npr. pri vsakem izdelku piše koliko se plača carina oz. poštnina, to moram potem prii vsakem izdelku prišteti, ali se gleda samo najdražje?
Hvala.

Alamar ::

Čisto na koncu oglasa imaš "Frage stellen". To klikni in napiši sporočilo prodajalcu. Carine iz EU ni. Plačaš ceno izdelka plus poštnino. Ker gre pri ptičji kletki za precej velik in težak predmet bo verjetno poslana prek dostavne službe. DHL ali podobne.

Tukaj imaš povezavo od najcenejše naprej. Veljajo samo tiste, kjer je cena pošiljanja zraven. Mnogi imajo namreč le oseben prevzem.

http://www.ebay.de/sch/K%C3%A4fige-Voli...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

Maja1993 ::

Najlepša hvala za pomoč.
Gledala sem tole kletko; http://www.ebay.de/itm/Vogelkafig-Volie... In tudi ko sem dala v iskanje 'pogoj' da pošiljajo tudi v SLo mi jo je našlo. :)
Upam, da srečno prispe.

Maja1993 ::

Sem videla da se moram reg. če želim kontaktirati trgovca :/ Jaz pa moram še it delat kartica, ker trenutno imam samo o NLB, no potem bo pa treba čakat nekaj časa :/

GrimReaper ::

Imam eno vprašanje.
Ker sem čisto nov na eBayu sem bil seveda zelo navdušen nad stvarmi ki jih prej pri nas ni blo za dobit, in začel na veliko bidat.
Do sedaj vse ok, ker sem zapravil 675€, na kreditni pa imam limita 700€. Imam pa še 8 aktivnih bidov z vrednostjo okoli 150€.
Kolikor sem bral je Paypal limit neodvisen od limita na kreditni kartici, torej bi moglo it telih 8 plačil še skozi ali se motim?
Opcije da bi prenesel denar iz bančnega računa na Paypal pa tudi ni (mislim da samo za US državljane).

Drugače so prodajalci izredno prijazni, če kupiš od enega več izdelkov ti pošlje invoice z eno poštnino. Pri enem sem prehitro plačal 12USD za 2 izdelka, pa mi je potem nakazal 6USD na Paypal. Bidal sem pri enem, ki pošilja samo v USA, pa se je tudi dalo zmenit da bo brisal nakup.
Bo pa sigurno problem če ne bom mogel plačevat.

Iz Nemčije sem dobil hitro, v 6 dneh, kar je iz GB in USA pa še čakam.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

Izak ::

Lahko dobiš nekoga, ki ti nakaže denar na tvoj paypal ti pa na njegov TRR. Pazi se goljufov.

GrimReaper ::

Še nekaj, je kakšna opcija da gledaš po skupnem eBayju, na ebay.com imaš sicer na koncu iskanja nekaj international sellerjev, ampak ne pokaže vsega kar je tudi na ebay.co.uk in ebay.de.
Če ne gre, je še kakšen poleg teh treh ki je vreden ogleda?
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

Izak ::

Alamar ::

GrimReaper je izjavil:

Imam eno vprašanje.
Ker sem čisto nov na eBayu sem bil seveda zelo navdušen nad stvarmi ki jih prej pri nas ni blo za dobit, in začel na veliko bidat.
Do sedaj vse ok, ker sem zapravil 675€, na kreditni pa imam limita 700€. Imam pa še 8 aktivnih bidov z vrednostjo okoli 150€.
Kolikor sem bral je Paypal limit neodvisen od limita na kreditni kartici, torej bi moglo it telih 8 plačil še skozi ali se motim?
Opcije da bi prenesel denar iz bančnega računa na Paypal pa tudi ni (mislim da samo za US državljane).

Drugače so prodajalci izredno prijazni, če kupiš od enega več izdelkov ti pošlje invoice z eno poštnino. Pri enem sem prehitro plačal 12USD za 2 izdelka, pa mi je potem nakazal 6USD na Paypal. Bidal sem pri enem, ki pošilja samo v USA, pa se je tudi dalo zmenit da bo brisal nakup.
Bo pa sigurno problem če ne bom mogel plačevat.

