» »

Ogrevanje na elektriko

Ogrevanje na elektriko

cyber_killer ::

Doma imamo ogrevanje na elektriko. Se pravi je neka centralna "peč" katera regulira vodo. Zanima me to delovanje. Kako mora biti voda ogrevana? Je dovolj da je na 40 stopinj ali mora biti vedno na 60 stopinj.

Imamo tudi manjši kamin 1m X 50cm, v katerega preko dneva zakurimo. Stanovanje je 2 nadstropno z 80 kvadrati.

Temperatura je nastavljena na 22,5 stopinj. Termostat je v kuhinji. Zgoraj so radiatorji vedno mlacni in so nastavljeni na 3 od 5.

Vendar zgoraj mi ni tako lepo toplo kot spodaj v kuhinji. Občutim razliko ko sem spodaj eno uro in pridem nazaj gor.

Povsod,kjer sem bil (kolegi, sosedi) so radiatorji zelo vroči.Temperaturo pa imamo enako.

Djuro ::

Odvisno kako imaš narejeno, kaj ti pravzaprav regulira termostat?
Lahko ti regulira pumpo (direktni vod) ali pa mešalni ventil.
Vsekakor imaš več možnosti: tam, kjer je prehladno, odpri termostatske ventile do konca (se pravi 5).
prestavi termostat nekam drugam (kuhinja ni ravno najbolj primeren prostor; recimo da pečeš kruh in kuhinjo segreje pečica - posledično bo termostat začel zapirati ventil ali pa ugasnil pumpo - kuhinja bo topla, ostale sobe hladne).

Bi mogu malo bolj razložit, kako imaš narejeno ogrevanje.

cyber_killer ::

Ne razumem se prav zares v te zadeve, lahko pa razlozim bolj natancno. V kopalnici je pec na kateri je kazalec tam na 40 stopinj se pravi voda je tako ogrevana.

Ne razumem pa tega. Ce ima termostat komando na 22 stopinj in ce je v kuhinji vedno 22 in več potem on po moji kmecki logiki ne bo nikoli odpru ventilov da se pretaka ta voda tudi na druge radijatorje. Ali se motim?

Kako jaz lahko vplivam na to, da ce dam na 5 ce je termostat povedal "zdaj imam 22 stopinj konec".

Kako bi vedel kaj regulira termostat, ko si vprasal (direktni vod ali mesalni ventil)?

Azrael ::

Kot si sam ugotovil termostat je pogruntal, da je dovolj toplo in imate zato v kuhinji primerno, drugje pa prenizko temperaturo.

Najbolje je termostat prestaviti v drug prostor, vendar pazi, da nanj ne bo sijalo sonce ali bil kako drugače ogrevan, saj boš v tem primeru na istem ali slabšem.


Glede nizke temperature vode in zaradi tega temperaturno regulirani ventili na radiatorjih nimajo učinka, je poleg neprimerne postavitve termostata možen eden od naslednjih dveh dejavnikov:

a.) Imate avtomatiko mešalnega ventila, ki regulira temperaturo vode v radiatorju v odvisnosti od notranje in zunanje temperature (v tem primeru imate tudi zunanji termstat)

b.) Preveč izgub toplote in boš moral peč nastaviti na višjo temperaturo.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

connel ::

termostat prestavite nekam kjer ni drugega vira toplote kot radiatorji pa bo bolje, v kuhinjo pa sploh ne spada, ker se tam še kuha,...
Pri nas je peč na plin in termostat v dnevni + termostatski ventili na radiatorjih po sobah, ti zadnji bodo greli dokler se ne doseže temperature označene na ventilu ali ko se doseže temperatura v dnevni, potem termostat izklopi peč,...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Talno gretje in kurjenje na drva

Oddelek: Loža
336756 (5611) Daniel
»

Software za design centralnega ogrevanja ipd...

Oddelek: Programska oprema
354088 (2815) Lukzii
»

Merilniki ogrevanja - poraba energije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12722269 (18996) Okapi
»

ogrevanje hiše s termostatskimi ventili

Oddelek: Loža
4821319 (13164) vinetu
»

Plinski kondenzacijski kotel_glasnost in nastavitve

Oddelek: Loža
1812754 (12503) Dr.S

Več podobnih tem