» »

Fedora 9 b43 driver

Fedora 9 b43 driver

destruktor ::

Pozdravljeni!
na omenjenem OS se želim povezati na internet. Računalnik je hp laptop nx6125 z broadcom b4318 wlan kartico. O lunixu še ne vem veliko ubistvu skoraj nič zato se tudi skušam naučiti vendar rabim povezavo na njem. Torej sem šel po tem vodiču vendar naletim na težavo pri koraku 7. Namreč ko vpišem to kodo mi napiše "no such file or directory"
Zdaj pa prosim če mi lahko kdo pomaga. Že par tednov iščem po netu pa nobena stvar ne dela.
hvala

c0ck4m0u53 ::

Torej tako nekako naj bi tole zgledalo, sodeč po vodiču;

1. povleci datoteko z navedenega naslova.
2. lociraj datoteko na disku in jo razširi, če jo imaš na namizju desni klik extract..; v primeru, da je drugje uporabi nautilus (gnome namizno okolje) ali konqueror (kde namizno okolje) in potem lociraj datoteko na disku in jo razširi
3. zaženi terminal in se prijavi kot root (su-)
4. vpiši pwd, da vidiš kje na disku se nahajaš (primer: /home/uporabniškoime/)
5. zdaj se moraš premaknit v mapo, ki vsebuje razširjene datoteke (primer: /home/uporabniškoime/Desktop/broadcom-wl-4.80.53.0/ ali /home/uporabniškoime/moje.datoteke/broadcom-wl-4.80.53.0/). To storiš, da vtipkaš cd /home/uporabniškoime/Desktop/broadcom-wl-4.80.53.0/
6. še enkrat preveri, če se res nahajaš v pravi mapi (pwd), potem pa izvedi naslednji ukaz b43-fwcutter -w /lib/firmware kmod/wl_apsta.o nato pa še echo "modprobe b43" >> /etc/rc.modules" ter chmod 755 /etc/rc.modules"
7. ponovni zagon sistema

destruktor ::

nevermind, čudežno je začelo delati :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Linux][Slackware] nadgradnja jedra (težave z mrežnim adapterjem)

Oddelek: Operacijski sistemi
51055 (940) 'FireSTORM'
»

Se nekaj vprasanj linux router

Oddelek: Operacijski sistemi
91116 (1016) Uranij
»

nVidia+Suse(Linux nasploh)

Oddelek: Operacijski sistemi
81070 (1002) jlpktnst
»

[Linux] - kernel2.6.0 + Slackware + moja glupost! Na pomoc!

Oddelek: Operacijski sistemi
101827 (1727) CCfly
»

Linux in ISA ethernet card

Oddelek: Operacijski sistemi
91209 (1149) dr.J

Več podobnih tem