Iz Nemčije sem dobil hitro, v 6 dneh, kar je iz GB in USA pa še čakam.
6 dni iz Nemčije tudi slučajno ni hitro.:)

Če boš s plačili prekoračil limit na kreditni, ne boš mogel plačati s paypalom, razen, če imaš gor sredstva od drugod (če si kaj prodal, če ti je kdo gor nakazal...). Limit se ti bo sprostil šele, ko bo bo tvoja banka obračunala kreditno (jaz imam to 18. v mesecu), zato previdnost ni odveč. Sploh tisti, ki zahtevajo plačilo v kratkem roku, znajo biti potem tečni. Ker si naročal tudi iz ZDA - upam, da si se pozanimal glede potencalnih carinskih postopkov. Po mojih izkušnjah cariniki veliko bolj odpirajo pakete iz ZDA in Kanade, kot iz Kitajske naprimer.

GrimReaper ::

Kaj pa da bi sam sprostil kreditno pred 18., se to da? Sicer pa čudno da so mi samo 1,5€ trgali, do 18. sem kupil že za 300€.
Potem mam še možnost da dam prošnjo za povišanje limita.
Pa tud s prodajalcem se gotovo da zmenit da mu plačam čez 30 dni in mu dam zraven še kakšnih 5-10USD povračila za čakanje.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

šernk ::

Ebay ni slovenija :)

ko biddaš moraš v večini primerov plačat in plačat moraš preden pošljejo :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

LuGi ::

GrimReaper je izjavil:

Kaj pa da bi sam sprostil kreditno pred 18., se to da? Sicer pa čudno da so mi samo 1,5€ trgali, do 18. sem kupil že za 300€.
Potem mam še možnost da dam prošnjo za povišanje limita.
Pa tud s prodajalcem se gotovo da zmenit da mu plačam čez 30 dni in mu dam zraven še kakšnih 5-10USD povračila za čakanje.


Nabavi si Visa Electron kjer si lahko nakazas sredstva torej brez limita & čakanje do konca mesca za sprostitev.. uporabi iskanje za več informacij


Pa ne misli da bo narod čakal 30 dni na svoj denar ker pač nimas sredstev na kartici :)) Bidas, zmagas in placas "TAKOJ"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Qcube ::

Če nimaš denarja pošlji prodalajcu sporočilo da počaka do naslednjega meseca ali prekine nakup, ker si prekoraču limit za tekoči mesec. Mislim, da ne bo problemov.

Alamar ::

GrimReaper je izjavil:

Kaj pa da bi sam sprostil kreditno pred 18., se to da? Sicer pa čudno da so mi samo 1,5€ trgali, do 18. sem kupil že za 300€.
Potem mam še možnost da dam prošnjo za povišanje limita.
Pa tud s prodajalcem se gotovo da zmenit da mu plačam čez 30 dni in mu dam zraven še kakšnih 5-10USD povračila za čakanje.
Sploh veš, kdaj imaš obračunski dan? Če imaš 18. se ti je že sprostil limit. Za povečanje limita seveda lahko zaprosiš, samo je spet odvisno od banke do banke, v kolikšnem času ti ta prošnjo obravnava in odobri. Takole po domače se na ebayu večinoma ne meni. Mogoče bo prodajalec voljan prekinit in ponudit drugemu najvišjemu biderju, mogoče te bo pa prijavil ebayu kot neplačnika. 30 dni pa skoraj sigurno ne bodo čakali na denar.
Skratka bolj pozoren bi moral biti in se pozanimati o pravilih. Za limit si očitno vedel...

GrimReaper ::

Za limit sem vedel, ampak sem mislil da mi bodo 18. vsaj nekaj sprostili (z vključno 17. sem kupil za 300€), drugače naj bi se štelo z vključno 12. v mesecu, meni pa so nakupe 10.7. dali že za naslednji mesec, 18.8.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

GrimReaper ::

GrimReaper je izjavil:

Za limit sem vedel, ampak sem mislil da mi bodo 18. vsaj nekaj sprostili (z vključno 17. sem kupil za 300€), drugače naj bi se štelo z vključno 12. v mesecu, meni pa so nakupe 10.7. dali že za naslednji mesec, 18.8.


