» »

primarna particija --> simple volume???

primarna particija --> simple volume???

jeanine ::

pozdravljeni,

imam visto na prenosnem računalniku, ki je bila inštalirana na particijo z velikostjo 20g (c), na drugi particiji (d) pa je blo fraj 130g. z disk managementom sem hotela prvo povečat in drugo zmanjšat. d sem lahko zmanjševala in povečevala po želji, c pa nikakor ne. Problem je nastal ko sta se mi obe spremenili v simple volume, primarna pa je postala ena z velikostjo 2g, ki nevem sploh kaj je. Zdej je problem ker se računalnik ful časa zaganja, potem pa deluje normalno. sklepam da ima probleme z bootanjem?!
kako nastavim spet c za primarno particijo?

hvala za odgovor

nocutius ::

Mogoče bi šlo z system restore. Niti ne vem če ima vista to opcijo. Na xp-jih je pod start->help.

jeanine ::

ima to opcijo... sem že probala, problem je ker mi splon ni nardilo restore point :(

bluefish ::

System Restore pri tem nima veze.
Uporabi Partition Manager (odsvetujem za delo z Visto) ali kak drug podoben program in tam urejaj to.

nocutius ::

ah si me prehitel z partition managerjem.
samo trial verzija je precej omejena
*Trial Edition (limited functionality during 30-day evaluation period, details below) Fully functional during evaluation period: Backup Wizard, Restore Wizard, Create Partition Wizard, Format Partition Wizard, Delete Partition Wizard, Disk View, Boot Manager Setup Wizard, File Transfer Wizard; Limited Features (Virtual Mode Only): Undelete Partition Wizard, Copy Hard Disk Wizard, Copy Partition Wizard; Unavailable Features: Move/resize Partition, Disk Editor, Merge Partitions Wizard, Redistribute Free Space Wizard, Install New OS Wizard.

v bistvu je vse glavno izklopljeno

bluefish ::

heh, potem je očitno trial namenjen le ogledu UI-ja :). Preostanejo le še alternative. Recimo DiskPart,...

jeanine ::

malo sem brskala bo netu... uglavnem ko nardis četrto particijo ti disk management avtomatsko nardi dynamic disk...in prejšnje particije postanejo simple volume...
naj me kdo popravi, če ne nimam prav :)

še vedno pa je problem z dolgim bootanjem :(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FORMATIRANJE RABLJEN DISK

Oddelek: Pomoč in nasveti
333962 (2942) opeter
»

Kopiranje diska na SSD kako problem - nove particije drugačne velikosti, napake

Oddelek: Pomoč in nasveti
81978 (1887) hojnikb
»

Saj se ne more zgoditi meni - izbris particije wtf? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
784838 (3820) Dejk0
»

tezave z diskom?

Oddelek: Pomoč in nasveti
6600 (529) AtaSmrk001
»

Particije pri namestitvi W7

Oddelek: Pomoč in nasveti
61145 (1004) mitkos

Več podobnih tem