» »

Vse o Ebay-ju

Vse o Ebay-ju

««
16 / 109
»»

šernk ::

Zgodovina naročil---contact seller. Jaz ponavadi iz EU kontaktiram po 20 dneh,iz kitajske pa med 35 in 40 dnevom. Če seller 44 dan še vedno muti z odgovori odpreš case pri ebay in nato se pogovarjaš z njim dalje :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

TOP ::

Kaj mi lahko poveš kako pridem do zgodovino naročil,ker sem nekaj brskal in ne znam več priti nazaj.Prej sem mel da je bil izdelek z leve in z desne sem imel ikone kdaj sem plačal in kdaj so poslali,to govorim o stvarek,katere sem že naročil.Hvala,ker ne najdem pa po Angleško napiši.

superb_ ::

Zdravo!

Zanima me, v kolikšnem času se dobi 4 mestno kodo za verifikacijo paypala?

Hvala in lp

Izak ::

Kodo dobiš, ko ti paypal trže znesek za verifikacijo iz kreditne kartice. Prepišeš jo iz poročila transakcij.

superb_ ::

@Izak

Danes sem položil denar na debetno kartico. Prijavil sem se v paypal in izvedel verifikacijo. Zanima me, kdaj bo ta koda vidna iz poročila transakcij? je to že takoj vidno ali je potrebno počakati nekaj dni? Šel bom namreč na banko vprašati saj nimam "spletnega bančništva".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: superb_ ()

Izak ::

Takoj ko ti tržejo, je v besedilu namena te transakcije vidna tudi koda za verifikacijo.

superb_ ::

Torej se lahko jutri že oglasim na banki, da mi povedo kodo...da ne bom zastonj hodil...

Izak ::

Verjetno, se ne spomnim več točno, če ti takoj tržejo ali je kakšen dan zamika.

mihec87 ::

Izak tole se pojavi čisto različno med transakcijami nekateri imajo takoj drugi pa par dni kasneje..Če ni nuje bi sam počakal še kakšen dan..btw z paypalom lahko plačaš nekaj malega tudi če ni vnešena ta koda(koliko točno pa kokrat pa nimam pojma(meni je 20eur šlo bp..))..

superb_ ::

Imam za 135eur, tako da verjetno ne bo slo brez kode

nejko8 ::

Mislim da je pod 100€ brez verifikacije računa. Vsaj ene dve let nazaj je blo tko.

Mr Hilter ::

A ima kdo idejo kje bi videl točno konverzijo funta v € preden plačam s PayPalom, kreditno...?
Razmerje ni isto kot jih kažejo banke, XE..., ampak bolj neugodno in bi rad predhodno skonvertiral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mr Hilter ()

Magic1 ::

Odvisno kdo konvertira. Če konverira paypal, te bo kar obral za 5%. Če pa konvertira plačilna kartica, je pa blizu realnega tečaja.
Vendar če plačuješ s kartico prek paypala, se ti že preko kartice konvertira, načeloma.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

damjan1980 ::

Nic naceloma. Vsaj nekoc je imel paypal privzeto nastavljeno, da ti on konvertira. Je treba nsatavit da ti to naredi domaca banka

Izak ::

Pri vsakem check outu s paypalom imaš možnost izbrat kdo ti dela exchange, paypal ali kartica. Default exchange si pa lahko urediš tudi v nastavitvah paypala.

IceBoX ::

Pred več kot mesecem dni (5 tednov) sem nekaj naročil iz eBaya, vendar izdelka še vedno nisem dobil. Na strani od eBaya mi piše da naj pustim feedback do 21.4. Sem pisal prodajalcu da izdelka nisem dobil (na odgovor še čakam). Torej, kaj se v teh primerih ponavadi zgodi? Ali ti kupnino vrne eBay?
Huh...

šernk ::

Meni so doslej še vsi vrnili kupnino, nato sem izdelek dobil ponavadi v roku naslednjih 14 dni in ponovno plačal. Edino eden mi je zavlačeval z vračilom kupnine, če se do 45 dneva ne zmeniš nič pač odpreš ebay case, kjer ti dajo še mislim da ene 20dni za samostojno menjenje.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Magic1 ::

Med 40 in 45 dnem daš vedno dispute na paypalu. Potem se naprej meniš. Dispute lahko prekličeš, če stvar dobiš, ali pa zahtevaš(na paypalu), da ti denar povrnejo, če še v nadalnih 14 dneh ni nič.
Magic

IceBoX ::

Potem se to ureja preko PayPal-a (dispute) ali lahko na eBay-u (resolution center)? Naročil sem 8. marca, ampak izdelka nisem dobil.
Huh...