EDIT:
Za tole ko sem kupil od tega ki pošilja samo v US, sem lepo dobil cancel transaction, ne vem zakaj nebi šlo za ostale tako, zdej jih imam odprtih samo še 6.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Izak ::

Zato, ker kupec ni dolžan kliknit na "cancel transaction" oziroma je to le njegova dobra volja. Pred bidanjem, kontaktiraj kupca in se prepričaj o pošiljanju in stroških pošiljanja. S takim pristopom kot ga opisuješ, se uničuje zaenkrat še solidna kultura in resnost kupovanja na ebayu.

Magic1 ::

Sej ebay ima to lepo poštimano z oceno. Če ga serješ, dobiš negatine točke pa te potem blokira ebay, ali pa tvojih bidov prodajalci ne upoštevajo. Kot sem videl, prodajalcu ni potrebno prodati najvišjemu ponudniku.
Magic

Alamar ::

Jaz vsakega, ki mi ne plača v jasno napisanem roku prijavim ebayu. Poln kufer imam idiotov s feedbackom 0-5, ki samo bidajo, potem pa nič. Ne plačat, ne odgovarjat na maile, se izgovarjat da ni denarja, da je dosežen limit... Halo? Kaj za vraga bidaš, če nisi sposoben plačat? No, nekateri vseeno plačajo in potem zadevo pošljem z navadno letalsko, ker redko kdo hoče doplačat za priporočeno. Lepo pošljem mail, naj mi da pozitiven feedback, ko paket dobi. Ampak nič. Mnogim se ne ljubi dajat feedbacka, kar vzame par sekund časa in potem "trepetaš" dva meseca, da se izteče rok za refund in upaš, da te tik pred iztekom ne prijavi, ker kao ni dobil paketa. Ebay je poln kretenskih kupcev, ki sploh ne preberejo vsebine jasno in z veliki črkami napisanega oglasa in pravil poslovanja. Vse kar vidijo je ime oglasa, ohranjenost in cena. Sploh Italijani so razred zase, zato jih že par let privzeto blokiram. Skratka jebeno je biti prodajalec, ker kupec je zaščiten kot medved.

Imho je velika slabost ebaya, da ne moreš dat kupcu negativno mnenje (pred leti si ga lahko). Preostane ti edino, da ga prijaviš in ga ebay "zaznamuje" kot neplačnika. Potem pa v oglas daš blokado tistih, ki so bili prijavljeni zaradi neplačila. Pa še to mora biti vsaj 2x v letu dni prijavljen, da ga sploh lahko blokiraš. No kljub vsemu imam mesečno opravka s par tovrstnimi modeli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

LuGi ::

Alamar je izjavil:

Jaz vsakega, ki mi ne plača v jasno napisanem roku prijavim ebayu. Poln kufer imam idiotov s feedbackom 0-5, ki samo bidajo, potem pa nič. Ne plačat, ne odgovarjat na maile, se izgovarjat da ni denarja, da je dosežen limit... Halo? Kaj za vraga bidaš, če nisi sposoben plačat? No, nekateri vseeno plačajo in potem zadevo pošljem z navadno letalsko, ker redko kdo hoče doplačat za priporočeno. Lepo pošljem mail, naj mi da pozitiven feedback, ko paket dobi. Ampak nič. Mnogim se ne ljubi dajat feedbacka, kar vzame par sekund časa in potem "trepetaš" dva meseca, da se izteče rok za refund in upaš, da te tik pred iztekom ne prijavi, ker kao ni dobil paketa. Ebay je poln kretenskih kupcev, ki sploh ne preberejo vsebine jasno in z veliki črkami napisanega oglasa in pravil poslovanja. Vse kar vidijo je ime oglasa, ohranjenost in cena. Sploh Italijani so razred zase, zato jih že par let privzeto blokiram. Skratka jebeno je biti prodajalec, ker kupec je zaščiten kot medved.

