» »

Kateri procesor in matično kupit

Kateri procesor in matično kupit

wishmaster ::

Napočil je čas, da malo posodobim "stari" računalnik, da bom spet zagovornik INTELOV :).
RAME že imam doma GEIL DDR2 black dragon (4x2 GIGA)
Matično predvidevam GA-EP45-DS3R. Ali je ta matična OK ?
Ne morem pa se odločiti, kateri procesor bi kupil. V igri so
CORE 2 QUAD Q6600, CORE 2 DUO E6850, 3.0 GHz in CORE 2 DUO E8400, 3.0 GHz.
Grafično bom še kar uporabil "staro" radeona 3870. Trenutno nisem toliko v sceni, kaj bi bilo najboljše od teh procesorjev. Procesorja ne mislim navijat. Računalnik mislim predvsem uporabljat za virtualizacijo in občasno igranje iger.
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

x45 ::

za virtualizacijo si z intelom popolnoma zgrešil. AMD .

trnvpeti ::

x45, katero maticno predlagas, kateri amd proc in zakaj

x45 ::

9950 BE x4 box
plošča 790gx/fx + SB 750 po želji.

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/m...

cene so ugodne v solo.si ali nakupi.net oz. agt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

trnvpeti ::

koliko zgubis naprimer proti pol cenejsi
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/m...

zakaj je amd boljsi od intela za virtualizacijo

TOP ::

Pa daj neposlušaj tega X45 ki je eden izmed redkih ki ma AMD,poglej malo po forumih.Kupi Asus P5Q pro in Q6600 in imaš super sistem.Če boš dobil dober steping proca potle 3,6 z lahkoto.Če pa misliš večina igre igrat potle lahk tud E8400.Sedaj pa primirjaj tisto kar ti je napisal X45 in to pa boš videl da te AMD košta več in še počasnejši je.

trnvpeti ::

top: napisal je za virtualizacijo in ne bo navijal
no napisi, koliko je cena maticne + cpu za intel(kot je x45 predlagal), in koliko za intel za q6600, drugo pa mogoce x3 in e8400

x45 bo pa se napisal, zakaj amd namesto intel, kaj se vec dobi

x45 ::

TOP tvoje fantazije pa nimajo meja. q6600 je žal dražji in slabši od x4 9950 pa še več kuri. v virtalizaciji pav celoti pogori.

test:

http://www.guru3d.com/article/amd-pheno...

preberi si zaključek !

trnvpeti ::

x45, q6600 je cca 170eur, x4 9950 pa okoli 180eur, po mojem to ni cenejsi
x45, koliko izgubim s tisto maticno,koliko %

9950 ima 140w, in to je menda problem z vecino plosc
a moja omenjena plosca sploh podpira 9950

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

x45 ::

nič ne zgubiš na virtualizaciji, 780g se itak da rekordno navit - IGP, 790 gx pa je mal navit 780g z sideport ramom.

Če boš mel add on grafo pa tak ni omembe vrdne razlike... razen acc ki ga ima SB 750. Sam navijal ne bo...

TOP ::

X45 je slabši na stock frekvenci sedaj pa navij oba pa boš dobil razliko.Amd kar odpihne.

wishmaster ::

Vidim, da je že vojna AMD proti INTEL. Tokrat vsaj jaz nisem začel :). Sedaj imam AMDja, zdaj si bom pač Intela nabavo. Btw: Nimam nič proti AMDjem. Še bo stara plata pa ta athlon x2 4200 veselo laufal kot strežnik.

Ravno prej mi je kolega svetoval, da bi kupil model e8400, ker je kao novejši :). Zasledil, sem tudi da imajo porabo 65 W in so izdelani v 45nm tehnologiji. Ali je sploh velika razlika med e8400 ali q6600 ?
Mogoče se bodo zdela ta vprašanja smešna. Sem se pač začel ukvarjat z drugimi stvarmi in nisem pri strojni opremi niti malo na tekomčem :)
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

Steinkauz ::

Jah 4 jedra so fajn, sam pa si lastim e8400, samo imam drugačne potrebe :)
Se pa da tele intele fajn navit. Jst mam s stock 3ghz navito na 4,2ghz pri 1,35 voltaži(kar je še vedno v dovoljenih mejah za garancijo), samo imam tako beštjo gor:))

TOP ::

