» »

velikost diska za XP

velikost diska za XP

vir ::

Na očetovem PCju ki ga uporablja samo za surfanje je dokončno crknil disk.
Na podstrešju imam enega 1,2 GB.
Zanima me če bi lahko tolk oklestil XP da ga bi spravil na ta disk.
Hitrost delovanja ni važna.

Zanima me če se da delat tud brez diska ampak iz USB ključa. Imam tega-Toshiba 4GB USB flash drive with U3 smart drive technology.
Pogledal sem v bios na PCju in videl da lahko boota iz USBja.

Invictus ::

Veliko sreče z diskom:)).

Lažje bo na USB ključ.

Mogoče pa bi bilo bolje dati gor Windows 2000. Z nLite so ga okrnili na okoli 60 MB.

LP I.

kixs ::

XP-je se da normalno delujoce spravit na cca 650MB + pagefile, ki ga sicer lahko izklopis, ce imas dosti rama.

Minimum za XP je cca 350MB.

Lahko instaliras tudi na USB kljuc, vendar moras tudi malo prirediti Windows instalacijo. Navodila

Vseeno je pametno izklopit pagefile iz USB kljuca, narediti nekaj 10MB ramdiska za TEMP datoteke. Saj veliko pisanja po USB kljucu kaj hitro naredi harakiri.

Tule je nakej pametnih nasvetov. Velja tako za SSD diske, kot ostale Flash kljuce, ki se uporabljajo namesto diskov.

lp

Swiwer ::

Jaz mislim, da se ti to na dolgi rok ne izplaca. Dokaj hitro bos imel disk kar na lepem poln ker se na C:\ rada kopici raznorazna "nesnaga" med browsanjem po Internetu in med samim delom z racunalnikom (Documents and Settings oziroma poddirektoriji hitro raste ker ima skoraj vsak program tam svoj temp/working/settings folder). Jaz sem na svojem PC-ju moral ze dvakrat resizati C:\ particijo ker so mi Windowsi zaceli javljati, da zmanjkuje prostora, kljub temu, da sem redno pucal Temp, Temporary Internet Files, Application Data, Local Settings, izklopil Hibernation in zbrisal hiberfil.sys, zmanjsal page file in se kaj. Ce bi danes na novo postavljal WinXP bi za C:\ namenil najmanj 10 GB prostora.

Na Bolhi je veliko 30-in-vec gigabajtnih diskov za okroglih 10 EUR. S takim diskom zadostis Windowsem XP pa se plac ti ostane za kak MP3. Raje si prisparaj muke. Ni vredno :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Swiwer ()

McMallar ::

Jaz naredim tako:
- sistemske variable Temp in Tmp nastavim, da kažeta na c:\temp
- IE cache ravno tako kaže na c:\temp

Nato sem naredil lokalni group policy, da mi ob vsakem zagonu mašine pobriše ta temp direktorij. Nič več nesnage.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

jan01 ::

Potorrentaj za tinyxp oz microxp(ali micro2003)

kixs ::

Jaz naredim tako:
- sistemske variable Temp in Tmp nastavim, da kažeta na c:\temp
- IE cache ravno tako kaže na c:\temp

Nato sem naredil lokalni group policy, da mi ob vsakem zagonu mašine pobriše ta temp direktorij. Nič več nesnage.


Nekak tole v tej temi ne pase. Prvic mali disk. Drugic USB kljuc, ki naj sploh ne bi imel Temp direktorijev ali datotek.

lp

McMallar ::

Ja, je bil bolj odgovor za Perplexerja. Ampak te temp direktorje lahko redirectaš v ramdisk, recimo...
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

detroit ::

z nlitom si sam nared male xpje al pa zloudej 100mb winse np in ne na usb ne instalirej winse za stalno rabo kvečjem kak servisni preinstall environment, samo jedro winsu z neko kompresijo (iso:X? sm pozabu) zasede okol 8-16mb tko da lahk delaš male čudeže s temu 1.2gb diska:D:D
Skero

kixs ::

Ja, je bil bolj odgovor za Perplexerja. Ampak te temp direktorje lahko redirectaš v ramdisk, recimo...


Sem ze vse napisal v prvem postu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rešitev za sproten backup 40-ih računalnikov

Oddelek: Programska oprema
445609 (3865) aleksander10
»

ne morem izbrisati datotek

Oddelek: Pomoč in nasveti
388610 (7724) Yossarian
»

Ram kot shranjevalni prostor

Oddelek: Strojna oprema
283868 (3268) ABX
»

Ubuntu 9.10 vs Windows 7 (Ultimate) - oba 64-bitno (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
584771 (3898) Damiani
»

[C#] uporaba USB

Oddelek: Programiranje
81859 (1585) guslovd

Več podobnih tem