» »

update microcode

update microcode

runner ::

a je komu že uspelo updatirat microcodo v biosu in kako.kje pa dobiti nove microcode

Highlag ::

Zakaj ne vprašaš po slovensko? :D

Flashanje biosa z novo vsebino le lahko popolnoma enostavno ali pa ti precej zakomplicira življenje :D

Nov bios dobiš na internetu na domači strani proizvajalca tvoje matične plošče. Glej pod Bios-update. Tam dobiš tudi program, ki ti bo nov bios tudi sprogramiral.

Najpej natančno preberi navodila!

runner ::

sorry nisi me kapiral
posodobiti bios imam v malem prstu in to bi moral vedeti vsak,ki se polj podrobno ukvarja z pc-ji.
microcoda v biosu zazna procesor in tega tudi izpiše ob zagonu.ker moja plata abit be6-2 ni narejena za tualatina,jaz ga pa imam gor,mi ob zagonu napiše p3 in to bi rad zamenjal.
ok.

Brane2 ::

runner:

Nisem ziher, da ti ves, zakaj se gre. Mikrokoda naceloma pomeni kodo, ki se izvaja globoko znotraj CISC procesorjev.
Vsi ukazi v mashincu se razbijejo na mikrokodo in tako tudi izvajajo znotrej procesorja.
Intel P6 chiperaj dovoljuje download mikrokode. Se pravi, če bi se kdaj odkrili kaki hudo kritični bugi v obnašanju določenih instrukcij, bi Intel lahko objavil novo mikrokodo, ki bi jo OS ali recimo kak BIOS lahko naložil ob zagonu.
Torej to kar si rekel, pomeni čisto nekaj drugega od tega kar iščeš.
Obstaja poseben ukaz v mašincu, ob katerem lahko CPCU pove kaj več o sebi. Tako vrednost v nekem registru predstavlja proizvajalca, v drugem pa model. Tvoj BIOS pravilno izvede ukaz, vendar ne ve, kako naj si razlaga določene rezultate ukaza, saj je bil narejen pred Tualatinom.
Torej bi rabil BIOS upgrade in ne mikrokode.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

runner ::

ok.nobody is perfect.
zakaj pa potem nekateri na drugih forumih trdijo ,da so iz biosov plošč,ki podpirajo tualatin pobrali microcodo in jo prenesli v bios ki tega ne podpira ?

Brane2 ::

Ker so jebivetri.

Jaxx ::

Brane nehaj s takimi ker očitno ti ne veš za kaj gre: runner misli popolnoma prav! Awardov bios lahko z cbrom.exe razstaviš na komponente - extractaš microcode in ga uporabiš pri svojem biosu. 'Ta' microcode ni tist kar si ti napisal, ampak podpora v BIOSU za različne cpuid-je (da se pravilno cache inicalizira, itd.) Govorim iz lastnih izkušenj, ker sem na ta način zrihtal bios iz leta 1999 (brez coppermine podpore) za i440LX plato da zdaj brez problema dela z celeronom 766 (coppermine-128).

Brane2 ::

Torej gre za kodo, in ne mikrokodo.

V osnovi se verjetno najprej Izvede CPUID (alkaj je že), na to pa nastavi določene interne in zunanje registre v skladu s tem.
Kakšne veze ma to z mikrokodo ?

Nisem jaz reku, da tak utility ne obstaja- stvar je verjetno precej trivialna, ker gre za tabelo vrednosti za vsak posamezen model- reku sem, da to nima nobene zveze z mikrokodo.



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Malecky ::

JAxx ma prav... vse se da spremenit sam če se hoče (pa če se zna)

Biose se da po delih dobit jih obdelat popravljat osnovne setttinge ipd...

Na netu je polno BIOSev ki niso iz prve roke...

recimo SW sprememba chipseta primer KT266:

[COMMENT]=for viahardware.com, based on Orca's 11068598.PCR
[MODEL]=VT8366 (KT266x)
[VID]=1106:VIA
[DID]=B099:AGP bridge

(00)=vendor identification
(01)=vendor identification
(02)=device identification
(03)=device identification

(04:7)=address/data stepping
[04:6]=parity error response 0=disable 1=enable
(04:5)=VGA palette snoop
(04:4)=memory write/invalidate
(04:3)=special cycle monitoring
[04:2]=bus master enable
[04:1]=memory access enable
[04:0]=i/o access enable

Vse na izi sam vedet se mora kaj spremenit

:D

Jaxx ::

Telebajsek: sw sprememba KT266? v KT266A? Sicer težko verjamem, ampak dej (če veš) napiši kej več o tem, ker tole bi mi ful prav prišlo!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jaxx ()

Malecky ::

nenenenenenene..... nenenenene

Nisem tega mislil!

Mislil sem povedat da se take spremembe lahko vršijo in se zelo pogosto
vršijo še posebi v svetu OC.

KT266A je HWsko spremenjen, tega se ne da kar tako popravit v KT266A. Sicer je pin
compatible ampak to je pa tudi vse.

to se NE da.... druče se pa s PCR filom da čudeže delat!



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nove ranljivosti v Intelovih procesorjih

Oddelek: Novice / Procesorji
408761 (6400) MrStein
»

Intel: ne nameščajte popravka za Spectre (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
6320677 (16107) AštiriL
»

Kaj vemo o napadih Spectre in Meltdown na procesorje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
9133423 (27918) D3m
»

Intel Microcode

Oddelek: Strojna oprema
6733 (518) rdecaluc
»

Kritični popravki Intelovih procesorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
626833 (4407) Vlady

Več podobnih tem