Vojna začne ena in ista oseba in to na vseh forumih ki se glasijo kaj kupit.Sedaj če mal preberete boste vidli da večina posega po Intlu.Sam sem zdaj si skladal PC in sem hotel preizkusit AMD pa mi je prodajalec,ki sem bil osebno prinjem(nebom imenoval internetne trgovine da ne bo zgledala reklama)pokazal razlike med obema.Če bi bil AMD cenejši kot je pol bi bil sigurno dober nakup tako pa ni še morda se spet vrne.Sedaj kar se tiče teh E8400 ki so narejeni v 45nm tehnologiji se vsi zelo dobro navijajo in dosegajo neverjetne frekvence,praktično vsem gre zlahka čez 3,8.Tako da stem procom nimaš kaj zgrešiti plato pa vzemi Asus P5Q PRO ki se za svoj denar zelo dobro navija.

Vanadium ::

počakaj raj če se ti ne mudi, da pride deneb ven in da se core i7 malo zasidra na tržišču pa boje cene padle pa še več izbire boš imel. Jaz še zmeraj furam opterona 242 in 6600gt na agp in tak bo še malo po novem letu. Pol bom pa neki nabavil sam še nevem ali bo Intel ali AMD čeprav se nekak na AMD nagibam pa nevem zakaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

WamPIRe- ::

@TOP: vishmaster je napisal da ne bo navijal... kaj ti tu ni jasno? ;)

Oba proizvajalca pa imata podporo za virtualizacijo: Intel VT, AMD V

Vendar pa mislim, da je tu AMD v rahli prednosti saj ima memory kontroler vgrajen v sam procesor in tako omogoča hitrejši prenos podatkov med procesi. Intel ima kontoler vgrajen v svežih Core i7 procesorjih (ki pa so popolna druga liga).

oglej si:Intel: klik

AMD klik

Steinkauz ::

Aja ne bo navijal pol pa 4 jedrnika...

Invictus ::

Govoril sem z enim, ki sestavlja strežnike po naročilu (baze in virtualne mašine) in mi je lepo rekel da uporabljajo AMD. Odločili so se pa na podlagi testov, ki so jih sami naredili in izvedli.

Ker se preprosto bolje obnese. Temu najbrž pripomore hitrejši dostop do pomnilnika, če je le tega dovolj.

LP I.

Macketina ::

Steinkauz, kaj je to za en kuler?
Drugace sem zasledil, da je Thermalright Ultra-120 eXtreme eden od top kulerjev.

TOP ::

Macketina res je tisto je najbolši hladilnik za proc,sem jih že kar nekaj testiral in ta je najbolši je pa tud kar drag.In če ne boš navijal pol pa 4 jedrnika vzem.Wampire lepo si napisal in to je tud res vsaj na papirju,sedaj pa zloži dva taka PC pa polj primirjaj pa boš videl kje je resnica,pa pusti te teste,ki lahk naredijo tako zaradi reklame.Jaz sem tole videl na lastne oči razliko v hitrosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

Steinkauz ::

Ja je eden najdražjih, pomoje se ti ga skor ne splača kupit :))
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/z...

Macketina ::

Steinkauz, se mi je zdel da je bil ta - sem par dni nazaj bral na silent pc pa mi je ostal v spominu.
Pa ze tam so napisal, da je drag, ampak ta cena, ki si jo pa ti dal...

Steinkauz ::

Ma itak planiram met dlje časa ta komp, pa sm dal mal več, da imam tih in hladen sistem, tut k je navit.
No verjetno je tut http://www.agt.si/racunalniska-oprema/z... kr kul :)

wishmaster ::

Kakšne temperature pa lahko pričakujem pri Q6600. Ker po besedah parih kolegov, pretirane razlike ni med e8400 in q6600. Na lestvicah, sem opazil, da se Q6600 marsikje bolje obnese. Kar se pa tiče navijanja, je pa pri meni bolj širok pojem. Isto sem pisal tu, ko sem si kupoval plato, proc, ki je v podpisu, pa me je po 2 letih premamilo, da sem šel navijat procesor . Vendar nisem šel v neke ekstreme.
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

novo grafa,proc,rami

Oddelek: Kaj kupiti
201375 (1090) Meizu
»

Vprašanje za konfiguracijo

Oddelek: Kaj kupiti
10849 (690) x45
»

Budget komplet (plošča + CPU + ram

Oddelek: Kaj kupiti
361802 (1024) opeter
»

Računalnik do 550 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
565369 (4131) mera
»

Nov Racunalnik tja do 1000 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
906498 (4354) Veteran007

Več podobnih tem