Imho je velika slabost ebaya, da ne moreš dat kupcu negativno mnenje (pred leti si ga lahko). Preostane ti edino, da ga prijaviš in ga ebay "zaznamuje" kot neplačnika. Potem pa v oglas daš blokado tistih, ki so bili prijavljeni zaradi neplačila. Pa še to mora biti vsaj 2x v letu dni prijavljen, da ga sploh lahko blokiraš. No kljub vsemu imam mesečno opravka s par tovrstnimi modeli.


Tako je! In italjani so res razred zase.. grenak priokus

Maja1993 ::

Ali bi bil kdo tako prijazen, ki že ima računa na ebay.de pa samo napisal trgovcu če pošilja v SLo oz. kakšna je poštnina? Ker jaz čakam na kartico oz. jo dam šele v ponedeljek delat.

amigo_no1 ::

LuGi je izjavil:

GrimReaper je izjavil:

Kaj pa da bi sam sprostil kreditno pred 18., se to da? Sicer pa čudno da so mi samo 1,5€ trgali, do 18. sem kupil že za 300€.
Potem mam še možnost da dam prošnjo za povišanje limita.
Pa tud s prodajalcem se gotovo da zmenit da mu plačam čez 30 dni in mu dam zraven še kakšnih 5-10USD povračila za čakanje.


Nabavi si Visa Electron kjer si lahko nakazas sredstva torej brez limita & čakanje do konca mesca za sprostitev.. uporabi iskanje za več informacij


Pa ne misli da bo narod čakal 30 dni na svoj denar ker pač nimas sredstev na kartici :)) Bidas, zmagas in placas "TAKOJ"



Banka Koper predplačniška Visa Electron
http://slo-tech.com/forum/t450878/p3597...

Ne vzeti navadne Visa Electron pri banki Koper, ker ti trgajo šele 18 ali 21 v mesecu (tako imaš že sedaj) !

ali
Abanka Visa Electron debetna
http://www.abanka.si/kartice/debetna-ka...
Kartica je vezana na Abanka trr, kolikor imaš gor lahko zapraviš, mesečni limit je 3000E, se ga da tudi spremeniti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Alamar ::

Maja1993 je izjavil:

Ali bi bil kdo tako prijazen, ki že ima računa na ebay.de pa samo napisal trgovcu če pošilja v SLo oz. kakšna je poštnina? Ker jaz čakam na kartico oz. jo dam šele v ponedeljek delat.
Sem ga jaz vprašal. Če bodo odgovorili, ti bom poslal zasebno sporočilo. Tile večji trgovci pogosto sploh ne odgovarjajo na vprašanja.

GrimReaper ::

@amigo_no1
Sej ok, ampak to kar imam mi čisto ustreza, PBS račun, tko da lahko dvignem 1km stran od doma brez provizije.
1x na mesec da se obračuna je čist ok, 700€ limit tudi, problem je samo da nisem vedel da se 18. obračunajo nakupi samo do 10., za vnaprej ne bo nobenega problema.

Se je pa zaenkrat vse dalo lepo zmenit s prodajalci, 2 itema bom plačal 18.8., eden pa sicer ni bil preveč zadovoljen, ampak mi je brisal moje bide, potem sem pa videl da je že en drug začel bidat in bo v bistvu zaslužil enako če ne več. Odprti so mi ostali tako samo še trije.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Machete ::

Magic1 je izjavil:

Sej ebay ima to lepo poštimano z oceno. Če ga serješ, dobiš negatine točke pa te potem blokira ebay, ali pa tvojih bidov prodajalci ne upoštevajo. Kot sem videl, prodajalcu ni potrebno prodati najvišjemu ponudniku.


Prodajalec kupcu ne more pustiti negativnega feedbacka. Lahko samo prijavi neplačan item.

