» »

Mini PC-like naprava

Mini PC-like naprava

'FireSTORM' ::

Potrebujem eno mini PC-like napravo, ki ne potrebuje nekih hudih zmogljivosti, zadostuje:
200-300MHz
64-128MB Ram
Edino kar bi blo potrebno je vsaj 10GB shranjevalni prostor
Pogoj pa je da je stvar relativno majhna in zelo električno varčna, mora imeti minimalno 2 Ethernet porta in najpomebneje, da lahko na tej zadevi laufa gor Linux.
Obstaja kaj takega? Je možno kaj takega sestavit doma? Pa zaželjeno je da bi cena bla čim nižja.

Edit: typo
Those penguins.... They sure aint normal....

'FireSTORM' ::

Mislim da sem našel nekaj takega kar iščem, sicer je malenkost močnejša zadevca, ampak od viška glava ne boli.
Nikjer pa nisem zasledil še tega pri nas, morda kdo ve kdo bi lahko bil uvoznik za te stvari?

http://www.avalue.com.tw/products/EES-3...
Those penguins.... They sure aint normal....

kitewing ::

HAM ::

'FireSTORM' ::

Samo to je vse pošteno zasoljeno 8-O
Malo se mi zdi preveč glede na to da za približno take denarce dobiš kar nekajkrat močnejšo mašinco.
Teh serijskih Micro PCjev ni nič bolj poceni? Pa res je obvezno da ima 2 Ethernet priključka
Those penguins.... They sure aint normal....

andromedar ::

Jaz mam Celerona 466, 256 mb ram, plato Chaintech 6WEX2 (i810 chipset), 200Gb disk, 3 mrežne RTL8139 in nek napajalnik. Zadeva žre okoli 22W - merjeno na vtičnici (ko boota ali idla). Aja, pa Clarkconnect Linux laufa gor.
Laufa praktično neprekinjeno že skoraj 4 leta.

Take komponente te pridejo rabljene kvečjemu 20 Eur (brez diska).
Je za razmislit?
Eh?

'FireSTORM' ::

Seveda da je za razmislit. :)
Samo če bi se le dalo bi to raje v čim manjši velikosti. Prostorska stiska.
Those penguins.... They sure aint normal....

llc ::

Mislim da manjse kot klele ne bos dobil...

http://www.fit-pc.com/

krho ::

si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

misek ::

Jaz imam ploščo alix1c. Na njo lahko priključiš tudi IDE disk. S poštnino in ohišjem iz Nemčije za 160€.

trnvpeti ::

kje iz nemcije

misek ::

Jaz sem naročil iz Tronico.net eShop. Sem pa sedaj opazil, da že imajo naslednjiga modela 1C in sicer ALIX.1D

trnvpeti ::

hvala

'FireSTORM' ::

@krho: Ni ravno za firewall, je pa nekaj podobnega. Se ukvarjam z enim projektom, več info čez par mescev glede tega ko bo dejansko že kaj oprijemljivega ;)

@misek: hvala, to sem iskal, kolko tolko poceni. :)

Mogoče še kdo ve če se mi splača, zaradi poštnine, to zadevo naročit v Avstrijo ali celo Nemčijo, bom prišparal kaj na poštnini? Oz. koliko je razlika v poštnini med, Nemčijo, Avstrijo in Slovenijo?
Namreč mam v obeh državah sorodnike ki kar redno prihajajo dol v slovenijo in bi mi oni lahko pripeljali dol.
Those penguins.... They sure aint normal....

AceD ::

Za Avstrijo in Nemčijo poglej tukaj. Tile thin clients so dokaj majhni, nimajo pa niti 10GB, tako da poglej še druge sisteme.

'FireSTORM' ::

To pa niti nisem gledal ja.
Pa saj dvomim da bi porabil 10GB placa, za popolnoma oskubljeno Linux distribucijo in par konfiguracijskih datotek. Nisem nikjer zasledil kolko placa ma to čudo oz. nemško malo bolj slabo razumem in niti ne vem :)
Those penguins.... They sure aint normal....

AceD ::

Ti thin clients majo od 128 do 1024MB flasha pa en Linux distro imajo gor. Drugače pa kolkr vem spraviš ne-tako-oskubljen Linux na 4GB (ali še manj). Te 4GB pa dobiš tudi z compact flash kartico in CF-IDE adapterjem, samo na matični rabiš prost IDE priključek.

'FireSTORM' ::

Ja mislim da bi blo pa nekje 4-5GB minimalno, ker bom potreboval še Qt libs in custom software za eno zadevo.
Those penguins.... They sure aint normal....

ReBi ::

kaj pa kakšen rabljen asus eee?

PrimozR ::

Intel MiniITX plate s Celeronom/Atomom? Za drugo mrežno vtakneš noter PCI mrežno in je to to. Zadeva komot deluje s PicoPSUjem, disk pa, kot že rečeno, dobiš s CF kartico.

'FireSTORM' ::

@ReBi: Če pravim da ni za firewall je pa za nekaj podobnega potem bo to težko da bi mel asus eee, mar ne? :)


@P|P|: saj vse kul in prav, ampak ni Intel Mini-ITX veliko dražji kot recimo ta ALIX?