Magic1 ::

Po moje je vseeno, lahko kar na obeh. Sej naj bi bila ista firma.
Magic

LgStar ::

Zdravo vsem!

Rad bi kupil tale polnilec prek ebaya, pa me zanimajo osnovne stvari, namrec zame je to prvic. Boljše je vprašat:D
http://www.ebay.com/itm/NP-45-NP-45A-Ba...

Skupna cena z poštnino je 8.22$, Izdelek se nahaja v USA, sedaj pa me zanima:
- Ali je meni treba plačati carino in DDV za ta izdelek.
- Glede na to, da piše da jst poštnino plačam njemu 0.99$, ali jo moram zopet plačati tu pri nas v SLO.
- Kaj pomene, ce pise da je shipping free, a potem meni tu ne zaračunajo poštnine, ( prevoz izdelka dod doma)

?


Hvala vnaprej!

mihec87 ::

LgStar je izjavil:

Zdravo vsem!

Rad bi kupil tale polnilec prek ebaya, pa me zanimajo osnovne stvari, namrec zame je to prvic. Boljše je vprašat:D
http://www.ebay.com/itm/NP-45-NP-45A-Ba...

Skupna cena z poštnino je 8.22$, Izdelek se nahaja v USA, sedaj pa me zanima:
- Ali je meni treba plačati carino in DDV za ta izdelek.
- Glede na to, da piše da jst poštnino plačam njemu 0.99$, ali jo moram zopet plačati tu pri nas v SLO.
- Kaj pomene, ce pise da je shipping free, a potem meni tu ne zaračunajo poštnine, ( prevoz izdelka dod doma)

?


Hvala vnaprej!


1.ne
2.ne(zakaj bi 2x plačeval poštnino)
3.pomeni točno to kar piše

LgStar ::

mihec87 je izjavil:

LgStar je izjavil:

Zdravo vsem!

Rad bi kupil tale polnilec prek ebaya, pa me zanimajo osnovne stvari, namrec zame je to prvic. Boljše je vprašat:D
http://www.ebay.com/itm/NP-45-NP-45A-Ba...

Skupna cena z poštnino je 8.22$, Izdelek se nahaja v USA, sedaj pa me zanima:
- Ali je meni treba plačati carino in DDV za ta izdelek.
- Glede na to, da piše da jst poštnino plačam njemu 0.99$, ali jo moram zopet plačati tu pri nas v SLO.
- Kaj pomene, ce pise da je shipping free, a potem meni tu ne zaračunajo poštnine, ( prevoz izdelka dod doma)

?


Hvala vnaprej!


1.ne
2.ne(zakaj bi 2x plačeval poštnino)
3.pomeni točno to kar piše


Najlepša hvala na odgovoru.

Sedaj pa me še zanima, rad bi nabavil ta lcd ekran, ki pa se nahaja v UKhttp://www.ebay.com/itm/NEW-LG-LP156WH2...

S poštnino vred = 72$.
1. Torej ker se izdelek nahaja v Eu, mi carine ni treba plačati?
2. Ker je v Eu, naj bi bila roba že obdavcena, torej meni ni treba plačati DDV-a?
3. Ali pri sprejemu robe nastanejo še kakšni stroški, ali je to 72$ končna cena?

Hvala

delfinus ::

LgStar je izjavil:



Sedaj pa me še zanima, rad bi nabavil ta lcd ekran, ki pa se nahaja v UKhttp://www.ebay.com/itm/NEW-LG-LP156WH2...

S poštnino vred = 72$.
1. Torej ker se izdelek nahaja v Eu, mi carine ni treba plačati?
2. Ker je v Eu, naj bi bila roba že obdavcena, torej meni ni treba plačati DDV-a?
3. Ali pri sprejemu robe nastanejo še kakšni stroški, ali je to 72$ končna cena?

Hvala


1. ne placas carine. Posilja se z UK in UK je v EU = ni carine.
2. beri zgoraj
3. ne nastanejo, placal bos 37.99GBP (izdelek) + 6.15GBP (postnina).

lp, d.

mihec87 ::

Tole je napisano ze miljonkrat..

Države v EU-ne plačaš ničesar
Države izven EU
-do 22eur ne plačaš ničesar
-od 22eur do cca 120 ali 150eur(ne vem točno) plačaš 20%ddv+5eur stroškov carinjenja
-od 120eur plačaš 20%ddv ter carino po taric seznamu(za nekatere stvari ni carine ali pa je manj, max vrednost je 10%)+5eur stroškov

Poštnina se plača samo enkrat..

