» »

Koliko emailov naenkrat ven ?

Koliko emailov naenkrat ven ?

Tody ::

Živjo !

Zanima me če obstaja, kak standard oz priporočeno število poslanih emailov na enkrat. Mam že kr precej veliko listo (8000+) uporabnikov, pa mi moj gostitelj nč ne odgovarja, pa me zanima tisti ki se ukvarjate z mass mailing listami (ne to ni spam), koliko ste nastavil zadevo. Koliko emailov na uro/minuto ?

IceIceBaby ::

Jaz še nisem slišal za kakšno pravilo ali max. število. Precej je odvisno od tvojega strežnika in verjetno tudi ISPja.

Na kak način pa pošiljaš to ven? Upam, da ne iz mailing liste v Outlooku :)

Tody ::

Ne ne, to pošiljam iz Phplist, pač tm maš nastavitve, da pošlješ zadevo kolikor hitro se da in v tem primeru je bilo 8500 mailov v 5 minutah in 13 sekundah.

Maš pa tudi opcijo, da naštimaš batch po koliko na enkrat jih ven butne oz čez kakšen čas jih raztegne itd itd itd.

Men se gre za dve stvari: Da se maili ne pošiljajo več kot 3-4 ure in seveda da mi ponudnik ne zamori al pa kr ukine račun. Sem jim pisal samo ni bilo odgovora.

Zato me zanima, če se kdo ukvarja z razpošiljanjem newsletterjov kako mate vi nastavljen.

AndrejS ::

To je odvisno od tvojega ISP. Ponavadi pa imajo nastavljene strežnike tako, da če preveč hitro pošiljaš te avtomatsko banajo, in več ne boš mogel pošiljat mailov. Zato se raje pozanimaj preden začneš

Tody ::

Jah samo moj ISP nima veze z tem, ker aplikacija itak poteka iz drugega strežnika. Torej je odvisno od ISP-ja mojega ponudnika. Ampak on mi ne odgovarja na maile.

Sem pač mislil da obstaja kak standard ali vsaj priporočena količnina.

gregy ::

našo mailing listo 16.000 pošiljamo po cca. 4.000 mailov na uro .. je pa html mail .. s kar nekaj slikami .. tudi uporabljam phplist, pred tem sem uporabljal eno CGI scripto, ki je vse naenkrat nalozila v sendmail .. dve urce pa je blo poslan ..
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

gregy ::

evo ga

[Fri 4 Apr 2008 13:05] [] Started
[Fri 4 Apr 2008 13:05] [] Processing has started, 1 message(s)
to process.
[Fri 4 Apr 2008 13:05] [] It is safe to click your "stop"
button now, report will be sent by email to xxxxxxxxxxxxx
[Fri 4 Apr 2008 13:05] [] Processing message 20
[Fri 4 Apr 2008 13:05] [] Looking for users
[Fri 4 Apr 2008 13:05] [] Found them: 15551 to process
[Fri 4 Apr 2008 14:55] [] Processed 15551 out of 15551 users
[Fri 4 Apr 2008 14:55] [] It took 1 hours 50 mins 13 secs to
send this message
[Fri 4 Apr 2008 14:55] [] Script stage: 5
[Fri 4 Apr 2008 14:55] [] 15551 messages sent in 6613.46
seconds (8465 msgs/hr)
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

Tody ::

Coool, jest tud zaenkrat nisem dobil kake pripombe od ISP-ja, a maš to avtomatiko naštimano al batch ?

In a ti dela statistika v phplistu ? Men je od 8000 samo 1000 ljudi mail pogledal kar se mi zdi silno malo

gregy ::

imam avtomatsko nastimano .. kolikor jih pošlje jih pošlje .. nisem deval batcha notr .. kar se pa tiče statistike je pa tako .. od 15000+ mejlov mi statistika pokaze zaenkrat 800 prebranih .. je pa res da imajo ljudje maile v sluzbah ipd. Bomo videli v ponedeljek, drugače pa phplist spremlja statistiko preko slikice kolikokrat je odprta .. nekako tako. Lahko, da imajo prejemniki to zablokirano .. nisem se nikoli sekiral, ker imam na seznamu 8 mojih mejlov iz različnega abecednega zaporedja in vsi pridejo .. od a do s .. tu nekje :)
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft Access

Oddelek: Programska oprema
122189 (1634) enco11
»

EniCycle - slovenski Segway

Oddelek: Znanost in tehnologija
92237 (1705) AndrejS
»

[Ubuntu server] mail poslan iz serverja zazna kot vsiljeno pošto (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
798619 (7589) shorvat
»

[Linux][Ubuntu] Inštalacija dodatkov na prenosniku

Oddelek: Operacijski sistemi
142083 (1978) Looney
»

Checkiranje prebranih mejlov

Oddelek: Izdelava spletišč
121962 (1635) Tody

Več podobnih tem