GrimReaper ::

Dobro je, vsi so bili pripravljeni počakat 4 tedne, ampak sem se potem v tej temi zmenil da sem dobil denar na PayPal:
http://www.internetmojster.com/trgovina...
Je blo pa kr pestro dons in sem že cvikal, da kakšnemu prodajalcu ne bo všeč kar mu imam za povedat. Ampak so vsi razumljivi.
Dobra šola za naslednjič.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

NoXy ::

Ali prodajalec ve kdaj sem dobil jaz paket? Ali ima on samo datum kdaj je nesel paket na pošto. Naprej pa ne sledi več paketu?

IceBoX ::

Jaz čakam na paket iz Kitajske že skoraj 1 mesec. Naj počakam še malo ali naj kontaktiram prodajalca?
Huh...

LuGi ::

NoXy je izjavil:

Ali prodajalec ve kdaj sem dobil jaz paket? Ali ima on samo datum kdaj je nesel paket na pošto. Naprej pa ne sledi več paketu?


Če ima tracking številko, da.

NoXy ::

Torej on sploh ne ve če sem dobil paket jaz? To pa je kar nerodno.

Janac ::

JAZ sem dpobil paket iz cgina po vec kot 3 tednih bla je pa free postnina

Izak ::

NoXy je izjavil:

Torej on sploh ne ve če sem dobil paket jaz? To pa je kar nerodno.


Ve da si paket dobil, če je imel tracking kodo. Ti je že LuGi lepo napisal. Drugače mi pa tvoje navdušenje zveni kot, da bi rad kakšen refund zaradi nedostave pobral??

šernk ::

seveda in naslednjič bo pri tem prodajalcu pisalo, da ne pošilja več v slovenijo. glede nato da imajo "if not delivered return to xyz" mislim, da tudi prekleto dobro vedo kdaj roba pride do naslovnika in kdaj ne. izgube seveda so, vendar na število paketov bi rekel da minimalne, kot da je tako težko dati tiste 2 evra za delujočo stvar, ki pride pri nas 15€.

sam doslej 2 paketov od cca 50 nisem dobil. prvega iz dealextreme (dobrih 9 mesecev mimo, kje je paket se očitno nikomur ne sanja), pri drugem je pa prodajalec tolk mutil, da močno dvomim, da je sploh poslal, torej imam le en izgubljen paket doslej.

IceBox, počakaj tja do 38-40 dneva za kontaktiranje, itak odgovorijo v 24ih urah, v kolikor se pa pogovor zavleče odpri pri ebayu case, ker ti da potem ebay še 14 dni za samostojni dogovor, pri večini je pa 44 dan refund, dobil 3x brez problema in 3x tudi ponovno plačal ko sem paket dobil čez 14 dni.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Izak ::

Ja, sem že opazil da prodajalci navajajo probleme pri pošiljanju v Slovenijo, očitno nekateri izkoriščajo pakete ki so brez trackinga.

Na slabšem smo definitivno vsi, ker: so začeli dajat tracking number tudi na pakete manjše vrednosti, kar pomeni da plačujemo več za poštnino ALI pa so kompletno odrezali dostavo k nam.

Tako, da svetujem temeljit premislek preden začnete goljufat.

NoXy ::

Izak se strinjam s tabo. Stvari se dajo dobiti zelo poceni. Skoda bi bilo to izgubiti.

Alamar ::

LuGi je izjavil:

NoXy je izjavil:

Ali prodajalec ve kdaj sem dobil jaz paket? Ali ima on samo datum kdaj je nesel paket na pošto. Naprej pa ne sledi več paketu?


Če ima tracking številko, da.
Tudi tracking number vedno ne pokaže dostave na željen cilj v določenih državah. To je preko online sistema pošte prejemnice. Seveda se verjetno da preveriti, ali je bilo resnično dostavljeno preko poizvednice, ki jo osebno vložiš na pošti. Za odgovor se lahko čaka tudi do 2 meseca (recimo v primeru nekaterih držav južne Amerike).
Kar sem doslej pošiljal, imajo najbolj zrihtano v Kanadi, kjer je celoten postopek potovanja priporočenega pisma podrobno naveden na strani njihove pošte in na koncu vidiš celo digitalen podpis prejemnika.8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

Izak ::

Zanimivo, ko sem sam preko USPS (ZDA) dobil paket vreden cca. 150$, sem takoj od podpisu (par minut kasneje) dostavni službi Pošte Slovenije na spletnem trackingu USPS (ne naše pošte!!) videl, da sem zadevo sprejel.