@misek: daj prosim povej malo več, kaj natančno si vse moral nabavit?
To plato ALIX, ohišje zanjo, še kaj? CF? Napajalnik?


Edit:
Pa malo sem gledal te CF-IDE pretvornike, vse lepo in prav, kam pa potem priklopim štrom za disk?
Those penguins.... They sure aint normal....

Zgodovina sprememb…

misek ::

Torej, jaz sem nabavil tole (2 kompleta):
 Tronico.net ALIX 1C

Tronico.net ALIX 1C

Gre za ploščo, ohišje in napajalnik. Če bi želel priključiti navaden 2.5" IDE disk potrebuješ en poseben kabel.
Razlog za nakup točno te plošče je bil ta, da ima dva serijska porta, ki ju potrebujem za projekt.
Kupil sem tudi CF kartico 4GB in na njo namestil posebno distribucijo Linuxa, imenovano Voyage Linux. Gre za distribucijo posebej namenjeno za takšne plošče. Ker je sistem na CF ima vse direktorije, v katere se redno zapisuje (npr. /var/log) preusmerjene v RAM, saj je disk mountan v read-only načinu. Ta Voyage Linux je narejen na osnovi Debiana, tako da kasneje brez problemov inštaliraš vse pakete preko apt-ja.
Glede CF-IDE adapterja: Napajanje priključiš na ta adapter.

PrimozR ::

@ReBi: Če pravim da ni za firewall je pa za nekaj podobnega potem bo to težko da bi mel asus eee, mar ne? :)


@P|P|: saj vse kul in prav, ampak ni Intel Mini-ITX veliko dražji kot recimo ta ALIX?


@misek: daj prosim povej malo več, kaj natančno si vse moral nabavit?
To plato ALIX, ohišje zanjo, še kaj? CF? Napajalnik?


Edit:
Pa malo sem gledal te CF-IDE pretvornike, vse lepo in prav, kam pa potem priklopim štrom za disk?


Sama plošča je pod 70 €, PSU je prav tako tam nekje, odvisno od modela, CF kartica je za drobiž, takisto pa DDR2 RAM in mrežna kartica. Takole bi komplet kištico sestavil za manj kot 200 €, s tem da je PicoPSU draga zadeva. Če bi uporabil kak 200 W ATX napajalnik, bi te prišlo ~150 €.

EDIT: ne vem kako se CF kartica napaja, a ne bi bil presenečen, če to opravi kar prek IDE kabla. CF kartica namreč uporablja IDE standard. Ima pa večina teh adapterjev floppy konektor. Primer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

PaX_MaN ::

Če hočeš vse skupaj (plato, disk, napajanje) se mi zdi, da bi lažje prišel skozi, če naročiš, kot je omenil že Ilc, kar fit-PC. Standarden Geode LX800, 256 MB rama, dva mrežna priključka in 60 giga disk. Ima že prednaložen Linux (Ubuntu), pa s poštnino je cenejši od zgornjega kompleta.

PrimozR ::

In 345 dolarjev (oz. prek 270 €, plus carina in davek), pa si na 350-400 €. IMO je miniITX boljša opcija.

EDIT: zadeva je 300 € plus poštnina iz anglije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

madmitch ::

Carine ne štej iz USA
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

PrimozR ::

Itak je samo 5%.

'FireSTORM' ::

Ne rabim prednaloženega OSa ker bom itak oskubil Slackware in to uporabil.
Najbolj še se mi vedno dopade ta ALIX izvedba.
Those penguins.... They sure aint normal....

misek ::

FireSTORM, malo še pogooglaj za podobnimi zadevami, kot je ta ALIX, če ti je tako všeč. Morda boš našel še kaj cenejšega.
Je pa prav fino, ko zadevo priključiš na napajanje in ni nobenega zvoka od nje :)

'FireSTORM' ::

Saj moram en VBox naložit in disk nič večji kot 4GB, pa sprobat spravit gor vse kar rabim, če bo šlo ni panike z nekim dodatnim diskom, bo CF dovolj in ALIX več kot dovolj dober, pa cena se mi tudi zdi nekako primerna.
Those penguins.... They sure aint normal....

ender ::

Jaz imam dve Alix plošči, Alix 2c2 za firewall (gor imam pfSense na 4GB Microdrivu), in Alic 3c3 za igranje (Gentoo Linux na 8GB microdrivu, XP Pro na 16GB CF kartici na mini-PCI IDE+SATA krmilniku; XPji se redkokje zaženejo tako hitro).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

trnvpeti ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TV: m0n0wall

Oddelek: Novice / Ostalo
417073 (5018) levaky
»

Imamo pri nas kakšnega prodajalca AMDjevih embedded plošč?

Oddelek: Strojna oprema
81376 (915) BlaY0
»

Strojna oprema za domači server/router

Oddelek: Strojna oprema
152888 (2625) Pyr0Beast
»

Varčen računalnik za omrežne servise

Oddelek: Kaj kupiti
212519 (2119) Piranha
»

Embedded PCji kot firewall za optiko 20/20 ali več

Oddelek: Omrežja in internet
262253 (1501) PaX_MaN

Več podobnih tem