LgStar ::

Kako pa je s CE Oznako na izdellku, sem slišal da znajo težit na carinjenju?

fosil ::

Če je zadeva poslana iz EU-ja sploh ne gre čez carino.
Tako je!

johnyboy ::

kupil bi tole motorno žago:

http://www.ebay.co.uk/itm/Husqvarna-445...

Se pravi, ebay je angleški, izdelek pa se nahaja v USA, kar pomeni plačilo tudi carine?
Kaj pa menite o verodostojnosti prodajalca?
Krajna forever.

LuGi ::

Plačilo davka + morebitne carine (poklici na carinsko posto in vprasaj koliko %)

Odlicen feedback.

schrack ::

Pozdravljeni!

Za en izdelek sem bil nategnjen na ebay-u. Paypal je razsodil v mojo korist, napisali so mi, da bo denar nakazan na moj račun. Očitno prodajalec nima denarja na računu in mu nimajo kje vzet.
Minilo je že en mesec od razsodbe. Kolikšen je ta čas, ko bi lahko dobil povrnjen denar?

gazibo ::

ali je se kdo dobil predkratkim (dan, dva nazaj) obvestilo od eBaya o spremembi nacina placila ? jaz sem samo je text v nemscini in ne razumem tocno kaj zeli povedat

gazibo ::

http://pastebin.com/CfDFMVhE


ce lahko nekdo, ki mu nemscina ni tuja na hitro preskenira tole in pove o cem se gre. danke :-]

bozicek ::

Kako na angleskem ebayu spremenit postnino?
Dam international in tam lahko napisem kolikor zelim, ampak pod domestic je zvezdica, kao obvezno polje za Anglijo in tam ne morem dati vec kot 8.75 funta (ebay blokira)

In sedaj lahko po celi Evropi posiljam za toliko kot je postnina (13€) v anglijo pa ne (max 10€)
Darila letos samo za poredne

Magic1 ::

Ne vem kako imajo lahko omejeno za Anglijo na 10€, kaj pa če imaš 100kg za na drug konc otoka za pripeljat. A bo Ebay častu extra poštnino...
Drugače pa dej free poštnino po evropi in nabij ceno izdelka za 13EUR(pač te bo ebay ocuril za dodatnih 5% od 13EUR poštnine, ki drugače niso taxani).
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Alamar ::

Višina omejitve poštnine za domače pošiljanje je odvisna od izdelka in je prisotna na vseh ebay podstraneh. Lahko pa daš v sam opis oglasa, da te poštnina v UK dejansko pride toliko in tisto v kalkulatorju ne velja. Ali pa označi tam courier in v sam oglas na veliko napiši, koliko pride poštnina.

Že nekaj časa se drugače plača provizija tudi na poštnino (vsaj na ebay.com je tako), prav zaradi absurdnega nabijanja poštnine s strani nekaterih prodajalcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

bf4ed ::

Izak je izjavil:

Pri vsakem check outu s paypalom imaš možnost izbrat kdo ti dela exchange, paypal ali kartica. Default exchange si pa lahko urediš tudi v nastavitvah paypala.


Kje točno se nastavi Default exchange?
Lahko kopam 2dni pa nebom našel...

St235 ::

Če enkrat spremeniš pri plačilu pote tako ostane tudi v bodoče. Konkretno kje je pa ta nastavitev sem pa v temi o paypalu napisal in je en milion klikanja preden najdeš. Vem, da sem do takrat do nastavitve prišel preko periodičnih plačil 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Izak ::

Logiraj se v PayPal -> klik na Profile -> klik na my Money -> klik na Update pri My preapproved payments -> klik na Set Available Funding Sources -> klik na Conversion Options pri izbrani kreditni kartici -> in končno izbira Bill me in the currency listed on the seller's invoice.

Zna paypal fajn skrit... :)

bf4ed ::

Hvala ti, sem zrihtal.

To pa res nebi našel :P

mitja12345 ::

Pozdravljeni!
Bi vedel kdo povedat kaj morem naredit: skušam prodat igrico za playstation2 na ebay.at,ter ko že vnesem oglas,ter sliko mi nato ob zaključku vpraša na kašen račun se izvede plačilo oziroma kako želite poravnat "davke" na oglas: paypal,številka banke(naša je predolga),ter številka kreditne kartice.
Ne razumem zakaj bi mogel vnest to saj sem oddal oglas brez stroškov(ena brezplačna slika).Hvala za vsak odgovor.
Lp! Mitja

gazibo ::

theres no such thing as free lunch.