GrimReaper ::

IceBoX je izjavil:

Jaz čakam na paket iz Kitajske že skoraj 1 mesec. Naj počakam še malo ali naj kontaktiram prodajalca?

Moja paketa iz Kitajske sem dobil v 5 oz. 9 delovnih dneh (Economy Int'l Shipping).
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

IceBoX ::

Tudi pri meni piše isto (Economy Int'l Shipping). Pri meni je že 20 delovnih dni.
Huh...

LuGi ::

GrimReaper je izjavil:

IceBoX je izjavil:

Jaz čakam na paket iz Kitajske že skoraj 1 mesec. Naj počakam še malo ali naj kontaktiram prodajalca?

Moja paketa iz Kitajske sem dobil v 5 oz. 9 delovnih dneh (Economy Int'l Shipping).


V mojih 5 letih nakupovanja pri kitajcih posiljka airmail ni prisla nikoli v 5-9 :-) kvecjemu v 14-21dneh

Izak ::

Pri meni dostava zelo niha, od rekorda 12 dni, pa vse tja do 30-40 dni. Vse iz Kitajske in ebaya ter dx-a.

Alamar ::

V petih dneh iz Kitajske z navadno pošto ni šans. Še za DHL moraš imeti precej sreče.

GrimReaper ::

Sej se je tud men zdelo čudno da sem tako hitro dobil, sej imam poslikano, gor je štempelj 14.7.2012, in 18.7.2012 ko sem paket prejel. Pa ta paket je šel še čez carino.
To je celo 3 dni, očitno na eBayu prej kliknejo da je že poslano.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

amigo_no1 ::

IceBoX je izjavil:

Tudi pri meni piše isto (Economy Int'l Shipping). Pri meni je že 20 delovnih dni.

Mi je šlo parkrat preko Slovaške (je verjetno nekdo na China post zajeb, preden so potem ugotovili, da je naslovnik v SI in ne v SVK je seveda preteklo še nekaj Donave).

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Jest bom pri istem prodajalcu narocil 2 izdelka, za enka placam polno postnino, za drugega mi pravi, da naj doplacam 1€.
Vse lepo in prav, ampak ko grem na placilo, mi zaracuna 2x polno postnino.
Kako se to lahko spremeni?

Tilen ::

DR_M, predvidevam, da gre za dva različna artikla, ker pri dveh enakih to Ebay samodejno skalkulira. Nazadnje, ko sem (slučajno) naredil takšen nakup dveh različnih artiklov, me je prodajalec obvestil in vrnil razliko, da nisem 2x plačal polne poštnine. Ne vem pa kako bi to uredil pred nakupom. Jaz bi se dogovoril, da plačam polno, on pa potem naredi refund tistih 2-5 eur razlike in če ti ne bo, mu pač daš negativen feedback in napišeš zakaj.

Hello Tilen,

Donna ***(****@sky.com) has issued a refund for 1.13 GBP of your original payment.

See Refund Details below for more information.

Message from merchant: Hello Tilen
We have combined your 2 x **** order and saved you £1.13 on the postage which we have just issued a refund of £1.13 to your paypal account
Kind regards Joe
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Dr_M ::

Evo, sem zrihtal.
Kontaktiral prodajalca za novo ceno in mi je spremenil. :)

Alamar ::

Pri takih zadevah vedno kontaktiraš prodajalca, preden plačaš, naj ti pošlje nov invoice z zmanjšano poštnino. Nekateri imajo tole avtomatsko naštimano v samih oglasih, drugi pa morajo ročno spremenit.
««
17 / 109
»»