šernk ::

če ima nekdo shop na ebayu, a se da naročit direktno iz ebaya, da ne šteje dvojne poštnine?

ker recimo na njegovi strani piše plačilo preko paypal od 50-600€ poštnina 15,50€ + 1,5%, na ebayu pa se ne znajdem. In ker bom najbrž naročil vsaj 2 ali 3 različne stvari, ne bi rad 2x15€ plačeval, pa tudi registracija na nemško trgovino z mojim znanjem angleščine ni ravno enostavna :)

gre se pa za ta shop: http://stores.ebay.de/Caraudio24-Shop?_...

torej ali obstaja kot neka košarica da daš notri izdelke in nato naročiš vse hkrati?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Alamar ::

Ne vem, kaj točno bi rad povedal. Če misliš na poštnino, ti piše, da je za vsak nadaljnji artikel poštnina zastonj.

mitja12345 je izjavil:

Pozdravljeni!
Bi vedel kdo povedat kaj morem naredit: skušam prodat igrico za playstation2 na ebay.at,ter ko že vnesem oglas,ter sliko mi nato ob zaključku vpraša na kašen račun se izvede plačilo oziroma kako želite poravnat "davke" na oglas: paypal,številka banke(naša je predolga),ter številka kreditne kartice.
Ne razumem zakaj bi mogel vnest to saj sem oddal oglas brez stroškov(ena brezplačna slika).Hvala za vsak odgovor.
Lp! Mitja
Ja, to je varnostno. Če izdelek prodaš, moraš seveda ebayu plačat končno provizijo, ki ti jo enkrat mesečno trgajo z računa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

St235 ::

šernk je izjavil:

če ima nekdo shop na ebayu, a se da naročit direktno iz ebaya, da ne šteje dvojne poštnine?

ker recimo na njegovi strani piše plačilo preko paypal od 50-600€ poštnina 15,50€ + 1,5%, na ebayu pa se ne znajdem. In ker bom najbrž naročil vsaj 2 ali 3 različne stvari, ne bi rad 2x15€ plačeval, pa tudi registracija na nemško trgovino z mojim znanjem angleščine ni ravno enostavna :)

gre se pa za ta shop: http://stores.ebay.de/Caraudio24-Shop?_...

torej ali obstaja kot neka košarica da daš notri izdelke in nato naročiš vse hkrati?


v 99% procentih se da zmenit, da ti pošlje vel akrtiklov hkrati. najlažje je prodajalca direktno kontaktirat in ti potem ali naredi posebej akvcijo za to kar želiš ali omogoči naročilo ostalih artiklov brez poštnine/nižjo poštnino.

mitja12345 ::

Imam eno vprašanje: kaj moram narediti,da lahko kaj prodam na ebay.at(avstrija)?Sem se že registriral.Zdaj,ko bi rad dal oglas gor me vpraša za različna plačila paypal,številka kartice in to tudi,ko oddam oglas brez kakršnih kolih stroškov(davkov oziroma plačila za dodate slike)????????
Je potrebno,da odprem paypal račun?Kako to naredim in je potrebno kaj plačat?

@Alamar hvla za odgovor. Koliko pa znaša provizija?

Zgodovina sprememb…

Alamar ::

Odvisno od kategorije izdelka. Poglej pod pomoč na ebayu, kjer imaš vse lepo razloženo. Okvirno pa je okrog 10% od končne prodajne vrednosti.

speljak ::

preko ebaya sem zlicitiral eno stvar, sedaj se mi prodajalec noče oglasiti... kako ga prijavim, da dobi kakšen minus - negativno oceno?

(Vem, da če preko ebaya zlicitiraš in ne kupiš je vse narobe, vendar če želiš kupiti pa se ti prodajalec ne javi, pa sploh ni tako hudo, ali se motim, Lakotnik29?)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: speljak ()

mat xxl ::

Kje je problem, sedaj si že kupil, spraševal bi prej, sedaj je tvoje, da plačaš in njegovo, da ti pošlje.

speljak ::

mat xxl je izjavil:

Kje je problem, sedaj si že kupil, spraševal bi prej, sedaj je tvoje, da plačaš in njegovo, da ti pošlje.

Nima možnosti pay pal, številke računa iban, swift pa tudi ni poslal.

Machete ::

Potem pa ignoriraj vse skupaj. Daj še da bi rad prekinil transakcijo oz. nakup in čakaj, da on to potrdi. Z minusi pa počakaj, ker ne boš nič na boljšem, če mu ga stisneš. Mogoče ga trenutno ni doma? Mogoče je v bolnišnici?.. Skratka ne hiti..
««
16 / 109
»»